Průzkum
Kapitalismus vidí většina lidí na světě jako průvodce zla

22.01.2020 05:45

Většina lidí se domnívá, že kapitalismus ve své současné podobě přináší více škod než užitku. Vyplývá to z výsledků průzkumu poradenské společnosti Edelman, která oslovila přes 34 tisíc lidí v téměř třech desítkách zemí.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vlastimil Styblo (2 hlasy) 22.01.2020 06:33

  Proč si v redakci každé ráno nezpíváte normálně internacionálu,...

 • jadoles nepojedu (2 hlasy) 22.01.2020 07:59

  Máš příliš tvrdé soudy.CHudoba cti netratí.

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 22.01.2020 21:40

  Ke slušnému životu? Ochutnat, vidět, zažít? Nemuset myslet, jestli...

 • Vlastimil Styblo (1 hlas) 22.01.2020 15:20

  Že jsou schopní a myslí jim to? Jo, a vám brání teda co vydělávat,...

 • S Vrba (1 hlas) 22.01.2020 11:57

  Pokud čtyřiapůltisíce osob vlastní majetek větší než čtyři miliardy...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pokud čtyřiapůltisíce osob vlastní majetek větší než čtyři miliardy lidí, pak je něco špatně.

1 hlas

Že jsou schopní a myslí jim to? Jo, a vám brání teda co vydělávat, investovat a vydělávat? Přijít s nápadem?

1 hlas

Pane Stýblo, ten hlas jsem Vám dal já. Souhlasím s Vámi. Problém je v tom, že sociální napětí je jako pružina. Když přesáhne napětí její pevnost-praskne. Ve společnosti to znamená většinou nekontrolovatelné společenské změny, chaos.
Pokud se týká mne, již podnikat nemusím, ale děkuji za radu.

0 hlasů

Prý kapitalismus svinstvo, no to si dovolili hodně. To u nás by se nestalo. Morava hlasuje oběma pro "Baťa" a v Čechách zase pro plzeňského "Škoda".

0 hlasů

ZA ZÁCHRANU EVROPY 15 LET VĚZENÍ, TO LZE JEN V EUCHALÍFÁTU

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování předsedy Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou lodí pašeráků migrantů, tedy lodí vysoce ziskových neziskovek, fungujících coby “vodní taxi zdarma” pro africké migranty, které loví u břehů Libye.

Takže obrana nejen své vlasti, ale celého kontinentu je trestána vězením, zatímco kolaborace se 4. říší v EK je velmi štědře honorována.

Právě na případu obvinění Salviniho se fašismus 4. říše a jejích kolaborantů naplno odkopal.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-za-zachranu-evropy-15-let-vezeni-to-lze-jen-v-euchalifatu/
-------------------------------------------------- - ------------

V NĚKTERÝCH ZEMÍCH EU JE POVOLENO ZNÁSILŇOVAT DĚTI A MRZAČIT JIM GENITÁLIE, ALE POSLANCI EP TO NEŘEŠÍ

https://pravyprostor.cz/v-nekterych-zemich-eu-je-povoleno-znasilnovat-deti-a-mrzacit-jim-genitalie-ale-poslanci-ep-to-neresi/
-------------------------------------------------- - -----------

KDY EU SEŽERE SAMA SEBE?

Systematická práce na vytvoření jednotného evropského státu je v plném proudu. Jestliže zpočátku byla určitá snaha pokračovat v existenci EHS, které se stalo na dlouhou dobu ukázkovým příkladem rozvoje vzájemné spolupráce, a i přes určité nedostatky vedlo Západní Evropu k prosperitě, vzájemné toleranci a rozvoji, pak přechod na EU znamenal hluboký propad původních hodnot. Snaha vytvořit superstát konkurující USA a rozpadajícímu se Sovětskému svazu vzal za své již ve chvíli, kdy přešly naprosto rozdílně výkonné ekonomiky na jednotnou měnu.

Již od počátku bylo více než jasné, že tahounem tohoto seskupení bude Německo. Pokud si někdo myslel, že to udělá nezištně, byl velmi naivní. Predátorské instinkty se nemění a takové Řecko doplatilo na své vazalství na německých bankách. Němci postupně převzali vládu nad celou unií. Využili i postupného přistupování nových členských států a jejich kapitál vzápětí začal ovládat i okolní ekonomiky. Důkazem toho je ostatně i naše republika. Je pevně spjata právě s tou německou, která ji úspěšně vysává. Ta je zase díky poválečné dohodě svázána s Američany a dlouhodobě byla vstupní bránou pro americké hospodářské giganty. Rozpuštěním RVHP zanikl přímý konkurent tady v Evropě a Čína se teprve nadechovala k výraznému progresu v rámci celého světa. Rusové měli po rozpadu SSSR svých starostí dost a s Jelcinem v čele nebylo příliš jasné, kterým směrem se budou ubírat. Nástup Vladimíra Putina schopného zkonsolidovat Rusko a vrátit mu nejen tvář, ale postupně ho též vyvádět z jistého útlumu způsobeného zaostalostí a dopady závodů ve zbrojení, začal vyrovnávat síly. A přidáme li obrovský ekonomický rozvoj spícího čínského draka, možná pochopíme, že se EU dostává do existenčních problémů.

