Britsko-ruské vztahy
Johnson označil Rusko za bezpečnostní hrozbu

20.01.2020 07:57

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli řekl Boris Johnson ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • S Vrba (7 hlasů) 20.01.2020 08:04

  Nevím čím to je, ale zdá se mi, že do vedení "západních" států se...

 • megera megera (3 hlasy) 20.01.2020 08:07

  angláni měli samé kolonie,rozvrátili fungující země, ,arabské jaro a...

 • aztek polni (3 hlasy) 20.01.2020 11:38

  Chudáci z Vel Brit jsou taky bezpečnostní riziko a už na Vás Pompeo...

 • Jiří Klempera (3 hlasy) 20.01.2020 08:54

  co by ten debílek johnson dělal kdyy to rusko neměl?

 • cestmir beranek (2 hlasy) 20.01.2020 11:45

  Angličani jsou až po tkaničky u bot v US zadku, takže jen opakují co...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

EU BY NEJRADĚJI VŠUDE STRKALA TEN SVŮJ RYPÁK

Za třicet let života pod kuratelou EU kterou ovládá Německo jsem si zvykla číst a potkávat darebáky všeho druhu. Ovšem Jourová se směle vyrovná nejhorším mrchám, může si potřepat pravicí s Langšádlovou která by nejraději použila na Rusko atomovku. Obě asi líbají prdel Merkelové. To přece stojí za ty bezva prachy co berou. Za ně se dá zradit a stát se navěky Jidášem Iškariotským.

„Evropa musí zasáhnout proti Polsku a Maďarsku, je tam ohrožena vláda práva a nezávislost justice,“ tvrdí Jourová.

„Evropská komise musí plnit svou roli hlídače smluv, musí konat,“ odmítla Jourová kritiku z Varšavy a Budapešti, že se komise vměšuje do polských a maďarských domácích záležitostí.

Zajímá mne, co tím myslí. Jak chce zasáhnout. Že by další rok 1968? Chtějí nasadit do V4 zrádné krysy? To nemusí, jsou všude. Rozlezlí jak svrab a neštovice dohromady. Naše jediné štěstí je, že jsou jen tam, kde cítí prachy. Politika a šoubyznys. Tam je hledejte. Mezi obyčejnými lidmi nenajdete nikoho, kdo nemá rád svou rodnou hroudu.

Bodou nám chtít znásilnit naše myšlení, dostat do nás pokoru a vyhnat slovanskou pýchu. Budou nám chtít vnutit jejich druh demokracie, ale zapomínají na jedno. Pokud budou hrozit V4, bude to jejich konec. Pak už lid nic nezadrží. Vynutí si referendum a odejdou jak Britové. Celá EU se sesype jak domeček z karet.

Někdy si myslím, že EU utahuje naši svobodu a demokracii skoro na nulu ze strachu, že je vymeteme jak pavučiny a mají pocit, že si zákazy a příkazy udrží moc v Evropě. Jenže utáhnou moc a šroub praskne. Vypadá to, že lidem, kteří dříve byly součástí Sovětského bloku nejde nakecat vše, co se jim zamane. Máme zkušenosti a podraz cítíme na míle daleko.

Spousta lidí to cítila i při převratu v roce 1989, ale doufali, že se mýlí. Také euforii je posedla a běda těm, kteří nepodlehli a říkali, bude zle. Západ je vyčpělá struktura s takovými problémy o kterých se nám ani nezdá a stáhnou nás sebou, vykradou a vysají i naše na srdce. Chtějí nás předělat k obrazu svému a do mozku nasadili jediné myšlenky. Prachy a moc. To má být páka lidstva. Musíš je mít, jinak jsi pro ostatní nula. Tím se řídí západ a proto je většina z nich zdenegenerovaných a neschopných bránit vlastní zemi před invazí a následnému vyhlazení.

https://pravyprostor.cz/eu-by-nejradeji-vsude-strkala-ten-svuj-rypak/
-------------------------------------------------- - ------------

