Historie
Putin se brání: Západ se snaží svalit vinu z nacistů na komunisty

21.12.2019 08:08

Ruský prezident Vladimir Putin opět odmítl západní kritiku sovětského paktu s nacistickým Německem a označil ji za snahu "svalit vinu z nacistů na komunisty". Při páteční schůzce s představiteli některých dalších postsovětských zemí v Petrohradu argumentoval tvrzením, že nikoli Sovětský svaz, ale západní velmoci se snažily usmířit si Adolfa Hitlera a jeho říši.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (15 hlasů) 21.12.2019 10:54

  Fakta jsou taková, že II.světovou válku v roce 1939 odstartovalo...

 • Jiří Rys (14 hlasů) 21.12.2019 11:06

  Němci by tuze rádi, aby se zapomnělo na jejich hrůzostrašné...

 • Matěj Baletka (10 hlasů) 21.12.2019 11:58

  Nikdy nesmíme zapomenout na to, jaké sv-ině jsou skopčáci a ti se...

 • Jiří Rys (10 hlasů) 21.12.2019 11:04

  Zajeď zpátky do bruselského análního futrálu, německý eurobolševický...

 • antonin vaclav (10 hlasů) 21.12.2019 13:39

  Putin se správně zastal doby, která bránila území komunistické SSSR,...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

ze zmateneho kvikotu mistnich komunhistickych zombie hemenexe/ok je videt, ze nackove Rusakovi tu porazku nikdy neopustili.
dneska ty tupy vemena budujou treti risi v banderistanu.
pry uz je tam jako v raji.
jenom jich 3 miliony utelky.
do Ruska :-))))))))))

1 hlas

Redakce!, "Putin se brani"? 20 milionu zavrazdenych Rusu nacistama ve druhe svetove a Putin se brani? Velmi inteligentni redakce, to se musi uznat.

1 hlas

A kolik z těch 20 milionů zavražděných Rusů jste si povraždili sami...?

0 hlasů

No, nebylo to tak tezky zavrazdit 20 milionu Rusu a znasilnit pri nejmensim 40 milionu ruskych zen. Po boku Hitlera a germanii s radosti a zpevem sli vrazdit a nasilnit nacisticke zeme Slovensko, Rumunsko, Madarsko, Bulharsko, Litva, Italie, Estonsko, Chorvatsko a se zpevem "Viva Espana" Spanelsko. A dnes pohrobci nacistu v Unii by to radi svedli na Rusko.

0 hlasů

31. SRPNA 2009
Putin v dopise odsuzuje pakt Ribbentrop-Molotov ze srpna 1939, v němž si Sovětský svaz a nacistické Německo garantovaly, že proti sobě nezaútočí. V tajném dodatku si obě země rozdělily sféru ve střední a východní Evropě a na jeho základě pak Rudá armáda 17. září 1939 zaútočila na Polsko a obsadila jeho východní část.
https://www.lidovky.cz/svet/putin-se-v-dopise-omluvil-za-pakt-ribbentrop-molotov.A090831_074814_ln_zahranici_mtr

6. listopadu 2014
Na paktu Ribbentrop-Molotov nebylo nic špatného, prohlásil Putin. Podle Putina takto ve 30. letech minulého století jednoduše fungovala zahraniční politika...

Anexe Krymu? Takhle jednoduše funguje dnešní politika...

1 hlas

Horsky, mas to jak obvykle pomateny. Vychodni a zapadni Evropu nerozdeloval Molotov nebo jak se jmenoval, ale Churchil s jeho planem, " Wikipedie: Percentages Agreement Churchil", ktery nabidl a navrhl Stalinovi a ten s ohromnou radosti Churchiluv plan rozdeleni Evropy na komunistickou a tak zvanou zapadni okamzite schvalil.

2 hlasy

putka zase trefil hrebicek na hlavicku, proto misni ruda tlupa tak vresti.
myslim, ze je vse v nejlepsim poradku :-)))))

2 hlasy

Putin zahnán do defenzívy, chudák, musí teď bránit hodnoty Sovětů, které vyznávají už jen Rusové a jejich enklávy. To, co předvádějí jeho státní média není nic jiného, než nacizmus. Velké neporazitelné Rusko, vyvolenost ke světovládě a MÍRU podle Cara...

0 hlasů

Vypada to, ze ty enklavy je uz vic nez pul planety.

2 hlasy

stýblo ty jsi pako

4 hlasy

ne, neni pako, je jen natrenovany lhar hisorie.

0 hlasů

Hm, a co jako? Myslíte, že se rozeřvu? :-D Já vám ke všemu, co píšu, dodám zdroje, když přečtete jedinou doporučenou knížku, co? nebude v ní všechno, všude jsou chyby, ale když to čtyřicet let skládáte jako mozaiku, pak zjišťujete, že historie není mrtvá, ale stále vysvítají další a další špinavosti. V tom je historie úžasná. Hele, megero na druhou, já jsem si u řady věcí, když jsem je četl, musel mnout oči, odejít, pořvat si, ověřit to jinde...

0 hlasů

Stalinistické myšlení je příčinou bídy a bezpráví ruského lidu.
A přitom je to taková bohatá a kulturní země.

youtu.be/2Amel8e-P8g

0 hlasů

Kdyby II. světovou válku vyhrálo Německo, jako stát a národ bychom měli smůlu. Němci by nás dílem zlikvidovali, dílem vyhnali. Ostatně se tím nijak netajili. Možná by došlo i na jejich skvělý vynález, plynové komory. Ale díky tomu, že válku vyhrál tehdejší Sovětský svaz, přežili jsme. Chápu, že se to zdejším německým krysám nelíbí.

8 hlasů

Nikdy nic takového neměl ani Hitler ani Heydrich ani jiný německý ná*cek v plánu. Naučte se historii. Bolševikovu a nacionalisti*ckou česk*ou propagandu umíte již dokonale.