Řízení Evropy se po vzoru USA ujali liberálové. To bez ohledu na to, že svět se pod vedením těch amerických dostal několikrát na pokraj války. Arabské jaro a převrat v Iráku i bombardování v bývalé Jugoslávii ukázaly, že Spojené státy spolu se svými hlavními spojenci dokážou změnit politické klima všude, kde si zamanou, také se tam usadit. Bez ohledu na lidské ztráty. Postavit se jim v boji je pro většinu zemí nemožné, ovšem s partyzánskými způsoby boje lze Američany i přes jejich technický náskok vcelku slušně potrápit. Evropané jako by se shlédnuli v praktikách Pentagonu ovládaného liberálními politiky a pustili se do změn vedoucích k okleštění pravomocí jednotlivých států v EU. Na rozdíl od Američanů však nerozkládají režimy mimo své území, ale tlak vytváří u sebe doma. Jestliže volbou Trumpa se samotní občané USA vzepřeli liberálům, což dovedlo tuto světovou velmoc až k pokusu o odvolání vlastního prezidenta těmi, kteří po mnoha letech vlády prohráli, v Evropě se liberálové pevně drží kormidla. Společně se Zelenými, pro které v zemi velkých motorů, střelných zbraní a rozvinutého průmyslu, tedy v USA, moc místa není, vedou náš kontinent k sebedestrukci.

Největším nepřítelem liberálů se stali Donald Trump, Rusové s Vladimírem Putinem a Čína. Každý z jiného důvodu a jiným způsobem. Zatímco Trump pracuje plně v zájmu své země a ukázal, že když se liberálům, tedy americkým Demokratům, neustupuje, lze je porazit. Navíc přístupem k migraci dává jasně najevo, že Amerika patří Američanům, a ti si ji budou chránit. Zároveň prezident preferuje ekonomické zájmy USA, to i vůči Evropě. Nijak nešetří ani donedávna prioritní německé spojence. Vladimír Putin je pro EU nejen hrozbou, ale také důležitým partnerem. To především díky nerostnému bohatství, na kterém je zbytek Evropy vcelku závislý. Opomenout nelze ani vojenský potenciál Rusů a možnosti týkající se zemědělství a investic do průmyslu. Putin sice pootevírá dveře zahraničním partnerům, zároveň to dělá tak, aby je dokázal přibouchnout. Je energický a naučil se rychle, přitom s rozmyslem...

https://pravyprostor.cz/kdy-eu-sezere-sama-sebe/

1 hlas

Proč si v redakci každé ráno nezpíváte normálně internacionálu, netáhla novinářská? Kapitalismus je termín, který definoval váš guru Marx, který byl zcela mimo a ten jeho kapitál, byl tak nehorázný blábol, že již za čtyři léta mu jej do tla vyvrátil Rakušan Böhm - Bawerk. To svinstvo je založené na prach*sprosté lidské deb*ilitě a závisti. Mein Kampf od jiného Rakušana je proti němu neškodným románkem pro dospívající dívenky.

Celé je to o tom, že chudí jsou především chudí duchem, líní a ještě navíc i skrze svoje nízké IQ i snadno manipulovatelní. Pak se jim nakuká, kdo má "nezaslouženě" víc než oni (všichni) a už to jede: revoluce, reformy, války a lůza co? Má pořád svoji holou p*rdel protože co? Protože je tupá, líná a ani když jí ty prachy dáte, nebude se mít lépe, do té doby tedy, než je za nesmysly sprostě utratí.

Za vlastní chudobu si můžete sami svou nevzdělaností a leností, chátro! Svým rouháním se Bohu/ přírodě, která vám dala hlavu a ruce a vy je nevyužíváte. Dobře vám tak.

2 hlasy

Máš příliš tvrdé soudy.CHudoba cti netratí.

2 hlasy

Realita. Chudoba co netratí, to je především závist.

0 hlasů

Nikdy jsem nikomu nic nezáviděl.A žádný ranec taky nemám.Ostatně,k čemu.Rubáš kapsy nemá.

1 hlas

Ke slušnému životu? Ochutnat, vidět, zažít? Nemuset myslet, jestli počká topení nebo auto s opravou?

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.