MIGRANT V NĚMECKU: ZA CHVÍLI BUDE ISLÁMSKÝ SVĚT VŠUDE! BUDETE MÍT STRACH! (VIDEO)

https://pravyprostor.cz/migrant-v-nemecku-za-chvili-bude-islamsky-svet-vsude-budete-mit-strach-video/
-------------------------------------------------- - ------------------

JEDNO Z PĚTI DĚTÍ NAROZENÝCH VE FRANCII MÁ ARABSKÉ ČI MUSLIMSKÉ JMÉNO

https://pravyprostor.cz/jedno-z-peti-deti-narozenych-ve-francii-ma-arabske-ci-muslimske-jmeno/
-------------------------------------------------- - --------------

ŠPANĚLSKÝ MINISTR TVRDÍ, ŽE ZEMĚ POTŘEBUJE ‚MILIONY A MILIONY‘ MIGRANTŮ

https://pravyprostor.cz/spanelsky-ministr-tvrdi-ze-zeme-potrebuje-miliony-a-miliony-migrantu/

CZEXIT

0 hlasů

Mohl by nám Johson ale říct, co má Rusko dělat? V podstatě zůstalo úplně samo, bez spojenců a jeho síla je bídná. Z historie lze vidět, že se na takový stát někdo dříve nebo později vrhne. Putinovi nezbývá, než vést ofenzivu, jakmile začne čekat, dočká se. Pokud Rusko projeví jakoukoliv slabost ve své současné situaci, je v loji. Všechny musí přesvědčit, že se bude bít a že je agresivní, jinak nemá šanci.

Že ve skutečnost bude vzdorovat tak měsíc a to ještě jen proto, že se to dřív přejet nedá, je věc druhá.

Ta politika konfrontace nikam nevede, Rus je hnán do kouta a jako krysa vyskočí dost vysoko.

0 hlasů

" Velká Británie
V Londýně byli ubodáni tři lidé, motiv vraždy znám není"

ja tem anglanum ty slimaky tak preju :-))))))
a Rusak je pro bezpecnostni hrozba :-)))))))))

0 hlasů

PŘÍZNIVÁ CHVÍLE PRO CZEXIT NASTÁVÁ

Příznivá chvíle pro czexit nastává. Vnější okolnosti takové orientaci stále viditelněji nahrávají. Brání jí jen nemístná ustrašenost, plynoucí z občanské, tedy politické nedospělosti.
Vedení Evropské unie je po závěrečné naprosté prohře sveřepého tříletého úsilí za každou cenu zabránit brexitu politicky v koncích. Ze své podstaty není vůbec schopno vyvodit ze svého zásadního politického selhání odpovídající důsledky. Muselo by totiž zcela principiálně přehodnotit svá prokazatelně mylná politická východiska: Muselo by přiznat neudržitelnost základních tvrzení o správnosti postupného odstraňování evropských demokratických států ve prospěch evropského superstátu. Tím by se Evropská unie vzdala své podstaty, sebe sama ve prospěch jiného stavu evropských věcí. Proto její vedení takový evropsky jedině rozumný krok nemůže dobrovolně nikdy učinit. Přiznat si dlouhodobé principiální selhání a podle toho jednat, jak se již mnohokrát ukázalo, zásadně a tradičně přesahuje jeho morální, politické a rozumové schopnosti.

Je proto na čase, aby jednali ti, kdo takovou zásadní nekompetentností nejsou postiženi, a proto se také do vedení Evropské unie nemohli nikdy dostat. Jsou to představitelé směřování těch členských států, jež ideologicko-politické vedení Evropské unie považuje za obtížné potížisty. Za ty, kdo nedrží ústa a krok. Že je to kromě většiny jiných států středovýchodní Evropy i Česká republika, je vcelku zřejmá skutečnost.

Za okolností, kdy se vedení Evropské unie očividně není schopno adekvátně vyrovnat s politickým a mravním smyslem brexitu a místo toho se zarputile uchyluje ke stupňování nedemokratické centralizace, jež likviduje nejen naši demokratickou samostatnost, logicky nezbývá než začít usilovat o vystoupení z jejího svazku.

Velká Británie ukázala, jak nelehká byla cesta k obnově státní samostatnosti pro toho, kdo se k ní statečně odhodlal jako první, a jak je důležité, aby takové odhodlání bylo pevné a vytrvalé. Její úspěšné završení a souběžně významná stálá podpora od administrativy amerického prezidenta Trumpa ale znamenají podstatnou naději i pro naši zemi. K 31. lednu Velká Británie definitivně vystupuje z Evropské unie, a může tedy po dlouhé době více než čtyř desetiletí znovu svobodně uzavírat obchodní a další dohody s jinými státy světa. Jako první přichází v úvahu velkorysá dohoda o volném obchodu s USA, rovněž Kanadou a dalšími státy. Pokud by se do konce roku neuzavřela dohoda o vztazích s Evropskou unií, budou se obchodní vztahy mezi oběma subjekty, jak potvrdil britský premiér Boris Johnson, řídit pravidly Světové obchodní organizace. To např. znamená, že EU již nebude moci vůči Británii uplatňovat četné požadavky své standardizace.

Jestliže by se britskou cestou vydala i Česká republika a další členské státy EU, mohly by takové kroky donutit Evropskou unii k opuštění jejích evropsky neúnosných základních principů. V opačném případě by EU vcelku přirozeně ztratila dohlednou existenční perspektivu.

https://pravyprostor.cz/prizniva-chvile-pro-czexit-nastava/

1 hlas

Chudáci z Vel Brit jsou taky bezpečnostní riziko a už na Vás Pompeo čeká zase bude i okupovat další zemi! Irák už je a Sýrie taky a kdo bude další okupovaný Vámi a US vrahy z Nato! Na Bělehrad za cisáře pána a Královnu a okupadnu padnu a všechny zabiju! Vrahové z Nato!

3 hlasy

Zapomněl jsi na Havla.Skleróza,či co.

1 hlas

Ten šulin narezlí s bachorem plný konaků šulin nadudy a vymaštěnec. A špina zlodějská odporná havlova at žije práskač Karel sabina žaba! Naše země nevskvétá šulin ožran nula!

0 hlasů

co by ten debílek johnson dělal kdyy to rusko neměl?

3 hlasy

angláni měli samé kolonie,rozvrátili fungující země, ,arabské jaro a budou kázat morálku sviňuchy jedni

3 hlasy

To ale mluvíte o době dost vzdálené.S dnešní situací to nemá co dělat.myslím,že se obyvatelé těch kolonií měli celkem dobře,když jim pak Anglie přestala vládnout,na všechno se vy....a teď třou bídu s nouzí.To není ale vina Anglie.Základ demokracie a fungování států jim Anglie dala,že se tím nehodlali řídit je jejich chyba.

1 hlas

A dyť on megera vede bolševikovu propagandu...

0 hlasů

Arabské jaro si platili předevsím američani, Britové jsou už dávno jen taková stafáž. A které konkrétně fungující státy rozvrátili? Já tedy vím jen o Bůrských republikách v Jižní Africe, jinak byly ty kolonie obvykle na území různých kanibalů a podobné sběře. Snad jen Indie byla kulturní, ale tam nebylo co rozvracet, byla to halda státečků, které spolu válčily a teprve Východoindická společnost je srovnala a sice nechala místní vládce, ale zatrhla jim války. Obvykle ty kolonie angláni opouštěli v docela fungujícím stavu, s infrastrukturou, místní správou. To že to černoši zničili je už věc těch osmahlíků.

0 hlasů

Indie nebyla kulturní, proboha. Až vlivem Anglické kolonie se malá část společnosti trochu srovnala, ale malá. Se tam jeďte podívat.
Jinak ano, Anglie vnesla všude klid, pořádek a prosperitu, proti tomu, co tam totiž mají dnes, to byla prosperita. Jenže to, co tam mají dnes, to si udělali už sami.

0 hlasů

Tak pravda, Anglie vnesla klid, mír a pořádek již v počátku 20.století do Tibetu, kdy došlo k jednomu z největších masakrů. 31. března roku 1904 v tibetském horském průsmyku u osady Guru. Britové stříleli ze svých kulometů Maxim (první verze ještě bez vodního chladiče) do zad prchajících Tibeťanů. Bylo zde více než tři tisíce mrtvých (včetně žen a dětí). Anglický velitel gen. Younghusband telegrafoval ze Lhasy nadřízeným do Indie: „Věřím, že tento obrovský trest bude prevencí pro budoucnost a přiměje Tibet podrobit se britskému impériu.“ Poté byla v 23. září 1904 ve Lhase podepsána násilím vynucená dohoda mezi britskými silami, světskými a církevními reprezentanty tibetské vlády a zástupci klášterů. Tibet se zavázal k otevření hranic pro volný obchod mezi britskými a tibetskými subjekty a k vyplacení odškodnění britské vládě za výlohy, které jí vznikly vysláním vojenských expedičníchsil z Indie do Tibetu (včetně vystřílené munice v tom průsmyku). Proto se mi chce zvracet když každý rok flusají na Čínu, vyvěšují na radnicích,školách a pod. vlajku toho klerootrokářského státu, a adorují toho potulného žebravého mnicha Lámu.

0 hlasů

Nevím čím to je, ale zdá se mi, že do vedení "západních" států se dostávají samí psychopati.

7 hlasů

Trump s tímhle blbem by zdobili každý blázinec, Merkelová za ty muslimy tak roček taky...

0 hlasů

Angličani jsou až po tkaničky u bot v US zadku, takže jen opakují co se amíkům hodí. Doma mají dost starostí s musulmany a jinými čmoudy, takže se snaží odvést pozornost od vražd která ta chátra musulmanská páchá. Na to se "novičok" přeci hodí. Nakonec, pár kiláků od Salisbury je Porton Down kde GB vyvíjela a vyvíjí právě chemické zbraně a ten "špion" se zotavil sakra rychle, na to jak je podle anglánů ten plyn úděsně jedovatý.

2 hlasy

Velká Británie by dost možná bez USA dnes ani neexistovala. Jo, jsou Janovi v zadku, ale nic jiného jim nezbývá.

0 hlasů

Velká Británie by dost možná bez USA dnes ani neexistovala. Jo, jsou Janovi v zadku, ale nic jiného jim nezbývá.

0 hlasů

A co teprve,až se do vlády (nedej Bože) dostane Pitomio a jemu podobní v Evropě! 🤢

1 hlas

Ten by mezi Trumpa a Johnsona naprosto dokonale zapadl. Měli jsme tu vládu církve, pak šlechty, pak kult osobnosti, no a teď kua, přichází vláda ýkváčů.

0 hlasů

Na rozdíl od ostatních politiků a nebo "taky "politiků v ČR pan Okamura jasně formuluje zásady s nimiž já zcela souhlasím.
Používání nálepkování nebo zesměšňování v diskusi svědčí o nízké inteligenci,

2 hlasy

Okamura mele takové nehorázné snadno ověřitelné sra*nce, že se to hodí tak do páté třídy ZŠ mezi pětkaře. Pardon, ale to nemyslíte vážně s tím blbem.

0 hlasů

Ale ty to pleteš,přece Pitomio nás všechny zachrání.On sice ještě neví jak,ale určitě se to dozví.

1 hlas

Tak ten asijský míšenec je ještě nýmand proti tomu modrému ODSáckému mimoňovi Fialovi. Okámůra alespoň občas plácne něco racionálního, na rozdíl od těch kritických fíčovin toho brněnského petrolína který je jako člověk nepoužitelný.

2 hlasy

Asi tak. Mně vstávají chlupy na zádech, když si představím, že ODS tu bude zase vládnout. Jako nějací Zombie...

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.