Pobouření
Příšerná iniciativa! Starosta Řeporyj vyprovokoval Moskvu k akci

28.11.2019 17:32

Rusko považuje netečnost českých úřadů k plánům jedné pražské čtvrti na stavbu pomníku vlasovcům za zjevné nadržování zločinnému přepisování dějin. Řekla to ve čtvrtek mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský b. (13 hlasů) 28.11.2019 17:43

  Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se TOP 0009 vytasila s návrhem...

 • Petr Dosoudil (12 hlasů) 28.11.2019 20:08

  Takže jestli tomu dobře rozumím….Vlasov osvobozoval Prahu, postavíme...

 • tyden tyden (11 hlasů) 28.11.2019 18:41

  "Teď se v Praze chystají oslavovat Vlasova jako hrdinu, a tak musí...

 • Franta Kocourek (9 hlasů) 29.11.2019 04:42

  Ne, jsou to sluníčkáři, havlojedi a tzv. demokraté z letné... ...

 • tyden tyden (8 hlasů) 28.11.2019 18:38

  procpak rude vemeno v redakci nenapise, ze vlsovci dostali za ukol...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Kreml šíří doktrinu, že historie se udála tak, jak Kreml řekne. Jakýkoliv jiný výklad, byť zcela jasně podložený fakty, není přípustný. V této černobílé vyčištěné verzi dějin mají být rusáci vždy ti dobří, spravedliví a vítězní. Nějací Vlasovci, pakt Molotov - Ribbentrop, Katyně a podobné “odchylky” musí být z historie vymazány. Dovnitř ruského státu tato doktrína jakžtakž funguje, výplach ruských hlav je téměř absolutní. Navenek to nefunguje, fakta se nedaří potlačit. Proto ten šílený tlak na všechny okolo, aby jim okolí nebořilo jejich bábovičku o vlastní slavné minulosti bez poskvrn. Bez této bábovičky se z Ruska stává režim se špinavou minulostí, plnou svinstev, podrazů, okupantských tendencí, gulagů a miliony mrtvých vlastních občanů.

0 hlasů

Tak s přepisováním dějin má Moskva bohaté zkušenosti.

1 hlas

Ti už ani nevědí, kdy lžou nebo lžou. Rus, to je odpad...

1 hlas

Unbeschnitten Jude Novotný.

0 hlasů

jsem proti pozlacenému pomníku v nadživotní velikosti, ale s ohledem na souvislosti (sovětský hrdina pokud byl zajat měl cestu domů už uzavřenou) a to že prasárny dělali za války všichni (Katyň) nemám problém s malým pomníčkem, který vysvětlí kdo a proč na místě zemřel. Nechápu, kdo s tím může mít problém ...

2 hlasy

Cílovou skupinou pro členy ČTK a ČT jsou chudí lidé, kteří vyrůstali a žijí v chudém prostředí

1 hlas

Myslíte líné s*vině?

0 hlasů

Nespletl jste se? Nejsou to spíše sledovatelé TV Barandov? Úroveň vysílání by tomu odpovídala. 🐂

0 hlasů

Ty musíš být hodně mladý jedinec, když jsi teprve objevil dětskou radost ze smajlíků. To my dospělí máme daleko důležitější věci na mysli, mladíku.

0 hlasů

" k plánům jedné pražské čtvrt.. "i
-.-.
Členové ČTK ani Pavel Novotný.pamětní desku nebo pomník Vlasovcům nechtějí postavit
Členové ČTK běžně lžou a všimněte si, že lžou i na začátku tohoto článku - pražská čtvrť je ÚZEMÍ, pozemek a ten pozemek stavbu sochy neplánuje.
-.-
Na vesnicích jsou běžně pomníčky padlým nebo jinak zemřelým, během první a druhé světové války - lidé je vybudovali a nenapadlo je informovat o tom členy ČTK, televizní moderátorky, novináře
Proč teď takový cirkus ???
Pokud by členové ČTK s Pavlem Novotným chtěli pomník skutečně vybudovat,mohli to udělat již dávno - proč ho ti líní a podle mne sprostí darebáci nestaví ???
Žvanit dovede kdekdo ale něco udělat NE

1 hlas

Vlasovci byli zrádci,kteří bojovali na straně nacistů a Česká národní rada se již 7.května zřekla jejich pomoci. V Praze si chtěli zachránit život a přejít k Američanů, ti je ale vydali Sovětům. Je již neudržitelné, aby vláda a MZV tolerovali kdekterému potrhlému starostovi dělat vlastní zahraniční politiku a narušovat mezinárodní vztahy.

