Střípky historie
Vedl konec první světové války k nástupu Hitlera?

10.01.2020 19:11 Původní zpráva

První světová válka je historiky brána jako konflikt, který do té doby neměl obdoby. Mohl za to vývoj techniky i milionové ztráty na lidských životech. Do války se zapojil celý svět, ať již na straně mocností Dohody, reprezentovaných Francií a Velkou Británií, tak na straně ústředních mocností, kterou zastupovalo Rakousko-Uhersko a Německo.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Petr Rozlil (4 hlasy) 10.01.2020 19:31

  To je blba otazka. Samozrejme, ze ano! Nenazranost k dalsi svetove...

 • Pavel Buček (4 hlasy) 10.01.2020 23:41

  Hitler byl koncentrované zlo. Něco jako nyní u nás padákový vrah...

 • Vlastimil Styblo (3 hlasy) 10.01.2020 20:52

  Hrůzný článek plný českých polopravd a naprosté pravdy "vítězů". ...

 • jaroslav novak (3 hlasy) 11.01.2020 00:41

  Takový objektivní článek - "Na straně mocností Dohody,...

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 10.01.2020 21:09

  Ještě je nutno připomenout, že Hitler Němcům slíbil, že když bude...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Poučný dokument od BBC Kdo a financoval Hitlera...
https://vimeo.com/manage/382750808/general

0 hlasů

Státy Dohody sice vyhrály, ale pak vyklidily pole a spokojili se smlouvou, kterou Němci po čase přestali dodržovat. Kdyby si Německo rozdělily a natrvalo z něj nadělaly své kolonie, Hitler by se k moci nedostal.

Příčinou války byl i zastupitelský systém. Hitler jako jediný nabídl lidem věci které chtěli. Zvolením získal od systému samotného moc, kterou použil k nastolení diktatury. Pak už dělal šílenosti o kterých už lidé neměli šanci rozhodnout.

0 hlasů

Takový objektivní článek - "Na straně mocností Dohody, reprezentovaných Francií a Velkou Británií" Autor s nepochopitelným klidem (arogancí) zapomněl na Rusko.

3 hlasy

také přizabudli na talijány,i s blbým vlastíkem.a válku začal atentát a franc józeff.chá,chá,chá.šalóm.

0 hlasů

To není arogance, to je neznalost. Na novináře studují lehkoživky, humanitní obor, který udělá každý. Když už má potíže, přijede do školy na praseti a odráží se kachnami.
Ruské mobilizace způsobila řetězovou reakci ostatních států v Evropě, oni jsou spuštěči Velké války, ale ne jedinými viníky.

1 hlas

A na co si mel o Rusku vzpomenout?? Na to, ze nize uvedeny nacisticky grazlove jich povrazdili pres 20 milionu? Nebo na co???

2 hlasy

nové údaje mrtvých z 2.války v býv.sssr dělají 30 mil.šéfové v gulagu po většině semiti židi, jako šéf israel israelovič plinin,rita zimmermann, béla kohén kún,rosálie zalkind zemljačka,neftálij frankel, michail frunze a trocký-bronštajn&spol..samej myslitel, ale vrahoun.

0 hlasů

od čeky přes nkvd až po kgb tam šéfovali semiti židi.od dzerdzinského přes jagodu,ježova,beriju až po černěnka s andropovem,samej žid.pakáž.rakovina lidstva.

0 hlasů

Zadržovací jednotky NKVD nebyly nacistí, dozorci v Gulazích nebyli nacisté, sovětské popravčí čety střílející svoje lidi jako myši na obilném poli nebyli taky nacisté, ustupující DRRA likvidující svoje civilisty i s městy a vesnicemi nebyli nacisté, NKVD při postupu SA později likvidující civilní sovětské obyvatelstvo nebyli nacisté... Já bych si těmi dvaceti miliony sovětských občanů zabitých údajně Němci nebyl vůbec jistý. Polovina sovětských občanů byla zamordována vlastní rukou. Vy velmi Němce přeceňujete, oni neměli tolik kapacit. Přečtěte si Smrt je mým řemeslem. Sice nebudete půl roku spávat, ale to vám otevře oči...

0 hlasů

Hitler byl koncentrované zlo. Něco jako nyní u nás padákový vrah Kalousek.

4 hlasy

nerad nadávám,ale tohle je příspěvek od koncentrovaného idiota.

