Ukrajina
Proruští separatisté vyhlásili volby, Porošenko protestuje

02.07.2015 22:30

Proruští separatisté v neuznávané Doněcké lidové republice na východě Ukrajiny vyhlásili "zvláštní režim samosprávy" a ohlásili na 18. října místní volby. Tento krok rebelů následně ostře zkritizoval ukrajinský prezident, který ve středu předložil návrh ústavní reformy, jež počítá s decentralizací moci, avšak neuspokojuje požadavky separatistů na autonomii.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Darja Hubáčková (15 hlasů) 03.07.2015 10:59

  Jak i v rozhovoru pro italský deník Il Corriere della Sera řekl...

 • franta vránek (15 hlasů) 03.07.2015 04:57

  milion uprchlíků války vyvolané fašisty USA a ËU , a drtivá většina...

 • tyden tyden (13 hlasů) 03.07.2015 09:22

  Tak oni si pani nackove v Kyjeve mysleli, ze kdyz separaty odpoji od...

 • franta vránek (12 hlasů) 03.07.2015 04:41

  kyjevská neonacistická junta je pouze teroristická organizace USA...

 • franta vránek (12 hlasů) 03.07.2015 04:54

  Obyvatelstvo Donbasu a Krymu čekají koncentráky a ztráta práv! říká...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Putin má aspoň koule. Lavrov je geniální a v Rusku je zima.

2 hlasy

Putin má koule na to poslat na Ukrajinu ruské vojáky, asi tisíckrát to popřít, vyznamenat ruské vojáky za okupaci části Ukrajiny a pak, když už Putinovu "pravdomluvnost" hájí jen naprostí kremlofilní fanatici, tak má koule na to, svým obdivovatelům podtrhnout nohy tím, že se veřejně dozná k nezákonému napadení sousední země.

Putin asi takové koule, jako Anna Purna

0 hlasů

Přečetl jsem si příspěvky jakéhosi Herouta, no to jsem se nasmál, ten tedy daleko předčil zdejší myslitele pn pn, járu, lustiga, fuka atd. A nejlepší je ten vtip, jak Putin unesl Janukoviče a teď ho vězní, tak to zatím ještě žádný rusofob nevymyslel a to už těch blbostí přitom vymysleli pěknou řádku, ale na takovou bombu ještě žádný rusofob nepřišel.

6 hlasů

Nejen, že ho vězní. Nabídl dokonce, že ho vydá zpět Ukrajině výměnou za uznání okupace Krymu.

Rusové už také nabídli, že Američanům prodají i Snowdena. Ale USA za něj evidentně nic dát nechce. Ať si oba shnijí v ruském kriminále.

0 hlasů

..to jsou výkony, co....:)))..patřím přesvědčením dlouhodobě k nejpravicovějším přispěvatelům na tomto fóru, jak mi mohou potvrdit moji levicoví obdivovatelé Dáša Fuchsová a Macháček...ale výkony takových stupiod jako jsou Lustig a spol mne často šokují...ale tento magor Herou překonáavá všechno..ostatně jsem i já s Klausem pro ně Putinův agent:)))

1 hlas

Od vás je to krásné ocenění. Jen mě mrzí, že mě nekritizuje Miloš, nejznámější agent. Šije do Peroutky, do ČT, ale mě ještě nepoplival, což mne mrzí.

Neděláte náhodou nějaké srazy obdivovatelů zločinu, teroru a fašizmu? Já že byste se o mne mohl zmínit a toho ohlasu bych mohl mít víc.

0 hlasů

Tam se to potáhne celý věky..Možná se změnou prezidenta v Rusku..??

0 hlasů

..tak vstřícný prezident k EU..a k řešení problémů jako je Putin a jeho administrativa (Lavrov) už těžko některý prezident bude...každý ruský prezident bude hájit zájmy Ruska mnohem tvrději než Putin...a nebude chtít vůbec chápat problémy EU...o což se Putin stále ještě snaží, i když už ve snížené míře...

