Na hranici bankrotu
Koronavirus vrhá rozvíjející se země zpět do bídy

19.04.2020 06:15

Rozvíjející se země, včetně některých států ve východní Evropě, budou pociťovat následky koronaviru déle než ty rozvinuté. Rostoucí zadlužení by mnohé z nich mohlo dohnat až na hranici bankrotu, píše na svém webu německý hospodářský deník Handelsblatt.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Ladislav Šťastný (10 hlasů) 19.04.2020 10:47

  Pobavila mne zpráva z USA. Prý si Česká republika vede dobře, i když...

 • Ladislav Šťastný (4 hlasy) 19.04.2020 13:37

  V Bostonu či New Yorku, to je fuk, jisté je, že je americká arogance...

 • Franta Kocourek (3 hlasy) 19.04.2020 08:26

  Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí!...

 • David Lejdar (3 hlasy) 19.04.2020 07:49

  Afrika je docela velké místo, a například dle "Indexu vnímání...

 • Radola Alodar (2 hlasy) 19.04.2020 13:50

  strašný plky

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

FRANTA KOCOUREK JE RUSKÁ DĚVKA.

1 hlas

NOVINKY Z ŘECKO – TURECKÉ NÁMOŘNÍ HRANICE

O tomto víkendu došlo na moři, severovýchodně od ostrova Lesbos, k docela dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. K takové menší námořní bitvičce, do které se postupně zapojilo větší množství lodí ozbrojených sil obou zemí.

Protože lze očekávat, že naše hlavní media, v čele s ČT, přejdou tento incident mlčením, aby jim zbylo více času a místa na podrobné zpravodajství o nekvalitě roušek v domově pro seniory Horní Lhota, podívejte se na příslušné záběry raději sami (videa zde a zde).

Důvodem potyčky samozřejmě byli, jak už asi od začátku tušíte, tak zvaní migranti. Takoví ti mladí, dobře živení snědí muži neurčitého původu, kýmsi předurčení k rozvratu Evropy. Osoby, kterých má Turecko nepřebernou zásobu. Když se je Turkům v minulých týdnech nepodařilo protlačit přes řecké hranice po souši, zkusil to Erdogan pro změnu po moři.

Po nějakou dobu je turecké orgány navážely z táborů na pobřeží, naproti nejbližším řeckým ostrovům, a když jich shromáždily dostatečné množství (tisíce), dodaly jim čluny a začaly je pobízet k plavbě (zde). Řecká pobřežní stráž však takový vývoj očekávala a nespala. V minulém týdnu odrazila několik prvních migrantských pokusů o vylodění. Například ve čtvrtek 16. 4. uvedla turecká media, že jejich pobřežní stráž „zachránila 13 syrských uprchlíků v Egejském moři poté, co je řecká pobřežní hlídka vytlačila zpět do tureckých teritoriálních vod.” S podtextem oškliví, nelidští Řekové… (zde). Ve skutečnosti to probíhalo tak, že člun turecké pobřežní stráže dotáhl vojenský „gumák” s migranty k námořní hranici. Tam snědí bojovníci nastartovali přívěsný motor a vyrazili. Ale Řekové byli připraveni a jejich lodě jim aktivně bránili vplout. Člun s migrouši kličkoval, uhýbal, vracel se a znovu najížděl…. Až mu došel benzín a Turci ho museli „zachránit”.

Ve stejný den došlo ještě k jednomu pokusu. (zde) Řecká pobřežní stráž si povšimla podivně manévrujícího tureckého tankeru mezi ostrovy Chios a Samos, který se zjevně chystal k výsadku migrantů. Ani v tomto případě Řekové neváhali, nekompromisně použili hrozbu silou a ke zlosti Turků vytlačili podezřelé plavidlo zpět do tureckých vod.

Po této fázi oťukávání a průzkumu řecké bdělosti, přešli o víkendu Turci k pokusům o masový výsadek. Jak dopadl je z videí zjevné – Turci byli neslavně vytlačeni zpět, výsadku záškodníků se podařilo zabránit. Nic na tom nezmění ani Turecké oficiální vyhlášení, vydané po tomto debaklu, které se pokouší dělat z nouze ctnost a tvrdí, že to vlastně turecké lodi bránily Řecko před náporem migrantů….