0 hlasů

Tak on je za šíření ruské propagandy placen. To je pořád jeden a ten samý trotl.

0 hlasů

Styblo, prestante tady lhat a vymyslet si vasi prihlouplou historii. Z Wikipedie a historickych archivu; zari 1938, Munich, smlouva s Hitlerem, Anglii, Francii a Italii "Zlikvidovat Ceskoslovensko jako suvereni stat." To je to nejhlavnejsi. Potom, prvniho zari 1939 Germanie napadla Polsko.

0 hlasů

No můj dědeček coby pamětník říkal,že Anglii i Francii Hitler slíbil,že když to podepíšou,on na ně nazaútočí.Tak to podepsali ,protože věřili danému slovu.Já nevím,co je k tomu vedlo,ale rozhodně bych na ně vinu nesvaloval.A podobně to bylo i na Jaltské konferenci,kde zase sliboval Stalin a rovněž neměl v úmyslu plnit dané slovo.My se už asi těžko dopátráme pravdy,od Ruska nikdy,a ostatní už asi také nevědí,jak to bylo doopravdy.Nicméně Rusku nevěřím už ani pozdrav Dobrý den.A to mě v lásce k Rusku utvrzovali celou devítiletku.

0 hlasů

No a předtím 23. srpna byla smlouva Molotov - Ribbentrop. No a potom 17. září vtrhl SSSR do Polska. Potom 30. listopadu vtrhli rusáci do Finska.A potom v červnu 1940 zaútočili na Pobaltské státy a anektovali je.
Tady pro Rozlila jeho oblíbená Wikipedie:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sov%C4%9Btsk%C3%A9_v%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9_zlo%C4%8Diny

0 hlasů

Kdyz uz si v te Wikipedii tak klidne pokracuj! A nebud prekvapen az najdes clanky co vyvadelo Polsko (tak jak dnes) od roku 1934, nebo 35 po Evrope. Moc a moc je Hitler chvalil za za jejich velkou snahu poslat na hranice SSSR tankove jednotky a celou Polskou armadu. Hitler jim nekolikrat dekoval kolik Nemecko usetri penez za Polskou neomezenou pomoc. Moulo a trdlo.

0 hlasů

Bla bla bla bla, zase kličkuješ a mlžíš. Máš tam pěkně tučnou kapitolu o Sovětských válečných zločinech, tak pilně studuj a nemel tu něco o Polácích. Téma je srovnání rusáků s nácky, popřípadě jak je odlišit.

0 hlasů

To heslo na Wikipedii se jmenuje Sovětské válečné zločiny

0 hlasů

Rusové jsou naši rodní Slovanští bratři.

6 hlasů

Rusové nejsou ani rodní, ani bratři a dokonce z velké části ani Slované. Co mají proboha Češi společného s nějakými polomongolskými Moskaly ze severu...?

2 hlasy

Češi nejsou Slované.Zaplať Pánbůh.Z velké části jsme Germáni a Keltové.Ale hlavně jsme sví,což tedy považuji za klad.

0 hlasů

Dyk vám to Ledvinka píše, jeho, ne? On je jejich brácha. V pětačtyřicátém Rus ojel ovci a máme Ledvinku, no.

0 hlasů

A potom ruske mesto Moskva v roce 2019 ziskalo titul od World Travel nejkrasnejsi a nejbezpecnejsi mesto na planete, Pred par mesici byl Aeroflot vibran anglosaxonama jedna z peti nejlepsich aerolinek a v tomto roce melo Rusko svetovy rekord ve sklizni psenice, 120 milionu tun. 70 milionu tun jde na export. Chytroline.

1 hlas

Ano,Ruské hospodářství jsme měli tu čest poznat.To naše vysychání půdy bude mít základy v Ruském hospodářství,vždyť se jim proboha podařilo vysušit Aralské jezero!!Mičurinů tam bylo víc než než lidí.

0 hlasů

Ano, vodu z Aralskeho jezera nebo more vysusili, a poslali vodu z reky Daria do Uzbekistanu a tim se Uzbekistan stal svetovou bavlnovou velmoci.

0 hlasů

Anglosaxoni strašně lžou, to nevíš, rusáčku...?

0 hlasů

Petr Rozlil 21.12.2019 18:29
No tak rusáci jsou schopní všeho. A kde to nezmůžou sami, tak tam za sebe pošlou Čečence...

0 hlasů

Ne.nelzou! Jen me zajima jestli uz konecne James Bond zneskodnil Draculu, kterou podle reportaze anglosaxona Joonathana Herkera "Dracula" do Londyna privezli Rusove? Nevis nahodou? Mam strach o male deti!

0 hlasů

Hitler, Chamberlain, Daladier a Mussolini -
nejlepsi kamosi, to je ten demokraticky zapad :-)))))
vedi to vsichni, jenom ruda jelita jako to prase z Reporyj se tvari, ze Mnichov neexistoval :-))))))

8 hlasů

Mozna, ze starosta z Rypakova se snazi dostat k penezum. Az buduo stavet tu ohromnou sochu vrahovi a nasilniku zen Vlasovi, doufam, ze se bude kontrolovat kazdy ucet aby se do toho nezamichaly penize z dani pracujicich matek a fotru.

0 hlasů

To nebyli nikdy naši kámoši. To byl demokratický západ, my jsme se na demokracii jen hráli.

0 hlasů

a prpto jim porad s takvom nadsenim lizes anal :-)))

1 hlasHenex 21.12.2019 12:09
Henex

Nikdo se nesnaží svalit vinu z nacistů na komunisty, všichni soudní historici se pouze shodují v tom, že obě ideologie jsou v konečném důsledku stejné............................a proč neuvádíte,že islám je ještě horší,nemáte k tomu odvahu

1 hlas

Všechny ideologie jsou v důsledku stejné.Protože jsou to idelogie.Což je drž hu.bu a krok.

