Předseda vlády
Polsko znovu kritizovalo ruský přístup k výkladu historie

21.01.2020 17:12

Předseda polské vlády Mateusz Morawiecki v úterý znovu kritizoval ruský přístup k výkladu historie, který označil za "revizionistický". Reagoval tím tak na výroky Moskvy, která se v minulých týdnech několikrát vyjádřila k roli Polska v druhé světové válce.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Bob Kadet (7 hlasů) 21.01.2020 19:03

  Ten pšoncký potentát má spíše bobky z toho, že by mu Izraelci...

 • Vlastní názor (7 hlasů) 21.01.2020 18:26

  Copak? Zloděj křičí chyťte zloděje? Putin své výroky doložil...

 • Petr Min (5 hlasů) 21.01.2020 18:22

  No nevím proč Poláci neřeknou, že dnes nemohou moc za to, co chtěl...

 • cestmir beranek (4 hlasy) 21.01.2020 19:34

  Krásné na tom je, že pšoni už po válce v letech v letech 1949-50,...

 • cestmir beranek (2 hlasy) 21.01.2020 19:37

  Každý potentát si maluje historii dle svého a to i Putin, ty blekoty...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Oni mají Poláci také máslo na hlavě. Jejich předkové nám tady také dováděli a chtěli zabrat i Moskvu.

0 hlasů

ZA ZÁCHRANU EVROPY 15 LET VĚZENÍ, TO LZE JEN V EUCHALÍFÁTU

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování předsedy Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou lodí pašeráků migrantů, tedy lodí vysoce ziskových neziskovek, fungujících coby “vodní taxi zdarma” pro africké migranty, které loví u břehů Libye.

Takže obrana nejen své vlasti, ale celého kontinentu je trestána vězením, zatímco kolaborace se 4. říší v EK je velmi štědře honorována.

Právě na případu obvinění Salviniho se fašismus 4. říše a jejích kolaborantů naplno odkopal.

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-za-zachranu-evropy-15-let-vezeni-to-lze-jen-v-euchalifatu/
-------------------------------------------------- - ------------

V NĚKTERÝCH ZEMÍCH EU JE POVOLENO ZNÁSILŇOVAT DĚTI A MRZAČIT JIM GENITÁLIE, ALE POSLANCI EP TO NEŘEŠÍ

https://pravyprostor.cz/v-nekterych-zemich-eu-je-povoleno-znasilnovat-deti-a-mrzacit-jim-genitalie-ale-poslanci-ep-to-neresi/
-------------------------------------------------- - -----------

KDY EU SEŽERE SAMA SEBE?

Systematická práce na vytvoření jednotného evropského státu je v plném proudu. Jestliže zpočátku byla určitá snaha pokračovat v existenci EHS, které se stalo na dlouhou dobu ukázkovým příkladem rozvoje vzájemné spolupráce, a i přes určité nedostatky vedlo Západní Evropu k prosperitě, vzájemné toleranci a rozvoji, pak přechod na EU znamenal hluboký propad původních hodnot. Snaha vytvořit superstát konkurující USA a rozpadajícímu se Sovětskému svazu vzal za své již ve chvíli, kdy přešly naprosto rozdílně výkonné ekonomiky na jednotnou měnu.

Již od počátku bylo více než jasné, že tahounem tohoto seskupení bude Německo. Pokud si někdo myslel, že to udělá nezištně, byl velmi naivní. Predátorské instinkty se nemění a takové Řecko doplatilo na své vazalství na německých bankách. Němci postupně převzali vládu nad celou unií. Využili i postupného přistupování nových členských států a jejich kapitál vzápětí začal ovládat i okolní ekonomiky. Důkazem toho je ostatně i naše republika. Je pevně spjata právě s tou německou, která ji úspěšně vysává. Ta je zase díky poválečné dohodě svázána s Američany a dlouhodobě byla vstupní bránou pro americké hospodářské giganty. Rozpuštěním RVHP zanikl přímý konkurent tady v Evropě a Čína se teprve nadechovala k výraznému progresu v rámci celého světa. Rusové měli po rozpadu SSSR svých starostí dost a s Jelcinem v čele nebylo příliš jasné, kterým směrem se budou ubírat. Nástup Vladimíra Putina schopného zkonsolidovat Rusko a vrátit mu nejen tvář, ale postupně ho též vyvádět z jistého útlumu způsobeného zaostalostí a dopady závodů ve zbrojení, začal vyrovnávat síly. A přidáme li obrovský ekonomický rozvoj spícího čínského draka, možná pochopíme, že se EU dostává do existenčních problémů.

