Německo
Zaveďme muslimské státní svátky, navrhl ministr. Sklidil kritiku

14.10.2017 16:21

Kritiku z vlastní strany si vysloužil německý ministr vnitra Thomas de Mazière za nápad, že by Německo mohlo v určitých oblastech zavést i muslimské státní svátky.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • jadoles nepojedu (9 hlasů) 14.10.2017 16:53

  Nevím,proč byl můj příspěvek odstraněn,tak znovu.Ano,to je správné...

 • Zdeněk Patera (7 hlasů) 14.10.2017 18:33

  A pak že islamizace je výmysl xenofobů.

 • Karel Kostrč (7 hlasů) 14.10.2017 19:03

  Má pravdu Thomas. A v určitých oblastech také srazit křesťanské kříže...

 • Patrik Švantner (6 hlasů) 14.10.2017 18:59

  Potřebuje někdo jasnější a zřetelnější důkaz, že se takzvaný Západ...

 • Bob Terry (3 hlasy) 14.10.2017 22:06

  Thomas de Mazière jen poněkud předběhl dobu. Až budou mít muslimové...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Thomase de Mazière měla jeho strana okamžitě odvolat a vyhodit ze strany a samotný Thomas by si měl každý den chladit ledem varlata, aby neblbnul.

1 hlas

Nejen muslimské svátky, ale zavedeme i sňatky s dětskými nevěstami ,kamenování neposlušných a nevěrných žen.... a gayové třeste se ! žádná věž se které vás shodíme nebude dost vysoká.
No není ten Thomas mizera?....

1 hlas

Německá sebevražda v přímém přenosu. Budeme muset stavět ploty a zdi.

2 hlasy

Thomas de Mazière jen poněkud předběhl dobu.
Až budou mít muslimové většinu (a v některých čvrtích německých měst už mají), tak si to "demokraticky" odhlasují.

3 hlasy

Jo, není třeba nic zavádět, ono se to za chvíli zavede samo.

1 hlas

To same maji v planu ZELENI a SABATOVA!!!!!!

1 hlas

Bože, to je neskutečný cvok ! Němci by mu měli zatnout tipec !

0 hlasů

Časopis Daheim (Doma), prý jeden z prvních časopisů v němčině, ten mnoho let vydával kalendář. V tom kalendáři se zmiňovalo i svátky dle Židovského kalendáře.

Viz například:
https://www.deutsche-schutzgebiete.de/feiertage_deutsches_reich.htm

https://de.wikipedia.org/wiki/Daheim_(Zeitschrift)

To sice ne to samé jako oficiální svátky, ale nebýt dějin se šílenci a ignoranty, tak například ten Daheim kalendář by argumentativně býval byl první kroky k tomu aby si mnohý mohl rozšírit alespoň trochu obzor, a k tomu aby se celkově přišlo s nápady typu koncept, že by zaměstnanci měli v rámci pracovního zákonu možnost určitý počet dnů mít pracovní volno - jakože mnohému i v několikáté generaci například v Bavorsku je například velikonoční pondělí evidentně spíše jedno (viz například Seehofer který dělá jako, že nábožensky ř.katolík ale vstoupil do dalšího manželství bez toho aby ř.k. církev to předešlé uznala za jíž neplatné), ale za to by možná jako zaměstnanec chtěl v rámci údajného bavorsko-lidového kultu Oktoberfest volno na to.

Což jistě jenom jako zmínka. Těch aspektů je jistě vícero, jakože některý podnik by moc nefungoval kdyby ten den například u linky seděla jen část zaměstnanců. Ale jako někdo kdo pracoval například na hotelové recepci s nepřetržitým provozem 365/24/7 (a i o tom všeobeném svátku se muselo byť alespoň příplatek), tak když se ví dopředu, že někdo chce volno na svátky dle ř.k. řádu, někdo dle protestantského řádu A, někdo dle pravoslavného, někdo dle koptického, někdo dle židovského, někdo dle hindustického, a podobně, a dokonce někdo dle té či oné islámské denominace, tak akorát spíše jde o to zapnut ty mozkové buňky v přístupu k dělání pracovního rozvrhu.