0 hlasů

Hitler byl především vynikající hromosvod velmi mnohým politikům, kteří svoje hříchy naházeli komplet na něj s pravdou vítězů. Nebyl svatý, byl to gauner, ale mnozí z těch, co byli oslavováni po válce, nebyli zas tak o moc lepší. Dějepisci udělali z Hitlera Němců černou a z toho zbytku bílou. Dodneška jim to hlupáci baští. Jak pak kdo chce, aby se historie neopakovala, když ani neví, jak historie vypadala? Jak by se historie neměla opakovat, když je dějepis zcela pokřivený?

1 hlas

Ukázka,jak hlupák zkříží Kalouska s Hitlerem. 🐂

1 hlas

Možná vás to rodiče neučili, ale nic na světě není černobílé. Až se dostanete ke zdrojům, co píší jen fakta a ne pravdu vítězů, uvidíte, že i tento jinak magor jednal hodně často z donucení nebo rozumně.

2 hlasy

Mne len jedno nejde do hlavy. V 1945 skončí vojna v Európe, celý svet plače nad 6 mil. počtom popravených židov v koncentrakoch, a v 1948 už si židia zakladajú v Palestine svoj štát.... Kdesi tam v prdeli, medzi moslimami zakladajú Izrael- nacistický stat... Ono celkovo je tá tematika židovstva dosť komplikovaná... Kto je žid, kto Žid, kto Izraelcan... Nemá to logiku

1 hlas

konkrétní příklad.etnická čistka židů vůči pokojným rybářům od galilejského jezera.ti nikdy žida neutiskovali a ani s nimi neválčili.nikdy.čistka hned po skončení norimberských procesů.originální vina žida v židostáně.proto máme teď teroristy.am orální to pakáž, viz.epštajna,vajnštajna,stephena paddocka,soudce v miami co bručí-gerber,šenberg,goodhárt a 7 židů právníků,landon silver,madoff bratři,marc reich,gates,singer,krysa rath,a.novák,rittig,standa gross a hromady dalších.hnusná, prolhaná,zlodějská,vrahounská pakáž.FAKTA.

0 hlasů

Co je na to nelogického? Židé vždy velmi dbali na vzdělání svých dětí. Proto byli vždy ti úspěšní a ti druzí, skoro všichni ostatní, hloupí, neúspěšní.

Už to rodilo to hlavní, kvůli čemu se na Židy pořádaly pogromy - závist.Pokud se k závisti přidala ještě neschopnost platit navypůjčované, pořádal dobytek pogrom.

Psal jsem dílo o našich letcích v Anglii, kde jsem narazil na děsné věci, mimo jiné ubohý český antisemitismus... Nehezké čtení. Líní nedisciplinovaní Č*eši. Celé dílko jednoho autora, Pavla Vančaty, Z deníku radiotelegrafisty, je o tom, jak líné če*ské dob*ytče neustále nadává na Židy, ze kterých Britové pro jejich schopnosti a vzdělanost nadělali specialisty a důstojníky. Židé odmítali sloužit v čs. armádě, viz vzpoura v Cholmondeley, kde se "svezli" spolu s komunisty, skrz otřesné chování českých důstojníků k nim. To neexistovalo snad v žádné civilizované armádě. Viz Václav Marhoul: Tobruk. Te to pojal velmi zlehka, co se tam dělo za slavného Klapálka.

Až do druhé světové války brali Židé všechno, co jim lidstvo dělalo, jako trest svého boha za svoje hříchy, ale pak už jim došla trpělivost. Nahrálo jim to, že se svět vlivem toho, co se našlo v koncentračních táborech chytil za nos a by nedošlo k rozsáhlému vyšetřování proč bylo tolik Židů uvito tak bestiálním způsobem, Židům žijícím dva tisíce let v diaspoře aneb rozesetí po celém světě, vrátila OSN jejich starou zemi. Viz píseň Hatikva- naděje. Ne nejedná se o Vltavu, skutečně ne a skutečně ji Židé neopsali od českého Němce Smetany.

Na území spravovaném Brity, kde žili Arabové a jež Britové nazvali Palestina, jim vyčlenili místo, kde si mohli Židé založit svůj stát. Bylo to zároveň místo, kde Velký muftí, strýc Jásira Arafata, už nějakou dobu podněcoval Araby k útokům na Židy, načež Ben Gurion v odvetě předvedl Arabům, jak má válka s takovým sousedem, který jen škodí, nic nedělá a závidí, vypadat a Araby z přiděleného území terorem vyhnal. Nebylo možno s nimi žít a nejde to dosud. No a schopnost Žid se ukázala již v první válce, kdy den po vyhlášení státu Izrael ho napadli všichni arabští sousedé. Na žádost Stalina mu ČSR jako jediný stát na světě pomohla, ale Izrael se na stranu SSSR nepřiklonil. Židé útok Arabů odrazili.

