Velikonoční týden bude na Svatopetrském náměstí bez věřících

Zahraničí
16. 3. 2020 06:12
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu.
Svatopetrské náměstí ve Vatikánu.

Liturgické obřady velikonočního týdne se letos kvůli epidemii koronaviru budou na vatikánském Svatopetrském náměstí konat bez věřících. Oznámila to prefektura papežského domu.

"S ohledem na současnou mezinárodní zdravotní situaci se budou všechny liturgické obřady Svatého týdne konat za fyzické nepřítomnosti věřících," uvádí se v prohlášení prefektury.

Úřad zároveň informoval, že do 12. dubna bude možné modlitby papeže Františka a jeho audience sledovat jenom na streamingové službě Vatikánu.

V Itálii je koronavirem nakaženo přes 21 tisíc lidí a zemřelo více než 1440 nemocných. Itálie je v Evropě koronavirem nejvíc zasažená a italská vláda vyhlásila celostátní karanténu.

Původně měly být do začátku dubna uzavřeny i všechny kostely, což ale vyvolalo u veřejnosti nesouhlas, takže otevřené zůstaly alespoň farní kostely.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Bojanovská Jitka

Další čtení

ilustrační obrázek

Trump vulgárně pohrozil Teheránu, pokud neuvolní Hormuzský průliv

Zahraničí
5. 4. 2026
ilustrační foto

Srbsko našlo batohy s výbušninami u plynovodu vedoucího do Maďarska, řekl Vučić

Zahraničí
Aktualizováno: 5. 4. 2026 18:45
ilustrační foto

USA v Íránu zachránily letce ze sestřeleného letounu F-15

Zahraničí
5. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