0 hlasů

Stejné? Nějak jsem si nevšiml, že po osvobození by byli tabule obcí nejdříve napsané Rusky a pak Česky. Za germánů byli obce nejdřive napsané německy a pak česky a tahle dobrosrdečnost se netýkala jen názvu obcí..

7 hlasů

No jenže Protektorát Böhmen und Mähren byl součástí říše, Němci nás vzali za svoje, pitomče. Proto tam byly i české nápisy. Kdežto v tomto porovnání za celé podělané ČSR moc německých nápisů v Sudetech nebylo, skoro žádný. Toho jste si všimnul taky? Autonomie PBM za německého ná*cka byla neporovnatelně na vyšším levelu, než autonomie Čechů za R-U! Autonomie sudetských Němců nebyla za ČSR žádná. Tak o čem tu pindáte? Jak jsme se Němců po válce zbavili, šli jsme kam? Jo, zase do kopru. Z desátého místa na světě na nějaké 79. v roce 1989. Padl bolševik, vaše hrůzovláda, otevřely se hranice, Němci zase přišli a co? 23. místo v žebříčku vyspělých zemí. Takže běžte s těmi kydy do Brusele na lampárnu.

0 hlasů

Němci nás vzali po držce včetně vraždění našich obyvatel a jasně nám dali najevo nejen těmi nadpisy, že jsou nadlidi jak tehdy hlásali.
A nenadávej, já za to nemůžu, že tvoji předci byli gestapáci a proto tě nikdo nemá rád.

1 hlas

Němci tomu věřili.Ideologie.My se musíme naučit,že jsme samostatní.Zatím tu stále převládá ten strach,že se nezavděčíme.To nás brzdí.A hledáme někoho.kdo by nás vzal pod křídlo.Tak to známe.Pak je to jednoduché-my zanic nemůžeme.To oni.

0 hlasů

Putin se správně zastal doby, která bránila území komunistické SSSR, při napadení vojsky Německa. Germánský dobyvačný dobytek, který vynikal svými bestiálními kvalitami, dokázala Rudá armáda zastavit a vyprovodit zpět.

10 hlasů

Nacisté, Němečtí, ten krvelačný dobytek, neměli za svými vojáky jdoucími do útoku zadržovací oddíly, které automaticky střílely do vlastních vojáků, jakmile museli jen v palbě nepřítele zalehnout. Německý krvelačný dobytek nelikvidoval při ústupu svoje vlastní civilisty a nevypaloval svoje města. Německý krvelačný dobytek nelikvidoval svoje vlastní lidi ani při postupu vpřed jako SA. Jinak neexistovala už žádná Rudá armáda, na začátku války to byla Dělnicko rolnická rudá armáda aneb DRRA, pak, někdy v roce 1944 tuším že, SA, sovětská armáda. Vy chcete něco hájit a ani to neznáte, základní školička hadr.

2 hlasy

Vypalování měst a obcí při ústupu vojsk je stará vojenská strategie. Postupující agresor našel jen vypálenou oblast bez materiální pomoci.

1 hlas

Tak proč tuto starou vojenskou strategii Němcům vyčítáš...?

1 hlas

vidím to jako další pokus sorosa&spol.o zdiskreditování Ruska.teď jim v kongresem vybuchla ta fáma o Ruském vměšování.před tím otrava novičokom.tupá pakáž neví kam dřív skočit.plošný trest sportovcům atd.snaha oblbovat dnes a denně.jak to kázal himmler.ale časy se mění.

7 hlasů

Rusko nemusí nikdo diskreditovat.V tom je soběstačné.

2 hlasy

Kurzové sázení - Tenis, Fotbal - 100% spolehlivé informace

http://cevese.blogspot.cz/

0 hlasů

Smlouva mluví naprosto jasně, Nacistické Německo a Sovětský svaz si rozdělí Polsko a další. To že západ selhal je jasné a taky je jasné, že Hitlera se báli a raději jej nasměrovali na východ. Jenže Hitler tuto cestu na východ měl v plánu od začátku, pořád tvrdil že potřebuje prostor pro Německo a na východě jej bylo dost. V podstatě selhali všichni a Hitler toho jen využil. Takže je tu jen taková spekulace, co by se dělo, kdyby se západní státy spojili a od počátku Němce nepodceňovali a připravovali se na válku a navíc by striktně dodrželi smlouvy a dohody se zeměmi východu.
Dnes je to v podstatě totéž, islám je to zlo co se plíží a nikdo nic nedělá a uvědomují si to pomalu už všichni, ale bojí se jen o tom mluvit. Takže v podstatě je to stejné jako před druhou válkou a můžeme očekávat, tentokráte třetí válku a bojištěm se má stát opět Evropa, toto si přejí jak Rusové, tak Američané a v pozadí se na to připravuje i Čína. Evropští politici opět spí a obětují své občany. Takže je jen jediná cesta, zbavit se těch zrádných politiků a postavit se plíživému zlu. Jako první krok bych zavedl přísahu a zkoušku znalosti Evropské historie a kultury a samozřejmě evropský jazyk a jeho znalost. Ta přísaha by byla závazná a jejím porušením by ztratili vše co jim Evropa nabízela včetně občanství a práva být v Evropě.

