Svoboda vyznání
Znárodnění církevního majetku v Černé Hoře

25.12.2019 08:05 Původní zpráva

Bez velkého zájmu světových médií došlo už v červnu letošního roku v Černé Hoře k přijetí zákona o svobodě vyznání, který je ale koncipován tak, že umožňuje zestátnění církevního majetku. V těchto dnech černohorský stát církevní statky zabavuje. Do ulic vyšly tisíce lidí, aby protestovaly, ale světová média to opět nezajímá.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Pavel Johanides (8 hlasů) 25.12.2019 08:49

  Naprosto v pořádku, když u nás morálně zkorumpovaný ÚS rozhodl v...

 • Pavel Buček (8 hlasů) 25.12.2019 12:01

  Církevní restituce byly svého času přijaty díky hlasu jednoho...

 • Pavel Buček (6 hlasů) 25.12.2019 11:58

  Stačí mi, že současný papež migrující islámské bubáky, které nám chce...

 • tyden tyden (6 hlasů) 25.12.2019 11:55

  no vidite, a u nas jim papalasi venovali i lesy a polnosti, ktere...

 • Blokovaná IP adresa (3 hlasy) 25.12.2019 17:06

  Soroš mu neproplatil stravenky, tak se na Staromáku tlači ve frontě...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pohodové vánoční svátky všem lidem bez rozdílu pohlaví, vyznání, barvy pletii, stavu a výše IQ. Užívejte si s přáteli, s rodinou, se svými blízkými. No a s těmi, co kalí vodu a pro rozumy si musí kamsi chodit neb svůj nemají si nekažte náladu.

3 hlasy

Veselé vánoce všem lidem dobré vůle.... i volům, co je neslaví, protože v Rusku nejsou :-)

1 hlas

V Rusku jsou vanoce ale mam dojem az v lednu. Ale pred par dni oslavovali jine vanoce! Oslavovali otevreni dvou patroveho mostu, Kerchenskeho, z Ruske Federace do Ruskeho Krymu. Cely zaznam je na YouTube. A k tomu mluvi nejaky anglosaxon a rika, ze je to inzenyrsky zazrak, nejdelsi most v Evrope. Tak to musime spocitat co nevzdelanci ze zemlajenek udelali za par mesicu! Inzenyrsky zazrak _ Kerchensky most, Avard od World Travel Moskva, nejkrasnejsi a nejbezpecnejsi mesto na planete, Aeroflot jedna z peti nejlepsich aerolinek na svete, Svetovy rekord ve sklizni prenice. Zatim staci, akorat, ze vcera sem videl dokumentarni anglosaxonsky film o vlakovych soupravach v Evrope. Vlak z Parize do Moskvy je nejlepsi vlakova souprava v Evrope podle germanskych a anglosaxonskych cestujicich. Vsadim, ze Styblo dostane infarkt a chudak, jeste k tomu na vanoce!

3 hlasy

Skutečně mě vaše nejlepší vlaková souprava nedojímá, opravdu ne. Pěkné svátky.

0 hlasů


Tak on to snad od tebe ani Rozlil neočekává. Ale nějak to "dojímá" Banderistán, že těm cesťákům z Ruska nemohou oštemplovat pasy! :-)

0 hlasů

Nevíte, kde je ten eurobolševický smrad a pedofilní německý agent, Jeroným Pražský jr ? Že by se někde muchloval s nějakým hošíkem ?

3 hlasy

Soroš mu neproplatil stravenky, tak se na Staromáku tlači ve frontě důchodců na porci pečeného Hřiba s kroupami a blesky. Rybí polívku nemůže, páč by na ni musela padnout i jeho rybí hlava.

3 hlasy

Proto tak pléduje pro ty sirotečky. Takovej umytej opálenej "hosícek"! :-))

2 hlasy

Kurzové sázení - Basketbal - remízy - Velmi spolehlivé informace

http://cevese.blogspot.cz/

0 hlasů

Stačí mi, že současný papež migrující islámské bubáky, které nám chce pod hrozbou sankcí Evropská unie nacpat, nazývá "svými bratry." Ten starý ocas se prostě zcvoknul a spolu s ním celá katolická církev.

6 hlasů

no vidite, a u nas jim papalasi venovali i lesy a polnosti, ktere nikdy jejich nebyly.
nebo ktere vyvlastnil cisar Josef.
a nejlepsi bylo, ze nemovitosti dostaly i cirkve, ktere v roce '48 jeste NEEXISTOVALY :-))))))

6 hlasů

Jednak to nebyl císař Josef, ale Josef II, druhak církve o svoje majetky nepřišly s tímto císařem poprvé a kdybyste znal českou historii, je to neustálá boj o moc a majetky. Vždy, když křesťané přišli o majetky, bylo dobře, když je měli, bylo špatně. Karel IV vládl sice suprově, ale nacpal církvi majetky. K tomu přišel Václav IV, jeho poněkud poslabší syn a s dědictvím po svém otci, aneb velké moci církve, si neměl šanci poradit. Následovala katastrofa, při které nechybělo moc, a český národ zanikl na nedostatek česky mluvících lidí - husitská revoluce aneb vláda lůzy. Přítrž řádění tomuto dobytku, v němž byli stejně zastoupeni etnicky jak Češi, tak čeští Němci, udělali až jiní Češi, ale hlavně čeští Němci. Tehdy, po těchto veselicích, tvořilo obyvatelstvo království českého více než 2/3 Němců, kteří se časem počeštili - mnozí.
O co jde obecně: vždy když ta odporná totalitní ideologie dostala majetky a moc, začalo být zle.

Pokud ovšem praštěnými Čechy nebyla nastolena jiná totalita, konkrétně nacionalismus od roku 1918 až k jeho jakože pádu v roce 1938 pod německé nacisty, a pak komunismus. Tato země dodneška těží z tisíce let soužití s Němci a přebírání pokroku jdoucího ze západu, jež Němci sem předávali, oni nebyli po dlouhá staletí jeho tvůrci.

Každopádně vyspělost českých zemí za Hasburků vydržela se svou setrvačností velmi dlouho, po roce 1989 nás opět převzali pod svůj vliv Němci. Ale už je nám zase příliš dobře a české nacionalistické zrůdy zase vystrkují rypáky, aby nás zase dostaly dole.
Nám vládli po tisíc let skoro pořád cizinci, protože tento národ toho není sám schopen. Slova o Češích od třeba tolik zbožňovaného Němce Karla IV by bylo dobré předčítat národu celá a kompletně, aby se tento národ konečně nad sebou zamyslel.

1 hlas

Církevní restituce byly svého času přijaty díky hlasu jednoho poslance za ODS, který sám za asi půl roku skončil v base kvůli majetkovému deliktu. Za tuhle megazlodějnu - tzv. církevní restituce - nese hlavní vinu Fialova ODS. O padákovém vrahovi Kalouskovi z TOP 0009 nemluvě.

8 hlasů

Chtěl bych vědět kdo u nás tahal za nitky v církevních restitucí, provedli velkou zradu a podvod obrovských rozměrů a navíc donutili nevinné platit za něco co nezavinili-.

3 hlasy

Kdo tahal za nitky? Prece vy, Styblo, Junior a vam podobni.

1 hlas

Jasně: hledal jsem, které pracovní nuly patří ke kterým fázím, abych je mohl označit v rozváděči a tahal jsem za ně, to je ono! Jsem tahač za nitky. Soros a pak hned já, hahaha!

0 hlasů

Co vám, mimo vaší blbosti a lenosti, brání si to zjistit? Na Googlu to máte... pardon, sem zapomněl, vy jste blbý a líný, tak nic. Když se vám to sem píše, ťápete svoje máče o ničem a nečtete a neověřujete si. Vy byste chtěl vědět? Ne, vy si přejete vědět, že to je tak, jak vy si to primitivně myslíte. Vy jste shnilý se i ptát.

0 hlasů

Naprosto v pořádku, když u nás morálně zkorumpovaný ÚS rozhodl v rozporu s právem v demokratické zemi o navracení něčeho, co nikdy církve nevlastnily.
Majetky vlastnil panovník, šlechta a potažmo veškerý lid, který také tyto hodnoty vytvořil !!!
Nález ÚS naprosto popřel principy právního státu.

8 hlasů

Omyl,majetek patřil tomu, kdo za něj zaplatil, ne tomu, kdo tam dělal nádeníka, blbe!!!! Odevzdejte svůj byt nebo domek zedníkům a jděte pod most, ano? Vy právní státe. Vy z práva neznáte ani preambuli ústavy!

1 hlas

Nechápu vaše rozhořčení. Pomalu to vypadá, že majetek vzali vám. Aspoň se o to někdo stará.

3 hlasy

Tak to se dá pochopit že emigrantský xindl nic ke své zemi necití, ten to prodal v utečeeckém lágru CIA a BND!

3 hlasy

Emigroval jsem, abych nemusel sdílet moji zemi s okupanty a s lidmi, jako jste vy. Když se dívám na TV a vidím co se zde dělo, tak si k rozhodnutí gratuluji a z vás se mi chce zvracet.

1 hlas

No a jiným s zase zvedají kramfleky z lidí jako ty Hudka a podobný xindl. Aby jste za kopečky jako důchodci_nechcípli hlady tak jste přitáhli rozkrást i to lejno co tady zbylo po komunistech. A někteří jako kumpán Železného (kterého nakonec podvedl) George Novotny odtáhl do USA ještě s flastrem od soudu.

3 hlasy

Píše ten, kdo ty, které měl chránit téměř denně poškozoval, aby měl svoje čárečky. Hahaha!

0 hlasů

Woe, už jsi se doučil jak to bylo s tím německým císařstvím a jejich koloniemi. A i ty kydy o církevním majetku bych ti omlátil o palici_. Ani nemusím na googl! Jinak u nás v hospodě mají policajti svůj stůl, a podobným blbům jako ty říkají : měl jsi se vole lépe učit, a mohl jsi být taky policajtem. A já dodávám nemusel jsi dělat nádeníka u cizáků ve sklárně a stávat v půl páté!

3 hlasy

"..a stávat v půl páté.." mluví za všechno. Kdy "stáváte"
vy? Když už mluvíte o doučení, tak se doučte česky, Rusáku.

0 hlasů

Tak začněte mlátit i bez Googlu ty okolnosti kolem církevního majetku, šupem.

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.