Sovětský maršál
Koněv: osvoboditel i zločinec

12.09.2019 12:00 Původní zpráva

"Všichni ti padělatelé dějin na Západě, kteří znesvěcují hrdinství sovětského lidu za války, budí spravedlivý hněv," přemítal sovětský maršál Ivan Stěpanovič Koněv (1897–1973) v už polozapomenuté autobiografii Čtyřicátý pátý, která u nás naposledy vyšla v roce 1985. Dnešní Čechy spíš zajímá, jak se na padělání dějin podílel přímo Koněv.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jiří Perikles (7 hlasů) 12.09.2019 14:53

  Za své předky člověk nemůže, nemůže za ně ani Kolář. Ale pochází z...

 • - - (2 hlasy) 12.09.2019 16:50

  Jak to bylo v Maďarsku?? Podstata je v čtyřicátých letech, kdy...

 • Karel Musil (2 hlasy) 12.09.2019 17:46

  Kde se tedy vzaly ty hroby sovětských vojáků na Olšanech?

 • cestmir beranek (2 hlasy) 12.09.2019 16:10

  V záplavě nesmyslných výkřiků, je tohle konečně článek vycházející z...

 • emilek Listopad (2 hlasy) 12.09.2019 15:25

  Už jsi, americký pedofilní exkremente, dnes masturboval při chlípném...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Nejvetsiho hrichu se Konev samozrejme dopustil tim, ze dobyl Berlin. A potom vyhnal Nemce samozrejme z i z Prahy.
To mu partaj, ktera se kazdorocne omlouva sudetakum, kteri se nam NIKDY NEOMLUVILI, samozrejme nemuze odpustit.
ale tak to u bolsevickeho dobytka chodilo a chodi :-)))))))

0 hlasů

Koněv dobyl Berlin? Já myslel, že Žukov...

0 hlasů

Tak to tu máte černé na bílém,pohrobci Rusáků,nevěřili jste.Proto Američané nemohli za Rokycany.Měli nás osvobodit Rusové,ač nás neosvobodili.Tohle vyjednala Jaltská konference,a ještě se Stalin zavázal,že v těch zabraných státech nechá svobodu voleb,což od začátku neměl v úmyslu splnit.

0 hlasů

Takk jako Plzeň a K.Vary neosvobodili Amíci. Naopak americký vojenský velitel města "českou" domoobranu nechal odzbrojit, a sebral jim náklaďáky protože chtěli jet na pomoc Praze. Jako kuriozita je uváděno v archivu že zakáazl vydávat v osvobozené Plzni noviny, a nařídil odebírat fotoaparáty (do takového lewelu to nedotáhli ani náckové).

0 hlasů

Stojí za připomenutí, že oddíly SMERŠ s tichým souhlasem Koněva do gulagů odvlekli i zde narozené potomky ruských imigrantů - čili naše spoluobčany.
Též se nepíše o bombardování několika českých měst kudy ustupovali Němci, a sice 9. května dopoledne. Nálety byly provedeny bez varování, takže třeba v samotné Mladé Boleslavi zahynulo 150 našich spoluobčanů.

0 hlasů

Tak to Praha, Plzeň a např. Ostrava byli "západními" spojenci varováni.

0 hlasů

Jak to bylo v Maďarsku?? Podstata je v čtyřicátých letech, kdy fašistické Maďarsko bojovalo na Hitlerově straně. V roce 1956 se v Maďarsku rozhořela občanská válka, kdy proti legální vládě útočili odpůrci, resp. teroristé, bývali sympatizanti s Hitlerem podporovaní i ze zahraničí. Krvavou řež a terorizmus zastavila až sovětská armáda. I Maďaři to dnes vidí objektivněji než naši nenávistí zaslepení "historici".

2 hlasy

V záplavě nesmyslných výkřiků, je tohle konečně článek vycházející z reality a popisující "zásluhy soudruha maršála o Prahu. Připomenu jen ztráty RA v Praze cca 30 vojáků včetně ztrát typu nehoda, nebo smrt v opilosti, jeden tank (s číslem I-24). Paradoxně rusů tedy "vlasovců" padlo několik set, i když část povraždili "hrdinové" v lazaretech. Ostatně ani toho Vlasova velkohubý maršál nezajal, ten do Prahy nešel (divizi vedl generál Buňačenko) a samozřejmě to stihl k američanům někdy 5. nebo 6. ovšem netušil že spojenci mají se sověty dohodu o vydání sovětských občanů, bez ohledu na to kdy se jim dostanou do rukou. Byl vydán američany, takže ho Koněv nezajal, jen převzal vězně od američanů. Operace na Dukle se asi také nedá brát za velký úspěch, i když tam zklamali především slováci, kteří měli odzbrojit nácky, ovšem raději se jejich dvě divize vzdaly a proto se operace střetla se silným odporem. Jestli mělo smysl v ní pokračovat a jestli ji mohl Koněv zastavit (RA už byla v Maďarsku a Polsku) je otázka.

2 hlasy

Kde se tedy vzaly ty hroby sovětských vojáků na Olšanech?

2 hlasy

Tam zřejmě podle nových vykladaču dějin budou ležet Vlasovci. Z níchž část pochopila že je to jedna z posledních šancí zachránit se. Naopak čast jejich armády válčila v okolí Chebu s Amíky do posledního náboje. Měli základnu na chebském letišti. Ve finále to bylo stejné, Protože zajaté Vlasovce američané předávali sovětčíkům.

0 hlasů

Za své předky člověk nemůže, nemůže za ně ani Kolář. Ale pochází z divné rodiny. Třeba jeho dědeček Otto Kolář, narozen v roce 1908. Po německé okupaci se přihlásil k německé národnosti, od roku 1941 byl členem gestapa v Českých Budějovicích. V roce 1943 už byl v gestapu pražském. V té době probíhaly nejtvrdší německé represe proti českému obyvatelstvu. Pak odtud nacisty vymetla Rudá armáda a potomci tohoto pána chtějí zničit její symboly.

7 hlasů

hele jak ta bolosevicka spina pod tebou prska.
pravdu tenhle rudy dobytek vzdycky nenavidel :-)))))

0 hlasů

Tohle je pomluva, která vás může stát svobodu. Buďte si jist, že Váš objevný text nezapadne :-)

1 hlas

Jdi do_prdele ty bozácká ovocenko! Nevím jestli je to příbuzný této "angažované" rodiny, ale osoba gestapáka Otty Koláře(Kolare)v ČB reálně existovla. Na netu jsou i jeho fotky a snímek vyhlášeného patrání po něm z r.1945.Včetně hromadné fotky s jeho genossepartei.

0 hlasů

Už jsi, americký pedofilní exkremente, dnes masturboval při chlípném sledování dětského hřiště
jiří perikles.
chudák ruských peněz

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.