4 hlasy

Zajatí sovětští vojáci byli sami zrazení svou obludou Džugašvilim. Bez výcviku, bez vybavení, bez šance na přežití byli hnáni na jatka a když nějak upadli do zajetí zjistili, že SSSR neuznává Ženevské koncence a nevztahují se na ně žádná pravidla o zacházení se zajatci. Němci měli záhy tolik dobrovolně se hlásících sovětských vojáků do zajetí, že neměli šanci je uživit. nechali je střežené strážemi, dokud v desítkách tisíc nevymřeli. Nebyly rozkazy co s nimi, nebyl proviant, nebylo nic. Měli málokteří na vybranou: zemřít v německém zajetí, nebo se postavit proti tyranovi Stalinovi a osvobodit svoji zemi od obludného komunismu. Tak jim to Vlasov řekl.
Co byste se vybrali vy, kritici těchto "zrádců"? Jistě smrt, co? Oni, ti nemnozí, si vybrali jakousi naději. Jenže Němci, Hitler, neměli zájem o nějaké untermensch a už vůbec ne o to, aby si Vlasovci svoji zem osvobodili a vládli v ní sami.
Nesuďte, hnoji komunističtí, sami jste v boji nikdy nebyli, nevíte, co to je.

2 hlasy

Taky si myslim, ze vlada by mela zatrhnout urcitym lidem kandidovat na verejne funkce. Zatim se jen ukazuje, ze plno starostu nema zadne vzdelani, maji prihlouple napady, skodi republice, mimo jinych idiotskych veci co delaji. Kandidat by mel byt podnikatel, doktor, advokat, nebo clovek s profesionalnim vzdelanim.

1 hlas

A koho zradili ti Vlasovci...?
Naši legionáři byli také zrádci, když přešli k nepříteli CK Rakouska? A kdo zradil Španělsko? Frankovi fašisté, nebo španělští komunisté...?
Přečti si raději nějaká fakta:
https://video.aktualne.cz/dvtv/provokuji-rusove-ne-novotny-bez-vlasovcu-by-se-praha-utopila/r~5316d728120c11eab1410cc47ab5f122/
Novotný nedělá zahraniční politiku, to Rusové se vměšují do vnitřních záležitostí Řeporyjí a ČR...

0 hlasů

Vlasovci nikoho, ale čs. legionáři svou vlast.

0 hlasů

Kdyby byli němečtí nacisté s pomocí vlasovců dobyli SSSR, tak to byl i konec českého národa

4 hlasy

No to těžko. Češi vždy patřili bod německý spolek, nebo jak se to jmenovalo, němečtí nacisté nás brali ze 60% jako Němce, což byla více méně pravda, a kydy českých lhářů co s námi chtěli nacisté udělat jsou jen jakousi zástěrkou toho, co jsme dělali my pro svoje kámoše nacisty, ale německé.
Kydy o tom, že nás chtěli nacisté vyhladit nebo vystěhovat jsou zase jenom kydy. To jsou totiž tytéž kydy, co vedl Beneš o českých Němcích. Vzali v úvahu všechny možná řešení, počínaje vybitím a konče autonomií. jak Hitler, tak Beneš. Hitler odmítl jako idiotské vyhladit sedm milionů Čechů proto, že nebylo možno ten prostor dosídlit a došlo by k hospodářským škodám, totéž dopadlo s jejich vystěhováním. Ten samý problém. Blbost.
Pro Čechy to blbost nebyla, Němce vysídlili a přesně jak Hitler, ten tupý Rakušák, říkal, tak to taky dopadlo ve vysídleném prostoru Sudet. Úpadek a zmar. Trochu méně českých nacionalistických lží a více historie by tomuto šváclému nárůdku neškodilo.

0 hlasů

CO ČEKAT OD PRAVIČÁKŮ Z PRAHY ?,Prasata smrdí a škodí planetě, tvrdí Nizozemci. Budou likvidovat chovy A CO V PRAZE

4 hlasy

V Praze prasata nechovají. 🐽

1 hlas

Tak přepisování dějin je to určitě... Ruská média to ani jinak neumí.. V Norimberském procesu se o Vlasovcích vůbec nikdy nejednalo...

1 hlas

Tenhle magor způsobí ještě hodně nepříjemností než ho někdo zaslouženě sejme.Koleduje si o to všemi deseti. Možná, že mu tatínek měl do života poradit, že žádný strom neroste do nebe.

6 hlasů

Příspěvek ruských vlastenců ke prospěchu naší země:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hackeri-z-ceska-prolomili-vizovy-system-pro-vietnamce-vydelali-750-milionu-83204?seq-no=4&dop-ab-variant=100&source=article-detail
Ruská pakáž infiltrovala naši zemi. Využívají náš vzdělávací systém, zakládají podvodné firmy, šíří putinovskou propagandu a desinformace. A proruská pakáž je v tom podporuje...

2 hlasy

Těch pár tupců zaražených ve smradlavé ruské zadeli je, prosím vás, jenom k smíchu. Nad nimi bych nezvednul ani obočí. To jsou čeští patolízalové, směšní samotným Rusům.

0 hlasů

Novotný už asi nepochopí, že je v současné době minipolitikem a nikoliv maxikomediantem.

6 hlasů

kteří přepisují dějiny ,jsou rusáci s ksč a jájínek soukup!!

2 hlasy

Ne, jsou to sluníčkáři, havlojedi a tzv. demokraté z letné...
Vlastizrádcům smrt.
CZEXIT

9 hlasů

Vy debílku, vy nejste schopný zaříznout ani slepici, ani neumíte střílet, komu vy chcete jeho smrt? Čím? Vaší uslintanou klávesnicí? To tak jedině.

0 hlasů

Hurá! Génius Franta Kocourek nekopíroval,jen opisuje hlouposti. 😍

1 hlas

Novotný vždy pro zvýšení své popularity zkoušel šokovat bulvárními výstřelky. Tady vytáhl zbraň velkého kalibru, která dostřelila až do Moskvy. Teď aby si vždycky zkontroloval kliku na dveřích, jestli není něčím natřená...

6 hlasů

proč by měl kontrolovat kliku?rusáci přeci nic takového nedělají kromě dopravních nehod v 80 až 90 letech a dnes,!.Jen sem tam sestřelí civilní letadlo!!

2 hlasy

Zbo, mas nejakou mezeru v zemepisu. Od kdy jsou Rusaci Ukrajinci?

3 hlasy

cha, cha, petře, od doby, kdy okupují Krym!!!!

2 hlasy

Rusove, okupuji Krym? A zapadni Nemci okupuji vychodni Nemecko? Tak se rychle vzpamatuj a vsem vysvetli jaky je rozdil mezi sjednocenim Vychodniho Nemecka s Zapadnim? A sjednocenim Ruskeho Krymu s Ruskem?

6 hlasů

Pro pana Stybla, kde neni moznost reagovat na jeho pomateny prispevek. V pripade Krymu styblo se hlavne jednalo o rusky mluvici lidi,celkem 95%., kteri neocekavali nic jineho nez ze budou ukrajinskyma banderovcema podporovanych zapadem budou totalne vyvrazdeni. To byl hlavni duvod proc pres 90% krymcanu volili pro sjednoceni s Ruskem. A taky se neporusila jedina dohoda.

0 hlasů

Sjednocení Německa bylo posvěceno všemi, co do toho mohli mluvit, neporušila se přitom jediná dohoda a chtěli to samotní Němci.
Což se o případu Krymu říct nedá ani jedno. Ruské referenda na zabraných územích - finta ožralých ruských hord už asi sto let.

0 hlasů

To jo... Rusáci se rádi sjednocují, dokonce i s těmi, kteří o to nestojí... :-)))

0 hlasů

Zacharova se plete, ze nasi vladni zastupitele prepisuji dejiny. Nasi vladni zastupitele jsou jen velmi nevzdelani idioti. A kazdy rok a kazdy den je to s nimi horsi a horsi.

8 hlasů

Naši vládní představitelé,pravda,nejsou zrovna myslitelé,nicméně vy jste idiotů futrál.

0 hlasů

Dulezite neni co jsem ja, a hlavne ne pro vas. Dulezite je, ze vy jste super-inteligentni, s ohromnym vzdelanim a prekvapive prvotridni vychovou.

0 hlasů

Je dobře, že pražský starostové chtějí na Letné, místo toho mávajícího klacku, postavit pomník tomu Himmlerovi, který poslal Vlasova zachránit Prahu.

6 hlasů

Typický prolhaný Čech: Prahu drželi Němci jako důležitý dopravní uzel pro ústup střední skupiny aneb Schörnera, do US zóny.
Jenže Češi, podělaní strachem, co s nima Rus udělá, za tu luxusní kolaboraci s nacisty, ustupující a o boj zájem nejevící německé jednotky napadli a bránili jim v ústupu do US zóny. Vlasovci měli úkol povstání potlačit a uvolnit komunikace. Což pro ně znamenalo počkat si na svoje kámoše, divé ruské hordy.

0 hlasů

Co to melete, popleto?

4 hlasy

To víš, při tvém vzdělání hihi.

1 hlas

Takže jestli tomu dobře rozumím….Vlasov osvobozoval Prahu, postavíme mu sochu, byť bojoval na straně Hitlera a likvidoval Varšavské povstání. Koněv osvobozoval Prahu a sochu mu zbouráme protože likvidoval Maďarské povstání…. Neskřípe nějak tohle srovnání?

12 hlasů

Zločinnému přepisování dějin...? Právě v tom jsou rusáci mistři...

5 hlasů

Osvobodili Vlasovci Prahu? Osvobodili! Tak si alespoň desku zaslouží. Nikdo nechce oslavovat Vlasova, ten u toho nebyl, ale ty, co Praze pomohli. A nebo křížek těm Vlasovcům, které Rusové povraždili na poli v Jinonicích a tamtéž zahrabali jako pošlé psy a kde dodnes leží...

5 hlasů

Vlasovci, konkrétně Buňačenko, jehož to byla spíše osobní iniciativa, pomohl Praze, ale rozhodující tíži bojů nesli čeští povstalci. Tam není černého ani bílého.

0 hlasů

Woe Hemenex osvobodili kulový, do Prahy "Vlasovce"zahnali okolnosti, když pochopili že by to mohla být pro ně záchrana tak zabojovali proti svým chlebodárcům. Když Němci kapitulovali tak již byli opět na cestě k Amíkům. Hrozilo jim nebezpečí od RA která táhla od severních Čech. Ze své letecké základny v Chebu, pomáhali Vlasovci náckům jak mohli.

6 hlasů

https://video.aktualne.cz/dvtv/provokuji-rusove-ne-novotny-bez-vlasovcu-by-se-praha-utopila/r~5316d728120c11eab1410cc47ab5f122/

0 hlasů

Woe Henex,ha ha Aktuálně.cz - není to od toho bývaleho bagážisty z Ruzyně? Aktuálně.cz, Forum24 či Reflex patří mezi největší mediální_srágory. Není ti divné, že tzv. velení pražského povstátní v Praze Vlasovce nechtělo?? A ve finále je stejně Amíci vydali podle dohody SA.

0 hlasů

Velení pražského povstání bylo podělané strachem ze Sovětů, proto Vlasovce nechtělo. Šest let Češi vzorně makali pro nacisty, tak se měli čeho bát.

0 hlasů

Tak vlasovce nechtěla ani Londýnská exilová vláda!

0 hlasů

Tož a co totok podat návrh na zrušení ODS... Však to sú šulini...!!!

7 hlasů

bohušu za kolik???

0 hlasů

"Teď se v Praze chystají oslavovat Vlasova jako hrdinu, a tak musí odstranit pomník Koněvovi a postavit pomník Vlasovovi,"

takhle podano to zni ozvlast nechutne.
ale vlastne to tak je.
neno to zadna iniciativa nejakych obskurnich homo-porno hereckych spolku.
jsou to prazsti predni politici.
odporny hnus.

11 hlasů

Pomník má být v Řeporyjích a tam tak nějak historicky patří.Koněv Prahu také neosvobodil,neb dle historických svědectví byl ještě 9 května ráno namol.

0 hlasů

procpak rude vemeno v redakci nenapise, ze vlsovci dostali za ukol zlikvidovat varsavske povstani.
tam delali veci, ze kterymch se Nemcum zvedaly zaludky.
Proto taky ten Norimberg.
Ale to o milovanych vlasovcich rude vemeno v redakci "nevi" :-))))

8 hlasů

Kniha případ generála Vlasova, doporučuju. Jednotkám SS se žaludky teda nezvedaly. To jsou zase kecy.

0 hlasů

Opět plácáš fíčoviny.
29. Waffen-Grenadier Division der SS vznikla z Kaminského „Národně osvobozenecké armády“ v r. 1944. Po ztrách z bojů s RA a byla doplněna Vlasovci na početní stav 10 500 příslušníků, a byla neprodleně zapojena do bojů proti polákům ve varšavském povstání. Zde občané „SSSR“ společně páchali taková zvěrstva, že byl jejich velitel Br. Kaminski prakticky bez soudu popraven gestapem. Divize byla rozpuštěna a vyškrtnuta z řad zbraní SS (s číslem 29 byl sestaven nový útvar SS v Itálii). To co z divize SS zůstalo, bylo rozkazem včleněno do ROA pod velení generála Vlasova.

1 hlas

A nějaké hodnověrné prameny těchto informací bys neměl, Vomáčko...?

1 hlas

Zase jen kdákáš a kdákáš!

3 hlasy

v banderistanu nesmis na internet?
jenom plivat hnis na tydnu :-))))))

3 hlasy

Zase jen lžeš a mlžíš...

1 hlas

Zase jen kdákáš a kdákáš!

3 hlasy

Woe o tom vypovědělo hafo německých válečných zajatců. I starým otrlým německým veteránům se obraceli kramfleky, nad tím co ve Varšavě prováděli Vlasovci. Je to popsáno i v literatuře faktů! To že nečteš ani "Okresní kravské rozhledy" je sice smutné, ale nic to nemění!

3 hlasy

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Ruská literatura faktů...? Hahaha...
Zvěrstev se dopouštěla 29. divize zbraní SS RONA, sestavená z ruských přeběhlíků, nikoliv Vlasovci. Zřejmě měli dobrý výcvik z dob stalinských čistek. Rusové Poláky nikdy nešetřili a Poláci zase Rusy. Vzájemná nenávist a boj o území Ukrajiny trvala po staletí...
Vlasovci byli zoufalci, kteří dali přednost vstupu do ROA před smrtí v německých zajateckých táborech. Stalin je odepsal a pokud utekli a vrátili se k RA byli zastřeleni...

3 hlasy

A kdy ty davas nejaky zdroj? Ty jen pomlouvas a doufas, ze na to nekdo skoci.

4 hlasy

Rozlile, dodal jsem sem dostatek zdrojů, ani jeden z nich jste nečetl, držte pec.

0 hlasů

Vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se TOP 0009 vytasila s návrhem postavit pomník Heydrichovi či přímo Hitlerovi.

13 hlasů

Ty jsi nikdy ničemu nerozuměl, primitive. Proto z tebe vypadávají jen takovéhle idiocie.

1 hlas

Možná by chtěli postavit pomník Posseltovi, ale protože by na něj padly dva kamenolomy, tak od toho upustili. :D

6 hlasů

vsak se neboj. knizepan uz na tom pracuje.
vsak se s nima taky v madi kamaradil.
stejne jako vasik :-))))))

4 hlasy

Při tvé blbosti je tvé "nepřekvapení" pochopitelné...

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.