5 hlasů

To v tuto chvíli nemůže nikdo říct. Ale být na jeho místě já tak v tuto chvíli nemohu říct ani ň ;-)

0 hlasů

Myslím si totéž, ještě bude Západ na Putina vzpomínat až ho vystřídá pořádný tvrďas. Ti, co si myslí, že po Putinovi přijde další Gorbačov, nebo ožrala Jelcin, kteří se nechali Západem obelhat, tak jsou na velkém omylu.

3 hlasy

Obelhat se západem...kolik je u vás už hodin?

0 hlasů

A kde gospodin Porosch protestuje?
Mají v Kyjevě na vakzálech ještě lampárny?
To je totiž nejlepší místo pro podání takové stížnosti.
Horší je, že si tento mafián prosazuje změnu ústavy, podle které budé mít neomezenou moc.

6 hlasů

Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov má za to, že změny, které hodlá ukrajinský prezident Petro Porošenko učinit v ústavě, mu poskytují neomezenou moc.
„Dnes vám místo skutečně demokratické ústavy podsunuli ústavu v podstatě diktátorskou, díky které se Porošenko stává takovým latinskoamerickým diktátorem, získává neomezené pravomoci, komplikuje vzájemné vztahy soudní a výkonné moci", píše Azarov na své stránce na Facebooku. Kromě toho zdůrazňuje, že Porošenko bude mít právo rozpouštět místní orgány moci.

Díky změnám se Porošenko podle bývalého ukrajinského preniéra zbavuje odpovědnosti za řešení sociálních otázek na místech a přenáší vše na místní rozpočty, což se snaží líčit jako „decentralizaci".

Podle mínění ukrajinského politika nová ústava nijak neotevírá cestu k míru a stabilitě na Ukrajině.

„Z každé normy (návrhu změn) vyplývá pouze jediné — zvolený prezidentem se stává jakýmsi vyslancem božím na Zemi. Copak tohle potřebujete? Jste ochotni to podpořit?" uzavírá Azarov.

8 hlasů

Kdo to je Tomáš Herout? Jeho "bystrosti, rozhledu a inteligence" nedosahuje Ani Henex, np. np., jara jara, Vrána Dvořák a další.

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

6 hlasů

To všechno jsou aliasy pitomce největšího, Lustiga

6 hlasů

Je to STRAŠNÝ!! Už mi Fuk vysvětloval dluhy státu, Dr. Dick americký FED, atd.atd. Zažil jsem i EKONOMICKÉHO TOTÁLNÍHO BLBA jako ministra financí, nevím proč nezůstal u vulkanizování kaučuku,:-)))),
TOHLE JE MOC!!!!

4 hlasy

Všichni mají plnou hubu demokracie, ale když demokraticky a svobodně vyhrálo v Egyptě Muslimské bratrstvo, tak najednou bylo po demokracii a svobodě a nastoupila opět vojenská junta a demokracii a svobodu zadupali do země.

Podobně je to s IS, pokud by byly na "jejich" území svobodné a demokratické volby, tak by zřejmě asi vyhráli. Mají tam obrovskou podporu.

Neobrací se nám ta demokracie a svoboda nakonec proti nám ?

3 hlasy


"Předchozí volby na povstaleckých územích se konaly loni na podzim a na základě jejich výsledku se hlavou takzvané Doněcké lidové republiky stal Zacharčenko a takzvané Luhanské lidové republiky Igor Plotnickij. Ani Ukrajina, ani mezinárodní společenství tyto volby neuznaly."
Porovnejme si to s odtržením Kosova za pomocí bombardování hnUSÁky Srbska. Potom se tam rovněž konaly volby proti protestu Srbska. Tehdy to bylo podle mezinárodního společenství v pořádku, ale dnes za podobné situace je to nepřijatelné. Proč? Protože to nevyhovuje hnUSÁkům a Porošenko je jejich marioneta. Potom ať někdo říká, že poskokům hnUSÁků jde o právo a spravedlnost!