1 hlas

Prosím vás, naučte se historii a za tento článek si pak vybomběte před zrcadlem.
Západní státy se nemohly proti nikomu spojit, ani hypoteticky, protože veřejné mínění na západě Evropy z politiky tehdy smetlo každého, kdo naznačil, že chce válku nebo i jen začal mluvit o obraně. Britové měli v době polského tažení zbraně, které byly zastaralé už za Velké války, o stavu Francouzské armády ani nemluvě.
Problém nebyl, že někdo Hitlera podceňoval problém byl, že napřed zaniklo Rakousko Uhersko zásluhou dvou č*eských ná*cků, pak se če*ští nác*kové pustili do křížku s ná*cky z Polska místo, jak slibovali jako zloději u soudu, se spolu spojili proti Německu, pak Francie svým "draním" Německa způsobila nástup magora Hitlera k moci a nakonec ho Poláci s Francií a SSSR donutili zbrojit. Z Hitlera si všichni spoluviníci druhé války udělali jediného fackovacího panáka, aby nebyly vidět jejich nesporné zásluhy na tom konfliktu. Aneb pravda vítězů. U Hitlera "dějepisci" vítězů hodnotí jen co udělal, ale zapomínají říct, v důsledku čeho to udělal. Proč začal v roce 1935 stavět armádu atd atd. Že ho k tomu ti "hodní" donutili.

0 hlasů

Jsem to nechtě odkliknul: oni totiž Hitlera podcenili všichni v tom, že nepochopili, že je blázen. Když to pochopili, měli dva roky na přípravu proti vlastnímu veřejnému mínění. Nemožné.

0 hlasů

Rudá armáda za nás padla a díky ní žijeme. Ta prašivá z us ta jen rozvrací svět a Irák nebo Sýrie je její práce. Jsme vděční rudé armádě za vše.

2 hlasy

To ano.Ale to asi nepochopíš.To není kladná odpověď.

0 hlasů

Když se vraceli sovětští vojáci do vlasti, obyvatelstvo jim hrozilo pěstmi, byli vypískáváni. Bohužel, ta armáda nepadla, kdyby ano, byl by dnes podstatně jiný problém, ale nebyli by to Rusáci, divá zvěř.

0 hlasů

Sám máte evidentně z historie nedostatečnou, srovnáváte nesrovnatelné a hlavně jste podělaný až za ušima. Porovnávat německou popř. ruskou vojenskou mašinerii s těmi chudáky, kteří se sem trousí, je slaboduchý blábol.

0 hlasů

Molotov - Ribentrop, nejvetsi kamaradi .

0 hlasů

Největší kamarádi s Hitlerem byli panáčkové ze Západu. Ale úplně nejdříve Poláci, kteří s nacistickým Německem uzavřeli dohodu již v roce 1934. V roce 1938 nás pak Hitlerovi hodily do chřtánu Anglie a Francie.

6 hlasů

Tak to bylo presne. Davno pred valkou Hitler nekolikrat vychvaloval Polsko, ze Polsko drzi Polskou armadu na hranicich s SSSR a tim pomahaji Nemecke ekonomice. To samy co Polaci delaji dnes. Stvou narody proti sobe.

0 hlasů

Ale proboha národy nejsou pěšáci na šachovnici!Nemusí se nechat postavit tam,kde to chtějí mít jiní!

0 hlasů

Sranec tohoto vlákna je tady, pánové! Polsko vytrvale Německu a naprosto veřejně vyhrožovalo napadením a obsazením a zabráním území,v polském tisku se otevřeně psalo, co se Němcům má sebrat, vy blbe! Proto ho Hitler napadnul. Poláci měli velice silnou armádu. Kdyby zaútočili zavčasu, neměl Německo kdo bránit. Něco si o tom... a já zapomněl, ten de*bil neumí číst a je líný hledat.

0 hlasů

Bez vůle Francie, USA a Británie by Češi nikdy svůj stát neměli. Z toho je nutno vycházet!

0 hlasů

Ne, bez Masárikova a Benešova "ohumného" lhaní spojencům by ČSR nikdy nevznikla. Zlomila to Francie poté, co Beneš vsadil na její nekonečné historické půtky s Německem a začali s i Poláky jako zloději slibovat, že se spojí a budou bránit Německu v Drang nach Osten. USA ani Anglie to nechtěli, britský premiér řekl, že pokud R.U zanikne, do dvaceti let je znovu válka. Nebyl zdaleka sám, kdo to řekl.

0 hlasů

Pokud za začátek WW II budeme brát 1.9.1939 a ne třeba boje mezi Čínou a Japonskem 7.7.1937 (takové cimrmanovské datum), případně jiné datum z jiného boje (třeba SSSR Japonsko u Chalchin Golu, pak mne trochu překvapuje, že se nevzpomíná na hrdinský boj slovenských vojáků proti Polsku po boku jejich spojence Německa, Slováci napadli Polsko o nejméně 2 týdny dřív, než SSSR. Kupodivu jim Francie a ani GB válku nevyhlásily, stejně jako ji nevyhlásili SSSR po 17.9.
Ona řada zemí měla s nácky nějakou smlouvu, ovšem pokud vím, tak jen SSSR ji měla ve formě toho jak si rozdělí s nácky okolní země. A jen SSSR také měla předem určené a dohodnuté, kam až v Polsku postoupí (na několika místech museli Němci později couvnout a Sovětům kousky území vydat). A pokud se nepletu nikdo nepořádal s nácky přehlídku, jako SSSR v Brest, Lvově a dalších městech. Z přehlídky je i poměrně známý film, takže se to dá asi jen těžko okecat (dá se najít na youtube). Co se nedá okecat je, že sověti napadli Polsko spolu s nácky (a Slovenskem) . To že nezačali už 1.9. je zřejmě proto, že prostě dříve nestihli dostat vojska na hranice a připravit plány útokuod podpisu smlouvy s německem to stihli za asi 3 týdny což je slušný výkon. Takže bych vynechal ty žvásty o "ochraně obyvatel" před Němci a prostě se Sověti šířili jak bylo jejich zvykem kdekoli to šlo.

