Bez rukaviček
Putin se tvrdě pustil do USA. Chtějí být diktátory nad světem

24.10.2014 17:35

Neobvykle tvrdou kritiku politiky Spojených států obsahoval dnešní projev ruského prezidenta Vladimira Putina na zasedání takzvaného Valdajského klubu v jihoruském Soči. Prezident obvinil Washington, že chce oživit politická schémata z dob studené války, vnucuje veřejnosti tezi jednopolárního světa, manipuluje veřejným míněním a řídí se právem silnějšího.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Alois Ratzinger (29 hlasů) 24.10.2014 18:49

  Docela stačí si přečíst, co všechno americké svině mají na svědomí. ...

 • T.S. Garp (23 hlasů) 24.10.2014 18:27

  USA svoje území nezvětšily, ale válku vedou bez přestávky po celém...

 • Karel Eliáš (23 hlasů) 24.10.2014 19:02

  Myslete si co chcete, ale on řekl naprostou pravdu! Nikdo tak...

 • Jiří Fejgl (22 hlasů) 24.10.2014 18:23

  USA a USáci, nejnebezpečnější stát a národ světa. 90 % zla, které na...

 • Anička Nová (19 hlasů) 24.10.2014 19:00

  Ty máš fakt těžkej mindrák. A začínám tušit, kde to pramení.

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Chteji-Rusko-vtahnout-do-valky-couha-to-jak-slama-z-bot-Zpravodajec-a-disident-Jan-Schneider-pripravil-prehled-deje-od-Majdanu-az-po-sestrelene-letadlo-327691

mapa amerických vojenských základen jak se změnily pod Obamou
http://www.theguardian.com/news/datablog/interactive/2012/oct/23/us-military-deployments-overseas

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

0 hlasů

U ruských hranic operují americká vojska a česká média zase mlčí. Expert Žantovský radí, kde hledat informace

11. 10. 2014 6:51

TÝDEN V MÉDIÍCH Domácí média před veřejností dokonale utajila zprávu o tom, že v blízkosti ruského města Pskov byla nasazena obrněná divize Spojených států. Mediální analytik Petr Žantovský upozorňuje, že kdo se ji chtěl dozvědět, musel sledovat slovenskou agenturu TASR. Zamýšlí se také nad zveřejňováním utajovaných skutečností sdělovacími prostředky a glosuje ukončenou předvolební kampaň u nás.

Pravidelné ohlédnutí za událostmi ve sdělovacích prostředcích začíná Petr Žantovský tím, co média nezaznamenala. „Nepřinesla zprávu o tom, že 7. října, tedy před čtyřmi dny, se vojáci Spojených států vylodili v Estonsku a Lotyšsku, konkrétně dorazila technika obrněné divize Ironhorse do lotyšského města Ventspils a estonského města Tapa a vyložili tam kolem 700 vojáků, tanky Abrams, obrněná vozidla Bradley a další techniku. A tahle brigáda má být nasazena zhruba 150 kilometrů od ruského města Pskov,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz mediální analytik Petr Žantovský.

Kdo by se tuhle zprávu chtěl dozvědět, tak si musí najít tiskovou agenturu Slovenské republiky TASR, ta ji přinesla, ale v českých médiích ji nenajde. „A tak si poněkolikáté tady v tom povídání říkáme, proč se informace o americko-ruském konfliktu vyskytují v Česku tak jednostranně. Já záměrně říkám o americko-ruském konfliktu, protože dnes každý, kdo se tou záležitostí zabývá, ví, že to není ukrajinsko-ruský konflikt, ale že ho akcelerují Spojené státy. Dokonce mnohem víc než Evropská unie, ta je v tomto případě spíše nastrčeným beranidlem amerických vojenských a zejména tedy ekonomických zájmů,“ upozorňuje Petr Žantovský.

Mimořádně cynická politika ze strany USA

Nedávno četl studii docentky Ilony Švihlíkové, jež dokazovala velice přesně obrovskou škodlivost a sebevražednost ekonomických sankcí, které byly vyhlášeny ze strany EU vůči Rusku. „Zároveň dokazovala, že vlastně tyhle sankce poškozují státy, které je vyhlásily, tedy Evropskou unii. Ale mnohem méně poškozují Spojené státy, protože Spojeným státům se tím pádem otevírá

obrovský trh v Evropě, a to je to, oč Americe v tuhle chvíli vlastně jde,“ vybral ze studie mediální odborník.

Švihlíková také upozornila na to, že celá záležitost s břidlicovým plynem může být jedna velká bublina. „Může to být v podstatě jen propagandistický tah, takový trhák, který má těm americkým ekonomickým zájmům otevírat dveře do Evropy, ovšem to nelze jinak, než když se Evropa uzavře před trhem na Východě. To je mimořádně cynická politika, která ze strany Spojených států nebyla k vidění opravdu mnoho desítek let, možná naposledy někdy v padesátých letech, ani dokonce v těch osmdesátých ne,“ podotýká Petr Žantovský.