10 hlasů

Minsk 2 tedy plní povstalci, neboť tam se volby předvídaly. Tvrdý útok na Minsk 2 vede hlavně Porošenko s Jaceňukem, kteří odmítají s povstalci jednat (vést dialog), leda když budou za mřížemi, autonomii těchto oblastí bagatelizují, odmítají vyhlásit amnestii, namísto toho se dále vyzbrojují a dovážejí zahraniční žoldnéře. V Kyjevě nepostřehli, že Evropa a USA mají teď již jiné priority jako IS a miliony běženců, že Ukrajina již není priorita, když Evropa se nepřipojila k původním válečným úmyslům USA a že buď tedy Porošenko bude jednat podle minských dohod, nebo ta situace zamrzne, ke škodě všech.

7 hlasů

Správně Porošenko ! Žádné volby, žádná referenda ! Demokracie a svoboda se jim musí v zájmu demokracie do palic vmlátit :-)
:-):-):-):-):-):-)

7 hlasů

Jak i v rozhovoru pro italský deník Il Corriere della Sera řekl Putin: "nápad zaútočit na členské státy NATO může mít jenom člověk stižený noční můrou".Odmítnutí války vyvolalo zděšení ve Varšavě, Rize, Talinnu, ale obzvláště tvrdou ranou je to pro litevskou prezidentku Daliu Grybauskaitėovou. Vláda ve Vilniusu začátkem roku vydala informační stostránkovou brožuru - jak se chovat v extrémních situacích válečných situací, jak přežít ruskou invazi, jak organizovat civilní odpor a jak se chovat na bitevním poli. Mluvčí litevského ministra obrany, který v lednu brožuru propagoval , byl zjevně podrážděný ruskou reakcí na válku:
"Dalo to hodně práce a s tím spojených problémů než se podařilo brožuru vydat a teď nemají Rusové ani dost zdvořilosti a klidně si řeknou, že nás nenapadnou. To je tak typické od Rusů. Nemůžeme jim cokoliv věřit. Teď abychom vydali novou brožuru, jak se chovat v míru. "

15 hlasů

A četli jste propagandu Kremlu.

A teď tu propagandu o tom, jak všichni Češi touží po Ruské okupaci. Češi jsou hrozně smutní, že Praha není v Rusku, kam odjakživa patřila. Všichni Češi nenávidí USA, které je od roku 1968 okupuje a touží se stát otroky Putina a jeho fašistů.

0 hlasů

:)))))))) oni jsou těžce pošahaní...ale na brožuře určitě brali úplatky...

2 hlasy

Čas hraje proti Porošenkovi....to je problém...

4 hlasy

..během léta prožere spolehlivě mezinárodní pomoc a bude chtít další...nechápu, jak chce nahradit hospodářský výpadek dominantního odběratele Ruska...EU jí ho nenahradí...

3 hlasy

EU (Merkelová) už dnes tlačí na Porošenka, aby zahájil přímá jednání se separatisty, po volbách už bude muset, proto se jim brání...jinak už Minská dohoda jednozančně dokazuje, že Rusko není účastníkem konfliktu...

8 hlasů

Porošenko má obavy, že bude muset po volbách začít přímo jednat se zvolenými zástupci..a tím nebude moci dále obviňovat Rusko jako účastníka konfliktu...ale odpovídá to Minským dohodám...

10 hlasů

Řádně zvolení teroristé a ruští agenti.

To je dobrý vtip!

0 hlasů

..ano, takto Kyjev zdejší obyvatelstvo nazývá...takže ono zase neuznává Kyjev...a jsme opět u meritu problému...

5 hlasů

No když mohli v Kyjevě svrhnou řádně zvoleného presidenta !?

4 hlasy

Kterého řádně zvoleného prezidenta v Kyjevě svrhli??? O žádném nevím !!!

Vím, že Putinův sluha Janukovič byl ruskými agenty unesen do Ruska, kde je do dnešního dne vězněn. O žádném svržení ale nic nevím. Janukovič byl z funkce řádně odvolán demokraticky zvoleným parlamentem.

Janukoviče a jeho věznění v Rusku je mi upřímně líto, ale paktovat se s Putinem byla jeho volba a tak dopadají všichni kamarádi Putina.

0 hlasů

Pane Vy jste blázen. Navštivte nejbližší psychiatrickou ambulanci a nechte se vyšetřit !

5 hlasů

Janukovyč vyhrál v uznaných volbách, jak ze strany EU, tak OECD....to, že tobě jebe a neuznáváš ho, je pouze tvůj problém...

7 hlasů

..to je dobrá konstrukce..kterou ještě žádný blb nevymyslel..Janukovyč se nemůže vrátit, protože ho nechal unést Putin a také ho vězní...takovou pičovinu by nevymyslel ani Jaceňuk...

5 hlasů

Zeman také vyhrál volby a to ještě neznamená, že "nekope" za Rusko, které mu zaplatilo volební kampaň.

To že někdo vyhraje volby ještě neznamená, že není placený Kremlem.

To ale nic nemění na faktu, že Janukovič byl unesen do Ruska agenty FSB, že je tam vězněn a že ho v souladu se zákonem ukrajinský parlament řádně odvolal, jelikož Janukovič dovolil ruským agentům vraždit v Kyjevě ukrajinské obyvatelstvo. Janukovič se podílel na vraždách a proto byl řádně odvolán a dnes je ve vězení. Jediný paradox je ten, že je ve vězení vrahů. Ale to je v konečném důsledku jedno.

0 hlasů

Kyjev takto ztratí jednu oblast s ruským obyvatelstvem za druhou...

9 hlasů

Ruské obyvatelstvo vypráskalo ruské teroristy už z mnoha regionů. Vlastně ze všech, ve kterých nemá Kreml tisíce ruských vojáků.

1 hlas

..další pohádka do cigorky...

2 hlasy

Rusů je na východní Ukrajině s bídou třetina. Takže menšina vnutí silou svou vůli většině. Na stejném principu by se mohlo odtrhnout od ČR třeba Karlovarsko. Oni vlastně ti Sudeťáci s Hitlerem byli tenkrát v právu...

1 hlas

Takže ještě jednou pro nechápavé...
Ukrajina má 46 milionů obyvatel, z toho je 8,5 milionu Rusů, tedy asi 17.5%. Největší zastoupení Rusů vykazuje oblast Luhanská (39 %), Doněcká (38 %) a Charkovská (26%). Tedy nikde není nadpoloviční většina Rusů. Mohou sice požadovat nějaké výhody vyplývající z jejich množství, ale nemohou rozhodovat za zbytek obyvatelstva v dotyčných oblastech. Právo na sebeurčení ještě neznamená, že menšina se násilím zmocní vlády a odtrhne se od zbytku Ukrajiny. To jsou fakta a Šimurdové, Danielové, Hubáčkové a ostatní rudí trotlové si mohou plácat co chtějí...

0 hlasů

Opět plácáš nesmysly, hemenexi. Menšina nikomu nic vnucovat nebude, pouze uplatní právo na sebeurčení.
Celoplanetární většina taky nevládne celoplanetární menšině, protože by to nefungovalo.

5 hlasů

Zajímavé a co říkáte tomu, že menšina Slováci se přece taky trhli a poslali jsme na ně tanky a děla? Bombardovali jsme Bratislavu a Košice, vraždili jsme slovenské ženy a děti? Ne, toto vše jsme neudělali, za to nacistický kyjevský režim v čele s Porošenkem a Jaceňukem ANO.

7 hlasů

Jestli to nebude tím, že jsme byli Česká a Slovenská republika, která se jen rozdělila. Ukrajina nebyla Ukrajinská a donbaská republika.
A vůdci slováků nebyly maďaři přičem by Maďarsko před tím anektovalo kus Československa.

0 hlasů

..jenomže obývají souvislé oblasti...v Srbsku nebyla Kosovců ani desetina...ale obývali úzermně samostatné a celistvé území...s těmi Karlvoými Varami to je strašná pičovina...územně celistvá národnostní menšina je pojem mezinárodního práva..

2 hlasy

USA a USáci to na Ukrajině tragikomicky prokoučovali, napadá mne. Chtěli se zmocnit Krymu, lépe řečeno tam vybudovat svou válečnou námořní základnu, ale Rusko reagovalo střelhbitě a Krym, své historické území, si po referendu vzalo zpátky. Být Ukrajincem, připadám si jako špinavý a nesvéprávný pucflek USA. V podstatě ukrajinský fackovací panák.

12 hlasů

A sám si jako špinavý a nesvéprávný pucflek a fackovací panák Ruska nepřipadáš...?.

1 hlas

Nepřipadá! On je pucflek a fackovací panák Putina.

Nejhorší je na tom asi to, že tenhle to možná dělá zadarmo, na rozdíl od zbytku těch co si z Kremlu nechávají platit.

0 hlasů

Volby v ruské okupační zóně my v Česku známe velice dobře. Výsledek je předem znám. Každý, kdo nezvolí svého banditu, bude mučen v ruských koncentračních táborech.

1 hlas

..tu ruskou okupační zónu sisi vymyslel..apotom rozvíjíš svoje pohádky do cigorky...

8 hlasů

Tak oni si pani nackove v Kyjeve mysleli, ze kdyz separaty odpoji od vody, elektriky a prestanou tamnim duchodcum vyplacet duchody, tak je budou milovat?
Je videt jaka spina se dostala v Kyjeve k moci.
Skoro jako by je tam dosadil Velky Opici Mirotvorce s nobelovkou :-)))))))))

13 hlasů

Jako že by Ukrajinci měli živit Rusáky? Hloupý nápad.

My jsme ruské okupanty živili od roku 68 a byla to největší kravina, kterou jsme mohli udělat. Dnes Rusové tvrdí, že Česko je jejich.

Rusáky nekrmit a vyhnat ze své země!

0 hlasů

Vtip je v tom, Heroute, že to není země ukropů. Rusáci tam žijí po staletí, a úkáčka to dostaly do správy historickým omylem. Bylo jasné, že sociálně-inženýrské experimenty Lenina a Chruščova nebudou dlouhodobě fungovat, a jednou se to podělá. Pouze vy, uctívači bolševiků, za ně zuřivě bojujete.

6 hlasů

..ne, Ukrajina by měla plnit své povinnosti vůči svým občanům....bez ohledu na národnost...pokud to odmítá, a dokonce jim zakazuje používat svou mateřšinu jako úřední jazyk, tak je to "kdo z koho" a takhle to dopadá...ti občané, které nechce Ukrajina vyplácet se potom necítí být občany Ukrajiny....

11 hlasů

Povinnosti vůči svým občanům jistě, ale ne těm, kteří se zbraní v ruce chtějí odtrhnout od Ukrajiny. Takovým lidem se poskytuje pouze vězeňský oděv, skromná strava a koule na noze...
Jak by se zachoval Putin k těm, kteří by povstali a chtěli se připojit zpět k Finsku...?

0 hlasů

Jojo, referenda a volby na to byli nackove a bolsevici vzdycky alergicti.
Dokazuje to Coko Hitler v Kyjeve、a i mistni ruda luza jako lustig nebo fekal dvorak-fuk :-)))))

9 hlasů

Uzná naše EU volby nebo ne? Podle mne spustí Kyjev hysterické kvílení a jeho jednotky Azov a spol. spustí provokace, aby po odpovědi domobranců halekaly, že oni nic oni beránci... a EU/USA to radostně potvrdí a volby neuznají... jo a spustí jekot, že to Putin ..... .-)

10 hlasů

Jaképak volby. Vždyť ty vyjadřují přání lidí. To se musí demokraticky, direktivně, příkazem podle přání demokratického Západu v čele s demokratického hegemona USA.

10 hlasů

A když volby budou tak ty voliče - teroristy humanitárně vystřílíme, domovy humanitárně vybombardujeme, uprchlíky vyrobíme.

7 hlasů

franta vranek mel byt u moci v padesatych letech, to by byl masakr.

Dneska pusobi jeho hyperaktivita jen smesne :))

3 hlasy

milion uprchlíků války vyvolané fašisty USA a ËU , a drtivá většina utíká ke zlým rusům , říše ZLA a fašismu jsou dnes bohužel NATO a USA o tom není nejmenších pochyb ,okupanti co denně vraždí civilisty , libyie, sýrie, ukrajina, jemen, irák, afganistán, majdany puče bulharsko, makedonie, arménie,

15 hlasů


Obyvatelstvo Donbasu a Krymu čekají koncentráky a ztráta práv! říká kyjevská neonacistická junta řízená hitlerem usa
http://www.novarepublika.cz/2015/07/obyvatelstvo-donbasu-krymu-cekaji.html

12 hlasů

kyjevská neonacistická junta je pouze teroristická organizace USA fašismu stejně jako alkajda, alnusra, učk, Islámský stát , a očista země od těchto teroristů bude dlouhá

12 hlasů

je přímou povinností každého občana ukrajiny bojovat proti kyjevská neonacistické juntě teroristů ,která se k moci dostala krvavým pučem a svržením demokraticky zvoleného janukoviče

11 hlasů

Píšete hezky, ale popletl jste si strany.

Rusové se krvavým terorem zmocnili vlády nad částí dříve svobodné Ukrajiny, aniž by respektovali demokraticky zvolené představitele.

Naštěstí jsou Rusové mizerní válečníci a ještě mizernější pracanti, takže nejsou schopni válku s Ukrajinou vyhrát.

0 hlasů

Ti ruští mizerní válečníci porážkou nacistického Německa zachránili existenci našeho národa.

5 hlasů

Tak jsem zatím napočítala deset lživých výroků. Je ale divné, že 10 000 rusáků(dle Kyjeva), mizerných válečníků, není schopna vysoce efektivní, moderní, nadšená a odhodlaná armáda Ukrajiny porazit.

7 hlasů

Pokud jste si nevšiml. tak Ukrajina uzavřela dohodu, že Ruskáky z Dombasu vyhánět nebude.

Ruští teroristé ale žádné dohody nikdy nedodržují, takže se stále snaží útočit, ale nedaří se jim.

0 hlasů

Ten slib dali proto, že již z uvedené lokality vyhnali podle nevládních zdrojů až 1 300 000 obyvatel ruské národnosti, takže již jich tam mnoho k dalšímu vyhánění nezbývá. Navíc JV Ukrajinu svého času připojil k Ukrajině jako správnímu celku Lenin, ve snaze zvýšit úroveň průmyslu na celé původní Ukrajině .... to se ale nepodařilo, neboť UK-áčka jsou řádově v průměru podobné inteligence a chutě pracovat jako naši "bratři" romové. Takže záviděli Donbasu relativně vyšší životní úroveň. Jediné čeho jsou plnní je národnostní nesnášenlivost a fašismus . Proto to tam vypadá, tak jak to vypadá !!!

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 48/2017 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

MarketingSalesMedia

Animáček

Top dívky

Popcorn

Interview SK

Exkluziv SK

Sedmička křížovky

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Family

Barrandov Plus


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.