Země v krizi
Zklamaná Itálie se ptá, kde je evropská solidarita

14.03.2020 15:10

Itálie byla zklamána reakcí některých nejbližších evropských spojenců a ptá se v krizi kolem epidemie koronaviru, kde je evropská solidarita. Vyplývá to z pátečního článku ekonomického listu Financial Times.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Fred Jameson (19 hlasů) 14.03.2020 15:47

  V plné kráse je vidět, že je vlastně Evropská unie na dvě věci. Když...

 • Petr Rozlil (15 hlasů) 14.03.2020 17:39

  Tak me vse pripada, podle zahranicniho tisku, ze zaostaly, ozraly...

 • František Kytnar (10 hlasů) 14.03.2020 17:53

  Ti taliáni jsou na palice. Vždy něco po-serou a potom by chtěli se...

 • Milan SCHMID (7 hlasů) 14.03.2020 18:34

  TAK VYPADÁ ITÁLIE BEZ SALVINIHO !!TO JE TAK KDYŽ VLADNOU NICKY CIO...

 • tyden tyden (7 hlasů) 14.03.2020 17:39

  tak prekvapeny nebo zklamany muzou byt tak jedine mistni rydy vemena...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

VAKCÍNA NA KORONAVIRUS

Jednoduchá terapie, rozbít Evropskou unii. Chaos a odezva postrádající racionalitu a nejvulgárnější egoismus jsou evropskounijním návodem. Kdysi existovala inteligentně nastavená civilní ochrana, která v podobné situaci okamžitě adekvátně reagovala. Tehdejší vlády kladly na anticipaci krizových stavů velký důraz, předmět se studoval i na technice. Pokud pandemie skutečně propukne, sebevětší snaha státního centra může mít jenom kosmetický efekt, žádná systémová odezva eliminující zlo se na poslední chvíli nevymyslí, pravděpodobně se v tomto případě špatně organizované nemocnice, navíc s nedostatkem personálu, rychle zhroutí. A přijde další pohroma vyplývající z totální závislosti na zahraničí včetně potravinové, od herteplí až po toaletní papír, zubní pasta taky brzo skončí. Co všechno musí ještě nastat než česká populace odkopne bruselskou tyranii.


Italové nemohou vycházet z domu, ale imigranty mohou přijímat. Evropská solidarita podivného typu. Slovinci staví na silnice do Itálie obludné betonové zátarasy, Ital do Slovinska nesmí, ale imigranti ze Slovinska do Itálie denně proudí, ty tam Slovinci posílají. Provinční tajemník italské policie Edoardo Alessio včera v IlGiornale „naši slovinští kolegové imigranty do Itálie nekontrolují, volně přecházejí i mimo stanovené přechody“. Itálie je virem velmi zasažená, umřelo již 1800 lidí, a tak jim tam pošlou bídu celého světa navíc, nejen Slovinci, ale i Rakušáci.

Pravděpodobně až virus skosí deset milionů lidí, pak teprve média přestanou publikum otravovat záběry na Leyenovou, Lagardovou a spol. Potom teprve bude jasné, že toto politické nic, nic nemůže řešit. V Itálii včera umřelo 368 lidí, víc než v Číně za jeden den když pandemie vrcholila. Evropskounijní styl levicového vládnutí nastolil v zemi chaotický stav, nejvíc zasaženému regionu Lombardii poslala římská vláda místo účinných respirátorů tisíce ochranných pomůcek podobných kapesníkům, které jsou k ničemu. Lombardský asesor zodpovídající ze zdravotnictví včera řekl, že regionální vláda požádá o pomoc Kubu, Čínu nebo Venezuelu. Region trpí nedostatkem lůžek a nemocničního personálu. Respirátory a ochranné pomůcky jsou největším problémem (po čtrnácti dnech trvání epidemie). Ministerstvo vnitra pro nedostatek ochranných pomůcek radí hasičům, aby si při zásahu helmu stahovali víc do čela nebo si nasazovali protipožární kuklu. Lombardie je obzvlášť zasažena koronavirem, do dneška evidují celkem 13200 infikovaných, 1500 přibylo v posledních 24 hodinách, celkem 1200 mrtvých, včera přibylo 252.

