Rakousko
Kurz odmítá další přijímání uprchlíků, včetně žen a dětí

04.03.2020 13:09

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se ve středu vyjádřil proti přijetí uprchlíků kvůli krizi na turecko-řecké hranici, včetně žen a dětí. Informovala o tom agentura APA, podle níž lidovecký (ÖVP) politik argumentoval i tím, že Rakousko je už nyní zemí s jedním z nejvyšších počtů uprchlíků na hlavu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Milan SCHMID (4 hlasy) 04.03.2020 14:32

  TO JE SNAHA O VNIKNUTÍ NÁSILÍM NA ÚZEMÍ CIZÍHO STÁTU !!!!!! KAŽDÝ...

 • Jiří Klempera (3 hlasy) 04.03.2020 14:30

  jan a jen dobře - vyhnat tu verbež

 • Franta Kocourek (2 hlasy) 04.03.2020 16:58

  PÁR NOVINEK Z ŘECKÝCH OSTROVŮ Na „řecké frontě” se v těchto dnech...

 • Honza Hloupý (2 hlasy) 04.03.2020 16:14

  "EU vyjádřila Řecku podporu", takže problém je v zásadě vyřešen,...

 • megera megera (1 hlas) 04.03.2020 15:22

  zákon o azylu a slučování rodin z roku 1951,nepatří do této...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Switzexit na obzoru? Občané budou v referendu rozhodovat o vystoupení z schengenského prostoru

Švýcarští občané budou v květnu rozhodovat o tom, zda chtějí setrvat v schengenském prostoru, v němž se v rámci volného pohybu osob neprovádějí řádné kontroly na hranicích. Referendum se má konat 17. května.

Hlavním důvodem hlasování, které prosazuje Švýcarská lidová strana, je snaha omezit volný pohyb osob přes hranice. Pokud by referendum skončilo kladně, země by měla získat možnost volně regulovat pohyb cizinců do země, což by dále neumožňovalo členství v schengenském prostoru, píše server schengenvisainfo.com.

KONECNE TAKY NEKDO DOSTAL ROZUM!!!!

CZEXIT

0 hlasů

PÁR NOVINEK Z ŘECKÝCH OSTROVŮ

Na „řecké frontě” se v těchto dnech vyhrotily boje o naši budoucnost. O to, zdali může být Evropa, nebo alespoň její část, i nadále „evropská”. Pojďme se proto podívat na pár detailů, které vám zpravodajství ČT rozhodně nepřinese.


Proč? Protože by vám museli ukázat skutečnou „občanskou společnost”. Frustrované a zoufalé obyvatele ostrovů, kteří už přestali vkládat své naděje do oficiálních, vládních a samosprávných struktur státu a začínají brát věci do vlastních rukou.

Pokroková media (třeba zde) přinášejí plačtivé výpovědi pracovníků a dobrovolníků holandské neziskovky s příznačným názvem Boat Refugee Foundation, které napadly skupiny místních, když se vraceli „z práce” v uprchlickém táboře. “Dostali jsme strach o naše životy,” vypráví dr. Victoria Bradley, irská praktická lékařka”. Bylo to velmi, velmi děsivé.” A dále popisuje, jak jejich konvoj, při výjezdu z tábora napadla dav okolo 60 osob, vyzbrojených tyčemi a klacky, pobitými hřebíky. „Rozbili naše čelní sklo a pak jeden muž, obrovský muž, doslova strčil nohu mým oknem a pokusil se mne kopnout do hlavy” říká Bradley z letiště v Mytilene. Z letiště proto, že se stahují domů…

Podle jiného zdroje (zde) musela jedna z kolon s pracovníky HGO jezdit neustále po ostrově, asi 2 hodiny, protože nemohla nikde najít místo, kde by se dalo bezpečně zastavit. „Včera zablokovali silnice a zastavovali auta, aby zjistili, zda uvnitř jedou Řekové. A pokud tomu tak nebylo, došlo k potížím.” Pět z vozů, pronajatých neziskovkou bylo navigováno na venkovské silnice, aby se problémům vyhnuly, ale nepomohlo to. Zaútočily na ně skupiny lidí s klacky a prkny a rozbily čelní skla automobilů.

Jistý Douglas Herman, spoluzakladatel organizace Refocus, která (údajně) učí uprchlíky „mediální dovednosti” uvedl, že “Většina z těchto organizací (NGO) právě teď pozastavuje své operace, některé na neomezenou dobu. Mnohé radí svým zaměstnancům, aby opustili ostrov, a mnozí tuto výzvu respektovali, ” řekl agentuře AFP a dodal, že všech šest současných dobrovolníků jeho skupiny také odchází.

Zajímavý je také případ lodi Mare Liberum, označované v progresivistických mediích jako „pozorovací loď pro lidská práva”. Její posádka uvedla, že byla napadena „fašisty”, kteří její palubu polili benzínem a vyhrožovali zapálením, pokud nevypadnou z ostrovů….

