OSN
Litevská prezidentka kritizovala Moskvu, ruští diplomaté odešli

19.09.2017 22:15

Za nácvik útoku na západní sousedy Ruska dnes v projevu před Valným shromážděním OSN označila rusko-běloruské manévry Západ 2017 litevská prezidentka Dalia Grybauskaitéová. Ruská delegace ještě před jejím projevem opustila sál.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Karel Kostrč (3 hlasy) 19.09.2017 23:06

  Dalia o má v hlavě pomotané. Holt blondýna.

 • Michal Sabio (3 hlasy) 19.09.2017 22:55

  Litevská prezidentka očividně neovládla svou nenávist vůči Rusku.

 • Petr Rozlil (2 hlasy) 19.09.2017 23:07

  A kolik Litve za poburovani valky s Ruskem platej? Jak jinak by mohla...

 • karel ledvinka (2 hlasy) 20.09.2017 02:53

  jo,teď to ale tvrdí zvláštní prokurátor muller.vyšlo právě najevo,že...

 • milo zdca (2 hlasy) 19.09.2017 22:36

  Najprv ten náš ko-ot a teraz táto blonďatá ku-va !

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Ale tak ovládejte se, kremrole. Nemusíte všem znovu dokazovat, že si rusáci najali tu největší spodinu, která je ochotná jim sloužit.

1 hlas

Tak vás si USáci ani najímat nemusí, v Praze jim lezete do kloaky dobrovolně!

0 hlasů

Odkdy smi nacistickej dobytek recnit v OSN?
Rusakum se nedivim, ze odesli. To jako meli cekat az tahle prasnice zacne heilovat?

2 hlasy

další důkaz,že ženské se nemají plést do politiky.jedna margaret thacher jaro nedělá.tahle koza,merklová,šlechtová,krnáčová,klintonová - ,pelósi,b.boxera hlavně potrhlá/zlodějská debutantka fajnštajnovic jsou smutn důkazy.kdyby otevřela n.y.t.mohla si přečíst,že starej obáma odposlouchával trumpa.a samozřejmě vííme že byl načapán při odposlouchávání merklice.a celej ten tyjátr o ruském vměšování se do voleb je humbuk.cover pro jejich nezákonné odposlechy.daleko horší než nixon.půjde bručet jak babiš.už se těším.

0 hlasů

To tvrdil Trump, že ho Obama odposlouchával, což se opíralo o článek který dle Vás asi ani nestojí za to si přečíst jak to "napsala ženská přece" (stranou čeho se však v tomto případu má za to, že není doložené vše co v tom článku tvrzené).
http://www.bbc.com/news/world-us-canada-39172635

Stranou toho se například tady v diskuzi má chlapa který nezná rozdíl mezi Litvou a Lotyšskem, a Vy jste si asi nevšiml, že v Pobaltí žije mnohý Rus (nápodobně jak se do původně Baltského Pruska dostal nejeden Němec) a že se mělo věci jako například Krym nebo pan-germanizaci Pruska vynuceným nařízením Hitlera, od čehož je poněkud pochopitelné, že se má poněkud více obav z budoucnosti než mají Češi kde Zeman je s Lavrovem prý jak se svým bratrem (což však na druhou stranu zajímavé jestli by např. Zeman neměl problém pokud by se nápodobně jak Lavrov prý dělalo politikum z toho když údajně Čech znásilňoval holku v Německu jak se stalo v případu holky ruského původu bydlící v Berlínu která tvrdila, že byla znásilněná a hned se vícero ruských médií sápalo po senzaci).

Neboli i pokud by se mělo vědecky dokázané, že žena není dokonalá (od nějak stanoveného ideálu), chlap je v rámci toho dokazování mnohem vzdálenější od té dokonalosti.

Navíc, i pokud by v prezidentské kanceláři Litvy byl chlap, tak ten nutně nebude dostávát více informací od "spojenců" ohledně co spojenci vlastně dělají, natož že by nutně měl více prostředků na najímání například analytiků zpravodajského obsahu (byť se jistě možná může dělat, že Estonsko, Lotyšsko, Litva, a Prusko (a možná ještě někdo) budou mít jasně stanovené sdílení informací možná i společným ústředím na některé záležitosti zpravodajských služeb).

0 hlasů

ona je prezidentkou lotyšů.a já nikde netvrdím,že není.ale dokonce i vím,že prušáci jsou slovani.pokřtil je Český král Přemysl Otakar II,který jim postavil i hlavní město-königsberg.a opevnění, místo bývalé přístavní vesnice lipnick.

0 hlasů

jo,teď to ale tvrdí zvláštní prokurátor muller.vyšlo právě najevo,že soudruh obáma a fbi odposlouchávali šéfa trumpovo kampaně manadorfa a jeho telefonáty s trumpem.oba v té době bydleli v trump towers.soudruh obáma použil fbi k politickým záměrům,což je zločin.bude bručet,horší jak nixon.bručení s babišem.a trump měl pravdu,když tvrdil,že je odposloucháván.levá pakáž se mu posmívala.co terazky?