Slovo Žid zní a je používáno velmi často pejorativně a vždy nýmandy, kteří mají kulové. Podle Židů dnes funguje vyspělá světová ekonomika, přesně jejich pravidla, podle Židů funguje západní společnost. V tichosti západ převzal to, co tak hlasitě lůza kritizuje a proti čemu vyřvává.

Kultura Židů je mnohem starší než křesťanství nebo dokonce Islám.

1 hlas

Ještě je nutno připomenout, že Hitler Němcům slíbil, že když bude zvolen, přestane platit nespravedlivé válečné reparace (ty - za Velkou válku - Německo splatilo až 10. 5. 2010) ale kecy o tom, že vybuduje armádu atd jsou jen kecy. Tu začal budovat až v roce 1935.
Hitler Němcům neřekl, co hodlá dělat dále, viz zacházení se sociálními demokraty a Židy, a pro Němce to byl krutý šok. Taky bylo pozdě. Kdo jen pípl, vylítnul komínem.
Hitler byl psychicky nemocný už před Velkou válkou a jeho stav se pořád zhoršoval.
Ponížení Německa po Velké válce psychicky neunesl a viníka našel v Židech a bolševicích a začal tomu říkat prozření. No a už to bylo...

2 hlasy

Ono tých psychicky nemocnich bolo viac. Kazdy kto prežil prvú svetovú vojnu, to nemal v hlave vporiadku. Ľudia sa vraždili na každom kroku. Počas Veľkej hospodárskej krízi (1929-33) ľudia páchali toľko samovrážd, že smrť už nikomu nepripadala tak zlá... Zlý a ťažký bol život v tej dobe a vinník sa musel nájsť. Vraždy protivníkov, zlodejina, konfiskacia majetkov... Toto bol základ ekonomického zázraku Nemecka. A áno, Židov sa prostredníctvom Nemecka, zbavila celá Európa úmyselne. Židovské pogromy prebiehali v histórii pravidelne.... Ale ako vieme, história je písaná víťazmi.

0 hlasů

stačí se podívat na poslední krizi.zavinili a rozjeli to semiti židi barney frank a jeho miláček bernie moses.a díky znehodnoceným hypotékám zničili poničili světové hospodářství.nedojel to ani blbý obáma i když rozházel $11 trilijónů.tak jako větrolamy v sssr.a dvouletky,pětiletky,sedmiletky a se stachanovem.holt blbečkové a hlavně-neumětelové.máme levný benzín? určitě ne díky semitovi židovi.fraking a prosperitu objevili a zekonomizovali běloši,nežidi.ti též rozjeli usa a průmyslovou revoluci.na to jsou semiti moc blbí.arabáci i židi.chá,chá,chá.šalóm.