3 hlasy

Chalchin Gol byla Žukovova zkouška vedení bleskové války. 22. 6.1941 měl SSSR dvakrát více jen typů T-34 a KV1 a 2 než Němci všech svých, technicky podřadných, tanků dohromady. Měli je slabé, optiku mohutně lepší, ale tanky proti T-34 neúčinné. Ovšem: tank nebyl nikdy prostředek chápaný a určený k boji s jiným tankem.
Slováci a jejich působení ve II, světové válce: vy nechápete, že my skutečně nejsme pupek světa a nikoho naše šaškárny nezajímají. Slováci jsou dodnes ve válce s USA. Teda nejsou, ale jen proto, že se zavčasu hrstka jejich bolševiků přihlásila k ČSR.
Jak píšete, bylo to o smlouvách, kdo komu pomůže v případě čeho. Jeden proti druhému, třetí proti čtvrtému... Jako pět set let nazpět. Až EU a RVHP a pak už jen jednotná Evropa bez hranic toto odstranila.
Sověti útok na Polsko zpozdili, kvůli zaostalosti země a jejím přepravním kapacitám. V roce 1941 se to opakovalo, zase to nestihli.

1 hlas

Tak to se Putin probral brzo.
tady se nackum zacal omlouvat havel a nasi "reprezentanti" jako herman, kalousek, kcharl jim jezdi lizat anal na sjezdy kazdy rok :-))))))
ted se pridali i "pravicaci" z ods :-))))))

8 hlasů

Nikdo se nesnaží svalit vinu z nacistů na komunisty, všichni soudní historici se pouze shodují v tom, že obě ideologie jsou v konečném důsledku stejné. Němci si to přiznali, Rusové nikoliv, dál lžou a překrucují, až se z nich kouří. Proto je asi to globální oteplování...

4 hlasy

Nikdy nesmíme zapomenout na to, jaké sv-ině jsou skopčáci a ti se nikdy nezmění. Také si musíme stále připomínat, že se niky nemůžeme spolehnout na státy západní evropy, protože nás kdykoliv podrazí jako v Mnichově. EU je toho příkladem.

10 hlasů

Svině jsme akorát my sami. Ubožáčci ubližovaní, co ani neumějí vystřelit na svoji obranu, co si všechny svoje sousedy do roku 1920 znepřátelili - aneb všichni jsou zlí a jen my ti hodní - a co Anglii jako spojence nikdy neměli a od roku 1932 ani Francii.
Přečtěte si, tupá hlavo, první odstavec Mnichovské dohody. Beneš navrhnul sám odstoupení Sudet Německu. Mnichov jeho návrh jen odsouhlasil. Proč? Če*ští nácko*vé (až na agrárníky byly všechny strany v parlametnu ČSR nacionalisrické, to Německo ještě ani Hitlera neznalo) do té doby s Henleinem a ostatníma národnostníma menšinami, Madary, Poláky, Ukrajinci atd prohráli všechny mezinárodní spory týkající se rovných práv národnostních menšin v ČSR.
Pořád si připomínejme, že kdykoliv jsme se od Němců trhli, šlo to s námi z kopce. Jak čes*ký ná*cek zakdákal, bylo to v loji. Václav IV vyhnal Němce a cizince obecně svými pitomými náckov*skými nápady ze země a co? katastrofa v dějinách lidstva málokdy vídaná.
Masárik s Benešem zrušili R-U a co? Katastrofa, ktzerou svět nepoznal - druhá světová válka. Přesně mu to mnozí říkali, tomu Masárikovi, jehož matka neuměla po slovácku nic než pár vět, byla to Němka, že se toto stane. I britský ministerský předseda mu to řekl. Proč by takovým hnusným náckov*ským strupům měla Evropa pomáhat? Dvakrát Beneš vyhlásil Německu válku svou mobilizací, (neboť to podle práva bylo vyhlášení války) a my se divíme jako blb*ečci, že jsme byli považování za agresora.

Když nám vládli, a tomuhle póvlu se vládnout musí, Karel IV, Habsburkové a další, byli jsme na světové špičce s nima.

0 hlasů

No jasně, jediní kdo nám po "Mnichovu" pomohl byli sověti, sice jim to trvalo 30 let, ale nakonec přeci přijeli, že? Jen pro informaci, jak nás mohla podrazit Itálie nebo Anglie, když s námi neměli žádnou smlouvu? A proč by se o nás starala Francie, když jí Beneš v tajném memorandu poslanem po p. Nčasovi, jasně napsal že je ochoten se vzdát některých území s převahou německého obyvatelstva? Vy o tom "Mnichově" víte asi jen to co vám komouši nakecali, vy .....

3 hlasy

Výborně pane Beránek! Beneš nabídl Sudety Hitlerovi sám, 21. 9. 1938 a Francie s náma už spojeneckou smlouvu ani neměla. To totiž vykládal Beneš národu. On to byl opravdu sedmilhář.
Češi si dodnes, jak jsou imbecilní, neumějí ani přečíst první odstavec Mnichovské dohody, který jasně říká, že to už bylo dohodnuto dříve.
Jako dalšímu takovému odpadu mu stavíme sochy... Ale je to odpad náš, ne?

0 hlasů

Takže ty svi-ně anglie,francie itálie německo se dohodli a dovolili hitlerovi zabraz naše území. To neni podraz ? Prodali nás, aby se sami zachránili, ale bylo jim to ho-vno platné. Na to nezapomínej ty berane.

4 hlasy

No ona ta Mnichovská dohoda nebyla tak úplně bez naší účasti.

0 hlasů

Už konference v Locarnu připustila revizi východních hranic Německa.

