Ostrá kritika
Zbavili jste Řeky svéprávnosti! tepe Němce exšéf z Bruselu

15.07.2015 10:55

Německo nese podle někdejšího předsedy Evropské komise Romana Prodiho spoluvinu za rozsah řecké dluhové krize, neboť jednalo nepružně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Henex (1 hlas) 15.07.2015 12:46

    A kde jsi žil ty za komoušů? Asi někde na ÚV, jinak bys nemohl tvrdit...

  • Karel Votruba (1 hlas) 15.07.2015 11:55

    Kde jsi žil za komunistů? Když vládli komunisté, tak byl rovnoprávným...

  • Iwo Nowak (1 hlas) 15.07.2015 10:59

    Rekove stratili svepravnost zvolenim komousu jako Tsipras a Varufakis...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky


Řekové se svéprávnosti zbavili sami. Na jedné straně nechtěli být dále sdíráni z kůže, ale současně chtěli zůstat v Eurosvazu i v eurozóně. To je nesmyslný postoj. Proč by bankéři ovládající Eurosvaz ustupovali, když Řekové ani nechtěli udělat nic, čím by jejich záměry byť jen zkomplikovali?

Řekové měli (a měli by i nyní) zvážit, zda pro ně bude lepší bankrot a grexit nebo nekončící chudnutí. V případě první možnosti mohli dát Eurosvazu poslední možnost poklidného řešení, ale neměli na ní trvat. Po nesouhlasu s ní měli jednoduše ukázat prostředníček a bankrot s plnou parádou vyhlásit.

V případě druhého scénáře měli spíše "držet hubu a krok". Mohli pokorně požádat o úlevy, ale divadlo které rozpoutali rozhodně nebylo na místě. Jen své protihráče vydráždili. Výsledkem tak jsou podmínky ještě horší.

Pro Řeky i pro ostatní národy by to mělo být poučení a vystřízlivění z idealistických představ o Eurosvazu. A ovšem i o levici a její údajné spřízněnosti s ním. Levice je ideologicky omezená a nehájí zájmy lidí tak jak by mohla. Je to spíš jakási věrouka založená na principech z 19. století. Hlásá kolektivismus a dogmata místo aby se snažila podřídit kapitalismus lidem.

0 hlasů

Kde jsi žil za komunistů? Když vládli komunisté, tak byl rovnoprávným člověkem každý občan, kdežto dnes pouze ten, kdo má peníze. A když má peníze, tak má i moc, ostaní jou pro ně póvlem. A mimochodem, když se chceš veřejně vyjadřovat, tak se douč pravopis, ať neděláš dojem negramoty!

1 hlas

A kde jsi žil ty za komoušů? Asi někde na ÚV, jinak bys nemohl tvrdit takový blbosti. Většina občanů byli nevolníci, hlídaní jinými nevolníky. O rovnoprávnosti nemůže být ani řeč...

1 hlas

Prodi by se mel vice venovat sve smluvni cinosti poradce pri budovani socialismu v Kazachstanu.

V teamu: Gusenbaur, Prodi, Schröder Schily a mnoho dalsich "levotocivych" vyrazenych politiku.

0 hlasů

Rekove stratili svepravnost zvolenim komousu jako Tsipras a Varufakis kteri misto diku plivou do tvare lidem kteri se jim snazi pomoct

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.