Krom toho ještě vyhořel sklad provozovaný nevládními organizacemi, kde byly ukládány šaty a přikrývky pro migranty, dislokovaný na ostrově Chiosu. A řecká policie uvedla, že chytila pracovníky nevládních organizací, kteří na „komunikovali s obchodníky s lidmi”…..

A to vše se stalo v rámci 24 hodin.

https://pravyprostor.cz/par-novinek-z-reckych-ostrovu/
-------------------------------------------------- - --------------------
Z BLOGU VOX POPULI: JEDENÁCTILETÁ ŠVÉDSKÁ HOLČIČKA ZNÁSILNĚNÁ MUSLIMEM V BAZÉNU

https://pravyprostor.cz/z-blogu-vox-populi-jedenactileta-svedska-holcicka-znasilnena-muslimem-v-bazenu/
-------------------------------------------------- - ---------------------
ŘECKÁ MIGRAČNÍ KRIZE: “SUD STŘELNÉHO PRACHU PŘED VÝBUCHEM”

“Místním lidem je ničen majetek, jsou zabíjeny jejich ovce a kozy, a jsou vykrádány jejich domovy. Před několika lety, když bylo na našem ostrově 5 000 migrantů, tak se nám tehdejší situace vůbec nezamlouvala. Ale nyní máme pocit, že se to úřadům všechno naprosto vymklo z rukou.” — Nikos Trakellis, lídr komunity ve městě Moria na ostrově Lesbos.
“Bojím se o bezpečnost našich lidí, obyvatel ostrova Lesbos. Zlepšení situace vyžaduje, aby byla většina uprchlíků přemístěna na řeckou pevninu a aby z Turecka již nikdo nepřiplouval. Pokud se to nestane, bude to katastrofa.” — Kostas Moutzouris, regionální guvernér Severní Egejské oblasti.
Řečtí činitelé jsou přesvědčeni, že Erdoğan osobně řídí migrační toky do Řecka, jak se mu líbí, jen aby z Evropské unie vyždímal co nejvíce peněz a další politické ústupky.
Turecko, které v současné době poskytuje útočiště téměř čtyřem milionům syrských uprchlíků, prohlásilo, že nový příliv uprchlíků již nezvládne a opakovaně vyhrožuje, že opět otevře stavidla masové migraci do Evropy.

V roce 2016 zavedly řecké orgány, s plnou podporou EU, takzvanou politiku “zadržování”, která měla migranty odradit od přeplutí mořského průlivu z Turecka do Řecka. Tato politika vyžaduje, aby migranti zůstali na ostrovech – bez naděje na to, že se před vyřízením jejich žádosti o azyl dostanou na řeckou pevninu. S nevyřízenými desítkami tisíc žádostí o azyl se celý oficiální azylový systém zadřel. Na řeckých ostrovech je nyní de facto uvězněno přibližně 40 000 migrantů.

Politika “zadržování” velice rozhněvala místní obyvatele, kteří si stěžují, že migranti jsou zodpovědní za raketový nárůst počtu trestných činů. “Místním lidem je ničen majetek, jsou zabíjeny jejich ovce a kozy, a jsou vykrádány jejich domovy,”řekl Nikos Trakellis, lídr komunity ve městě Moria.

https://pravyprostor.cz/recka-migracni-krize-sud-strelneho-prachu-pred-vybuchem/

CZEXIT

2 hlasy

"EU vyjádřila Řecku podporu", takže problém je v zásadě vyřešen, zbývá jen doladit pár detailů.

2 hlasy

Ano,vyjádřená podpora vždy pomůže.Také nic nestojí,a dobře to zní.Tak nějak politicky.

0 hlasů

zákon o azylu a slučování rodin z roku 1951,nepatří do této doby.bohaté arabské státy,kde by mohli žádat o azyl,mají trvdé zákony,které každý azylant musí podepsat a dodržovat,proč tam nejdou,stejné náboženstvi a kulturu,to by ale museli dodržovat zákony a zvyklosti té země,pakliže chcete dodržovat slučování rodin ,tak přijměte všechny,jsou bez dokladů a lžou

1 hlas

jsou bez dokladů a lžou ...........Úplně všichni ? 🙄

0 hlasů

TO JE SNAHA O VNIKNUTÍ NÁSILÍM NA ÚZEMÍ CIZÍHO STÁTU !!!!!! KAŽDÝ STÁT MÁ PRÁVA BRÁNIT SVÉ ÚZEMÍ JAKOUKOLIV SILOU !!!!!!!KOMU TO VADÍ AŤ JE POLITIK,KOMEDIANT NEBO Z NEZISKOVKY AŤ SI JE VEZME NA SVÉ ÚZEMÍ NEBO DO SVÝCH DOMOVŮ A NESE ZA NĚ HMOTNOU A TRESTNOU ODPOVĚDNOST !!!!!!

4 hlasy

jan a jen dobře - vyhnat tu verbež

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 14/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.