0 hlasů

Toho bylo mnohem víc, jak si všichni na Německo bez armády vyskakovali. V Locarnu vznikla právě naše obranná smlouva s Francií proti Německu aneb Německo mělo nepřítele na východě i západě. Super politika vůči sousedovi, fakt super. Německo nemělo ani armádu a my jsme proti němu uzavírali smlouvy. Francie pan Němce drala... Proč? Podívejme se před první světovou válku, zlom 19. a 20. století. Britové přicházejí díky Německému hospodářskému boomu o odbytiště, kdy Němci třicet let po sjednocení vykazují neuvěřitelný hospodářský výkon. Reakce Britů: musíme Německo zničit! Od tohoto neustoupili až do Velké války. Pak ještě na Němce hodili vinu za její vyvolání, ale mobilizovalo první Rusko a pak Francie. Německo se snažilo Francii uklidnit, mobilizace byla totiž podle mezinárodního práva vyhlášením války.

1 hlas

Dohodli se jen, že přijmou návrh Beneše zabrat Sudety Německem.

1 hlas

Když nás Němci mezi lety 1939 - 1945 okupovali, vypalovali a vyvražďovali zde vesnice, ve vězení v Praze na Pankráci popravovali lidí gilotinou a stovky tisíc lidí odvezli do Německa na nucené práce. Germán by moc rád, aby se na to zapomnělo.

9 hlasů

Co bylo,bylo.Němci se snaží to smazat.Proč to neustále řeším e?Je jiné století.Jiné problémy.Co se stalo se už neodstojí.

0 hlasů

Němečtí nacisté vypálili dvě nebo tři obce, nemají u nás jedinou sochu. Žižka vypálil polovinu Království Českého a pobil tolik Čechů, civilistů, že po jeho řádění a přistěhování se Němců do uvolněného prostoru byli Němci na území KČ ve velké většině. Soch tady má...jé je. Praha, Přibyslav, Trocnov..
Nucené práce: Němci nikoho na nucené práce napřed neodváděli, do poloviny roku 1940 nebo 1941 to bylo dobrovolné, dělalo tam 260 000 Čechů a měli na rozdíl od Němců k jejich platu (trojnásobnému proti zaměstnání doma) ještě propláceny cesty na návštěvy rodin. Jako jediný z okupovaných národů. Nás Němci nebrali jako póvl, jak se tady snaží če*ští nác*kové lhát, oni nás brali jako sobě rovné. České nacionalisty likvidovali. Ovšem až po svých vlastních soc demokratech, Židech a dalších osobách.
Poté, co nucené nasazení vstoupilo v platnost, bylo vše OK do doby, než USAAF a RAF udělal z práce v Německu peklo. Pan naši dělníci z Německa zdrhli. Němci zvažovali, co s nima a neodvážili se použít represe, prostě jim vysvětlili, že je třeba nastoupit, že jsou tam i jiní... Tak nás "utlačovali." Češi se téměř neangažovali v odboji, podle spojenců po válce patřil český odboj mezi naprosto nejslabší v celé okupované Evropě, nikde nebyla větší míra kolaborace s Němci než u nás.
Nikde nebyla větší míra práskání Čech na Čechy, ale i Němce, než v PBM. I gestapáci se báli českých práskačů, když je totiž vyhodili s jejich krádežemi slepic atd, stěžovali si naši předkové až do Berlína, že jim okupační úřady odmítají součinnost.
Je konečně třeba si přiznat, že dějiny podle Palackého, Jiráska a bolševika k tomu jsou lži. My jsme totiž vždycky k Německu patřili, byli jsme po tisíc let v Německém spolku, takže hrdinové jsme byli akorát po válce a ještě k tomu jen hubou.

0 hlasů

Ty se fakt nemáš rád.Jací jsme,takoví jsme.Nic špatného na tom nevidím.Není fajn být originál?

0 hlasů

Nikdo tak nepovýšil práci českého dělníka jako němečtí nacisté. A tzv. "nuceně nasazení" pobírali normální plat. I dnes vás může zaměstnavatel vyslat na služební cestu do zahraničí.

2 hlasy

Co tady opet placame? "nucene nasazeni" pobirali normalni plat? Z moji rodiny tam byli nasazeni dva strejdove. Byli radi kdyz dostali neco nazrat a o nejakych penezich se jim v nacisticke germanii ani nesnilo. Kdyz se konecne vratili domu tak jejich vlastni matka je nemohla poznat.

0 hlasů

Není to tak úplně pravda, už za Habsburků byla práce Čech dost chválena, i když to nebylo zrovna myšleno na Čechy etnické, ale české Němce. Jenže Heydrich byl velmi chytrý. Jeho výdobytky pro české dělníky se neodvážili zrušit ani komunisté.

0 hlasů

To byla ale politika národního socialismu. Ještě za První republiky vzhlíželo k Hitlerovi nemálo Čechů. Ani Masaryk se proti nacismu výrazně nevymezil.

0 hlasů

Masárik s Benešem se především viděli v SSSR a pobuřovali celou Evropu svými projevy náklonnosti k SSSR už v brzkých dvacátých letech. Byli posedlí odporem k církvi a šlechtě a panslovanství. Jelikož ale socialismus a národní socialismus jsou jedno a to samé, jen vraždí podle jiného klíče svoje odpůrce, samozřejmě ná*cek s ná*ckem jaksi... že?
Naši prolhaní pradědci vykládali, jak Masárik na Hitlerovy výhrůžky vždycky na německých hranicích uspořádal manévry a Hitler prej zklapnul. Má to jeden háček: Masárik mohl pořádat manévry čs. vojska, když Německo nemělo žádnou armádu, první ročník měl Hitler vycvičen v roce 1936. To už náš tatíček nác*íček hnojil macešky zespoda. Hitler nemohl nikomu vyhrožovat, neměl čím. Až dyž nezískal prostředky k zajištění Německa proti napadení mírovými cestami, nikdo s ním nechtěl podepisovat smlouvy o neútočení, všichni viděli Německo jako perfektní tučnou kořist, začal zbrojit. Protože to měl v hlavě sáhlé, dopadlo to, jak to dopadlo.
Masárik především selhal po vzniku ČSR ale i před ní. Jak se za R-U zastal Hilsnera a od nácko*vským Čechů si užil svoje, podruhé asi nenašel odvahu zařvat, že to stačilo, přišel by o koryto.