0 hlasů

Hrůzný článek plný českých polopravd a naprosté pravdy "vítězů".
Německo, v první řadě, nebylo žádným hlavním strůjcem ani viníkem Velké války. Již v roce 1901 vydala Velká Británie prohlášení, že Německo musí být zničeno jakýmikoliv prostředky a od svého cíle neustoupila až do vypuknutí Velké války. V roce 1871 se totiž Německo konečně sjednotilo a během třiceti let nabylo takové hospodářské síly, že Britové přišli o obrovskou část svého hospodářského odbytiště. Němci byli prostě šikovnější.
Velká válka začala ruskou mobilizací, po nich mobilizovali Francouzi. Rus reagoval, aniž měl co reagovat, na napadení Srbska Rakouskem. To byl ovšem bilaterární střet Rakouska s nacionalistickým Srbskem. Velmocenské zájmy nechť si každý dohledá.
Francii se ve Versaille nejednalo o žádné budoucí ohrožení Německem, ale o likvidaci konkurenta a roli sehrála i odvěká rivalita těch dvou národů. Proto umožnila rozbití Rakousko-Uherska jako spojence Německa a vznik dvou států, které se na vzniku následného konfliktu podílely lvím dílem: nacionalistického Polska, které otevřeně plánovalo zabrání části Německa celou meziválečnou dobu a které se ihned porafalo se svým jižním sousedem, s nímž se ovšem, lhajíce oba dva jako psi velmocem, zavázalo vytvořit spolek proti rozpínavosti Německa na východ aneb nepřítel Německa na obou stranách - proto se vznikem ČSR Francie souhlasila a její hlas rozhodl.
A neméně nacionalistické odporné Československo, které v momentě nemělo kolem sebe nikoho než nepřátele díky své odporné politice vůči národnostním menšinám na svém území. Oba státy byly poměrně silně vyzbrojeny.
Hitler začal stavět Wehrmacht v roce 1935! Jako reakci na množící se smlouvy okolních států (
Francie versus SSSR, odmítání ČSR podepsat opakovaně s Německem smlouvu o neútočení, Polska také, zase zaměřené proti Německu. Ještě v roce 1943 v zimě nejelo Německo na plnou válečnou výrobu!
Evropa si Hitlera doslova vychovala.
V roce 1938, v září, měl Hitler tři vycvičené ročníky vojáků. S nima nemohl vést žádnou válku. ČSR se nepoložila Hitlerovými výhrůžkami, jak se vymlouváme, ale zevnitř národnostní politikou če*ských ná*cků. Ta vyvrcholila tím, že Beneš nakonec nabídnul mocnostem, že Sudety odstoupí Německu. Viz první odstavec Mnichovské dohody.
Češi nikdy nebyli to, za co je dějepis vydával. Češi byli pod Habsburky a tisíciletým soužitím s Němci spokojení a jim z drtivé většiny nevadilo, že přijde Němec. Statisíce českých chlapů sloužících v c. a k. armádě byly Masarykem a Benešem persekuováni ne nepodobně komunistům a jejich zacházení s letci z Anglie, napravili to až němečtí nacisté. Němečtí nacisté na našem území sáhli okamžitě na svoje protějšky z Čech: Sokoly, kteří se veřejně v ČSR pasovali na fascisty, a na další takové odbojáře, vesměs legionářské fanatiky. Je potřeba si od pana Josefa Fučíka přečíst, jaká chátra byli čs. legionáři. Tam každý vystřízlivíte, co jsme zač a jaké jsou naše dějiny.
Masarykovi britský ministerský předseda jasně řekl, že to, co chce udělat s Rakouskem - Uherskem, povede do dvaceti let k další válce. Masarykovi to nevadilo. Beneš ve třicátých letech otevřeně hlásal: raději Hitler než Habsburk. Jak mělo Německo svoje koncentráky, mělo je i ČSR. Jen soft verzi. Pro německé antifašisty, sociální demokraty, německé Židy, české Romy a Sinthi, a tyto všechny narvalo Hitlerovi do plynových komor.
Evropa vykřikuje něco o Německu, ale konference ve Wahnsee, kde němečtí nacisté rozhodli o likvidaci Židů, se odehrála až poté, kdy ty Židy doslova celý svět odmítl přijmout k sobě!!! Včetně Austrálie, Argentiny, Mexika, USA, o Evropě ani nemluvě, celý svět. Ne že Němci byli hodní, ale svět se hraje na to, že Němci byli jediní špatní, protože byli nakonec poraženi. Máslo na palicích měl ale každý.
Téma je obrovsky obsáhlé a do toho ještě Mordor na východě...

3 hlasy

Dobre napsano a taky mate pravdu, ze Nemci nebyli jediny, kteri vrazdili, nasilnili zeny mimo jinych lomparen co provadeli. S radosti a velkym elanem se k Nemcum pridali a vrazdili jestli ne vic Litevci, Estonci,, jen Litva vyvrazdila svych 50,000 vlastnich obcanu a ne zastrelila nebo obesila v Salaspili pres 900 deti mezi 5ti a 9ti lety, ale Litevsky Waffen SS je umucil k smrti. O nejake nove cleny Germanske koalice se Hitler nemusel starat, Tech mel vic nez dost, kteri mu prisahali vernost a oddanost, Vrazdici Bulharsky SS po Yugoslovai a SSSR, Madarssky Gestapo vrazdici po SSSR,Chorvatsky cetnici vrazdici po Yugoslavii,Rumunsky SS prosluly vrazdama po SSSR, Italskou vrazdebnou bandu a bestialni Spanelskou Division Azul. Dnes mame pohrobky vsech tech byvalych nacistu primo v Unii kde s radosti davaji sankce na Rusko. Opravdu k smichu.

2 hlasy

To je blba otazka. Samozrejme, ze ano! Nenazranost k dalsi svetove valce, moulove! Po prvni svetove, Germanie nemohla ani dejchat, natoz zit. Nenazrani zapadni lumpove na Gremanii dali 100,000 tisic tun zlata odskodneho neboli jinak napsano Germanie musela zaplatit Francii, Anglii a druhym nenazrancum tolik zlata, ze to cely svet dohromady nema. Na pr, USA vlastni 11,000 tun, dnesni Nemecko 8,000, Rusko 7,000, Cina 6,000. Takze, ocevidne zit nemohli ani nemeli jak,

4 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2023 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi