Falešná neteř prezidenta Novotného spala s Kennedym

Zahraničí
27. 4. 2011 18:00
John F. Kennedy.
John F. Kennedy.

Mariella Novotny, vlastním jménem zřejmě Stella Capesová, byla v hledáčku FBI společně s Marilyn Monroe a dalšími dvěma ženami: sukničkářství prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho představovalo risk pro americkou bezpečnost. Později byla též zapletená do skandálu britského ministra války.

Podle britského serveru Spartacus Educational byl otec Stelly Capesové, která se narodila v roce 1942 v Londýně, původem Čechoslovák. Začala pak používat jméno Mariella Novotny, že "znělo jako prásknutí bičem", a prohlašovat československého prezidenta Antonína Novotného za vlastního strýce. Po otcově smrti se stala striptýzovou tanečnicí, aby pomohla ovdovělé matce. "Byla to Siréna, sexuální sportovkyně olympijských rozměrů - mohla dělat všechno, viděla jsem ji v akci," vzpomínala její kolegyně Christine Keelerová, zapletená ve stejných skandálech. "Znala všechna podivná potěšení, která se vyžadovala, a uměla je poskytnout."

Dovedla se tak otáčet, že si ji roku 1960 vzal boháč, obchodník se starožitnostmi a majitel nočního klubu Horace Dibben. Jako svatební dar dostala rezidenci ze šestnáctého století s dvaceti pokoji; snubní prsten s diamantem a safírem byl dvě stě let starý.

Téhož roku odcestovala do Washingtonu, kde v klubu Quorum, stejně jako v sídle OSN v New Yorku učarovala řadě politiků včetně Johna F. Kennedyho a jeho bratra Roberta. Rok nato ji kvůli tomu obvinila FBI, ale stačila uprchnout do Británie. Pořádala pak divoké sexuální party v Londýně, kterých se účastnili přední politikové i další prominenti, ale také zahraniční diplomati včetně sovětských.

Mariella Novotny dovedla očarovat mocné.Právě tam se upekl další skandál, Christine Keelerová tam sbalila ministra války Johna Profuma. Ten chvíli v parlamentu zapíral, ale pak podal demisi, aféra zřejmě podkopala i premiéra Herolda Macmillana, který rezignoval o pár měsíců později.

Mariella napsala o svých románcích se známými lidmi několik článků a jednu knihu; koncem sedmdesátých let prohlašovala, že napíše paměti. "Psala jsem si deník všech svých schůzek v sídle OSN. Věřte mi, je to dynamit. Teď ho má v rukou CIA."

Kniha se však neobjevila a v únoru 1983 našli Mariellu mrtvou v její posteli. Policie smrt přisuzovala předávkování drogami. Keelerová a další však oficiální verzi nevěřili: "Stejně jako lidé v Moskvě si pořád myslím, že to byla vražda. Ústřední postava nejpodivnějších dní mého života, Mariella vždycky věřila, že ji zabijou američtí či britští agenti, nejspíš CIA." Brzy po Mariellině smrti se také ztratily všechny její deníky ze šedesátých a sedmdesátých let.

Autor: - mav -Foto: Profimedia , Spartacus Educational

Další čtení

Neúspěšný prezidentský kandidát Simion chce, aby soud anuloval hlasování

Zahraničí
20. 5. 2025

Rumunská diaspora v západní Evropě volila krajně pravicového Simiona

Zahraničí
20. 5. 2025

Fiala na Ukrajině přislíbil další všestrannou podporu ze strany Česka

Zahraničí
20. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