Důležité jsou tři aspekty této námořní potyčky. Za prvé, že dva státy NATO jsou (už zase) na pokraji války, nebo snad dokonce lehce za ním a velení vojenské aliance hledí usilovně jinam a dělá, že se ho ona záležitost netýká. Až to začíná vypadat, že ten slavný mír v Evropě není díky NATO, jak se nám neustále tvrdí, ale jaksi tak sám o sobě, nezávisle na „obranné alianci”.

Za druhé fakt, že to jde. Že se lze afro-islámské invazi bránit, a to úspěšně, když se najde politická vůle. Byť by byla zrozená ze zoufalství, jako v Řecku. Že je možné nejen uzavřít hranice státu, ale i bránit je silou, tou vysmívanou, předpotopní, dávno odepsanou silou, která už přece neměla mít v mezinárodní politice 21. století místo… Až Řekové předvedli, že stále funguje. Před pár týdny na souši a teď na moři. Tak, jako to Orbán před pár lety prokázal u stejně pohrdaných pohraničních plotů.

A konečně pak za třetí – poznání, že když je vedení EU zahlceno problémy, když má takříkajíc „hlavu v pejru” a neplete se národním státům do jejich záležitostí, tak se náhle začne dařit vše, co dřív „nešlo”. Co „nebylo průchodné” a o čem se nesmělo ani diskutovat. Z čehož se dá logicky dovodit, že celá ta slavná Únie není řešením, ale naopak podstatou problémů Evropy.

https://pravyprostor.cz/novinky-z-recko-turecke-namorni-hranice/

CZEXIT

0 hlasů

FRANTA KOCOUREK JE RUSKEJ VAZAL.

1 hlas

Koukněte na videa: Chaos na Chios – migranti na pravoslavné Velikonoce řeckým káfirům džihádem hatili oslavy jejich pohanského kultu

Migranti žijící na východo-egejském řeckém ostrově Chios na řeckou pravoslavnou velikonoční sobotu zakládali požáry a napadali policii, kdy boje se stáhly až do raných hodin velikonoční neděle.

https://www.reformy.cz/kouknete-na-videa-chaos-na-chios-migranti-na-pravoslavne-velikonoce-reckym-kafirum-dzihadem-hatili-oslavy-jejich-pohanskeho-kultu/

CZEXIT

0 hlasů

Zemanovo prase nemocne neni. Je jen hladove.

1 hlas

PŘEDOBRAZ EVROPY ZA VLÁDY EU
Tak dopadneme když nebudete volit SPD

https://ceskoaktualne.cz/2020/04/kontroverzni-zpra - vy/imigranti-v-recku-chodi-po-ulicich-s-nozi-a-sek - yrami-napadaji-mistni-a-vloupavaji-se-do-jejich-do - movu-nici-majetek-mistnich-reku-zabijeji-jejich-do - maci-zvirata-a-zakladaji-pozary-v-domech/…

SPD je málo radikální, ale zatím jediná protiunijní a protimigrantská strana. Podpořte SPD podpořte sebe.

0 hlasů

Ono je to jedno. Evropa jde ke dnu ať už s virem či bez něj. O tento trend důsledně pečuje celá mašinérie se sídlem v Bruselu a bezpočtem agentů či agentur po většině Evropy. Snad se brzy dočkáme i Bruselem stanovených kvót na počty onemocnění i úmrtí pod pohrůžkou odnětí dotací, které si členské země v Bruselu uložily. .

1 hlas

Radikál Rašín v tom měl jasno. Jak silná je měna, tak pevný je národ, prohlašoval. Na ministerstvu financí hlava nehlava bránil státní rozpočet. K prosperitě bylo podle něj třeba se prospořit, takže na každou žádost o příspěvek – byť sebemenší – ze státního rozpočtu odpovídal: „Nic vám nedám!“Neboli v dnešní zdegenerované:"Nasrat!"

0 hlasů

Takže Kalousek Ti musí bejt sympatickej. On se v Rašínovi viděl....jen zatím nedostal tu kulku.

0 hlasů

"...zdegenerované době"

0 hlasů

Pobavila mne zpráva z USA. Prý si Česká republika vede dobře, i když má "mimořádně slabé zdravotnictví." A tohle moudro přichází ze země, jejíž veřejné zdravotnictví je na úrovni doby kamenné a kde na koronovira umírají tisíce lidí, kteří musejí být anonymně pohřbíváni v plastových pytlích.

10 hlasů

Česko i Slovensko má zdravotnictví dobré i když se ho havloidi snaží už 30 let devastovat. Jo, nemocnice nemají takové přístroje, jako americké soukromé špitály pro Rockefeleři. To ano. Ale američtí, kanadští i jiní doktoři obdivují čs dětské zdravotnictví z dob socializmu. Dále. V Československu byla prováděla a plošně, různá očkování, zejména proti TBC a to je jedna z obran těla proti tomu corona viru. Ale tím slabé zdravotnictví je ale myšleno jak ?
USA ale mají jeden problém mají nejvíce lidi starších 80 či 90 let. A ti umírají doma, najdou je vždy až náhodou. Snad už 4 000. Protože dnes normálně k doktorovi jít nemohou.

0 hlasů

Česko i Slovensko má zdravotnictví dobré i když se ho havloidi snaží už 30 let devastovat. Jo, nemocnice nemají takové přístroje, jako americké soukromé špitály pro Rockefeleři. To ano. Ale američtí, kanadští i jiní doktoři obdivují čs dětské zdravotnictví z dob socializmu. Dále. V Československu byla prováděla a plošně, různá očkování, zejména proti TBC a to je jedna z obran těla proti tomu corona viru. Ale tím slabé zdravotnictví je ale myšleno jak ?
USA ale mají jeden problém mají nejvíce lidi starších 80 či 90 let. A ti umírají doma, najdou je vždy až náhodou. Snad už 4 000. Protože dnes normálně k doktorovi jít nemohou.

0 hlasů

Nauc se cesky, dementni Rusaku!

1 hlas

Hlupáku,jedná se o pohřební ostrov,kam již dávno se pohřbívaji ti,ke kterým se nikdo nehlásí,ku př. bezdomovci,žádný hřbitov covid 19!

1 hlas

Hmm, to napsal někdo od stolu v Bostonu. Aspoň se mohl zeptat na názor třeba doktora Pomahače.

0 hlasů

V Bostonu či New Yorku, to je fuk, jisté je, že je americká arogance bezbřehá. Zejména s ohledem na to, že je jejich vlastní zdravotnictví na úrovni rozvojové země někde v Africe. Možná i v Mosambiku jsou na tom líp.

4 hlasy

ovšem i vy uznáte,že 1.lidská transplantace srdce byla provedena v africe,jižní.soudruh barnard.dr.john gorrie z floridy vynalezl klimatizaci k ochlazování pacientů-a/c.MRI magnetická rezonance byla vynalezena v usa.mají na to dokonce nobela a patent .atd.atd.

0 hlasů

To je jen jedna část pravdy. Druhá je taková, že američani mají špičkový pracoviště na nejvyšší úrovni a že jiní američtí političtí činitelé zmiňují Česko jako příklad dobře zvládané krize okolo koronaviru.

1 hlas

Blbost je bezbřehá.

2 hlasy

Je načase přijít s mezinárodní koordinací a revitalizací fungování ekonomik, mezinárodních platforem je pro to dost. Vedle snahy o ochranu obyvatelstva před infekcíí je všude nutné aktivně usílovat o minimalizaci ztrát a obnovu mezinárodního obchodu. Současně mobilizovat mezinárodní výzkum medicínských možností proti infekci, rezervy a zdroje pomoci. Ukazuje se ale jasně, že stojíme před problémem globálniho vývoje s rizikem šíření ohrožujících mikroorgnizmů, který bude vyžadovat nová věcná a systémová řešení vč. mezinárodních vztahů.

2 hlasy

Již dávná definice virů:"viry jsou viry",Vacku,Vy máte viry i v žaludu.Neboli "pane vachmajstr,voni jsou hlava"....

0 hlasů

Celej Krobot...když deklamoval filmový Týdeník v Příbězích obyčejného šílenství :-))
Jinak máte pravdu..

0 hlasů

Vy dva volizovaci s Henexem jste dnes rozjety. Zapomneli jste se podivat kolik kdo ma penez. Anglicky pokladny totalne prazdny, americky jak by smet, v ceskych nic jen vsude dluhy. A Rusko a Cina se smejou s narvanyma penezma v bankach.

0 hlasů

Když nevíš o čem je řeč, tak nereaguj. To u nás vědí i děti, soudruhu Rozlile.

0 hlasů

No vtip to není špatný....