To co zmínil de Maizière, jakože oblastní svátek jak se někde v podstatě má (a to i v EU, jakože například Nanebevstroupení J.K. není v Česku svátek ale ve vícero jiných zemích ano (a Belgických policistů se asi nikdo ani neptal jestli jako v pohodě, že místo aby jích více mohlo strávit svátek s rodinou, museli koukat dělat gardu při návštěvě Trumpa v ten den)), to je technicky vzato také možné. Ale to poněkud předpokládá neustálé monitorování toho k jaké denominaci se rezidenti hlásí i aby se tím zabývala oblastní rada. Kdežto ten jako spíše jako sociálně-liberální přístup uznávající, že mnozí občané mají své náboženské svátky a dávající jím v rámci pracovního zákonu aby stejný počet svátků pro všechny bylo poněkud pohyblivé dle vlastního (byť některý podnik by zřejmě měl možnost stanovit závodní volno poněkud hromadně), to bych měl za poněkud lepší k té záležitosti než aby například Seehofer dělal jakými se to je ale křesťany (mezitím co na svou církev prdí) nebo aby se vycházelo z nějakého konceptu, že dle toho co je zrovna nejvíce in v nějaké oblasti aby se kolem toho vše muselo odvíjet.

1 hlas

Má pravdu Thomas. A v určitých oblastech také srazit křesťanské kříže z kostelů a usadit tam půlměsíc. Nu a už jen zbývá upravit zákoník práce s pěti přestávkami na modlení, to celostátně, to dá rozum.

7 hlasů

Hlavně, že se v Česku respektuje neděli jako náboženskou... tedy vlastně vůbec, že? "Hezky makat o neděli když si panstvo chce strávit víkend nákupy, a ke křesťanství se v Česku přece stejně hlásí jen kolem desetiny obyvatel", co?

1 hlas

No, vypadá to, že vize je reálná a je jen otázkou času a vhodného dávkování změn. Než se dostala Merklová k moci, asi by příčetný Němec považoval Mezierovy úvahy za nepovedený vtip. A včil už s ním část politické scény souzní. Škoda, že realizace nepovedených vtipů nezlepšuje náladu.

0 hlasů

Horší než v Česku, kde se za svátek nemá například Nenebevstoupení J.K., to se zdá, že se je ale stejně poněkud daleko...

1 hlas

Potřebuje někdo jasnější a zřetelnější důkaz, že se takzvaný Západ úplně a totálně zbláznil ? Prostě je potřeba západoevropským zdegenerovaným magorům vyslat jasné poselství a zřetelný signál, že si od nich tohle barbarské a totalitní svinstvo, islám, nacpat nenecháme.

6 hlasů

Njn, když se v gulagu má koukat pracovat alespoň 8 dnů v týdnu pro blahobyt panstva, tak i ty křesťanské svátky a i neděle jsou v cestě, co?

1 hlas

A pak že islamizace je výmysl xenofobů.

7 hlasů

asi má nového přítele.jak je vidět,vítači a ngo nikdy nechtěli aby se uprchlíci přizpůsobovali nám,ale my jim.ten návrh by jen posílil no go zóny jako v hamburgu.škoda,že to neprohlásil před volbami.chce to AfD a CSU.

2 hlasy

Proč si Bystroň neponěmčil příjmení?

1 hlas

A co je vám po tom ?

1 hlas

Nevím,proč byl můj příspěvek odstraněn,tak znovu.Ano,to je správné rozhodnutí,muslimům lézt do zadního otvoru.A můžete zavést také zcela nové svátky,třeba svátek terorismu.To by se vylosovaní jedinci shromáždili na náměstí a vyznamenaný muslim by do nich najížděl tirákem.Jistě by to uvítali i němečtí vítači a dobrovolně se postavili do první řady.Jen houšť,pokud byste nevěděli jak dál,račte se mne zeptat,takových nápadů mám ještě spoustu a jeden lepší než druhý!!

9 hlasů

I kdyby se jednalo o to lezení (a ne jako prostě uznání občanských práv a aplikace téhož), když Vám Merkel někdy leze do toho otvoru byť ze sebe děláte jací jste velcí hrdinové jak se někteří z Vás kolem konce války vrhli na děvčátka, tak to se Vám ale líbí, co?

Prostě, hele, když říkáte, že Čechovi je dobře když jako EU občan v Německu má akorát koukat skákat jak nějaká ta vláda píská a že nějaké uznání EU občanských práv by byla zrada na německém národě, tak to říkáte. A kdybych já byl aktivní v EU politice, pro mě je opravdu těžko představitelné abych hájil EU občanská práva proti CDU + AfD jíž skoro polovina voličstva mající Vás v SRN systémově za podřadné když přijde na záležitosti jako například pracovního uplatnění když Vy sami vlastně děláte jako, že si nějakým občanskými právy všechny mají koukat vytřít.

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 44/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.