1 hlas

Němci by tuze rádi, aby se zapomnělo na jejich hrůzostrašné koncentrační lágry a plynové komory, ve kterých zavraždili šest milionů lidí. Především Židů. Kudy chodí, tudy by se měl Němec omlouvat za zločiny, kterých se za 2. světové války dopustil.

14 hlasů

Jak by byli rádi: Kudy chodí, tudy svoji vinu přiznávají, Kryse! Co dělají zaprdění Češi? Skutečnost, že měli koncentráky před válkou taky a odtud dodávali svým nacistickým kámošům na "zpracování" svojše lidi nechtějí pořád přiznat pořádně. Němci je plynovali a pálili, ale my jsme jim je dodávali a věděli jsme kam, tak držte tu svoji kušnu!

0 hlasů

To sovětští bolševici si s nějakými transporty hlavy nelámali. Lidem určeným k likvidaci jednoduše sebrali všechno jídlo a nechali je pomřít hlady.

2 hlasy

Myslím se, že se Němci omluvili a neustále omlouvají více než dost. Článek je ale o Putinovi a Rusku a ti se za své zločiny nejen neomlouvají, ale ale snaží se je bagatelizovat, nebo dokonce popírat.

3 hlasy

A kdo nuti Germany aby se stale omlouvali? Blair, anglosaxon, se omluvil jen jednou za 600 tisic zavrazdenych Ircanu a ostatni anglosaxoni to hned pochopili. a jeste k tomu kdyz Trump nedavno priznal, ze cela valka v Iraku byla sfabrikovana a nic jineho nez anglosaxonska lez.

0 hlasů

Takže co? Mají se nám snad Rusové omluvit za to, že nás osvobodili od těch "hodných" Němců???

3 hlasy

Rus nikdy ve své historii neměl v úmyslu kohokoliv osvobozovat, ale pouze zabírat. Takže se za osvobození omlouvat nemusejí. Jejich vojáci to našim lidem říkali zrovna, aby nejásali, že nevědí, co přinášejí. Chcete s jejich památkou polemizovat, že nás sovětští prostí vojáci ale i důstojníci nevarovali?

0 hlasů

Myslím se, že se Němci omluvili a neustále omlouvají více než dost. Článek je ale o Putinovi a Rusku a ti se za své zločiny nejen neomlouvají, ale ale snaží se je bagatelizovat, nebo dokonce popírat.

2 hlasy

Dodnes bohužel u nás funguje ta převzatá komunistická konstrukce, že nacismus byl absolutní zlo a komunismus pokřivené dobro. Není to pravda a až se ta komunistická konstrukce zhroutí bude to znamenat odchod komunistů z veřejného života.

3 hlasy

Fakta jsou taková, že II.světovou válku v roce 1939 odstartovalo Německo a dopustilo se v ní takových svinstev a hrůz, že mohl závidět i temný středověk. Ostatně i nás Němci chtěli vylikvidovat, byli jsme pro ně "českým ksindlem, který v tomto prostoru nemá co pohledávat."

15 hlasů

To je komunistická propaganda. Nikdo Čechy likvidovat, nebo vysídlit nehodlal.

3 hlasy

Tví rodiče museli být buď bohatí nebo bednáři. Že ti koupili tak dlouhé vedení do tvé zabedněné hlavy.

1 hlas

Omyl, pane Glaser: to je česká nacio*nalistická propaganda. jen se jí chopili komouši.

0 hlasů

Fakta jsou taková, že válku odstartovalo Německo společně se SSSR. Dnes už se z toho nevylžete, ruská špíno, archivy nabízejí jasná fakta.

6 hlasů

Laskave Juniore predlozit fakta!! 20 milionu zavrazdenych Rusu nacisty jsou pro me velke fakta. Bylo tech nacistu pozehnane aby mohli zavrazdit tolik lidi. Jen namatkou: Germanie, Slovensko, Chorvatsko, Madarsko, Bulharsko, Rumunsko, Italie, Litva, Estonsko a dobrovolne se k vrazdam pridalo Spanelsko. Dnes pohrobci nacistu (vsichni dnes sedi v Bruselu) se snazi jak muzou, shodit vinu na nekoho jineho, jen aby ty zlociny nebyly na nich.

0 hlasů

Ta válka vznikla v okamžiku, kdy Francie prosadila zrušení Rakousko - Uherska na základě propagandy Masárika a Beneše proti námitkám VB a USA, protože chtěla mít na druhé straně německých hranic další spojence proti Německu, svému odvěkému nepříteli. Pak Francie pokračovala hospodářským ničením Německa, což se zvrtlo v Hitlera a toho donutila zase Francie svým útočným paktem proti Německu se SSSR postavit v roce 1935 armádu. Kdyby existovalo R-U, nikdy by k tomu nedošlo. Jenže R-U bylo spojencem Německa a to Francie nehodlala trpět.
Češi s Poláky, ačkoliv slibovali spojenectví a pevnou hráz proti Německu, okamžitě, jen co dostali "svobodu" si vjeli do vlasů... Bylo jasné, že další válka bude do dvaceti let.

0 hlasů

Zajeď zpátky do bruselského análního futrálu, německý eurobolševický zmetku.

10 hlasů

Těžká služba, že ano, ruská děvko? Nic se nedaří, jsi tu jenom pro smích i se svými zoufalými pokusy o velebení SSSR.