Nejde o nějakou Ukrajinu, ale o americkou ekonomiku

To považuje za dost hazardní hru s válkou, protože k té válce opravdu dojít může a Američanů by se vlastně nedotkla. „Nebyla by na jejich území, byla by opět na území Evropy a Američané by pouze podle příležitostí, možností a obchodních zájmů dodávali zbraně, zbraňové systémy na tu, nebo na druhou stranu konfliktu. S tím mají své zkušenosti, například z íránsko-irácké války, kdy průběžně postupně vyzbrojovali obě dvě válčící strany. Kdo si to už dnes nechce pamatovat, tak má krátkou paměť, nebo hraje za něčí zájmy,“ domnívá se mediální analytik.

V této souvislosti je proto šokován, že se v českých médiích nedozvíme takovou zásadní věc, jakou je zpráva, že 150 km od ruského města vzniká poměrně silná divize armády Spojených států. „To už přestává opravdu být legrace a je z toho naprosto zřejmé, že tady vůbec nejde o nějakou Ukrajinu, o nějakého Jaceňuka, o nějaký Majdan, o nějaká lidská práva. Tady jde velmi jednoduše o americkou ekonomiku, která je momentálně na bodě mrazu,“ tvrdí Petr Žantovský.

0 hlasů

1,00 EUR = 53,05 RUB


1,00 USD = 41,87 RUB

Dobry propad, kontinualni ..........


1 hlas

radeji USA nez CCCP

4 hlasy

..je zajímavé sledovat, jak se do mne vždycky pustí v jednom šiku zastánci starých pořádků (Macháček, Bulva, Ratzinger, Klepsa)...a emigrantští frustráti (Lustig, portyč...asi i ok ..atd)...a praví pravicoví pravičáci jako Henex, Dvořáková a Dvořák....oni všichni potřebují nějakého nepřítele, proti kterému musí bojovat...sami program a názor vytvořit nedokáží

3 hlasy

Já mám Pavle názor celkem jasný, rozvíjet obchod a vztahy s kýmkoliv i Ruskem je fajn, ale rozhodně to nemá cenu výměnou za přehlížení jeho rozpínavosti a porušování jeho smluvních závazků (Budapešťské memorandum). Stejně jako se mě nelíbil (na rozdíl od tebe, co si na diskusi s tebou vzpomínám) vznik Kosova, podpořený státy NATO, nelíbí se mě připojení Krymu k Rusku ani podpora ukrajinských separatistů Ruskem.
A už vůbec nechápu proč do toho taháš pravičáctví, jednání Ruska snad kromě komoušů má své odpůrce napříč tím co se nazývalo politickým spektrem a defacto tohle dělení nejen v tomto případě nefunguje.

2 hlasy

Já nejsem zastánce starých pořádků. Já jenom nemám rád lidi, co ještě nedávno byli kovaní bolševici a teď jsou kovaní věřící. Proveď si analýzu svého životního postoje.

2 hlasy

Takže Putin je nervóóózní...
Ukrajina se mu moc nepodařila, no představte si to, ti hnusní Ukrajinci se brání! Cesta na Krym pořád žádná a ty zbrojní fabriky jsou vesměs nadranc. Separatisti si dělají co chtějí a už jenom koukají, co kde ukrást. Zabrat Pobaltí je také příliš velké riziko, všude samý NATO. Sankce také nejsou žádný med, ologarchové mu nadávají, už ani do tý Paříže si na kafíčko člověk zaletět nemůže. Prachy docházejí, na Sibiř mu lezou Číňani, lidi nemají co jíst a to má na krku ještě ty utečence z Ukrajiny. Nějak se mu to sere, moloďcovi, měl by zavolat Šimurdovi a poradit se...

4 hlasy

"Cesta na Krym pořád žádná "

Moskevska Pravda psala,ze Putin povolal potomka knizete Potemkina,ktery vybuduje most na Krym a cesta bude jen to hvizdne.

1 hlas

..mi spíš přijde, že Putin je před blízko dosažení svého cíle...to je zaplacení ukrajinských dlužných faktur za plyn....to ostatní sis vymyslel a jaksi se snažíš dokladovat svoje smyšlenky jako vítězství...jako když pořád vítězil Saddám Husajn...zaplacení ukrajinského dluhu byl Putinův cíl...a od loajálního Janukovyče by to nikdy nedostal...za Porošenka to zdá se Západ cálne...

4 hlasy

Aha... Takže Putin vyvolal válku na Ukrajině a anektoval Krym jenom proto, aby mu Ukrajina zaplatila plyn...?
To teda znamená, že až zaplatí tak Krym vrátí...?