1 hlas

Rusko ma ted narvane nemocnice a prazdne zaludky. Tak se jeste naposledy volizni:-)

2 hlasy

Tohle Rusko jen tak neustoji. Putin vede soudruhy k statnimu bankrotu.

2 hlasy

Zbožné přání otcem myšlenky.

1 hlas

Jojojo, k bankrotu ovšem přivede státní správu. Svoje oligarchy samozřejmě ne. Ti zbohatnou v každém případě.
Můžeme teď očekávat další územní nároky Ruska - aby si zahojilo ponížení. Kdo to odnese tentokrát... Tipuju Moldávii.

0 hlasů

Ježíši,nestraš.Nejsme dostatečně daleko.

1 hlas

Zlé, zlé zprávy. Pošleme jim naše vojáky! EU a NATO jen přihlížejí! Analytik Štefec o hrůze, kterou zažívají Řekové

„Za Prahu se dnes bojuje na Lesbu a obecně na řecko-tureckých hranicích. Určitě ne u Kábulu nebo u Bamaka,“ píše na svém facebookovém profilu bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec (BOS). Situace na řecko-tureckých hranicích dle něho již dospěla do válečného stavu, a Evropská unie společně s NATO tomu přihlížejí. Štefec se zamyslel, co by mohlo následovat.

Podle bezpečnostního experta se Řecku z Evropské unie dostalo jen „mudrování nad jeho ‚nelidským‘ přístupem k hordám, obsazujícím nekontrolovatelně jeho území a chovajícím se na něm ve stylu invazní armády, a trestání zemí, odmítajících distribuci těchto ‚dárečků‘ na svá vlastní území“.

NATO se chová „jako zbabělý mamánek se svaly vyháněnými steroidy v posilovně, schopný vytahovat se na každého, který ale v okamžiku, když má pomoci a ukázat, že ty svaly nemá jen na ozdobu, začne kňučet a dělat, že nic nevidí“. „Turecko i Řecko jsou členskými zeměmi Aliance. Obě mají právo v případě napadení požádat ostatní členské státy i vedení NATO o aktivaci článku 5 Severoatlantické smlouvy. Tlak na Řecko, vyvíjený ze strany USA, Německa a Francie (de facto tedy z vedení EU), aby se tohoto kroku zdrželo, je enormní,“ popisuje.

„Otázka zní, co se stane, požádá-li o totéž Turecko. Na základě ‚napadení Řeckem‘, rozuměj legitimní vojenské obranné akce Řecka proti stále drzeji provokujícím tureckým letadlům či lodím. Mám čím dál neodbytnější pocit, že Německo a Francie, o poloislámských zemích Beneluxu ani nemluvě, se jen třesou na to, aby k tomu skutečně došlo a ony mohly této výzvy uposlechnout. Vzpurné Řecko, kolébku evropské civilizace, je třeba potrestat a zadupat do země nejlépe něčím jako ‚evropskou armádou‘. Byť formálně neexistující. Ostatní potenciální vzbouřenci, například země V4, si už pak dobře rozmyslí stavět se na zadní, ať už ve věci distribuce migrantů, nebo odzbrojování občanů,“ přikládá.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zle-zle-zpravy-Posleme-jim-nase-vojaky-EU-a-NATO-jen-prihlizeji-Analytik-Stefec-o-hruze-kterou-zazivaji-Rekove-620947

CZEXIT

3 hlasy

Myslis toho zoufaleho Stefce, ktereho denne navstevuji exekutori a z ktereho se stal podporovatel ilegalnich nacistickych bojuvek?

0 hlasů

Před roky jsem zmínil například nápad ohledně vzniku logisitického střediska v Řecku, kde by se na jedné straně obzvláště v Řecku, Bulharsku a Rumunsko mělo výrobu a zpracování (včetně investic do železniční infrastruktury, neboli nejen více pracovních míst ale i lepší podmínky pro hospodářství celkově), a na straně druhé mohlo snadno zásobit (dle humanitární potřeby) například tábory syrských uprchlíků (místo dávání pěnez do ruky například Haftara, který si z toho akorát najímá ruské a syrské žoldáky).

Ale nikdo nenabídl, že by se mi platilo byť "jen" například 2000 Eur abych to sepsal na několik stránek (mezitím co se rozhazuje miliony na kdejakou blbost, nebo dokonce miliárdy navíc například ohledně "nového letiště" u Berlínu, kde se stavba protahuje skoro dekádu protože se nezvládlo pořádně postavit letištní terminál). Tudíž jsem to více neřešil, jak jsem měl čas naplněn vyděláváním na živobytí například nočními směnami při minimální mzdě.