2 hlasy

A kolik Litve za poburovani valky s Ruskem platej? Jak jinak by mohla nacisticka Litva prezivat? Zadny produkt, nic co by Unii mohla nabidnout k prodeji. A kdy v Rize budou pohrobci Litevske Waffen SS opet oslavovat proslule ciny tatinku a dedecku? Jako zavrazdeni 632 malych deti v tabore Salaspils a dalsich 55000 zavrazdenych litevskych obcanu v tom samem tabore proslulou Litevskou Waffen SS????

2 hlasy

Litva a Lotyšsko není jedno a totéž. Riga je hlavním městem Lotyšska, a Vilnius je hlavním městem Litvy. A potom ještě existuje Estonsko s hlavním městem Talinn. Neboli od severu k jihu: Estonsko, Lotyšsko a Litva.

Tudíž nejen, že Riga není v Litvě, ale tu jednotku SS kterou myslíte je zřejmě specificky 20. granátnická divize SS (1. estonská) která se účastnila bitvy Tannenberg linie (která také známá pojmem bitve evropských SS v které se mělo prý i Brity). Prý zhruba polovina Estonců kteří se té bitvy účastnili měli zájem o znovuzískání nezávislosti Estonska (a ne o to pomáhat nacistům). A to bylo v kontextu kdy Sovieti právěže v rámci Molotov-Ribbentrop paktu obsadili nejen část Polska, což o nějaký čas později bylo následované okupací nacisty které mnozí asi měli jako pomoc proti Sovietům za časů kdy asi nevěděli, že nacisté původně souhlasili s obsazením Soviety.

Nicméně, jistě docela absurdní když snahy o projevy patriotismu mají charakter typu oslavování Ustaše. Ale vzpomínkovou akci bych osobně nenazval oslavováním, jakože například Háchovi možná někdo z rodiny na hrob květinku chodí dávat jednou za rok i když se mnohý (dnes z komfortního bezpečí) rozčiluje nad věcmi typu Hácha na státním pohřbu Heydricha:

http://www.gettyimages.de/detail/nachrichtenfoto/heydrich-reinhard-politiker-nsdap-d-state-funeral-nachrichtenfoto/537151969

0 hlasů

(také byla například 15. granátnická divize SS (1. lotyšská) ale ohledně v médiích zmíněných vzpomínkových akcí se obvykle mělo zmíněné, že v Estonsku)

0 hlasů

Co se týče specificky Salaspilsu - tam se umístilo mj. podezřelé migranty. Počet úmrtí tam se uvádí, že kolem 2000, a tábor byl zřízen Rudolfem Langem, prý oblíbený student Heydricha a Himmlera, a prý z velké části odpovědný za provedení zabití více než 250 tisíc osob v Lotyšsku. Někteří Lotyšši na tom měli účast, ale když se mluví o specifických jednotkách tak zrovna ohledně toho táboru to technicky vzato byla německými nacisty zřízená "pomocná policie" kde se mělo například Sonderkommando Arajs. Po válce se Viktors Arājs několik desítek let schoval v západním Německu, ale nakonec odsouzen. Jíž v roce 1949 se v Lotyšsku mělo odsouzení některých účastníků na tom, a roku 1967 byl zřízen památník. Mezitím například v Československu Josef Ježek který nařídil tábor Lety (ještě před obsazením) za to nebyl odsouzen.

A mimochodem například Konrāds Kalējs nebyl vůbec odsouzen jak nedošlo k vydání ze zemí jako například SK, USA a Austrálie. Možná jak tam mnozí žili v přesvědčení, že kdo bojoval proti Stalinovi tak jistě byl hodný kluk jak se evidentně mělo podobně pojetí když například CIA zaměstnala Klause Barbieho?

0 hlasů

Dalia o má v hlavě pomotané. Holt blondýna.

3 hlasy

peroxydová.

1 hlas

Osobně tím také nadšen nejsem, ale když se má stav věcí v kterém EU-NATO jak jeden blok, a že se například Turecko prý připravuje na vpád do Sýrie (a nějak není moc jasné, že pokud člen NATO je považovaný za agresora zda tedy jeho "spojenci" budou či nebudou dělat jako že je potřeba aktivovat NATO článek ohledně společné obrany kdyby se někdo dovolil bránit a to možná i proti-ofenzívou), tak tyto záležitosti jsou poněkud komplikovanější.

Nápodobně se mělo například věc ohledně podpory rebelů v Sýrii některými členy NATO a i dalšími, a teprve po té došlo k tomu ve východní Ukrajině - a právěže celkově poněkud podivné když se tvrdí, že například Francie může rebely podporovat jak se líbí ale Rusko aby nesmělo.

A tyto věci mimochodem mezi důvody proč jsem pro to aby obnovené Prusko nebylo členem EU (ani NATO) neboť nejsem zvědavý na to se opět nechat stáhnout do nějaké války jak se stalo za doby Německé Unie kde Prusko ani nemělo slovo ohledně takových věcí - a co (některé členy) EU předvádí se nezdá vyloženě jako s hlavou a patou ohledně záležitostí které mají snadno někdy i docela rychlý spád.

2 hlasy

Litevská prezidentka očividně neovládla svou nenávist vůči Rusku.

3 hlasy

Najprv ten náš ko-ot a teraz táto blonďatá ku-va !

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 30/2018 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Top dívky

Popcorn

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.