Předvánoční folklor
V Rakousku řádí vysocí čerti s kozími rohy

12.12.2019 06:42

Vysocí čerti s kozími rohy, zcuchaným kožichem, vyplazeným jazykem a výhružně napřaženými březovými pometly by za zimního večera zřejmě nikomu nepřipadali jako nějak vítaný host.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Jiří Rys (1 hlas) 12.12.2019 10:29

    Původně jsem se domníval, že je na snímku vožralej Kalousek. Padákový...

  • Vlastimil Machura (1 hlas) 12.12.2019 08:50

    V této diskuzi člověk na blba nenarazí. 🤣

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Rakušané řeší jiné věci než rohaté čerty. Momentálně jsou vzrušeni více tím, že jejich kasina má převzít česká Sazka. Prý tomu může zabránit jen vláda. Zatracení Češi! Chtěli by vydělávat na rakouských sázkařích a hazardních hráčích.

0 hlasů

Původně jsem se domníval, že je na snímku vožralej Kalousek. Padákový vrah Kalousek z TOP 0009. A oni jsou to vožralí němečtí čerti...!

1 hlas

Jak víte,že jsou „vožralí“? 👹

0 hlasů

Podle toho, jak se kymácejí a jak blbě čuměj. Přesně jako Kalousek.

0 hlasů

V německy mluvících zemí řádí Krampusáci,děti v šoku a na velikonoce se všichni pozastavují nad tím,jaké zvyky(hlavně pomlázka)panují v Česku.

0 hlasů

V této diskuzi člověk na blba nenarazí. 🤣

1 hlas

Já zažil krampusy několikrát, dokonce i v ČR (v Kaplici) a moje zkušenost je zcela jiná, než jak blábolí překladatel článku v Guardianu (což je levcový promigrošský plátek). Ostatně řlánek je už víc jak týden starý, ozvali se na něj i "oběti" a scénka s kopáním toho "migranta" v modré bundě byla nahraná, což potvrdil i ten "kopaný".
Má zkušenost je opačná, sice nejsem nadšencem "lidových zvyků" ani u nás ani jinde, ale pokud si je někde chtějí užívat, proč ne. Setkal jsem se s krampusy několikrát a vždy stačilo jasně dát najevo (pohyb ruky, zamračení) že mi není milá jejich pozornost )a že bych mu ji třeba i plácnul :-) ) a krampus šel jinam, kde nevadil. Princip je, že metlou což je svazek tenkých větviček (kravský ocas jsem neviděl) vás párkrát švihne, což má být trest za hříchy a de facto "očištění", pak vás pohladí rukou od sazí (snad aby bylo vidět že už jste "očištěn"?) a jde dál. Viděl jsem spoustu lidí s tváří mázlou sazemi kteří byli nadšení (asi jako u nás o velikonocích). Ono i kdyby se krampus snažil, tak v zimě kdy jste oblečeni vás to švihnutí metlou nemůže bolet (do obličeje se nešvihá). pokud jde o děti, tak ty hodně malé tak do 5 nebo 6 let se některé opravdu bojí, ale ty jsou s rodiči a s těmi krampus jedná podobně jako u nás čert na Mikuláše. Pokud to rodiče dítěti vysvětlí obvykle to zvládne. Samozřejmě je kolem krampusů spousta výskotu, hluku a podobně ale nesetkal jsem se s nějakým problémem. Nebyl jsem ale v nějakém opravdu velkém městě, kde to může vypadat jinak. krampusové tam pokud se ožerou mohou chovat jako banda fotbalových fandů, ale to není o krampusech, ale o ožralých pitomcích. Nakonec i u nás ve městech můžete občas potkat ožralého čerta a Mikuláše, kteří otravují a to nejsou v houfu.
Tenhle článek z Guardianu je přeložen (chatrně) už v řadě servrů a jak je u nás obvyklé, je převzat bez nějakého ověření.

0 hlasů

Dalščí multikulturní obohacení, dárečky na vánoce od EU.

Austria fights back! Krampus vs migrants

https://www.youtube.com/watch?v=VQpV4Pdc564

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.