1 hlas

Proč by někdo dával peníze tobě? Na charitu jsou tu faráři, za hulení bys třeba dostal tatranku :-) a proč píšeš česky, když česky neumíš a i ten zlomeček myšlenky, je-li jaký, se zutratí v tom, co z tvého blábolu udělá nějaký chatrný překladač? Příkladně "u Berlínu" by česky bylo u Berlína, Miliárdy je česky miliardy, "se nezvládlo pořádně postavit" by česky bylo se nezvládl postavit a to máš jednu větu tvého blábolu o ničem. celkem logicky jsi za bezkulého býka :-)

0 hlasů

strašný plky

2 hlasy

CO MI JE PO TURECKU !! AŠ SI PRODAJÍ ZBRANĚ CO SI NAKOUPILI A ZBAVÍ SE SULTÁNA §

1 hlas

Výborná reakce.Vzpomeňte si na ni,až zas dojde řeč na Mnichov.

2 hlasy

Je potreba vyrobu z Ciny, ktera nedodrzuje mezinarodni technicke a bezpecnostni standardy, presunout zpet do Evropy prave do byvalych sovetskych satelitu. To zvysi tlak na Rusko, coz je jen skomirajici benzinova pumpa.
A ten plynovod a ropovod do Ciny z Ruska pozbyde vyznamu.
A opet bude Rozlil plakat, jako kdyz narikal, ze ruske smazky nesmi na olympiadu:-)))

2 hlasy

Rusko se nema kam vrhat. Rusko bylo, je a bude v bide.

1 hlas

Myslím, že pro UA to platí v případě, že dokáže ukončit vnitřní konflikt, de facto občanskou válku. Jinak je totiž jakákoli pomoc jen házením peněz do bezedné jámy. Postavit tam dnes fabriku je asi dost sebevražedné, chybí tam jakákoli stabilita a korupce je tam taková, že se vyrovnají africkým státům.

0 hlasů

Afrika je docela velké místo, a například dle "Indexu vnímání korupce" je tam jen několik zemí na tom ohledně korupce hůře než například Rusko a Mexiko. A například Česká republika je na tom bodově ve stejné oblasti jako například Botswana, Rwanda a Nambie - a v rámci EU skoro na posledním místě.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Index_vn%C3%ADm%C3%A1n%C3%AD_korupce

3 hlasy

Jasně a je to ráj inteligence a schopností :-) ty máš IQ jako v rovníkové Guineji
https://www.photius.com/rankings/national_iq_scores_country_ranks.html
tady si to můžeš najít :-) ten blábol není o korupci, ale o jejím vnímání v dané zemi. Takže pokud osmahlík má pocit že korupce je normálka tak samozřejmě ji vnímá že je to v pohodě, i když se bez "všimného" ani nevys€r€. Kdybys byl někdy v Africe, tak bys věděl že bubáci chtějí "všimné" za cokoli a tamní policie je prolezlá korupcí tak, že se o tom ani Kalouskovi nesnilo. Ale klidně se tam odstěhuj a zjistíš že "index vnímání" a reálná korupce jsou dvě zcela odlišné věci. Holt když neumíš česky děláš ze sebe vykastrovaného bejka a jseš za kašpara, ty šašku

0 hlasů

Jasně a je to ráj inteligence a schopností :-) ty máš IQ jako v rovníkové Guineji
https://www.photius.com/rankings/national_iq_scores_country_ranks.html
tady si to můžeš najít :-) ten blábol není o korupci, ale o jejím vnímání v dané zemi. Takže pokud osmahlík má pocit že korupce je normálka tak samozřejmě ji vnímá že je to v pohodě, i když se bez "všimného" ani nevys€r€. Kdybys byl někdy v Africe, tak bys věděl že bubáci chtějí "všimné" za cokoli a tamní policie je prolezlá korupcí tak, že se o tom ani Kalouskovi nesnilo. Ale klidně se tam odstěhuj a zjistíš že "index vnímání" a reálná korupce jsou dvě zcela odlišné věci. Holt když neumíš česky děláš ze sebe vykastrovaného bejka a jseš za kašpara, ty šašku

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 6/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi