Chtějí bilion korun
Přeskočilo jim? Rusko akcionáře Jukosu neodškodní

20.08.2014 07:00

Rusko neuznává verdikt Stálého rozhodčího soudu v Haagu, podle kterého by mělo zaplatit akcionářům zkrachované těžařské firmy Jukos přes 50 miliard dolarů. Hlavním důvodem podle Moskvy je, že arbitrážní soud v Nizozemí není ani příslušný, ani Rusko nesouhlasilo s takovým procesem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jan Novák (17 hlasů) 20.08.2014 07:31

  Haag nástroj západu jen proti někomu. Například nikdo nemá šanci...

 • petr petr (12 hlasů) 20.08.2014 07:47

  Chodorkovskij jo Chodorkovskij to je ten známý zloděj a řekl bych že...

 • franta pala (11 hlasů) 20.08.2014 08:42

  To je jenom další útok smradlavých židáků na Rusko!To roztomilé...

 • Jan Bulva (11 hlasů) 20.08.2014 08:51

  Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) na základě analýz svých expertů...

 • Pavel Kolář (11 hlasů) 20.08.2014 08:44

  Lumpové žalují lumpy. To lze jen v Haagu.Jen ty Amíky tam nedotáhne...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Pro toho frantu pala :Hehehe,ty budeš nějakej kinderskin,čuráckej a pitomej fašounek,je evidentní,že Rusko sere na všechny dohody a taky na to dojede,potom můžeš nadavat na Židy,ti můžou za to,že jsi hovno u cesty a v hlavě máš totálně nasráno... SHALOM CHAVERIM IZRAEL píčo....

1 hlas

Milý petr kadleci,nic z toho co si popsal já nejsem,ty asi ano,neposuzuj jiné podle sebe!Za mezery ve svém vzdělání seš zodpovědnej ty sám,s tím taky nemám nic společného!
Chodorkovskij byl a je bezskrupulozní rabiát,nebýt Putina tak většina ruské ropy by už patřila rotšíldům-židům!
A Ruská federace neuznávé haagské soudy,žádné dohody nikdy neratifikovala,Tyto instituce jsou přímo řízené americkou židokracií,proto ta rekordní pokuta jako projev vzteku!
A jako už je obvyklé,na konci každého problému hledej žida a vždy ho tam najdeš,to je prostě fakt a pokus se ho vyvrátit!Ty naši kamarádi za to nemůžou,jednoduše takoví už jsou.Možná sami nesmrdí ,no jejich činy neskutečně!

0 hlasů

Jak se vlastně Chodorkovský dostal v 90. letech k vlastnictví tažební společnosti Jukos, když v době rozpadu SSSR bylo vše ve státním vlastnictví? Přijde mi, že zloděj jenom okradl zloděje, ale pro obyčejné Rusy je asi lepší, když zisky z přírodního bohaství Ruska zůstanou v Rusku, a nepřevedou se do zahraničí nějakým akcionářům z Izraele, USA nebo Nizozemí. A soud v Haagu, Nizozemí, náhle rozhodl v neprospěch Ruska jen několik dní po sestřelení nizozemského letadla nad Ukrajinou, přestože se řízení předtím táhlo několik let. Náhoda?

2 hlasy

Po jelcinovském puči s pomocí armády rusko zaplavili tisíce poradců z usa.Napsali rusům ústavu,definovali právní a ekonomický model a začali porcovat kořist!Protože nemohli ruský majetek převést na sebe,rotšíldy a spol, přímo,potřebovali bílé koně,spousty bílých koní-jeden byl chodorkovský!Když jelcin pochopil co udělal,tak začal chlastat,sám už nebyl schopen tuto zradu ruska zvrátit,tak za svého nástupce zvolil Putina.A dál už to znáte.

0 hlasů

Stejným způsobem jakým se k obrovským majetkům dostali všichni ruští oligarchové, včetně těch co zobou z ruky Putinovi. No a ten timing asi opravdu souvisí s tím, že Rusáci Holanďany nasrali. Oni se chovají vždy jako hovada a zvláště vůči slabším, ovšem Holanďany podcenili a ti jim nakopali prdel. To je přijde draho.

1 hlas

Dětinské!

0 hlasů

Nizozemí je pro Rusko asi takový problém, jako veš pro slona :-)

1 hlas

Řekla komoušská veš, zalezlá do kožichu sociální demokracie...

1 hlas

Opravte ten titulek o tom přeskočení. Je to právní problém.

0 hlasů

Je to novinářská nadsázka.

3 hlasy

Ale prosim te, neni tam napsano komu. :)

2 hlasy

Jestli Rusko s takovým řešením sporů předem nesouhlasilo, tak ten rozhodčí soud nemá pravomoc o něm rozhodnout. Rozhodčí (arbitrážní) řízení se vede vždy jen na základě souhlasu sporných stran.

2 hlasy

Rusko s tím nesouhlasilo až po rozsudku. Který se mu nehodí. Majetky ruských firem s účastí státu, což je drtivá většina, budou v zahraničí ohroženy exekucemi - Gazprom, Rosněft, Lukoil, Gazprombank, Sberbank .... nehledě na majetky ruských oligarchů na Západě, které už zablokovány jsou.

2 hlasy

Neratifikovalo smlouvu o arbitrážním řešení sporů, takže jí není vázáno.

0 hlasů

Poslanec ČSSD Foldyna. Seru na to, co si myslí páni v EU a USA!..... Úřad vlády na rozdíl od prezidentské kanceláře odmítl podpořit v příštím roce podzimní turné ruského pěveckého sboru Alexandrovců po České republice (70 let od konce 2 sv)..........To velmi rozčílilo poslance Foldynu, který již několikrát v současné krizi vystoupil proti démonizaci Ruska a Putina. V tomto případě se navíc podle něj jedná o znevážení památky těch, kteří k vítězství nad Hitlerem přispěli a obětovali tomu třeba i své životy. „Můj předsedo a premiére, dějiny a pravda se nedají měnit kvůli tomu, že ze rtů svých velkých a dnes silných spojenců odečítáme, co si od nás přeji slyšet,” vzkázal Sobotkovi. Ujistil, že sám hodlá úctu osvoboditelům projevit bez ohledu na to, jaká bude oficiální vládní linie. „Pokud budu živ a zdráv, na ten koncert půjdu,”. Aby dal jasně najevo svůj názor a vyjádřil vděk těm, kteří osvobodili z gestapáckých cel oba jeho rodiče. „A seru na to, co si o tom myslí páni v USA či celé EU! Jen mrtvá ryba plave s proudem,” vzkázal rázně.

3 hlasy

Foldyna - udatný bojovník proti nacismu 70 let po válce.

2 hlasy

Dobrý den. Tak tedy nevím. Někdo má firnu a krade jen se práší za kočárem. Přijdou mu na to a jdou po něm. Musí prásknout do koní aby jim ujel a nakonec skončí i s kočárem v příkopě. Polámaného ho odvezou do nemocnice kde musí ležet. Mezi tím mu firma zkrachuje, on potom nemůže platit dluhy. Tak ho zavřou. Po propuštění si pak stěžuje u nadřízeného orgánu, že utrpěl újmu. Kupodivu se tím začne nadřízený orgán zabývat. Po prošetření dojde k neuvěřitelnému závěru a nařídí poškozenému, aby mu újmu uhradil i s tím co před tím nakradl. A nebo to tak nebylo? A nebo je už svět opravdu vzhůru nohama? Nějaké informace o podobné problematice jsou rozebrány na www.domacielektrarny.eu

2 hlasy

To je divné, že místní rudoši pana Podaného nechválí. Tak ho musím pochválit já...

3 hlasy

Tak to je jako by dostal polibek smrti.

3 hlasy

Tak to je jako by dostal polibek smrti.

0 hlasů

ADMINE, TO VÁŽNĚ NECHÁTE TADY TOHOTO HULVÁTA DISKUTOVAT?Petr Kadlec 20.08.2014 10:15
PetrkadlecHehehe,ty budeš nějakej kinderskin,čuráckej a pitomej fašounek,je evidentní,že Rusko sere na všechny dohody a taky na to dojede,potom můžeš nadavat na Židy,ti můžou za to,že jsi hovno u cesty a v hlavě máš totálně nasráno... SHALOM CHAVERIM IZRAEL píčo....

3 hlasy

Vrať se na E 55 ,ty stará šeredná ropucho...

1 hlas

A "útok smradlavých žiďáků" vám nevadí? Je to sice obhroublá, ale adekvátní reakce na příspěvek Paly...

3 hlasy

Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) na základě analýz svých expertů vyloučila, že protiletadlový systém Buk, jímž byl malajsijský boeing zřejmě sestřelen, obsluhovali ozbrojenci z řad místního ruskojazyčného obyvatelstva. „Ani žádné krátkodobé kurzy by jim nepomohly. K obsluze takové zbraně je zapotřebí nejen profesionální výcvik, ale i zkušenost ze cvičných střeleb,“ napsala agentura Unian s odvoláním na zdroje z SBU. Zástupce ředitele SBU Jahun nedávno v kyjevské televizi oznámil existenci vyšetřovací verze, podle níž by mohli být pachateli ukrajinští vojenští specialisté, kteří zůstali na území okupovaného Krymu a následně přeběhli k ruské armádě. Vyloučila-li SBU již „povstaleckou“ verzi, je to nejen velký pokrok, ale i velká rána nájemným propagandistům, kteří měli o účasti ruskojazyčných povstalců jasno dřív, než malajsijské letadlo spadlo. Připustila-li SBU verzi o pachatelích ukrajinskojazyčných, nota bene z ukrajinské armády, pak nelze nevzpomenout sestřelení ruského dopravního letadla Tu-154 na trase z Tel Avivu do Novosibirsku nad Černým mořem nedaleko Soči 4. října 2001. Tehdejší tajemník ukrajinské Bezpečnostní rady Marčuk přiznal, že zkázu letounu zavinil nechtěný zásah raketou S-200 při vojenských manévrech ukrajinských protileteckých sil. Zdá se, že se na Ukrajině dočkáme ještě ledasjakého překvapení.

11 hlasů

Toto je diskuze k článku o Jukosu. Ty své bláboly cpeš všude, kde je jen trochu volného místa...

2 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Zdá se, že židé zase narazili.

10 hlasů

Jen tu hubu otevřeš tak každý ví, co jsi zač. Včetně těch, co ti dali hlas...

3 hlasy

Kdy a kde ty mamrde?

2 hlasy

Hulváte Kadleci, konečně se admin probudil a maže Vaše sprosté a primitivní příspěvky.!!!

1 hlas

Lumpové žalují lumpy. To lze jen v Haagu.Jen ty Amíky tam nedotáhne ani stádo volů.

11 hlasů

Russaci se chovaji jak utrzeni ze retezu jsem moc zvedav co se bude dit az Putinovi totalne rupne v te jeho dute palici... :-(

2 hlasy

Blb?

4 hlasy

Bakuleho zpěváček.

0 hlasů

Zcela určitě ano, my víme že jsi blb...!

3 hlasy

nenadavejte si hlavu vzhuru zdrave sebevedomi je zaklad spokojeneho zivota Martine .... :-)

2 hlasy

Nováku, co je to za blbej žvást? Rozdáváš rozumy a přitom neumíš napsat ani srozumitelnou větu.

3 hlasy

pokud tomu nerozumite neni chyba v texku ale ve vas prectete si to znovu, pomalu treba pochopite ...

2 hlasy

To je jenom další útok smradlavých židáků na Rusko!To roztomilé etnikum zkouší jak daleko může zajít!Proč to odškodnění nebylo třeba tisíc kvadrilionů dolarů nebo i víc,nebo tak nějak?

11 hlasů

Hehehe,ty budeš nějakej kinderskin,čuráckej a pitomej fašounek,je evidentní,že Rusko sere na všechny dohody a taky na to dojede,potom můžeš nadavat na Židy,ti můžou za to,že jsi hovno u cesty a v hlavě máš totálně nasráno... SHALOM CHAVERIM IZRAEL píčo....

1 hlas

Správný přístup...!
Vulgární příspěvky se vymažou a rasitické zůstanou. Jsou důležité při dokazování trestné činnosti pisatele...

1 hlas

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

..Rusové okradli poctivé ruské oligarchy...podle soudu pro lidská práva v Haagu...

7 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Kapitalistické soudy, ať jsou v Haagu, Štrasburku nebo u nás zásadně straní gaunerům všeho typu.

8 hlasů

A divíš se? Vždyť kdo ty "nezávislé" soudce platí když ne gauneři?

3 hlasy

To je něco jako Diag Human anebo ten dobrák co chtěl po socanech Lidový dům

6 hlasů

Tak to sotva, nároky Diag Human byly hypotetické a vcelku neoprávněné. V případě Jukosu zestátnil Putin akcie Jukosu bez náhrady. Ale tento bolševický přístup vám komunistům nevadí, že...?

3 hlasy

měli tu zakázku dát akcionáři Jukosu Ištvánovi se Šlachtou, ti by v Kremlu provedli rovnou státní převrat

0 hlasů

Chodorkovskij jo Chodorkovskij to je ten známý zloděj a řekl bych že na RUSKU se nezahojí a bude muset jít lhát,podvádět a krást někde jinde!!!

12 hlasů

Nikoliv, ten známý podrazák se jmenuje Putin, který osobní mstu realizuje mocenským politickým postavením, kde může s kýmkoliv naložit, jak se mu zachce. Prostě totalitní režim bez svobod a drmokracie. A tomu zde tolik lidí fandí. Hrůza.

5 hlasů

Tohle neni nic noveho. Po revoluci 1917 prisli v Rusku vsichni aktionari o aktie a ani pes nesteknul. A mnoho z nich i o zivot. V Cesku po roce 1948 taky. Tohle je temto rezimum immanentni, ze se neohlizi na nic a kradou. Proto jejich pady provazi takovy chaos.

6 hlasů

To je také jediná správná cesta, jak se vypořádat s právy akcionářů. Ovšem obávám se, Putin a jeho Rusko je poněkud změkčilé, a žádné podobné akce se nedočkáme. Rád bych se dočkal příjemného překvapení.

0 hlasů

Jediná cesta, jak se vypořádat s komunisty tvého typu, je rozvěsit je po kandelábrech. A to jsem vcelku mírumilovný a tolerantní člověk...

1 hlas

To spíš pověsí tebe ty blbe. Ty troubíš svoji blbost do světa, a první půjdou takoví, kteří jdou proti proudu, jako ty.

0 hlasů

No tak ty tomu teda rozumíš ty petroline.

6 hlasů

no jo , a jistě víte kdo ti bolševici byli, že pane Lustig. Vlastně mezi těmi hlavními nebyl skoro žádný Rus. Rusové proti bolševikům bojovali 5 let v občanské válce a sami byli jejich největší obětí...vlastně prvním Rusem ve vedení bolševiků byl až Gorbačov.

6 hlasů

... to co jsi napsal, to je informacni GAU (nejvetsi predstavitelne nestesti)

0 hlasů

Máte chabé znalosti, pro které byste se neměl příliš pouštět do polemiky. Kromě Stalina a Brežněva byli všichni hlavní představitelé(Malenkov, Chruščov, Bulganin, Černěnko, Andropov, Gorbačov) ruské národnosti.

4 hlasy

přečtěte si složení první Leninovy vlády - jeden Rus, ostatní Židé, jmenujte jednoho význačného Rusa - jinak Trockij, Zinověv, Kameněv, Kujbyšev, Sverdlov atd. atd. samí Židé.. čeka/NKVD zakládal Polák Džeržinský, dále Židé jagoda, Ježov Andropov. Gruzín Berija. Gulagy organizoval Naftalij Frenkel. A to ani nevíte, že Chruščev byl Ukrajinec ? Ti ostatní Vámi jmenovaní vládli až ke konci nebo velice krátce.

0 hlasů

Přesto bylo mezi sovětskými pohlaváry vysoké procento neruských národností, zejména za vlády Lenina a Stalina, kdy se děly nejhorší zvěřstva: Trocký, Kameněv, Zinověv, Džeržinský, Berija, Jagoda, Ordžonikidze, Mikojan, Kaganovič, Chubar, Malenkov.

1 hlas

Jo, ty potvory mely vytetovany Davidovy Hvezdy snad po celem tele.

0 hlasů

Haag nástroj západu jen proti někomu. Například nikdo nemá šanci dostat amerického občana před tento soud...

17 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.