Příčina
Změny klimatu zvýšily v Evropě teploty o tři stupně Celsia

06.08.2019 06:00 Původní zpráva

Extrémní vlny veder, které se koncem července objevily v západní Evropě, způsobily změny klimatu, za něž může člověk. Vysoké teploty ve Francii či Nizozemsku, jež přesahovaly 40 stupňů Celsia, měly deseti, možná až stonásobně vyšší pravděpodobnost vzniku než před sto lety.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Vlastimil Machura (2 hlasy) 06.08.2019 07:38

    Prdí.

  • karel ledvinka (1 hlas) 06.08.2019 10:27

    nevidím nikde potopy.jaké to jsou po áry v gronsku,když tam nic...

  • Vlastimil Styblo (1 hlas) 06.08.2019 07:13

    Tento článek poněkud neobsahuje sdělení, čím za změny klimatu může...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

I kdyby k oteplování došlo, bude to vůbec katastrofa?.
Občané jsou znepokojeni popíráním oteplování, které je zjevné především v létě, a chtějí vědět jak toto oteplování zastavit. Proč bývá v létě přes 30°C a za našich mladých let když bylo 25°c, tak se to považovalo za horký letní den?

1) Dočasně do roku 2040 je snížená sluneční aktivita, což v našem pásmu vede k výkyvům počasí. Tedy i horko je větší, když se obrátí vítr a jde 3 týdny z jihu.
2) Skleníkové plyny odrážejí zpátky asi 2%-3% sluneční energie. Proto vliv skleníkového efektu je zanedbatelný.
3) Zorané pole zachycuje o 100% až 200% víc energie než např. pole s jetelem. Tmavé střechy domů i aut zachycují více energie než světlé střechy. Jestli z toho množství odrazí skleníkový jev 2%-3% zpátky, to už nehraje roli. Silnice a parkoviště pohlcují mnohonásobně více sluneční energie než zeleň. Nejvíce energie zachycují sluneční kolektory. Proč je to špatně?
4) Horký vzduch 50°C stoupající nad sklizeným polem nebo halou obsahuje více vody i při vlhkosti 20% než studený vzduch nad lesem, který má vlhkost blížící se 100%. Rozdíl je v tom, že horký vzduch i když se nahoře ochladí, nedosáhne rosného bodu. Je i s obsaženou vlhkostí odvanut pryč.
Studený vlhký vzduch po vystoupání nahoru dosáhne rosného bodu, a prší z něj, nad chladnou ozeleněnou půdou se tvoří rosa. Jak stoupá horký vzduch z horkých ploch, vysává vzduch z okolní chladné zeleně a vysušuje ji.
5) To vše se děje jen v létě, protože slunce stojí výše a na 1 m2 dopadá více sluneční energie. V zimě už slunce svítí šikmo. I když se vzduch nad polem ohřeje např. ze 3°C na 8°C oproti zasněženému lesu, nemá to zásadní vliv na srážky a vysušování.
Jan Pokorný - Opomíjená úloha vegetace v distribuci sluneční energie... (USČR 9.4.2019)
https://youtu.be/AEtepYuvwyk

Jak tedy ochladit planetu? Je to snadné. Až bude opravdu horko, může stát nařídit, aby se povinně přikrývaly sluneční panely bílou plachtou od června do srpna, a ochladí se již druhého dne od platnosti nařízení. Vyjímku by tvořily sluneční kolektory svislé.
Mezitím se ještě můžou zdanit šedé střechy, dlažby a laky aut. Tmavě šedé až černé dvojnásobnou sazbou. To by během 10-20 let vedlo ke zvýšení odrazivosti slunečního zážení a nižší teplotě vzduchu zvláště v obcích.
Já to vidím optimisticky. Až se lidé přestanou hádat a začnou něco dělat, stav se zlepší a zmenší se sucho.

0 hlasů

Nechapu, proc se v Gronsku desi, ze jim tam taje led. Konecne tam prece budou moct neco pestovat jako pred stovkami let.

0 hlasů

nevidím nikde potopy.jaké to jsou po áry v gronsku,když tam nic neroste? to bylo ve vaší zprávě při příležitosti požárů v Rusku.jak je vidět, další FAKE NEWS.potom se nelze divit, když vyjukaný zelený drapne zbraň a začne střílet v el pasu.vaše vina!potrhlý demokrat zabil 31 lidí.vymytý mozeček,jako vlastik&spol.a bude hůř.

1 hlas

Tento článek poněkud neobsahuje sdělení, čím za změny klimatu může člověk.

1 hlas

Prdí.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 4/2021 najdete >

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.