Levicová vláda s bezvýhradnou orientací na Evropskou unii je italským neštěstím, není schopna čelit epidemii, ale dokáže i v této situaci organizovat přijímání imigrantů. Po týdenním přerušení pašování lidí z Afriky se transfer opět obnovil. Italové nemohou vycházet z domu, ale italské přístavy se pašeráckým bárkám nezavřou. Salvini včera uvedl na svém twitteru, že jsou důkazy o tom, že od počátku března se vylodilo v zemi 40 lodí s imigranty z Afriky.

https://pravyprostor.cz/vakcina-na-koronavirus/

CZEXIT

0 hlasů

Itálie se ptá, kde je solidarita, ale Evropa se ptá co dělala Itálie proti tomu, aby nenakazila celou Evropu. Je to jako s migranty, Itálie si pro ně jezdila do Afriky a brečela, kde je solidarita , ale neměla zájem hlídat své hranice ani hranice Evropy. Itálie selhala v obou případech a Evropa jí moc nepomohla, dělala mrtvého brouka. Toto je zaviněno systémem mocných a bohatých, mamon je ten nejvyšší bůh a vše se jemu podřizuje a za druhé, svět a Evropa taktéž se orientuje na okamžité zisky a nemyslí na budoucnost a pokud to vynáší je jim jedno zda tím zničí budoucnost svým dětem a zda zničí přírodu.

3 hlasy

KOCOUREK JE MĚKKEJ PYJ.

1 hlas

Tak zjišťuji,že nějaká země dokonce mluví.
To je stejné konkrétní, jako "Praha připravuje..."
" Opozice kritizuje ..."

1 hlas

Kdybych napsal, kde skutečně je evropská solidarita a další "evropské hodnoty", už cenzurní flašinet na Týdnu by mne zablokoval. Takže jen odkaz: kde je celý eurosvaz:? ...dopňte si sami.

4 hlasy

Řekněte - prdel!. Máte na to....prdel prdel prdeeeel ...tak jde to den po dni, všechno je napsáno, večer a zas-ráno..
To jen jestli jste si myslel, že prdel cenzorovi vadí...

0 hlasů

No nevím.Mě vymazali za prdel i za řiť.

0 hlasů

Italové! Chápeme Vaší bezmoc a zlost! Zhruba před osmdesáti lety při podpisu Mnichovské dohody se naši spojenci zachovali podobně a vrhli nás do spárů nepřítele. Myslím, že jediný Váš zachránce je Mateo Salviny!

4 hlasy

machuro dělaš ze sebe užitečného idiota,jistě tě platí nějaká neziskovka,tak hloupý přece nemůžeš být.když nemáš co rozumného říct,tak proboha mlč,ty jedno howado

1 hlas

Chodí se jen málo hloupějších lidí, než jsi Ty. Rozhodně se nepokoušej určovat, co je rozumný.

1 hlas

Může. I takoví se občas vyskytují.

1 hlas

Zoufalý výkřik hlupáka. 🐂

2 hlasy

LEYNOVÁ: ŽE JE BRUSEL AŽ TAK ODŘÍZNUTÝ OD REALITY JSME NETUŠILI

Úzkostlivé sledování zpravodajských kanálů se vyplatilo: Brusel žije! Takže pokud jsme se báli, co s náma chudákama bude, tak (si) můžeme vydechnout.
Ursula von den Leyenová (vůbec nevadí, že nevíte, o koho jde) prohlásila ve stručnosti asi toto: je nezodpovědné uzavírat hranice jednotlivých zemí (vyvolá to prý dominový efekt), EU chce na hranicích zdravotní kontroly pro které připraví společnou strategii a členské země EU se mohou více zadlužit.. !! To je slušný výkon, nemyslíte?
A nakonec víte co, je dobře, že se nám Ursula takto rozpovídala i když ona zřejmě ohrožená koronavirem není. Zbytek skutečně ohrožené evropské populace si tak uvědomí, co v Bruselu sedí za poklady a jsou to doslova poklady, protože náklady na jejich pobyt v bruselském akváriu jsou v řádu desítek miliard éček ročně. Nelze si představit více nekompetentní prohlášení, než učinila tato osoba v době, kdy i dělníkovi ve šroubárnách je jasné, že je zle. Taky se ptáte, kde byli evropští potentáti v posledních třech měsících?

Bohužel to ale vyvolává i vážné otázky, o co jim ve skutečnosti jde, protože o bezpečnost a zdraví lidí určitě ne. Jinak by se nemohli ohánět špatnými a nekompetentními vyjádřeními úředníků WHO (ti na počátku pandemie, když byla v problémech jen hodně vzdálená Čína, prohlašovali, že se jedná jen o onemocnění chřipkového typu a není se čeho bát). A že se můžeme víc zadlužit? Ano, to asi můžeme. A taky se stát ještě větším vazalem těch kteří nám půjčí. Myslím, že Ursula ví, kdo to je.

Naštěstí se ukazuje, že unijní moloch při opravdové krizové situaci nikomu nepomůže: ani Řecku s uprchlíky, ani Africe a nakonec ani členským zemím se zvládnutím pandemie. Ukazuje se přirozená schopnost menších celků hájit svoji životaschopnost, životní prostor a priority občanů a je to velmi dobře. Bolestivá, ale potřebná lekce tak kromě korekce bezbřehé globalizace přinese i neodvratný zánik umělé “inteligence” z Bruselu. Škoda jen, že to bude i díky liknavosti tamních potentátů stát tolik lidských životů.

https://pravyprostor.cz/leynova-ze-je-brusel-az-tak-odriznuty-od-reality-jsme-netusili/
-------------------------------------------------- - -----------------------
VÍCE EVROPY VÍCE VÍ?

Známe to z nedávných minulostí dobře. Objeví se vskutku zásadní problém (třeba zakřivenost banánů importovaných z Ekvádoru), a ihned se konaly summity.
Konaly se Evropské rady, mimořádné jednání Evropské komise, noční tiskovky, a řešilo se a řešilo. A na každý problém existovala stejná odpověď: je nutno přijmout evropské řešení (myšleno unijní, pochopitelně). Je třeba více Evropy, mudrovali bruselohujeři. Je nezbytné postupovat společně. Problém vyžaduje celoevropský koordinovaný přístup.
Jenže pak přijde covid ostrovid, a co ostrovidí? Kde je teď ta Evropská unie? Kde jsou ony summity? Proč se nejedná do rána? Kde je to pracné a usilovné hledání konsenzu? Kdy už bude to jednotné komuniké? I když normálně se u piva bavíme o ženských, muzice, bolení v zádech, vaření a chlastu, posteskl jsem si včera u stolu: kde je najednou ta slavná Unie? Kde jsou ty summity? Kde je to vyjednávání o společných strategiích? Proč nic takového nevidíme? Proč o nich není slyšet? Z druhé strany stolu dostalo se mi odpovědi: protože tohle je fakt skutečnej problém. Hřebík to dostal rovnou na hlavu.

Přesně tak. O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát. Vlády. Domácí instituce. Tam sedí lidé chytří i hloupí, schopní i neschopní, pracovití i líní, jako všude jinde. Ale mají jasnou odpovědnost a jasné kompetence. A jednají a rozhodují, jak umějí. Najednou objevují kouzlo té zatracované čáry v krajině, které říkáme hranice. Najednou se přijímají opatření v řádu hodin a ne týdnů a či měsíců. Najednou víme, kdo konkrétně je za který konkrétní krok odpovědný.

V krizi bývají obvykle dočasně suspendované některé svobody. Asi je to tak nutné. Doufejme, že jednotkou této dočasnosti nebude opět jeden furt. A že nám po krizi naše svobody vrátí. Ale jedna jediná věc by mohla zůstat i po covidové krizi: vědomí, že demokratický stát je jedinou institucí, schopnou a zároveň oprávněnou řešit veřejné problémy. Ostatní instituce jsou k ničemu. Pryč s nimi.

https://pravyprostor.cz/vice-evropy-vice-vi/

CZEXIT

3 hlasy

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky a ještě mají tu drzost hovořit o nějakých fake news. To oni je prokazatelně vytvářeli

Tak už je to tady zase. Na řecko-turecké hranici už zase stojí desetitisíce migrantů a snaží se tak jako více než milión v roce 2015 ilegálně táhnout do Evropy. Vše je stejné jako tehdy se dvěma rozdíly. Tím prvním je, že Řecko se nové migrační invazi brání, migranty nevpouští a jeho hranice chrání armáda. Tím druhým potom skutečnost, že jeho postoj podporují evropští politici i média.

Dozvídáme se z nich, že migrační invazi organizuje turecký prezident Erdogan, migranty sváží od syrských na řecké hranice autobusy, vše je z turecké strany řízeno a plně logisticky podporováno. A Evropa se tomu správně brání, politici turecké akce odsuzují, Řecku pomáhají politicky, finančně i materiálně. Nelíbí se to pouze proimigračním fanatikům z neziskovek. Zatím se migrantům řeckou hráz prorazit nepodařilo. To vše je nepochybně pravda.

A teď si vzpomeňme, jak to bylo před pěti lety, co se dělo a co nám tehdy všichni říkali. Tvrdili nám, že se více než milión lidí vydal na 800 kilometrovou cestu Tureckem na řecké hranice spontánně, že jejich cesta do Evropy byla dílem pašeráků, i když bylo jasné, že k transportu bylo třeba tisíců autobusů, vlaků a nesmírně náročného logistického zabezpečení. Milión lidí nikam propašovat nejde.

Stejně nám tvrdili, že na pobřeží migranti nalezli tisíce nafukovacích člunů (kde se tam vzaly, o tom se nijak podrobněji nehovořilo) a na nich přepluly na blízké řecké ostrovy. Řekové proti tomu nedělali vůbec nic, jako by žádnou ochranu svých a evropských hranic neměli, jenom migranty převáželi na pevninu a posílali dále do Evropy. Nikdo se na ně ani na Turky nijak nezlobil, protože s migrační vlnou prý nic dělat nejde. To nám tvrdili. Evropští politikové se předháněli v demonstraci své humanity a soucitu, bránit hranice jim vůbec nepřišlo na mysl. Média v tom unisono jela s nimi. Veřejnost společně přesvědčovali o povinnosti migranty přijímat a budovat v Evropě multikulti společnost.

Naše i světová média i politici se dnes při informování o tureckém pokusu ve vlastním politickém zájmu obnovit migrační vlnu do Evropy sami usvědčují z toho, jak před pěti lety bezostyšně lhali, manipulovali a konspirovali proti svým vlastním občanům. Rozdíl oproti dnešku byl pouze v tom, že tehdy měli s Erdoganem společný projekt a migranty do středu Evropy dopravili ve vzájemné součinnosti, což před námi tajili a zakrývali to báchorkami. Dnes si s migrační vlnou hraje pouze Erdogan, a tak je vše jinak.

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky a ještě mají tu drzost hovořit o nějakých fake news. To oni je prokazatelně vytvářeli. Nikdo se potom nemůže divit, že občané ničemu nevěří a že konspirační teorie kvetou. Jak ukazuje fenomén migrace, mají bohužel opodstatnění.

Jiří Weigl, 9. března 2020

https://www.eportal.cz/Articles/10706-delali-a-delaji-z-nas-opakovane-hlupaky-a-jeste-maji-tu-drzost-hovorit-o-nejakych-fake-news-to-oni-je-prokazatelne-vytvareli.aspx

2 hlasy

Dělali a dělají z nás opakovaně hlupáky ........................... To v případě Franty Kocourka nejde. 🤡

2 hlasy

Jsem jediný kdo si vzpoměl na Mnichov? jen místo nás s italy a místo němci s koronavirem?

5 hlasů

Nejste. Ale jsou tu i takoví, co si vzpoměli na bitvu u Thermopyl!

0 hlasů

Nač bychom se vymlouvali,nebýt starých křivd?Češi byli vždy čestní a obětaví?

0 hlasů

Jak souvisí koronavirus s Mnichovem ? 😲

3 hlasy

Obojí je neschopnost spoléhat na sebe a od každého očekávat,že nám pomůže.Aniž by nás to cokoli stálo,nebo se chtěli nedejbože nějak odvděčit.Máme pocit,že svět nám musí pomáhat,když my nechcem a neumíme se postarat sami.Že je to povinnost těch druhých,když jsme kvůli nim tak trpěli.Ostatní státy jsou na tom taky zle.ale co nám je do nich,že?

2 hlasy

Jediné,co nechápu je,proč Babiš,který celkem rozumně řekl,že nebudeme do Číny posílat něco,čeho sami máme málo a hned druhý den odešla humanitární pomoc s rouškami a respirátory,kterých teď není nedostatek,.protože nejsou vůbec,je chceme od Číny odkoupit,ač jen v množství více než malém.Tedy nedostačujícím.

