Tvůrci zvláštních efektů pro filmy Avatar a Planeta opic vytvořili pomocí 3D technologie portrét dítěte, které se stalo tváří kampaně, jež má upozornit na dětské oběti konfliktů na celém světě. Při modelování tváře dívenky Sofie tvůrci vycházeli z fotografií 500 dětí z míst konfliktů - z Jižního Súdánu, Burundi, Ukrajiny a Jemenu. O projektu, který má pomoci získat peníze pro děti v nouzi, informoval Dětský fond OSN UNICEF, který představil tento týden video s animací virtuální Sofie.
Mluvčí jeho švédské pobočky Andreas Ericsson řekl, že organizace chtěla, aby vznikla tvář, která bude reprezentovat "všechny neviditelné děti" trpící v bojových zónách. "Chtěli jsme vytvořit naléhavě hovořící hlas," řekl. Jméno bylo vybráno jakožto údajně nejčetnější z ženských jmen vůbec.
Video je poukazem na násilí, jemuž je vystaveno na 250 milionů dětí. "Jmenuji se Sofia, je mi deset let, musela jsem uprchnout, když do našeho domu vtrhli ozbrojení muži. Jmenuji se Sofia je mi sedm, jsem na gumovém člunu, je mi zima, jsem až po kolena ve vodě. Jmenuji se Sofia, je mi pět let a chtěla bych zpět do školy. Jmenuji se Sofia, nejsem živá, jsem tvář všech dětí trpících v nouzi, o nichž nikdo nemluví," říká dívka do virtuální kamery.
"Sofia představuje všechny sirotky, děti, které kvůli podvýživě přestaly růst, které odešly z domovů, aby se zachránily," řekl Ericsson.
Účelem kampaně je povzbudit dárce k pomoci a sponzorství určenému dětem.