Řízení Evropy se po vzoru USA ujali liberálové. To bez ohledu na to, že svět se pod vedením těch amerických dostal několikrát na pokraj války. Arabské jaro a převrat v Iráku i bombardování v bývalé Jugoslávii ukázaly, že Spojené státy spolu se svými hlavními spojenci dokážou změnit politické klima všude, kde si zamanou, také se tam usadit. Bez ohledu na lidské ztráty. Postavit se jim v boji je pro většinu zemí nemožné, ovšem s partyzánskými způsoby boje lze Američany i přes jejich technický náskok vcelku slušně potrápit. Evropané jako by se shlédnuli v praktikách Pentagonu ovládaného liberálními politiky a pustili se do změn vedoucích k okleštění pravomocí jednotlivých států v EU. Na rozdíl od Američanů však nerozkládají režimy mimo své území, ale tlak vytváří u sebe doma. Jestliže volbou Trumpa se samotní občané USA vzepřeli liberálům, což dovedlo tuto světovou velmoc až k pokusu o odvolání vlastního prezidenta těmi, kteří po mnoha letech vlády prohráli, v Evropě se liberálové pevně drží kormidla. Společně se Zelenými, pro které v zemi velkých motorů, střelných zbraní a rozvinutého průmyslu, tedy v USA, moc místa není, vedou náš kontinent k sebedestrukci.

Největším nepřítelem liberálů se stali Donald Trump, Rusové s Vladimírem Putinem a Čína. Každý z jiného důvodu a jiným způsobem. Zatímco Trump pracuje plně v zájmu své země a ukázal, že když se liberálům, tedy americkým Demokratům, neustupuje, lze je porazit. Navíc přístupem k migraci dává jasně najevo, že Amerika patří Američanům, a ti si ji budou chránit. Zároveň prezident preferuje ekonomické zájmy USA, to i vůči Evropě. Nijak nešetří ani donedávna prioritní německé spojence. Vladimír Putin je pro EU nejen hrozbou, ale také důležitým partnerem. To především díky nerostnému bohatství, na kterém je zbytek Evropy vcelku závislý. Opomenout nelze ani vojenský potenciál Rusů a možnosti týkající se zemědělství a investic do průmyslu. Putin sice pootevírá dveře zahraničním partnerům, zároveň to dělá tak, aby je dokázal přibouchnout. Je energický a naučil se rychle, přitom s rozmyslem...

https://pravyprostor.cz/kdy-eu-sezere-sama-sebe/

0 hlasů

Pšonské koncentráky a v nich pšonské, ukrošské a pobaltské zrůdy, coby SS hlídky....a křivý pysk chzarský kristusák Morawiecki je stejné howado, jako jeho chcíplý foter - disident a nenávistný dobytek.

1 hlas

hahaha, to jsem se zase zasmal :-))))
psonkove Zidy prece odjakziva miluji :-)))))
a vubec se nepaktovali s Hitlerem a nechystali se na Rusaka :-))))))

0 hlasů

Největší sranda ale je, že ta polská katolická fanatická přiblbla vůbec netuší, že JK byl Žid taky. Zkuste se je na to zeptat, to se něco dozvíte.

0 hlasů

Pan Morawiecki se také domnívá, že opakovaná lež se stane pravdou.

2 hlasy

Každý potentát si maluje historii dle svého a to i Putin, ty blekoty o Mnichově jsou hodně mimo, ale proti tomu co předvádí Poláci je to vyloženě sranda. Poláci a jejich představa "historie" je opravdu něco jako ta německá " my nic, to všechno ti druzí"

2 hlasy

Odkud já to sakra znám?Aha,vždyť my talé za nic nemůžem.To všechno oni.