3 hlasy

Těžká služba, že ano skopčácká buzno. Nic se vám nedaří, jste tu jenom pro smích, ve volbách dostáváte na pr-del i se svými zoufalými pokusy lést nacistům do análu.

3 hlasy

To máte recht, Baletka. Vás zlodějů a komouškých kolaborantů je tady těžká přesila. Já vám ale musím připomenout, že nác*kové byli vaši velcí kámoši.

0 hlasů

Vás otec neučil chovat se slušně nebo vám chybí jeho tlapa na svém ksichtě? Padáte na úroveň toho hnoje tady...

0 hlasů

Styblo, k Vám domů opravdu nepadá. Rys je proruskej parchant.

0 hlasů

Hnali jejich znásilňovače palbou do vlastních zad,hrdinové z donucení,ani nevěděli ve které zemi znásilňují a navlékají hodinky na pazoury.Bohužel,Stalinovi to pitomý Roosevelt odsouhlasil,Churchill z toho málem dostal psotník.

1 hlas

Má prostě smůlu, skrček. Po tunách lží a svinstev už mu nebude věřit nikdo nikdy nic.

2 hlasy

Přesně tak. Putin a ruská oficiální prohlášení si získali pečeť zaručené lži. Pro ně není jiné cesty, než lhát dál, protože svět od nich nic jiného neočekává a případně vsunuté pravdě nikdy nikdo v cizině neuvěří. Teda až na Rozlila & spol.

0 hlasů

To se teda Putin musel naucit lhat hlavne od vas trech a klidne pridavam Henexa, Stybla a ok.

0 hlasů

Oni už toho nalhali tolik,že už se v tom sami neorientujou.Takže ano,jinou cestu nemají.

0 hlasů

Jestliže se v tom státě přes sto let jenom lže a zase lže, není divu, že lež je u nich už svatou pravdou. Co Talvisota, obsazení pobalstkých států, Bukoviny Besarábie atd. Rus dělal vše pro to, aby měl cestu do Evropy pro svůj výpad volnou.
SSSR byla založen na základní komunistické poučce: Engels Lenin: šířit socialistickou revoluci násilím do celého světa.
V létě 1941 měl SSSR na hranicích s Evropou naskládány mraky materiálu, jednotky, techniku...Protože v té prašivé zemi nebyly slušné silnice, jezdilo se po jejich jednokolejkách a to trvalo. Stalin byl v klidu, jeho agenti nezaznamenali u Wehrmacht na druhé straně fasování zimního vybavení nebytných pro válku v Rusku (že je Hitler magor komunistický magor Stalin nedokázal pochopit) a zbývali mu, podle odhadů sovětských důstojníků v jejich pamětech tak tři týdny. DRRA odstraňovala miny z příhraničních oblastí, rekonstruovala a zpevňovala mosty, na hranicích měla naskládané stohy kolejových polí o rozchodu 1672 mm tuším že. Měli tam tanky určené na dálnice, ale dálnice v Eropě mělo jen Německo. Důstojníci, kteří se po napadení SSSR odvážili při absenci jakýchkoliv rozkazů rozlepit obálky s rozkazy, co mají dělat, které všichni měli. Z nich se dozvěděli, že mají útočit na cíle v Polsku a Rumunsku. Si přečtěte Pokryškina třeba. Taky to udělali, výsledek: katastrofa.
V situaci, kdy stojí proti sobě dvě armády, obě připravené pro útok a jedna z nich zaútočí, ta druhá nemá šanci. V roce 1991 v Válce v Zálivu měl N. Schwarzkopf největší hrůzu přesně z toho, co udělal Hitler Stalinovi. Kdyby Saddám nezakopal podle debilní sovětské taktiky svoje tanky do země, ale zaútočil na shromažďované Janky, bylo by to fiasko, jaké USA nikdy nezažily.
Paměti sovětských generálů, ale i filmové série Boj o Moskvu, natvrdo přiznávají, že se Sověti připravovali přepadnout Evropu. Generálové v té sérii to opakovaně říkají. A to je série sovětská.

4 hlasy

Nechápu, proč Putin nechce vidět pravdu a raději nemlčí. Celý SSSR byl složen ze zabraných a po staletí zotročovaných zemí a území. Jeho rozpad označil on sám, za katastrofu. Dlužno dodat, že možná pro Rusy jeho ražení, kterým není žádné Rusko dost velké, ale rozhodně ne pro ty, kteří se konečně osamostatnili. On ale nezůstal pouze u proklamace, ale snaží se, v rámci možností, vrátit věci do minulého stavu.

5 hlasů

Protože je psychopat. Jeho postava je podobná jedné celkem známé literární. Otec Lisbeth Salanderové.

0 hlasů

Vy jste asi mladý hoch, co nic nechápe. Podívejte se, jak dopadl Jelcin a Gorbačov se snahou dát Rusovi svobodu. Putin není idiot, proboha, ale co má dělat? Můžeme být rádi, že se Rusko chová klidně a že tamotuď teroristé nepašují jaderné ubraně z ruských armádních skladů koupených za bednu vodky. Rus, to je diagnóza a vládnout Rusovi se nedá normálně. Putin dělá maximum možného. Bohužel. Lže jako pes, ale začít říkat pravdu, do měsíce tam není.

0 hlasů

Navíc je to totální selhání jeho snah o šíření jejich lží a propagandy pomocí placených trollů, falešných účtů na Facebooku, Twitteru a j pomocí té směšné goebbelsovské televize RT. Fiasko jak má vypadat.

3 hlasy

Nezáviďte, kurnik! Našli si práci, nekradou, sedí u komplu a dělají tady obveselení. Mírněte se furt, jste jak čertík na pérách.

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 10/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.