Britská hybridní vzducholoď Airlander 10, která nedávno zahájila zkušební provoz, měla lehkou nehodu při přistání. Podle výrobce stroje neutrpěl nikdo z posádky zranění.
Vzdušné plavidlo dlouhé 92 metrů, které v sobě kombinuje prvky vzducholodě a letadla, absolvovalo teprve druhý let. Při přistávacím manévru částečně narazilo do země přední částí stroje.
Vzducholoď, kterou britská společnost HybridAir Vehicles původně vyvíjela pro americkou armádu, je naplněná nehořlavým héliem. Vznášet se dokáže ve výšce až 4900 metrů, letět rychlostí až skoro 150 kilometrů v hodině a setrvat ve vzduchu až dva týdny.
Vzducholoď unese deset tun nákladu. Obejde se bez rozjezdové dráhy potřebné pro letadla i bez pozemní asistence, kterou vyžadují klasické vzducholodě jištěné lany.