1 hlas

Soudruhu Šimurdo, ty jsi musel být kovanej bolševik, když tě nechali studovat v NDR. Teď jsi zase kovanej lidovec a křesťan. A k tomu ještě inženýr přes blbost. Fantastická kombinace soudruhu Šimurdo.

2 hlasy

..Macháčku, ty komunistické jelito, do druhého ročníku vysoké školy technické, strojárny, v NDR si v roce 1976 z VUT v Brně nikdo nelajznul přestoupit..hledali (ADAST Adamov) 7 lidí.. a našli akorát Šimurdu..který žil ve velkém omylu, že když má ve škole jedničku z němčiny, že umí německy:))))...a tak šel....a nad ním stál Bůh:)))

1 hlas

Soudruhu Šimurdo, nikde nevysvětluješ, že jsi nebyl kovanej komunista, když tě nechali studovat v NDR. To jsi musel být hodně spolehlivý soudruh.

1 hlas

No ono by bylo vůbec nejlepší, kdyby se za Šimurdou na valachy odstěhoval a na řízení Ruska najal nějakou zkušenou konsolidační agenturu, třeba z německa nebo z USA.

2 hlasy

Šimurda by mu už vysvětlil, že musí brát věci tak, jak jsou...

2 hlasy

Zámeckej pane, oproti soudruhovi Šimurdovi, bolševikovi vystudovanému v NDR jsi úplně normální člověk.

0 hlasů

A teď se do toho světového bordelu zapojí zámecký pán Hemenex, jinak pitomej pražskej důchodce a všichni jsou z jeho moudrostí poswaní.

1 hlas

Skoč si radši na kafe s Annou proletářkou, budete si rozumět. Pěkná ženská, a chytrá... Já si ji představuji tak nějak jako Petrušku Šustrovou. A můžete probrat i ten můj "zámek"... :-)))

1 hlas

Jsem rád že reaguješ na oslovení Hemenex a na fakt, že jsi pořád jenom pitomej pražskej důchodce.

1 hlas

Už jsem se smířil s tím, že blbečci tvého typu to jinak nesvedou a že jim to dokonce připadá vtipný...

2 hlasy

Placeny trotl npnp a soudruh nacek dvorak tu vresti jako o zivot, to znamena jenom jedno:
Putin rekl jenom pravdu :-))))

4 hlasy

KBGácké prase Putler zas kvičelo?

2 hlasy

No co, řekl jen pravdu , které jsou si vědomi lidé s průměrným IQ a vyšším. Zase staré pořekadlo platí, že pravda je pychlavá a bolí. Placení trolové prosím nereagujte, i když............... co by jste po prachy neudělali hadi bez páteře

5 hlasů

"pychlavá pravda" pro lidi s vyšším IQ

1 hlas

A vidíte, už je tu plno mudrců typu Henex. Ten neumí zareagovat ani na obsah příspěvku, ale zcela jsitě si všimne překlepu. No není to piczus?

2 hlasy

Máš tam "překlep", správně se píše "pyczus"... :-)))

0 hlasů

Ta Putinova "pravda" je opravdu "pychlavá"...

1 hlas

Pražáku, ty seš fakt vzdělanej, ale na Šimurdu nemáš.

0 hlasů

Cílová skupina Putiny propagandy je celkem vyhraněná, naštěstí to vypadá, že lidé přece jen tak blbí nejsou a to co mu žerou doma jinde neprojde.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/obavy-lidi-z-ruska-vzrostly-duvodem-je-konflikt-na-ukrajine_322159.html

1 hlas

Ano - svět řídí tajná židozednářská lobby, která má neviditelnou pavučinou omotané všechny důležité politiky. A kočíruje ho docela dobře. Jsem spokojený. :-)

1 hlas

Obama je něco jako EBOLA.

3 hlasy

"systém vzájemných závazků a dohod" - nu od člověka, co v přímém přenosu jednu mezinárodní dohodu porušil to sedí....

4 hlasy

"Nikto nás nechcel počúvať a nikto sa s nami nechcel rozprávať. Namiesto namáhavého, ale - zdôrazňujem - civilizovaného dialógu urobili prevrat. Zatiahli krajinu do chaosu, ekonomického a sociálneho kolapsu a občianskej vojny s obrovským počtom obetí," povedal Putin......žiaľ bohu taká je pravda....

9 hlasů

http://zpravy.idnes.cz/stihacky-nato-startuji-kruskym-letadlum-v-pobalti-f8g-/zpr_nato.aspx?c=A141024_191913_zpr_nato_inc#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

3 hlasy

Čím více soldátů NATO se bude cpát do Pobaltí, tím více tam bude vojenských incidentů.

4 hlasy

Jenom Rusáci říkají soldát :) Táhni si za Volodou !!! Je čas zatrhnout ruským okupantům tipec !!!

2 hlasy

Jó, jó blbečku, zatrhnout tipec.