0 hlasů

Němci se své viny nezříkají, plně ji přiznávají a omlouvají se všude, kam přijdou, jste se asi pojebal, ne?
Polák, my, Rus, ti všichni lžou, ale Němce jste jaksi trošičku zčechizoval.
Poláci měli tři miliony mrtvých Židů, ale drtivou většinu nahnali do plynových komor Němcům sami. Udávali je jao o duši, katolická chátra.

To je jako Češi a jejich nárokované ztráty: vojáci Wehrmacht ze Sudet, vojáci Slovenského štátu, čeští Židé a Cikáni, které jsme Hitlerovi nacpali do pecí, maďarští vojáci ze Slovenska u Stalingradu... jo jo.

1 hlas

Ten pšoncký potentát má spíše bobky z toho, že by mu Izraelci omlátili o mordu jak se Poláci chovali k židům během II.světové války ale i po válce. Až nakonec museli do svého zákonodárství poláci zařadit paragraf který označuje za trest. čin nařčení Poláků že se podíleli na židovském holokaustu. A že ještě těch židů žije kteří emigrovali z Polska do Izraele.

7 hlasů

Krásné na tom je, že pšoni už po válce v letech v letech 1949-50, odsoudili 8 poláků za účast na pogromu v Jedwabném, ke zavraždili celkem 340 Židů, z toho 300 jich upálili ve stodole. Dnes ale oficiálně tvrdí, že to byli náckové, ti zřejmě jen přihlíželi jak se pšoni činí. Odhad Židů, které pšoni předali náckům nebo je sami zabili je za dobu války 200 000. A samozřejmě pogromy pokračovaly i po válce, nejznámější je asi ten v Kielci, kde v roce 1946 zavraždili 40 Židů a desítky dalších zranili. Zde není jasné, jestli šlo o antisemitizmus nebo se prostě pšonům nechtělo vracet židovský majetek navrátilcům z koncentráku. Ostatně po tom zákonu se Izrael ozval a když pšonští potentáti nabídli že to pojedou do Izraele vysvětlit, poslali je Izraelci do prd€l€, že není co vysvětlovat.

4 hlasy

Jo, ale tyhle nacionalistické národy si vinu nikdy nepřiznají. Mezi válkama Pšonci vyloženě naprosto veřejně neustále plánovali jak si zaberou kterou část Německa (to totiž nemělo armádu), takže by bylo dobré začít revidovat napadení Polska Německem ne jako nevyprovokované, ale dost možná, až dost určitě, nutné.

0 hlasů

Před válkou žilo v Polsku cca 3,6 mega židů. Konce války se jich dožilo cca 300 tis.

1 hlas

.....z Polska do Izraele je!

0 hlasů

Copak? Zloděj křičí chyťte zloděje?

Putin své výroky doložil fakty, to samé očekávám od Moraweckkiho.

Závěr si udělám sám.

7 hlasů

No nevím proč Poláci neřeknou, že dnes nemohou moc za to, co chtěl Pilsudski či Bek. 7e jako zase mít okolo 3 moře. Před ww2 bylo Polsko nejagresívnější zemí Evropy. O tom se jakoby cudně mlčí :)

5 hlasů

Říct to nemůžou, oni i dnes staví Pilsudskemu pomníky.

0 hlasů

Tak tak. Měli vytvořit s námi hráz proti Německu, což byl naprostý výmysl, slíbilo to, stejně jako Beneš s Masárikem, jen díky tomu Francouzi protlačili vznik ČSR a rozpad R-U a jak to dopadlo? Oba nárůdky se ihned porvaly o Těšínsko a dvacet let se nebyly schopné domluvit ani si podat ruce. Navíc Polák projevoval nebývalou agresivitu, chrastil zbraněmi, Beneš dvakrát mobilizoval proti Německu, což bylo dle práva vyhlášením války... odmítl opakovaně Hitlerovi podepsat pakt o neútočení a jedinou jeho starostí bylo, aby se nevrátil Habsburk a raději by viděl Němce v Čechách než Habsburky. No taky to tak dopadlo.

1 hlas

Nejagresivnejsi zemi Evropy jsou i dnes. Uz je davno meli vykopat z Unie.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.