2 hlasy

Promiň, ale s humanitární pomocí, co odešla do Číny, neměla vláda nic společného, byla to soukromá iniciativa. Pravda je, že to mohli zakázat a zásilku zabavit. To by ale bylo řevu, jaká je Babiš hyena. Mně by spíš zajímalo, co dělali úředníci na MZ, zdravotnické zásobování a zásobovači nemocnic. Jediné, co bych státní moci vytknul, jsou malé zásoby v enzetech pro případ krize. Ale po bitvě je každý generál...

4 hlasy

No ono tady 80 let nic celkem nebylo,co by se nedalo vyřešit,já jsem si taky myslel,že to nebude tak horký.

0 hlasů

Neptá se Itálie, ptá se autor titulku. Italové jsou společnost specifická svým přístupem k pravidlům, stačí se podívat, jak vypadá provoz v Římě. Takhle se můžou ptát Němci - kde je italská zodopovědnost? Můžou se ptát Poláci - kde je naše soudní svrchovanost? Může se ptát Holandsko - kde bude brzo naše území, atd atp.
Komu v EU není dobře, nechť si vystoupí. Může jít.

1 hlas

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/cesko-posila-pro-rychlostesty-na-koronavirus-dve-letadla-do-ciny-40316703

V neděli ráno odletí do Číny dva letouny pro 100 tisíc rychlotestů na nový koronavirus. Stát navíc uvolnil ze zásob Správy státních hmotných rezerv 10 tisíc respirátorů. Po jednání štábu ministerstva průmyslu to
novinářům řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).
"My vypravíme pravděpodobně zítra (v neděli) dvě letadla do Číny, která by měla dovézt 100 tisíc rychlotesterů a snažíme se samozřejmě je doplnit ještě respirátory," řekl Babiš. "My jsme se domluvili s panem ministrem (vnitra Janem) Hamáčkem (ČSSD) vzhledem k jeho dobrým kontaktům do Číny, že on převezme teď ten nákup a spolupráci," popsal premiér.

3 hlasy

henex jdi do prddele

5 hlasů

Má přijít na návštěvu ? 😂

2 hlasy

Zklamaná Itálie se ptá, kde je evropská solidarita...........sundali jste salviniho,dotáhli jste fůru ekonomických imigrantů a vy se ptáte, kde je ta solidarita?jste howada,která jenom chtěla peníze za imigranty a kdo ví, kdo sem to hrůzu dotáhl,a jinak ,kdo kontroluje vaše zachráněné doktory a inženýry?salviního jste odepsali vy howada

7 hlasů

Tak nevím...
Italové svým salámistickým přístupem nakazí skoro celou Evropu a pak chtějí solidaritu. EU by ráda řídila a přikazovala svým členům všechno možné, ale když je průšvih, tak vyšumí do ztracena. V této podobě je v podstatě k ničemu. Zajímavý je akorát Schengenský prostor, v současné době je ale spíš komplikací...

6 hlasů

TAK VYPADÁ ITÁLIE BEZ SALVINIHO !!TO JE TAK KDYŽ VLADNOU NICKY CIO JEN KRITIZUJI A NIC NEUMÍ JAKO TO DĚLALA NAŠE PRAVICE !!

7 hlasů

Ti taliáni jsou na palice. Vždy něco po-serou a potom by chtěli se solidárně dělit. Nejdříve si naloví v moři černé opičí příživníky a potom je chtějí rozdělovat po celé unii. Neměli je lovit. S koronavirem je to stejné. Měli včas zareagovat a přijmout příslušná opatření, třeba jako zrušení MS v biatlonu. To byla ta pravá množírna a roznáška conoraviru. A teď by chtěli, aby ostatní státy se s nima sociálně podělily o jejich nakažené, nebo co ?

10 hlasů

Hoď kamenem,kdos bez viny.Možná by to v Itálii nebylo tak hrozné,kdyby se tam od vánoc nepoflakovali Češi,kteří ač o možnosti nákazy věděli,stejně tam jezdili jak o život.A že tedy tu nákazu dovlekli do Česka,no to se stává,ale hlavně že byly prázdné sjezdovky.

