Dnes ráno se na západě Německa převrátil tanker přepravující téměř dva a půl tisíce tun kyseliny sírové. Dva ze čtyř členů posádky jsou nezvěstní, jeden z nich je Čech.
Záchranářům na místě pomáhá i vrtulník s termovizí, který pátrá po obou nezvěstných. Jeden z pohřešovaných je české národnosti. Druhý muž je Němec. Zatímco vzduch má 12 stupňů, voda jen čtyři. V takové teplotě většinou nelze ve vodě dlouho přežít. Hasiči se zároveň snaží zabránit případnému úniku kyseliny.
V momentě ztroskotání se dva členové posádky nacházeli u kormidla, další dva byli v kajutách, řekl mluvčí policie v Mohuči Jörg Hitzelberger. Podrobnosti k totožnosti a věku nezvěstných policie nesdělila. Posádku tvořili tři Němci a Čech.
Další dva ze čtyř členů posádky byli převezeni do nemocnice. Loď Waldhof směřující do belgických Antverp havarovala 60 kilometrů od Mohuče. Nyní leží na boku a její část trčí z vody.
Více než 100 metrů dlouhé plavidlo, které přepravovalo 2400 tun kyseliny sírové z chemičky BASF v Ludwigshafenu do belgických Antverp, se z dosud neznámých příčin převrátilo na bok mezi městy Sankt Goar a Sankt Goarshausen, nedaleko pověstmi opředené skály Loreley. "Loď znenadání zmizela z radaru," řekl oblastní ředitel řízení lodní dopravy Martin
Mauermann.
Policie neuvedla, jaké nebezpečí hrozí z případného úniku chemikálie. Loď Waldhof leží na boku a její část trčí z vody. Lodní doprava na veletoku byla kvůli nehodě zastavena v úseku mezi obcemi Bingen a Bad Salzig.
Nehoda se stala v malebné krajině poblíž mytologického útesu Loreley, pojmenovaného podle nymfy, která svým zpěvem podle pověsti vábí lodivody do záhuby. Ve skutečnosti je v lokalitě řeky obzvlášť silný proud a skaliska pod vodou, což je příčinou mnoha nehod. Jde o nejužší místo Rýna mezi hranicí Švýcarska a ústím do Severního moře. Na Rýnu je navíc v současnosti kvůli oblevě zvýšená hladina.