1 hlas

Jen za prvních osm týdnů, kdy do Pobaltí dorazily alianční posily a na území pobaltských republik a odstartovala série vojenských manévrů zaměřených na obranu, evidovalo velitelství NATO pro vzdušné operace přes 50 ostrých startů.
V drtivé většině případů k ruským vojenským strojům, které se přiblížily nebezpečně blízko k hranicím některé z pobaltských zemí. Jen pro srovnání, když Pobaltí chránili na podzim roku 2012 čeští letci s gripeny, zaznamenali za celou dobu celkem 12 ostrých startů.

Z toho je vidět, že nejde o žádnou ruskou agresi. Dokud neudělali USA převrat na Ukrajině, byl ve vzdušném prostoru relativní klid.

13 hlasů

Ne z toho je vidět pouze to že Rusové vysírají čím dál tím víc. A po destabilizaci Ukrajiny a anexi Krymu to zkoušejí i na další státy své bývalé državy.

2 hlasy

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Chteji-Rusko-vtahnout-do-valky-couha-to-jak-slama-z-bot-Zpravodajec-a-disident-Jan-Schneider-pripravil-prehled-deje-od-Majdanu-az-po-sestrelene-letadlo-327691

0 hlasů

Putin dal jasně najevo...že dostatečně zvládá militantní nacionalistické válečnické kruhy v Rusku...to je dobře...a že ještě nepoužije kroky, vyplývající z členství Ruska v MMF....to je hodně důležité a pozitivní...

3 hlasy

http://zpravy.idnes.cz/stihacky-nato-startuji-kruskym-letadlum-v-pobalti-f8g-/zpr_nato.aspx?c=A141024_191913_zpr_nato_inc#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

1 hlas

Byl jsem fanda Putina ale naivní,Rus se nepředělá,všechno by se dalo ještě okecat ale zabrání Krymu,jako územního celku Ukrajiny,to teda ne.Takto postupoval Hitler.Jednou byli mezinárodníma slouvama uznán Krym jako součást Ukrajiny a proto šmytec.USA nejsou žádní svatoušci ale od 2.světové války anexi žádnou fyzicky neprovedli

6 hlasů

TO ASI NEMYSITE VAZNE, CO?CO GRENADA,VIETNAM,IRAK,KAMBODZA?

0 hlasů

Putin: Pokud nebude vytvořen "systém vzájemných závazků a dohod" mezi světovými mocnostmi, budou se stále častěji objevovat příznaky světové anarchie.
Přitom anexí Krymu Rusko porušilo smlouvu o Ukrajině, to nebudí důvěru.

3 hlasy

Jistě, pokud by šlo o anexi. Ale toto nebyla anexe ale právo národa ne sebeurčení. Nastudujte si ten rozdíl. Na tomto základě vznikla i naše země a také se z Československa stalo Česko a Slovensko. Anexe to byla v roce 1954, když ruské území s ruským obyvatelstvem Ukrajinec přiřadil k Ukrajině. problém byl v tom, že se tak dělo v dobách totality a tak stejně jako Texasané dnes, nemohli tehdy Krymčani nic proti tomu udělat.

12 hlasů

Texasane, Krymcani, vsechno jedna rodina:-)

2 hlasy

Bondarenko Jelena Anatoljevna

Přátelé, toto je moje prohlášení!

Prosím vás o maximální možné přeposílání. Kdo máte možnost přeložit jej do jiných jazyků a šířit jej dál, prosím připojte se!

Jmenuji se Jelena Bondarenko a jsem lidová poslankyně za Stranu regionů (Partija regionov), která je vůči dnešní vládě na Ukrajině v opozici. Prohlašuji, že se vláda snížila k přímému vyhrožování fyzickou likvidací opozičním politikům na Ukrajině, k odnětí jejich práva na svobodu slova jako opozici v parlamentu i mimo jeho prostory, a také ke spoluúčasti ve zločinech páchaných nejenom vůči opozičním politikům, ale také vůči jejich dětem.
Neustálé vyhrožování, tichý příkaz nepouštět opozici do vysílání většiny ukrajinských kanálů a cílevědomá štvanice, to jsou již atributy každodenního života opozičního poslance na Ukrajině. Všechny, kteří vyzývají k míru na Ukrajině, vláda ihned nálepkuje jako nepřátele národa, jako tomu bylo například v Německu ve 30. a 40. letech minulého století, nebo v době mccarthismu v USA.
Před několika dny ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov, který je vášnivým přívržencem takzvané „strany války“ na Ukrajině prohlásil následující: „Když se u parlamentární tribuny chystá vystoupit Jelena Bondarenko, ruka prostě sama sahá po pistoli“.
Podtrhuji, toto řekl člověk, který má pověření vykonávat funkci hlavního policisty ve státu. Právě před týdnem mi mluvčí ukrajinského parlamentu Alexandr Turčinov zabránil vystoupit na parlamentární tribuně, jako představitelce opoziční frakce „Strana regionů“. Slovo mi vzal pouze za to, že jsem prohlásila, že „vláda, která posílá armádu bombardovat civilní města je zločinná“. Poté dal shovívavě možnost vystoupit radikálům s výzvou zastřelit opozici.
Se vzpomínkou na to, že ještě na konci minulého roku, když v Kyjevě již řádili extremisté, byl můj automobil ostřelován, a tuto skutečnost jsem oznámila orgánům činným v trestném řízení, vnímám podobné hrozby na mou adresu velice vážně.
Také bych chtěla informovat všechny, kdo to ještě neví, že nynější vláda kryje zločince, kteří se osmělili vztáhnout ruku na syna jiného opozičního politika Vladimira Olejnika. Ruslan Olejnik, který pracuje jako okresní prokurátor, byl zbit přímo na svém pracovišti, v důsledku čehož bylo ohroženo jeho zdraví i život. Místo toho, aby byl vyšetřen tento útok na prokurátora při plnění jeho povinností, aby byla vyšetřena skutečnost nátlaku na opozičního poslance a jeho rodinu, vláda tohoto prokurátora propustila. Od svých kolegů každý týden slyším o případech zbití jejich pomocníků, o prohlídkách v podnicích jejich přívrženců, o hrozbách a také o útocích na jejich život, zdraví a majetek.
Ukrajinský informační prostor je téměř celý chráněn, aby se do něho podobný typ informací nedostal, obyčejní Ukrajinci vůbec netuší, že na Ukrajině je veden zločinný boj s opozicí, že právo na svobodu slova zaručené ústavou je všemožnými způsoby potlačováno. Redakce, které přemůžou svůj strach a pracují poctivě, jsou vystavovány útokům nacionalistických bojůvek a organizátoři a účastníci pogromů na redakce, kteří jsou identifikovatelní podle videí a fotografických materiálů, nejsou voláni k odpovědnosti.
Vyzývám mezinárodní struktury, které prohlašují, že jsou stoupenci demokratických principů, aby nejenom vzaly tyto skutečnosti na vědomí, ale aby se zapojili do boje pro uchování a dodržování demokratických práv a svobod ukrajinských občanů.
Metody ukrajinské junty v boji o moc a přesněji v boji za vybudování diktatury na Ukrajině nemají s pojmem „demokracie“ nic společného.

Nečinnost ze strany mezinárodního společenství ve vztahu k těmto do nebe volajícím skutečnostem bude vypadat jako spoluúčast a mlčenlivý souhlas všech těchto zločinů, ke kterým dnes na Ukrajině dochází.
Svobodný svět ztrácí ještě jednu baštu – Ukrajinu. Všichni, kteří za demokracii, práva a svobody člověka bojují nejen slovy, ale opravdovými skutky mohou společně vykonat mnohé. Vždyť jenom společně můžeme zastavit juntu a bratrovražednou válku na Ukrajině!

S pozdravem
ukrajinská lidová poslankyně Jelena BONDARENKO

http://vk.com/elena_bondarenko_official

Příspěvek k "demokratickým" volbám na Ukrajině.

9 hlasů

Dnes jsou u moci na Ukrajině fašouni a oligarchové. Co od takové sebranky chtít?

3 hlasy

Jelena Bondarenko asi neví, že když někdo něco dělá v zájmu hnUSÁků, tak pro něho žádné zákony neplatí? Vždyť ti hajzlové z USA podporovali největší diktátory poválečné doby, kteří konali v jejich zájmu. Z nejnámějších to byl Saddám do doby nežli se jim šprajcnul, pak ho nechali zavraždit a v Chile to byl krvavý fašistický diktátor Pinochet. Prostě a jasně: USA jsou pravá a nefalšovaná Říše zla!

9 hlasů

Dobrá,ale až po volbách

1 hlas

TY SE LAĎAS STAREJ,ABY BYLO U VÁS CO ŽRÁT A KDE KÁLET NA POŘÁDNÉM HAJZLU...VÍŠ CO JE KANALIZACE A ČISTIČKA HOVEN???...NEPLÉST SE ZÁCHYTKOU A LÉČBOU BOLEHLAVU Z CHLASTU!!!

1 hlas

Jenom hňup a idiot píše velkými písmeny.

0 hlasů

USA si musí uvědomit, že Putin nemusí při jakémkoliv konfliktu reagovat nijak...je to velmi nebezpečné a tuto politiku dlouhodobě proklamuje nacionalista Žirinovskij....jinak také vysoký důstojník KGB....mají to rozehrané....

2 hlasy

Putin a Žirinovskij je to samé.Jenom Žirinvskij dělá toho zlého.

1 hlas

..no..i tak se může...určitě to tak lze říci...

0 hlasů

To je spíš agent MOSADu, přečtěte si jeho životopis. Navíc je to po otci polskej žid, tak není divu, že je to fašista. Jmenuje se Vladimir Volfovič Ejdelštejn.

3 hlasy

Žid je fašista, to je stejný protimluv, jako že vy jste chytrá. :)

4 hlasy

Přečtěte si životopis této paní, její články a počínání jejího manžela. Pak mluvte - vy pane chytrej.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Anne_Applebaumov%C3%A1

Jsem zastánce práva státu Izrael na sebeurčení, nepopírám oběti v koncentračních táborech, ale také nepochybuji o účasti židů v zednářské světovládě. To nejsou žádné teorie, ale vše se dá ověřit. Zkuste to a uvidíte.

1 hlas

Anca uspokoji kazdeho:-)

0 hlasů

..tak KGB a MOSAD zase nejsou až tak daleko od sebe...

1 hlas

A ty jsi treti k nim do maryase vid?-)

2 hlasy

Rusko i další země pochopitelně těžko snáší projevy nadřazenosti nebo dokonce pokusy o globální vůdcovství jiné velmoci, ale Rusko a i další významné a lidnaté země skupiny BRICS v podstatě nemusí mít pocit ohrožení. Užitečnější je nabízet pozitivní alternativy, m.j. usilovat o systém mezinárodní kolektivní bezpečnosti na bázi OSN a nesklouzávat protestně do studené války. Současné a budoucí problémy světa nepochybně budou vyvolávat konflikty a radikalizovat různé sektářské, etnické, zájmové atd. skupiny, které budou hledat podporu v zahraničí resp. u velmocí. To je potřeba překonávat aktivní politikou otevřenosti a posilováním důvěry, vyváženosti práv a oprávněných zájmů a utvářením bezpečnostního mechanizmu OSN. A nejít zbytečně na gesta zvyšující mezinárodní napěti, ale naopak cestou jeho uvolňování. Pozitivní vliv na ozdravování situace může mít emancipovaná a nikoliv vazalská politika malých zemí, které zřetelně nikoho neohrožují.

10 hlasů

Nemusí mít pocit ohrožení? Ani když se cpala Ukrajina do NATO, když od ní měla Rusko pronajatou jedinou námořní základnu jaderných ponorek v jižních mořích? Mělo v klidu čekat, až se vojáci NATO objeví v Sevastopolu za plotem základny?
Se trochu zamyslete.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Chteji-Rusko-vtahnout-do-valky-couha-to-jak-slama-z-bot-Zpravodajec-a-disident-Jan-Schneider-pripravil-prehled-deje-od-Majdanu-az-po-sestrelene-letadlo-327691

0 hlasů

Konečně věcný a rozumný příspěvek.

0 hlasů

Myslete si co chcete, ale on řekl naprostou pravdu! Nikdo tak nezbrojí a nevměšuje se do cizích záležitostí jako USA za posledních 30 let. Studená válka byla hnacím motorem pro USA i Rusko pár dekád a nikdo při ní nezemřel (civilista), teď je ale USA v hajzlu a jediné řešení bude další válka, zřejmě světová, za přikyvování EU (jejíž občané budou jen jatečním masem v neschopných rukách demokratů), ještě rádi budeme prosit Rusko nebo Čínu o pomoc!

23 hlasů

Sláva bohu že se vměšují, ve Vietnamu atd jen hnali komunistické svině. Nebýt USA jsme bud pod Němci, kteří by bez "vměšování" vyhráli druhou světovou, nebo pod Rusáky, viz. 1968...Díky USA za pád komunismu a jen tak dál...Ted se "vměšují" proti ISIL, vím by se víc líbilo mlátit s Araby hlavou o zem? God bless USA !!!!

0 hlasů

A proto mám souhlasit s vyprovokováním války kousek od mého domova?
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Chteji-Rusko-vtahnout-do-valky-couha-to-jak-slama-z-bot-Zpravodajec-a-disident-Jan-Schneider-pripravil-prehled-deje-od-Majdanu-az-po-sestrelene-letadlo-327691

0 hlasů

Pěkně to Putin řekl, už toho mám dost jak se armády NATO vydávají na bratrskou pomoc do členských států kde jsou principy západní kultury a cíle USA v ohrožení.
Naposledy ta okupace Skotska když hrozilo osamostatnění, no hrůza ...
Naprostý kontrast od demokratického chování Ruska ke svým sousedům a jeho nezjištná pomoc Gruzii, Čečně, Ukrajině ...

11 hlasů

To jako myslíš, že by si USA v této situaci lajsly vlítnout do Skotska? Tím by ovšem skončily, protože Skotsko je Britské a Britové by si to nenechali líbit. Tohle byl boj Camerona a on ho slibama vyhrál. Je otázka, zda s tím Skoti tak trochu nepočítali a nepřitlačili tím Angličany ke zdi, právě proto, aby se měli lépe.

4 hlasy

Ne Aničko, to si nemyslím. Vůbec si totiž nemyslím že by Američany něco takového napadlo natož, aby si to lajsli. Celý můj příspěvek byl napsán v rovině ironie a fikce, mrzí mě, že jste to nepostřehla.

3 hlasy

Ale pochopila. Proto jsem to napsala. Američani vždycky napadnou toho, kdo se nemůže bránit - nebo si to o něm aspoň myslí. A myslím si, že vy to dobře víte. jen si nechcete připusti, že fandíte neřádovi.

2 hlasy

Nevypadá že jste příspěvek pochopila, jelikož naprosto pomíjíte fakt, že USA Skotsko nenepadli, kdežto rusáci Gruzii, Čečnu a Ukrajinu ano.

1 hlas

Rusaci se budou muset smirit s tim, ze je zap.Evropa a USA vidi jako usmudlane muziky s malymi pery zijicimi v zemljankach:-)

5 hlasů

Ty máš fakt těžkej mindrák. A začínám tušit, kde to pramení.

19 hlasů

.. ale v nějaké soutěži v Londýně o velikost péra vyhráli právě Rusáci a Maďaři....bídně daleko za námi byli Makaróni a Němci...

5 hlasů

Kecate blbosti.. Pred par lety byl u Krause Cech co vyhral svetovou soutez v onanovani..A podle toho, co tu uz vyejakuloval tak to musel byt Lustig nebo nektery z jeho klonu..

2 hlasy

Es ehrt mich, ich war lange in der weiten Amerika und trozdem werde ich von tschechischem Mob beschimpft, wie wenn ich anwesend wäre. :)) danke

0 hlasů

Všechno je jinak ...
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/280337-cesi-ve-velikosti-muzskeho-prirozeni-patri-ke-svetove-spicce.html

1 hlas

To si splet, to byla soutěž o to kdo jsou u toho větší šulíni. Ve velkosti penisů, dle statistik a průměru v národě, když pominu afričany na jednom konci a asiaẗy na druhém, tak z evropských národů prý vedou Francouzi aneb frantíci.

1 hlas

..Frantíci byli za námi....Rusáci, Maďaři..a potom my...Němci byli až na chvostu...nevím, jestli to nebylo jenom measurement EU-šulínů...

1 hlas

Zajímavé ... moje informace jsou pravda dost staré, možná frantíkům dnes kazí průměr ručníkáři i když afričanů tam mají také dost ...

1 hlas

Dvoraku, masli maleho, nezoufej. Strc ho do ulu a--zabouchej..

3 hlasy

ŠÍŘENÍ DEMOKRACIE RUSÁKY U NÁS,BYL OPRAVDU PROŽITEK...SLZY STESKU DOSUD!!!

5 hlasů

Jo beru, to stálo za hovno, ale kolik lidí zařvalo a kolik lidí zařvalo při šíření ideologie USA?!? A počítej!

9 hlasů

Tak snad nemusíme mít tu demokracii po americku. Jsme trochu smolaři. Když v Rusku vládli ukrajinský bolševici, byly jsme jejich vazalové a když v USA vládne nejhorší vláda od dob Nixona, tak jsme zase pod nima. Jedna totalita střídá druhou. A to se máme ještě jako v ráji - představa, že bychom žili v zemi, kde 25% nezaměstnanost mi přijde příšerná. K čemu pak jsou skvělé dálnice a úžasné hotely, když čtvrtina lidí v zemi nemá co do huby a nemá žádnou důstojnost?

7 hlasů

Pozitivní je, že Putin JEŠTĚ nepohrozil odejitím z Rady Evropy a G8....očekávalo se to...

1 hlas

..po výrocích Sikorského, honech švédských tajných služeb na ruské ponorky, a výrocích CIA , že se USA nevyplácí podporovat opoziční hnutí proti stáváajícím vládám...lze jednoznačně říci....že mocenské kruhy Západu vůbec netuší, která bije...oni prostě pohodlně nerušeně dál jedou a přežívají v kolejích "studené války"...Sovětský Svaz vyměnili za Ruskoa dokonce ani nepostřehli...že Ukrajina je samostatný stát..že to není Rusko...a místo Ruska rozbabrali Ukrajinu...

8 hlasů

..z některých dílčích kauz lze sice jednozančně rozpoznat, že západní státy neimplikují svá politická rozhodnutí do své legislativy...např. poskytování politického azylu v Kanadě občanům státu ratifikobvaným kanadským paralamentem do NATO, nepochopení vývoje české legislativy ze strany Švýcarska v kauze MUS..ale to byly dílčí kauzy...Ukrajina je šok.. ale je to zřejmě důkaz proto, že všechno je jenom absurdní divadlo...

2 hlasy

Šimurdo, ty už komunikuješ sám se sebou? Nemáš schizofrenii?

3 hlasy

Minimálně komunikuje s tebou a se mnou.

3 hlasy

..já přispívám k tématu...to se tak má...kokote komunistický...

4 hlasy

To, že je USA globální velmoc, to by snad ani nikdo nechtěl zpochybňovat...ale proč si proti sobě mermomocí štcou nejlepšího a nejsilnějšího spojence...to snad ani nikdo neche...to se tak pouze dobabralo...

4 hlasy

Rusko nikdy nebylo demokratické, je to stále říše zla vedená KGBákem, takový stát nemůže být nikdy spojencem USA, které stojí na demokratických principech. Rusko jestli chce být civilizované a mít jiné spojence než Kubu nesmí prostě přepadat cizí státy a lhát, což je pro Rusko problém...

0 hlasů

USA a USáci, nejnebezpečnější stát a národ světa. 90 % zla, které na světě je, je jejich vinou.

22 hlasů

exaktně 90%? Jak jsi to vypočítal? Jsi prostě úžasný :)

3 hlasy

Neni nutno pocitat..Ono je to ve skutecnosti 100% ale 10 % je takova nutna rezerva..Kdyz Buh da tak i motyka vystreli..

4 hlasy

USA svým postupe ztrácí v Rusku a Putinovi nejsilnějšího spojence...já ani nevím, jestli se to chce..nebo je to jen souhra nějakých nešťastných špatně se kumulujících a vyvíjejících omylů...

4 hlasy

Bravo, Voloďo, bravissimo...moje řeč...

13 hlasů

Na rozdíl od Ruska, nezvětšily USA svoje území po velice dlouhou dobu, zatímco Rusové se o to pokoušejí při každé příležitosti. A někdo musí dělat na světě pořádek. Je mi líto, ale bylo tomu tak i za "studené války" - poté však, co ji Rusko prohrálo, stalo se pouze regionální velmocí a s tím se musí smířit.

9 hlasů

Ty si opravdu dějepisu moc nedal. Víš proč byla Británie nazývána imperiální mocností. Protože měla svoje vazalské státy. A ne malé - Indii, Írán, Austrálii... ale nejmenovaly se Velká Británie. Stejně tak mají teď USA svoje vazaly.

15 hlasů

Ančo...až budeš zase mudrovat k tématu Sjednocení německa, tak první státni film "Good bye, Lenin"..ber to ode mne jako povinné politické školení manšanftu..

2 hlasy

Pěkný film, potvrzuji :)

1 hlas

..ale proč zrovna Anča...povinně....ona totiž setrvačně myslí stále v parametrech plánovitého hospodářství a direktivního řízení..já to znám od mojí maminky, která chodila do loňského roku ráno do Tesca před otevřením, aby na ni zbyly rohlíky..protože v 11.00 už rohlíky\ nebyly...ale stejně tak opačně maslí i ti z druhé strany...

1 hlas

..stáhni film...

0 hlasů

Anca si stahne neco jinyho a tobe vypadnou zlaty zuby:-)

1 hlas

Docela stačí si přečíst, co všechno americké svině mají na svědomí.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/787-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek

29 hlasů

To máš marný Lojzíku, lidi si dobře pamatují co mají na svědomí ruské svině.
Tady si to se svou partičkou naklikáš, ale jak vidno v reále s tím nenaděláte nic.

2 hlasy

Lojziku, ty musis mit pero jako Lenin:-) Balzamovane ...

1 hlas

Zato ty ho máš jak péro z gauče, ne tak dlouhé a pevné, ale zkroucené jak prasečí ocásek (to bude reziduum po předcích).

10 hlasů

USA svoje území nezvětšily, ale válku vedou bez přestávky po celém světě s tisíci obětí. Spojeným státům je jedno, kdo v jejich propagandě nahraní SSSR jako hlavního oponenta. Jestli to bude Írán, jako země usilující o jaderné technologie, Čína jako nejvýkonnější ekonomika na světě, nebo Rusko jako jaderná velmoc.
Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin.
Podle jeho slov, nyní jsou opět vidět pokusy "rozdrobit svět", vytvořit obraz nepřítele, jako za studené války.


23 hlasů

Vytvořit obraz nepřítele... to jistě mluvíš o ruské realitě, že?
Západ si nabíhá od války, kdy v Rusku viděl víc než bylo, "strýček Joe" (Stalin) nebyl dobrákem ale jen menším zlem než Hitler, Putin se vůči euroatlantické civilizaci vymezuje a slušnost pokládá za slabost.

3 hlasy

To nic neznamena. Stalin byl Gruzinec ai Kalousek je mensim zlem nez Hitler.. Protoze ho rozumni lide nepusti abyse stal zlem jeste horsim cehoz on je schopen..

4 hlasy

Co nic neznamená? Stalin byl sice Gruzínec, ale seděl v Kremlu a byl to šéf celého Ruska a přidružených republik. A s Kalouskem už přeháníš, ať je jaký je, ale horší než Hitler? Nešibe ti?

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 3/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.