2 hlasy

tak prekvapeny nebo zklamany muzou byt tak jedine mistni rydy vemena hemenex/ok.
normalne myslici clovek uz davno vi, ze zadna "evropska solidarita" neexistuje :-)))))

7 hlasů

Tak me vse pripada, podle zahranicniho tisku, ze zaostaly, ozraly Rusko a zaostala Cina se vyporadaly s koronovirusem rychle a skvele. Zatimco super-vyspely zapad nevi co s virusem delat. Ale davat sankce a delat rozvraty v cizich zemich je nikdo neprekona, ze jo Ovocenko, pane ok, Juniore a Henexi.

15 hlasů

Totalita.Nikdo neudělá nic,co mu zakazují,tresty bývají tvrdé.My se své svobody nevzdáme,ať se stát stará,já si dělám,co chci.

2 hlasy

Do Ruska se nechce ani virům

4 hlasy

Málo nakažených v Rusku (pokud je to pravda) jen svědčí o tom, že většina Rusů nikam nejezdí, protože živoří a do Ruska také téměř nikdo nejezdí, co by tam dělal? Na Antarktidě také žádní nakažení asi nejsou...
Číňani prý zvládli nákazu pomocí nějakých ruských drastických léků. Proč by je Rusové vyvíjeli, kdyby je nepotřebovali? Bůhví, co se v Rusku děje, na světlo to vždy vyleze až po letech...

2 hlasy

A vida, náš rusáček náckovič putinista se ozval. Jak to vypadá u vás doma? Nesmíte ani naznačovat, co...vas mnogo...

2 hlasy

Jak to vypada? se opet ptas? Tak jak nedavno napsal a rozdal ceny World Travel. Prvni misto dostala od 20ti milionu turistu Moskva, jako nejbezpecnejsi a nejkrasnejsi mesto planety zeme. Laskave podivat.

1 hlas

Tak si něco o Rusku přečtěte a přestaňte otravovat -

https://www.ivcrn.cz/islam-a-rusko/?fbclid=IwAR0G8uBqHe8Qn219sEKCaGTOwEuXiR9bG6Iu6FDMxawj1eUdgjnTG8BSRlU

1 hlas

No když tomu věříš... Sladkej život ve Víře.

0 hlasů

Prosim, ty jako vzdy jezdi na dovolenou do Chorvatska a Albanie a ja, z vlastnich zkusenosti znova a zase pojedu bud do Buenos Aires (hezci, a lepsi nez Pariz nebo Madrid),nebo Vladivostoku (Siberianem) a nebo do Cusco.

3 hlasy

Chlubné plíce?

0 hlasů

Ale jdi ty nebožáku, nebyl jsi na dovolený už roky....

0 hlasů

Vychvaluješ tady Rusko a Čínu jak jsou skvělé a přitom žiješ v Česku a EU. Tak proč tam proboha nejdeš?
To že Rusko nehlásí onemocnění koronavirem ještě neznamená, že tam koronavirus není...

4 hlasy

V Rusku žádný koronavirus není,neboť Veliký Vůdce Putin mu zabránil ve vstupu do Ruska. 🤣

3 hlasy

Vlastním tělem.

1 hlas

Lzes, nahlasili jich 19 a vsechno prislo z Evropy, ne z Ciny. A hlavne se podivej jak to delaji nasi umelci. Prijdou na TV premier a tri ministri (vcera), öznamujeme, ze dnes uz mame 34 pacientu. druhy den prijdou jen 3 ministri öznamujeme, ze dnes jich mame 44 a to samy den ze dne. Vsadim se, ze jsou dnes vsichni ve Svycarsku, kde pripravujou samkce.

5 hlasů

V plné kráse je vidět, že je vlastně Evropská unie na dvě věci. Když vypukne opravdová krize, každý stát ji řeší po své vlastní linii, na zprasatělé bruselské papaláše kašle.

19 hlasů

To je v pořádku.Krizi v unijních státech musí řešit státy samé,plošně to nejde.Španělsko(kupříkladu)má úplně jiné podmínky,jak Česko,a ne jenom podmínky povětrnostní.Neumím si představit tu pohromu,kdyby to chtěl Brusel řešit plošně!

0 hlasů

A kde je ta ztráta suverenity členských zemí,kterou se pořád oháníte ? 😃

1 hlas

To kazdopade, a ukazuje se, ze ....

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.