Ženin pes zabil dítě. Majitelka si odsedí nejméně půl roku

Zahraničí
25. 3. 2019 14:28
Žena byla majitelkou rotvajlera.
Žena byla majitelkou rotvajlera.

Na rok a půl do vězení poslal rakouský soud majitelku psa, který loni zabil sedmnáctiměsíční dítě. Žena se podle soudu dopustila zabití z nedbalosti, informovala dnes agentura APA. Rodičům oběti bude muset majitelka rotvajlera vyplatit 65 tisíc eur odškodné (1,7 milionu korun).

Z celkového osmnáctiměsíčního trestu bude muset Rakušanka strávit ve vězení nejméně půl roku. Zbylých dvanáct měsíců si bude muset za mřížemi odpykat jen v případě, že poruší podmínku, kterou jí soud dnes zároveň s vynesením výše trestu uložil.

Pes potrestané ženy napadl dítě loni v září ve Vídni. Rotvajler byl sice na vodítku, majitelce se ale vytrhl a zaútočil na sedmnáctiměsíčního chlapce, který byl na procházce v doprovodu svých prarodičů. Dítě utrpělo vážné zranění hlavy, kterému podlehlo po necelých třech týdnech v nemocnici. Majitelce psa po incidentu policisté naměřili 1,4 promile alkoholu v krvi.

Pes byl ženě odebrán a umístěn do útulku. Poté, co zaútočil na jednoho z ošetřovatelů, rozhodl se jej veterinář utratit.

Případ vyvolal v Rakousku velkou debatu o přísnějších pravidlech pro chov určitých psích ras.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/lottasilfverbrand

Další čtení

ilustrační foto

Známého režiséra Reinera a jeho ženu někdo ubodal v jejich domě v USA

Zahraničí
15. 12. 2025

Chilané zvolili prezidentem krajně pravicového politika Kasta

Zahraničí
15. 12. 2025

Americko-ukrajinská jednání v Berlíně přinesla výrazný pokrok, uvedl Witkoff

Zahraničí
14. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV