Rusko
Před 20 lety se stal Putin prezidentem. Co všechno dokázal?

07.05.2020 17:31 Původní zpráva

Přesně před 20 lety usedl Vladimir Putin oficiálně do prezidentského křesla. Rusko od té doby vede nepřetržitě kromě čtyřleté přestávky. Silný lídr, který z Ruska udělal zase velmoc, byť si v mnoha ohledech znepřátelil západ. Připomeňme si největší momenty jeho prezidentské vlády.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • daniel Pink (8 hlasů) 07.05.2020 21:40

  Putin do učebnic v pozitivni i negativni poze vejde ale Kalousek...

 • tyden tyden (8 hlasů) 07.05.2020 19:13

  dokazal samozrejme hrozne moc veci, cimz si vyslouzil neutuchajici...

 • Karel Kostrč (8 hlasů) 07.05.2020 22:10

  Co dokázal? Rusko zůstalo Rusům, ... co zůstalo Čechům?

 • aztek polni (7 hlasů) 07.05.2020 18:40

  Vlez do prdele byljen dementní šulin čurácký vylhaný estebák slepičí...

 • karel ledvinka (7 hlasů) 07.05.2020 18:57

  budete se divit,ale zajima to lidi dost.a dokazal toho hodne.zajima...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pakliže udělal ze země opět velmoc,tak velice chudou,dokonce i duchem.Nedokázal ze sebe udělat nového cara,což nepochybně chtěl,ale dokázal vládnout zemi neomezeně i v obdobích,když byl prezidentem "jako"Medvedev.Udržel v zemi komunismus i s jeho nepříjemnými důsledky a bude pro větší moc schopen rozpoutat další válku,bude-li potřeba.

1 hlas

Čím delší tapeta, tím chudší znalosti, viď Emánku.

0 hlasů

Německý ministr zahraničí Heiko Maas a ředitel Institutu soudobých dějin Andres Wirsching ve společném článku pro časopis Spiegel označili nacionálně socialistický režim Třetí říše za jediného viníka vypuknutí 2. světové války.

„Neustálé pokusy v posledních měsících přepsat dějiny tak nestydatým způsobem vyžaduje, abychom měli jasnou pozici, která ve skutečnosti není vůbec potřebná s ohledem na neměnný historický fakt, že pouze Německo zahájilo 2. světovou válku v Polsku," píše se v publikaci.
Podle autorů se 8. květen 1945 stal pro Němce cenou, kterou zaplatili za příchod Hitlera k moci a neschopnost svrhnout nacistický režim.

Heiko Maas poznamenal, že v Polsku, Pobaltí a některých zemích střední, východní a jižní Evropy stále odkazují na toto datum „se smíšenými pocity“.

0 hlasů

Kdo je pan Putin, jak se dostal k moci, proč je na západě tak nenáviděn a proč Obama odjel jak spráskaný pes? Tady je odpověď
"Who is mister Putin?" Kdo je pan Putin? - památná věta, kterou pronesli udivení zahraniční novináři v reakci na oznámení Jelcinova nástupce. Tato otázka trápí Západ už 13 let a stále ho nemohou podle svých měřítek, včetně morálních, nijak zařadit a je pro ně záhadou. Pravičák? Levičák? Konzervativec? Liberál? Těmito otázkami se západní analytici trápí už nejeden rok a nemohou tomu přijít na kloub, protože Putin operuje nad touto úrovní.

8.5.2020242

Podělte se na Facebooku Tweet na Twitteru UložitA tak, v jaké situaci se Putin nachází? Jaké jsou jeho cíle? Proč neohlásí KSB (Koncepce sociální bezpečnosti) veřejně? Na tyto a další otázky se pokusím částečně odpovědět.

Pro pochopení kroků Putina je třeba znát několik principů, podle nichž pracuje: vždy dělá více než říká, vždy mluví pravdu (ve smyslu, více či méně detailní adekvátní popis-hodnocení reality, ale ne vždy říká vše, co ví), a v chápání reálných procesů řízení převyšuje o několik lig všechny ostatní tzv. veřejné politiky okolo glóbu. Zná koncepci a dostatečně obecnou teorii řízení a umí je aplikovat, z jeho kroků lze vysledovat, že ji aplikuje v rámci možností v praxi, ale bez veřejného ohlášení (což je mimochodem správně, dokud jsou média spíše nástroji mediokracie a hlásnými troubami západního establishmentu, veřejně ohlašovat KSB nelze, vše by překroutila k nepoznání a nic dobrého by to nepřineslo).

V Rusku se vždy špatné či tvrdé zákony obcházely tak, že se neplnily. Byl to princip sebezáchovy. Jinak řečeno, v Rusku budou zákony pracovat jen tehdy, pokud budou spravedlivé. Za Jelcina byla situace přibližně následující – Jelcinovy kroky vláda, “elita”(oligarchové) a vyšší úřednický korpus podporoval, ale národ je bojkotoval. Nyní, Putinovy kroky vyšší úřednický korpus, “elita” a větší část vlády bojkotuje, ale národ je podporuje. Tím je v podstatě řečeno to hlavní v otázce “who is mister Putin”, ale nebude na škodu to trochu rozvést. Viktor Jefimov to vyjádřil po volbách v roce 2012 zhruba následovně: “Unikátní shoda, ve které je Putin trnem v oku jak Západu, tak domácí ruské “elitě”, včetně tzv. patriotické, mluví o tom, že se v jeho osobě tentokrát národ nezmýlil.”
Krátce: předtím Jelcin + “elita” proti národu, dnes Putin + národ proti “elitě”.
--- Advertisement ---


Jak se Putin dostal k moci?

V roce 88-89 vyšel hollywoodský blockbuster “Hon na rudý říjen”, patřičně nabitý celebritkami. Zápletka je asi následující: velitel ruské jaderné ponorky se rozhodne zradit a vzdát se američanům i s ponorkou, nakonec se mu to podaří, a během děje kapitán (Sean Connery) s pomocníkem zabije důstojníka jménem Putin, který si zradu kapitána uvědomil a chtěl ho zastavit.

Ten film je zajímavý z několika hledisek, jméno Putin se v něm neobjevilo náhodou. Film je pokusem o matriční řízení budoucích událostí, ale matrice v něm je založená na lži, čímž neměla ani teoretickou šanci zapracovat (magnetohydrodynamický pohon z filmu je jen fantazie, na ruských ponorkách nikdy nebyl, naopak ponorkám třídy Tajfun američané říkali kvůli jejich hlasitosti “řvoucí krávy” ). Fakt existence toho filmu (symboliky je v něm více) však vypovídá o tom, že někdo, na druhé straně barikády, už tehdy viděl potenciál a možnou budoucí roli Putina a pokusil se ji na matriční úrovni neutralizovat. V realitě ale zapracovala jiná matrice, která naopak Putina “náhodou” dostala přesně tam, kde měl v daný okamžik být. Tuto “náhodu” (ve skutečnosti projev kladné matrice ruského národa, kolektivního nevědomí, chcete-li) popsal nedávno v diskusi Taurus v odpovědi na dotaz, jak probíhalo předání moci Putinovi:

Budu se hlavně držet toho, co řekl o tomto Pjakin.

Putin v r.1999 pracoval jako pomocník primátora Petrohradu Sobčaka, t.j. patřil ke křídlu Pitěrských, před jmenováním pracoval chvíli jako šéf ochranky Jelcina (tehdy byly 2 hlavní mocenské skupiny – moskevská “semja” okolo Jelcina a petrohradský klan, pozn.).
Situace v Moskvě a ve vládě byla taková, že moc ve státě vlastnila skupina 7 oligarchů, která se přikrývala věčně opilým Jelcinem. Tomuto klanu se říkalo “semja”(rodina). V tomto klanu byla hodně zaangažována i dcera Jelcina se svým manželem.

K roku 1999 touto “rodinou” Rusko už bylo zbaveno suverenity a byly připraveny podmínky na rozčlenění Ruska na několik nezávislých států – Chasavjurtský mír v Čečně, a dokonce v některých autonomních oblastech byli natištěny vlastní peníze (uralský frank např.).
Klanu “semja” bylo jasné, že až národ pochopí, jakou hru s nima sehráli, tak veškerý hněv se vyleje na ně a na Jelcina.

Začali usilovně hledat “obětního beránka”, za vlády kterého proběhne rozpad Ruska. Bylo přijato rozhodnutí, že veškerou vinu za stav věcí svalí na petrohradské křídlo, které v té době reálnou moc ve státě nemělo.

Putina doporučil Berezovský, jako skromného a nevýrazného pracovníka. Nejdříve ho prosadili do funkce předsedy vlády, a potom po pár měsicích mu Jelcin předal moc.
Fjodorov třeba říká opak. A to, že Jelcin poznal v Putinovi schopnosti státníka a proto ho prosadil do funkce prezidenta.

Vzhledem k tomu, že Jelcinova “rodina” měla největší “zásluhu” na přípravě země k rozpadu, přikláním se spíše k verzi Pjakina, a to, že Putin byl vybrán jako “obětní beránek”. Dokonce Berezovský několikrát prohlásil, že Putin byl jeho největším životním omylem a nejhorším rozhodnutím. Čímž přiznal, že se v osobě Putina šeredně zmylil, a že ten nesplnil úlohu, která se od něho očekávala.

Takže shrnu. Putin dostal zemi, která byla zbavena suverenity, bylo téměř všechno rozkradené, armáda nefungovala, zbraně sešrotované (ponorky, lodě, zastavena výroba). Národ byl v naprosto nesvépravném postavení – měsíce až roky se nevypláceli mzdy, důchody, soc. dávky, a navíc byly připraveny podmínky k rozčlenění země. Rusko jako země, mělo HDP na úrovni Dánska a žádné postavení ve světě. Zemi v takovém stavu mohl převzít jenom sebevrah. Putin to udělal.

Tolik Taurus, a pro doplnění můj tehdejší příspěvek:

Jelcin byl loutkou (zástupcem) moskevského klanu oligarchů, kterému se říká “Rodina” (Sem’ja), když měl na kahánku a nenávist národa k Jelcinovi a tomu klanu byla maximální, rozpad Ruska už byl na spadnutí a některé oblasti už měly vytištěné vlastní peníze a nikdo nevěřil, že Rusko přežije, tehdy Jelcinův klan vymyslel operaci: Jelcin určí zástupce petrohradského klanu jako svého nástupce a lidé si to vyřídí s ním a s petrohradským klanem, a jelcinům klan vyvázne +- nepoškozený a uchová si moc. Tím někým byl Putin, který to vzal, přestože to byla sebevražedná mise – tehdy 99% procent analytiků předpovídalo, že ten, na koho Jelcin ukáže jako na svého nástupce je politická mrtvola, a časem i skutečná mrtvola. Odhady analytiků na to, jak dlouho Putin vydrží ve funkci, nebo vydrží obecně, se pohybovaly od několika měsíců do jednoho roku.

Na Putinovi je zajímavé to, že výhrady až nenávist vůči němu sjednocují v Rusku jak prozápadní liberály, tak “skutečné patrioty”. Putin je také trnem v patě všem bez výjimky silovým a vlivovým strukturám Západu. Prostou matematikou lze dojít k tomu, že se “skutečnými patrioty” něco nebude v pořádku. Formulku ze začátku článku by tedy sledovalo rozšířit – Putin a národ proti věrchušce Západu, “elitě” a mnoha pátým kolonám. Putina lze hodnotit buď podle toho, co o něm kdo říká, nebo podle výsledků jeho práce a podle toho, co říká a dělá on sám (což vyžaduje dostat se přes výraznou mediální blokádu a zkreslování, alespoň co se týká tzv. mainstreamu, v Rusku, zde i na Západě). Doporučuji držet se druhé metody. Pozice “skutečných patriotů” a prozápadních liberálů v Rusku by se dala charakterizovat asi tak, že cokoliv Putin udělá, je to vždy špatně. Příklad nedávných výtek “skutečných patriotů” Putinovi, volně přeloženo: “Vezměte si například Sýrii! Assad, to je státník, ne jako Putin. Sýrie si dovolí postavit se USA a říct – my jsme suverénní země a budeme bojovat až do konce, a USA porazíme. A my?…” Myslím že o podobné úrovni chápání není třeba příliš diskutovat.

Co se týká principu “po ovoci poznáte je”, Putin převzal Rusko na hraně kolapsu, rozvrácené a na hraně rozpadu. Mnoho oblastí už mělo natištěno vlastní peníze, například uralský frank, kterého bylo tolik, že se dodnes prodává v numismatických prodejnách. A vzpomeňte, že tisk vlastních peněz jednotlivými oblastmi bylo finální stádium rozpadu SSSR. Krátce, od té doby Putin udělal Rusko prosperující zemí, ke které nyní vzhlíží s nadějemi půlka světa, a oprávněně. Dál “po-západnímu” už to jednoduše nejde, chápe to čím dál více lidí a má už současného stavu plné zuby.

Je také pozorován zajímavý jev, kdy Putin často říká věci naprosto na rovinu a otevřeně, ale jen málokdo chápe, co vlastně říká, hlavně z řad žurnalistů a tzv. “expertů”. Slova slyší, ale význam nechápou, pro stromy nevidí les.

Putin ví, že ne v síle je pravda, ale v pravdě síla. A používá to – díky tomuto, ale nejen, prakticky neutrpěl v zahraniční nebo globální politice žádnou větší porážku. Vždy dosahuje svých cílů, a také vždy drží slovo a co řekne, to i realizuje (dalo by se říct i obráceně – nahlas řekne jen to, o čem je přesvědčen, že tomu může dostát). Všimnětě si – v politice Putin neustále opakuje svým partnerům i protivníkům vlastně jedno a totéž – bavme se otevřeně, nazývejme věci pravými jmény. Protože Putin může hovořit veřejně pravdu, ozvučit své cíle, i když ne vždy říká vše najednou, kdežto jeho protivníci si za žádných okolností nemohou dovolit říct veřejně pravdu, své skutečné cíle (například “podporujeme a vyzbrojujeme žoldáky-fanatiky, kteří v Sýrii provádějí genocidu křesťanů”). Na setkání G8, kde Západ plánoval Putina zlomit v otázce Sýrie, Putin prohlásil: “Jak můžete podporovat lidi, kteří zabíjejí a pojídají své protivníky? To jsou vaše hodnoty, to jsou evropské hodnoty, které hájíte?”. A lídři, “elita” Západu svírala pěsti, až jim žíly bělely, nejradši by se na tiskovce do země propadla, ale namítnou nic nemohli, protože Putin řekl pravdu a všichni to věděli. Výsledkem, G7 před Putinem sklonila hlavu a Obama jel domů jak spráskaný pes, aniž dosáhl buďto on nebo Západ čehokoliv z toho, co chtěl.

“Vedení Ruska” je široký pojem, je třeba rozlišovat, protože jsou tam různé vrstvy navzájem v opozici: je Putin, je vláda, a je úřednictvo a byrokracie (tzv. “činovničestvo”). Putin a ruská vláda není jedno a totéž, ve vládě z většiny dosud sedí ideoví odpůrci Putina, liberálové atd. v čele s Medvěděvem. Je Putin, je vláda a je státní aparát – velmi často jde vláda a/nebo úřednictvo přímo proti krokům Putina. Podle nedávné statistiky se 80% procent úkazů prezidenta nevyplňuje. Putin se musí povětšinou uchylovat ke globální politice, kde jeho kroky mají zpětný vliv na vládu a státní aparát, čímž částečně kompenzuje bojkotování a sabotáž svých kroků z jejich strany.

Nedávno unikl záznam z vládního jednání, který neměla spatřit veřejnost, kde rozhovor probíhal zhruba následovně: – Putin “své” vládě: tak chystáte se vůbec pracovat, nebo ne? A na výtku, že 80% procent úkazů není plněno, Surkov odvětil – všechny úkazy byly splněny. Putin: a po podstatě, ne formě? Surkov: -po podstatě se tady už 15 let nic nedělá…

Což ilustruje skutečnou morálku liberálů v Rusku. Ale reálné výsledky hovoří o tom, že se přeci jen něco dělá, ale jejich zásluha to není.

Dnes je už zřejmé, že Putin musel uzavřít při svém nástupu k moci s oligarchy nějakou nepsanou dohodu, jednalo se zřejmě o nějaké záruky bezpečnosti a nějaké další dohody. Proto měl v některých věcech svázané ruce. Vnímavým dal ale tento rok najevo, že své závazky považuje za splněné a dále bude “padni komu padni” (to oznámení pro vnímavé byl rozvod Putinových, sdělení probíhalo v symbolické rovině). Nepřímou indikací budiž to, že podle kuloární informace Putin vyhlásil oligarchům a korupci tento srpen svého druhu válku, když vydal příkaz, že vyšetřovací orgány nižší hierarchie nemusí nadále při své práci konzultovat s nadřízenými, pokud se chystají obvinit výše postavené osoby. Což je stav, který byl v historii Ruska dvakrát – v roce 37 a v padesátých letech před smrtí Stalina.
Putin se zcela správně vyhýbá prudkým (rychlým) manévrům v řízení (vysvětlení viz Dostatečně obecná teorie řízení), za což se na jeho hlavu snáší velká část kritiky. Jedná ale naprosto správně, prudké manévry vždy hrozí ztrátou kontroly s nepředvídatelnými následky, včetně katastrofických. Každý rozumný člověk na řídícím postu se prudkým manévrům vyhýbá. Pokud na vás leží odpovědnost za 150 milionů lidí a půl planety ve vás vidí naději na lepší budoucnost, platí to x-násob.

0 hlasů

jak stara je ta fotka?vypada velmi sveze.zadne pytle pod ocima,dve nebo tri brady jako u ostatnich " politiku ".fit.urcite lip nez takovy semita zid epstajn s vajnstajnem a klintonem.koza klintonova s pelosi.odporne to kozy.

2 hlasy

Dostal Rusko do mezinárodní izolace. Rusko je nedůvěryhodný partner, představující trvalé nebezpečí pro státy demokratického světa.

2 hlasy

Myslím ale,že přesně to chtěl.

0 hlasů

zbavil svet islamskeho statu,mesugene.

1 hlas

:-)))))))) - s laskavým svolením idiota týden-týden....

0 hlasů

Drž se tématu, howado!....to bylo pro tebe, ty zaschlý pičiskový maze a vybřinkaný ftáku svého věčně najebaného fotra....

0 hlasů

Dokázal přesně to, co se během služby v KGB naučil. Zahájit novou studenou válku se Západem, novou horkou válku na Ukrajině, sérii zabíjení nepohodlných přeběhlíků, novinářů a podobně. A to vše za ignorování problémů občanů vlastní země a za pokračujícího ekonomického zaostávání za světem, který izolované Rusko s odporem z zpovzdálí sleduje.

2 hlasy

nenechal si kakati na hlavu od " demokratickych " pucistu na okrajine/puc delali pred demokratickymi volbami zidi,jelikoz vedeli,ze v nich prohraji,svoloc./.od te doby spustili rasisticti semiti zidi BEKOT kolem sveta.ukrajina je nejzkoruptovanejsi zeme na svete hned vedle zimbabwe.aspon ze tu nejhorsi dryjacnikou a zlodejskou pakaz z Ruska VYKOPAL-abramov,prochorov,chodorkovsky atd.kreatury sorosa a marc reicha,dvou rasistickych zlodejskych zidu.u nas bures.neni divu,ze z ukrajiny tolik lidi uteklo.nechteji znovu zit pod zidem.jako v sssr.

1 hlas

Drž se tématu, howado!

0 hlasů

Rusove se opet snazi zakryvat svoje zlociny a prepisuji dejiny podle sveho mustru:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusove-odstranili-pametni-desku-obetem-katyne-masakr-se-pry-nestal-104662

1 hlas

Dobře dělají, kvičícím, zákeřným a kolaborantským pšonským swiním není třeba stavět nic, snad jenom kafilérky....pro ně samotné i pro jedovaté žrádlo, kterým tráví a ničí životy půlce Evropy.

2 hlasy

Proti tomu se ale dá bojovat.Když to poslušně koupíme a spotřebujem,pošlou další.

0 hlasů

Doufam, ze na vas vyrok budou reagovat organy cinne v trestnim rizeni a budete pred soudem vysvetlovat, jak jste vyhrozoval koncentracnimi tabory.

1 hlas

Drž se tématu, howado!....to bylo pro tebe, ty zaschlý pičiskový maze a vybřinkaný ftáku svého věčně najebaného fotra....

0 hlasů

To chceme plody naší práce dávat Bruselu na neziskovky a migranty? Ekonomka Sasová tvrdě o EU, která s koronavirem zmizela

Mnoho lidí má pořád pocit, že nám EU dává peníze a nechápe, že ani EU žádné peníze nevytváří, ale že má jen to, co tam posílají členské země z daní svých daňových poplatníků. A tyto peníze pak EU rozděluje podle svého uvážení. A je úplně jedno, zda je to nějaký záchranný fond nebo se to nazve jinak. Je to nesmyslné, nespravedlivé a také neopodstatněné. A rozhodně to nepovede k prosperitě,“ domnívá se ekonomka Helena Sasová, ředitelka o.p.s. Celia - život bez lepku. „My se naopak potřebujeme více osamostatnit a postavit naši ekonomiku na nohy vlastní prací a vlastním úsilím. Pořád čekat, že nám někdo něco, dá nebo být dokonce odkázaní na to, co nám někdo dá, je cesta do pekel,“ dodává. Vysvětluje také past, která číhá na organizace, které pomáhají postiženým lidem.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-chceme-plody-nasi-prace-davat-Bruselu-na-neziskovky-a-migranty-Ekonomka-Sasova-tvrde-o-EU-ktera-s-koronavirem-zmizela-623112
------
Skandál pokračuje. Britská vláda se snaží utajit rozsah masového zneužívání děti muslimskými přistěhovalci

https://www.eurabia.cz/Articles/44060-skandal-pokracuje-britska-vlada-se-snazi-utajit-rozsah-masoveho-zneuzivani-deti-muslimskymi-pristehovalci.aspx
------
EVROPA: PROTIKŘESŤANSKÉ ÚTOKY DOSÁHLY V ROCE 2019 REKORDNÍHO POČTU


Celou západní Evropou se šíří nepřátelství proti křesťanům. V průběhu roku 2019 byly v západní Evropě úmyslně napadány kostely a křesťanské symboly.

Gatestone Institute přezkoumal tisíce novinových zpráv, policejních záznamů, parlamentních vyšetřování, příspěvků v sociálních médiích a specializovaných blogů z Británie, Francie, Německa, Irska, Itálie a Španělska. Výsledkem tohoto výzkumu je zjištění (viz přílohy níže), že v průběhu roku 2019 bylo v Evropě poničeno, podpáleno, vyrabováno a počmáráno přibližně 3 000 křesťanských kostelů, škol, hřbitovů a památek – a rok 2019 se tak stal z tohoto pohledu rekordním.

Ničení křesťanských svatostánků je nejčastější ve Francii, kde jsou podle vládních statistik poničeny, znesvěceny nebo vypáleny v průměru tři církevní památky (kostely, školy, hřbitovy a památky) denně. V Německu dochází podle policejních záznamů průměrně ke dvěma útokům na křesťanské kostely za den.

Útoky na křesťanské kostely a symboly jsou běžné také v Belgii, Británii, Dánsku, Irsku, Itálii a Španělsku. Útoky se týkají převážně římskokatolických budov a symbolů, i když v Německu jsou cílem útoků také protestantské kostely.

Pachatelé protikřesťanských útoků — mezi něž patří žhářství, defekace, znesvěcení, rabování, posměšné čmáranice, profanace, satanismus, krádeže, močení a vandalismus — jsou jen zřídka chyceni. A když jsou zadrženi, tak policie a média často cenzurují informace o jejich totožnosti a etnickém původu. Úřady často sdělí, že podezřelí trpí duševními poruchami a v důsledku toho většinou nejsou protikřesťanské útoky klasifikovány jako zločiny z nenávisti.

Ve Francii a Německu se nárůst protikřesťanských útoků shoduje s nedávným masovým přílivem migrantů z muslimského světa. Nedostatek oficiálních statistik o pachatelích a jejich motivech ovšem neumožňuje přesně zjistit, kolik útoků lze přičíst antikřesťanství muslimů a kolik džihádismu.

Naproti tomu ve Španělsku útočí na kostely a kříže převážně anarchisté, radikální feministky a další krajně levicoví aktivisté, kteří, jak se zdá, usilují o trvalé odstranění křesťanství z veřejného prostoru.

Zdá se, že motivy protikřesťanských útoků, které se velmi často setkávají s naprostou lhostejností veřejnosti, se dají rozdělit do čtyř kategorií:

Vandalismus. Většina útoků na křesťanské svatostánky v Evropě jsou akty vandalismu. Tyto útoky často postrádají výslovný antikřesťanský záměr, ale tím, že jsou jejich cílem objekty a symboly posvátné křesťanům, přecházejí do profanace a znesvěcení. Z přísně právního hlediska je těžké tyto zločiny stíhat jako zločiny z nenávisti: Podle zákonů většiny evropských zemí musí státní zástupce prokázat, že vandalismus byl konkrétně motivován nepřátelstvím vůči křesťanům a křesťanství.
Krádeže. Mnoho útoků má finanční motivy. Ve Francii, Německu i jinde zloději ukradli kostelní zvony, posvátné kovové předměty a dokonce i odpadní trubky zřejmě s cílem prodat tyto předměty do sběren druhotných surovin (kovošrotu). V Británii byla vyrabována téměř polovina všech kostelů zapsaných v Národním historickém seznamu pro Anglii. Mnoho zločinů je přičítáno vysoce organizovaným gangům, které k identifikaci svých cílů používají letecké záběry z dronů, online mapy a GPS a poté si plánují vlastní únikové trasy. Podle památkové agentury Historic England krádežím dominují krádeže kovů, včetně případů odcizení celých střech (z olova – poznámka překladatele) z historických kostelíčků.
pokračování:

https://pravyprostor.cz/evropa-protikrestanske-utoky-dosahly-v-roce-2019-rekordniho-poctu/

CZEXIT

1 hlas

Je potřeba ihned vystoupit ze zlé EU i NATO a připojit se (stejně jako Krym) k Ruské federaci ! Matička Rus se o nás postará a když bude třeba přijede nám jak v 1968 na pomoc.

0 hlasů

SOVĚTSKÁ (EVROPSKÁ) UNIE V AKCI:

Belgický premiér pohrozil Česku: Změňte postoj k migraci nebo vás vyloučíme ze Schengenu

Na summitu lídři unijních zemí nenašli společnou řeč ohledně reformy azylového systému. Během jednání znovu zazněla slova o pokrytectví zemí, které přijímají finanční prostředky z EU a využívají výhod schengenského prostoru, ale odmítají se solidarizovat se státy, jež na migrační krizi nejvíce trpí.

„Není možné, aby některé země považovaly EU za bankomat, ze kterého mohou dostávat podporu na svůj hospodářský rozvoj, ale zároveň odmítali princip solidarity v otázce migrace,” pálil ostrými belgický premiér Charles Michel.

Belgický premiér v pátek státy visegrádské čtyřky vůbec nešetřil. Došlo i k vyhrožování, že pokud nezmění svůj postoj k migraci, čeká je možná i vyloučení ze Schengenském prostoru.

„Tím, že tvrdohlavě, opakovaně a systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru,” řekl.

Jak uvedl belgický politik, jeho postoj podporuje stále více a více lidí u jednacího stolu.

Premiér Andrej Babiš, který se jednání zúčastnil, však takové výhružky označil za nesmyslné. „Ta diskuse byla velice vypjatá a já jsem během ní uvedl, že návrhy jsou pro nás nepřijatelné,” uvedl.

„Podle nás je řešení migrační krize mimoevropské. Je to o dohodě s tranzitními státy a o Marshallově plánu pro africké státy,” prohlásil Babiš na tiskovém brífinku. Článek vyšel v roce 2018.

A JÁ ŘÍKÁM - VYLOUČIT NÁS NEJEN Z SCHENGENU, ALE Z CELÉ TÉ VYVRAŽĎOVACÍ SMEČKY EU!!!!!
VČERA UŽ BYLO POZDĚ!!!!!

CZEXIT

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/zpravy-z-domova/belgicky-premier-pohrozil-cesku-zmente-postoj-k-migraci-nebo-vas-vyloucime-ze-schengenu/

1 hlas

Systém vládnoucí v EU umožňuje muslimským teroristům získat studentská víza a umožňuje jim v klidu připravovat další teroristické útoky + VIDEO

Proč mě to nepřekvapuje a proč mě vůbec nepřekvapuje, že se tato informace zásadním způsobem neprobírá v manistreamových mediích? Kolik takových "studentů" nebezpečná eurounijní pravidla dopravila do Evropy?

Kde je informace o tom, že se přezkoumávají všechna víza vydaná “studentům” ze zemí jako je Sýrie, Afghanistán, Pakistán, Libye? Kolik jich vlastně v zemích EU “studuje”? Kontroluje někdo jestli vůbec studují?

Je xenofobní se ptát?

Nebo si zase v typicky eurounijním stylu počkáme, až nám nějaký ten “student” opět dá důvod k tomu abychom se semkli?

https://ceskoaktualne.cz/2020/05/video/system-vladnouci-v-eu-umoznuje-muslimskym-teroristum-ziskat-studentska-viza-a-umoznuje-jim-v-klidu-pripravovat-dalsi-teroristicke-utoky-video/

CZEXIT

1 hlas

Z Ruska se pomalu a jistě stává znovu velmoc, poté, co se rozpadla sovětská říše a Rusko na čas zesláblo. Putin záchránil svět před 3. světovou volkou, která hrozila, když by Sýrie padla. Sleduji ruské filmy a tam mají životní úroveň, o jaké se nám jen sní. Jednoho dne budeme i my spadat pod Rusko.
https://youtu.be/W3PTMTGjoDU

3 hlasy

To byl vtip,že,takový v.ůl přece nejsi!

0 hlasů

No Ty máš dost....už nechlastej.

0 hlasů

Zřejmě bydlíte v zemljance a jste mdlého rozumu. Jinak se ten váš blábol nelze vysvětlit.

0 hlasů

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-ruskych-nemocnicich-chybi-tepla-voda-i-topeni/r~f0aef0088f9111ea80e60cc47ab5f122/

1 hlas

Kdo to píše? To je tak tendenčně a negativně napsané. Pisálek ko kárá za to, co udělal dobře.

3 hlasy

Rusove jsou nasi rodni evropsti a hlavne Slovansti bratri.amen.

3 hlasy

A taky nase Slovanske sestry. Natocil je pro nas jeden dobrej anglosaxon na youtube:
peter scott vlag sochi russia

2 hlasy

Dokazal toho vice za 20 let nez cela Evropa dohromady. Na priklad, udelal z Moskvy nejkrasnejsi a nejbezpecnejsi mesto na planete, podle prvni ceny, kterou Moskva dostala od World Travel a 20 milionu turistu v Moskve minuly rok to potvrdilo. Potom, dokazal udelat z Aeroflotu jednu z peti nejlepsich svetovych linek, podle anglosaxonskych pruzkumu, potom otevrel Krymsky most, Evropsky inzenyrsky zazrak, potom, otevrel minuly rok novou 4000 km zeleznicni linku (nevim jak se jmenuje) se 400 sta mosty, potom, otevrel novy most, zeleznicni a automobilovy pres reku Amur do Ciny, potom otevrel plynovod Sila Sibire 1 do Ciny a zacal stavet novy, Sila Sibire 2, a tim Rusko bude dodavat vice plynu do Ciny nez Nemecko, potom, jeho Kamazy kazdy rok vyhrajou Dakkar, potom, jeho rusky holky jsou nejkrasnejsi na svete, podle co v Rusku natocil na youtube anglosaxon YouTube "peter scott vlag soch russia"
.Ovocenko uz mas dost, nebo mam pokracovat?

5 hlasů

Aeroflot,není to náhodou ta světová linka,kterou naposledy letěli Alexandrovci?

1 hlas

sestrelene okrajinou?

1 hlas

Nikolivěk,soudruhu.Všichni spadli do Černého moře.Člověk by řekl,že máte o svých slovanských bratřích více informací.

0 hlasů

ne fsichni,vasnosto.prikladne,vadim anajev zije.

0 hlasů

Klidně pokračuj, samovare :-) Jsem naprosto ohromen tou BDHX Nového Russka..
Tp mi ale vysvětli samovare, pačemů se vás celý svět tak štítí? Kromě srbů, asi není národ, které by Rusko oslavoval.

0 hlasů

ofsem vas,rasistickych semitu zid-nazi se stiti i srbove.naopak,Rusu se pry stiti akorat semiti zid-nazi.kez by se tak stitili i nas a odjechali do zeme zaslibene,co VOLA!!cha,cha,cha!salom.ajnstajn.

1 hlas

v dobe vysokych cen ropy oteviral kazdy tyden jeden kostel nebo klaster,ktere po puci rasisticti semiti zidi bourali./ horsi nez inkvizice ve spanelsku/.a zrenovoval nejvetsi pravoslavny kostel mimo Rusko a to u frantiku v parizi,ktery tam zacal stavet Rusky car alexander po tom co vymlel napoleona.a to se frantici obavali,ze to tam srovne se zemi,tak jako v moskve.misto toho stavel a kozaci tam vymysleli bistro,ktere jim darovali.

4 hlasy

Co dokázal? Rusko zůstalo Rusům, ... co zůstalo Čechům?

8 hlasů

Co??? Velké "H", malé "o", římská "v" plus "n" a "o"....a několik zavařovacích sklenic alkoholového šmíru po Vendelínu Bombardérovi, kterého prohnali komínem v kafilérce....tož tak.

0 hlasů

Vám frustrátům skutečně zůstalo hovno. Socialistickým filckám bez mozku a vzdělání se teď nežije tak skvěle, jak za ruského područí....

1 hlas

Rusko stáhlo z Itálie své armádní lékaře, podle tamních médií byli k ničemu:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-zdravotnici-armada-lekar-sestra-begamo-italie-lombardie-zakladna-vojenska-vojak.A200507_123933_zahranicni_dtt

1 hlas

byli tam tez doktori z kuby.jake je jejich hodnoceni?

2 hlasy

podle tamnich nedii??? nebo podle www.idnes.cz??

3 hlasy

Putin do učebnic v pozitivni i negativni poze vejde ale Kalousek Nemcova Kolař Novotny či Hřib zaniknou z podvedomi historie již po přistich volbach

8 hlasů

Ty vejdes do historie, az te zase serezou donsti kozaci, ty ruda bukvice:-)

0 hlasů

ja myslim že ty vejdeš do historie psychiatrie, ta zanicena zocelena nenavist a tak tupe a nevtipne přispěvky se jentak nevidi

5 hlasů

To tupé čehuúúúúnské havlistické howado je osobní pacient dr.Chocholouška, tj. na útěku.

0 hlasů

Vůdce, kterého ctí, volí a co je neuvěřitelné, miluje cca 80% Rusů! Je celkem jedno, jaký kdo má na pana Putina názor. Ale oblibu státníka mu může celý svět pouze závidět! Nýmandi, nuly a přizdisráčové kalouskovského typu kydají pouze špínu na něco, čeho ani v posmrtném životě nikdy nedocílí!!

6 hlasů

Hitlera a Stalina stejně asi nepřekoná.

youtu.be/Pk9Ec6VByu8

0 hlasů

Motýle má tvoje stará harpyje v pičisku pokaždé, když ji soused Déžo Lakatoš kouří frajtra, zatímco ty si naléváš svoji doutou gebulu piviskem v nálevně Na Růžku, dobytku ožralá!

0 hlasů

Dokazal to, ze ted jsou Rusaci v prdeli:-)
To bude zase Rozlil plakat a Vomacka se olizovat:-)

5 hlasů

dokazal samozrejme hrozne moc veci, cimz si vyslouzil neutuchajici nenavist ruznych lemplu, kteri maji plnou hu*bu demokracie, ale po prohranych volbach jeci a pisti, at jdou lide do ulic :-)))))
ale naprosto nejlepsi je, jak rozvzteklil mistni rusofilcky hemenexe/ok. kdykoli ke to clanek o Rusaku, tak maji ty rudy vemema prescasy a vzteky hnedku i za usima :-))))))))

8 hlasů

Já mám dojem že málokoho zajímá co dokázal.

3 hlasy

Me hodne zajima co Putin dokazal, ale vubec ani trochu me nezajima co si ty dokazal.

3 hlasy

budete se divit,ale zajima to lidi dost.a dokazal toho hodne.zajima to i ty,co ted LZOU a tvrdi ze ne.zvlast rasisticke semiti zidi.ti mu po puci v okrajine nemohou prijit na jmeno.tak jenom rozestvavaji.na nic vic nemaji narok.rakovina lidstva.

7 hlasů

Ty jsi fakt povedený Rus.Měl bys dostat od Čechů po h.ubě.

1 hlas

Uz jsi se umyl, rusky smradochu?-)

1 hlas

Čehuúúúúnské pojebané lejno, drž pičisko, anebo svoji matku - obé jedno jest!

0 hlasů

Dostal Rusko na okraj světového společenství. Rusko je dnes vnímáno jako výbojný agresor s oligarchou v čele.

6 hlasů

tak je vnimano jenom potrhlymi rasistickymi semity zid-nazi.a ani ne fsemi,mesuge ajnstajn.cha,cha,cha!salom.

6 hlasů

Horší byl akorát Boris Jelcin ožrala a nula a jako u nás dementní šulin čurácký vylhany slepičí Havel! Pokud by Putin nebyl tak je z Ruska vykradený stát a plno ožralů! U nás neschopná nula vylhana a konfident,který nabízel domy a nemotitosti za babku s hodnoutou i 10 milionů jako byla Marta Chadimová!

6 hlasů

znamkovani jako ve skole dostava ode me jednicku s hvezdickou.tomu porozumi i zdetinstely soudruh ok.

5 hlasů

U Vás v Rusku znamená jednička nejhorší známku - tomu rozumí každé vaše dítě. Hvězdička znamená díru do Putinovy prdele - to zas víme my.

3 hlasy

ale dete,vedatore!cha,cha,cha!ze voni vas nevzali pro blbost do mosadu.cha,cha,cha!salom,ajnstajn.

4 hlasy

Vlez do prdele byljen dementní šulin čurácký vylhaný estebák slepičí Havel a vlez do prdele vrahům a okupantům co Vlezli do Korei a dále Afganistanu či Iráku nebo do Srbska,kde zabili i nevinné lidi! A vrazi Busch a dále pedifilní Bill a jeho dementní děvka Hilari sprostá vražedkyně Tunisanů či Libyjců nebo Iračanů! At žijou špinaví vrazi!

7 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.