Zimní olympiáda v ruském Soči se blíží a vláda Vladimira Putina se snaží všemi možnými způsoby zajistit, aby se jednalo o nejlepší hry v historii. Ruský prezident zapojil představivost, kterou získal jako agent KGB, a vymyslel nové disciplíny, které mají ohromit svět.
Přípravy na sportovní svátek jsou v plném proudu. Bezdomovci jsou převáženi nákladními vozy GAZ za hranice města, autům patřícím homosexuálům policisté propichují gumy, tráva se barví na bílo.
Nezahálí ani Putin. Jak informovaly světové agentury, v neděli se spolu se svým věrným druhem Dmitrijem Medveděvem potopil do vod Oněžského jezera, na jeden nádech dosáhl dna a vylovil středověkou truhlu, kterou Rusové v jezeře kdysi schovali před nájezdem Mongolů.
Truhla obsahuje cenné svitky dokazující, na jak vysoké úrovni Rusko ve 13. století bylo. Kromě plánů konstrukce prvního ruského raketoplánu poklad skrýval i soupis v Rusi tehdy provozovaných sportů.
Mezi nejúspěšnější disciplíny patřilo propojení běhu na lyžích a hodu kladivem. Moderní obdobou této disciplíny je biatlon a... hod kladivem (bez lyží). Jedná se o komplexní disciplínu, která je velice náročná na koordinaci pohybů. Na lyžích je totiž velice nesnadné získat dynamiku potřebnou pro to, aby se člověk roztočil kolem své osy a kladivo vymrštil do dostatečné vzdálenosti. Navíc může docházet ke zraněním, které si sportovci navzájem způsobí. MOV se přesto pod hrozbou zastavení exportu zemního plynu do Evropy rozhodl, že disciplínu do programu her zařadí.
Někteří reportéři již měli šanci vidět sportovce při tréninku. Byla mezi nimi i módní expertka časopisu Sedmička Konsuela Manžetová (17 a půl).
"Byla jsem zhnusena. Nejen, že se ti sportovci podivně motají dokola a jsou tak na míle vzdáleni elegantnímu pohybu, ale jejich kombinézy k sobě neladí a fleky od krve půjdou těžko vyprat," konstatovala a vyzvala k bojkotu sportovního svátku.
Putin je však neústupný. Disciplína na programu herzůstane. Navíc bude divácky atraktivnější tím, že kladivo nahradí granát. Vyhraje prý ten, kdo dohodí do Tbilisi.
Do rubriky "Věřte nevěřte" umisťujeme zprávy, které se šíří, ačkoli nelze ověřit jejich pravdivost, a zprávy zcela vymyšlené námi či někým jiným. Cílem je povzbuzovat v dnešní době tolik potřebné kritické myšlení.