Demise vlády
Ruská vláda odstoupila, Putin nabídl Medveděvovi jinou funkci

15.01.2020 14:54 Aktualizováno 15.01. 16:20

Ruský premiér Dmitrij Medveděv ve středu oznámil demisi své vlády, kterou podal v souvislosti s návrhem ústavních změn od prezidenta Vladimira Putina. Ten uložil stávající vládě plnit své povinnosti do jmenování nového kabinetu. Oznámila to ruská média. O odstoupení vlády předem podle ruské redakce BBC nevěděli ani její členové, šlo o "naprosté překvapení".

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • aztek polni (8 hlasů) 15.01.2020 16:50

  Ale nikoho nezabili na rozdil od US okupantů a vrahů z Nata. Putin...

 • aztek polni (5 hlasů) 15.01.2020 19:06

  Vy soudruhu pionýre narozeny v roce 2006 se raději začnetě učit,aby...

 • Patrik Vesecký (5 hlasů) 15.01.2020 17:04

  Odtáhni do brusele, německý hemeroide.

 • megera megera (4 hlasy) 15.01.2020 17:17

  největší politik v dnešní době,za něho můžeme jen děkovat vy hloupí...

 • aztek polni (3 hlasy) 15.01.2020 19:10

  Okupanti z US a vrazi a špiny z Nato zase budou zabíjet. Na Bělehrad...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

z mého českého pohledu je mně Putin nesympatický, už kvůli té minulosti v KGB a straně. Jenže Rusko není Česko. Ten národ je specifický, demokracii vlastně nikdy nezažil, většina má v hlavě ještě usídleny všechny ty velikášské kydy kde je jejich země středem vesmíru a stýská se jim po těch sladkých časech. Potřebují cara nebo popa nebo generálního tajemníka, který by jim vysvětlil, co je správné. Putin tohle splňuje a Rusko funguje. Takže se vlastně více bojím toho, jaké bude Rusko bez Putina ... paradoxy :-)

0 hlasů

PRÝ NÁM EU VÍC DÁVÁ, NEŽ BERE

EU nám tedy nedává víc, než kolik sebere. Všechny Evropany z členských zemí dohromady stojí jejich peníze, ale žádné zpět nevrací. Nemá ani jak.V diskuzích o Evropské unii se objevuje stále znovu a znovu argument, že prý nám EU dává víc peněz, než kolik nám bere, obvykle ve formě:

„My ale víc dostáváme, než platíme!“

„Odvádíme daleko méně, než kolik jsme dostali.“

„Česká republika ze společného rozpočtu formou různých programů a politik dostává více peněz, než do něj odvádí, je tedy čistým příjemcem,“ uvádí Euroskop.

A tak dále.

Tento argument na podporu našeho členství v EU nevznikl náhodou, ale byl zcela vyroben na zakázku. Zcela záměrně ho šíří weby placené z EU, které jsou hojně sdílené politiky podporující EU.

A protože je stále opakován znovu a znovu jako zaseknutá gramofonová deska, je na čase vysvětlit, proč tento argument v diskuzi selhává.

Dejme tomu, že ČR skutečně odvádí do EU méně, než kolik jí z EU zase přijde, ale problémem argumentu vidím v jeho záměrném omezování finanční politiky čistě na Českou republiku. Je to stejné jako kdybych vzal fixu, nakreslil na mapu trojúhelník zasahující do ČR, Německa, Polska a prohlásil, že všichni uvnitř v tomhle trojúhelníku dostali v celkovém součtu od EU víc peněz, než kolik odvedli. Tudíž by měli být vděční a Evropskou unii nekritizovat.

Vybrat si ČR je stejně tak náhodné, jako můj trojúhelník.

Co se na to podívat z pohledu celé oblasti, kterou tvoří členské země EU, protože rozpočet EU a finanční politika se odehrává v celé této oblasti. Lidé v členských zemí EU dohromady odvedli do EU daleko víc, než kolik dostali.

Nemusíte být ekonom a nemusíte ani umět matematiku, abyste chápali, že EU je pochopitelně jen další úřad, který je pro nás Evropany nákladem. Sám tento úřad žádné peníze vytváří, negeneruje žádné bohatství. EU pouze žije z peněz Evropanů. My všichni Evropané zaplatíme na daních všechny europoslance, eurokomisaře, jejich poradce a zástupce těchto poradců a mnoho mnoho dalších úředníků.

Bez ohledu na to, jestli jste zastánce nebo odpůrce EU, je zkrátka objektivní fakt, že je to úřad, který funguje z našich peněz, ale sám žádné nevytváří. Neplatí tedy, že EU dává ČR milodary a nic za to nechce.

Celý systém je navíc nemorální. EU vezme peníze Němcům, Španělům, Francouzům a Angličanům, a následně je přerozdělí dle svého uvážení mezi členské státy. Tak i když na ČR padne víc peněz, než kolik do ní ČR odvedla, stále to není správné. Naopak, je to klasický socialismus.

Neplatí tedy, že EU nám dává peníze, protože europoslanci jsou snad hodní a dávají nám nezištné dary. Oni žádné své peníze nemají. Oni je jen seberou lidem, část si nechají a část přerozdělí dle své libovůle.

Dalším problémem je slovo „my“, se kterým se operuje. Říkat, že „my“ jakožto ČR jsme dostali od EU peníze, nedává smysl hlavně díky tomuto slovu. Pravda je taková, že není žádné „my“. ČR je deset milionů zcela individuálních lidí. Ne, nejsme jedna velká masa, která sdílí společný mozek a přemýšlí jako jeden tvor.

Pokud nějaká firma dostane dotace od EU, neznamená, že jsme ty peníze dostali my všichni. Pokud Agrofert dostane milion korun českých ve formě dotací, nedostávám je přeci já, ale ta firma.

Nerozumím tedy tomu, proč bych měl být vděčný EU, jen proto, že mi vezme peníze, část si nechá a část dá ve formě dotací nějaké firmě typu Agrofert nebo obci na stavbu rozhledny.

EU nám tedy nedává víc, než kolik sebere. Všechny Evropany z členských zemí dohromady stojí jejich peníze, ale žádné zpět nevrací. Nemá ani jak. V Europarlamentu nemají stromy, na kterých rostou peníze. Je to předražený úřad, kde někteří eurokomisaři berou i půl milionu korun měsíčně. Vděčnost skutečně není na místě.

https://pravyprostor.cz/pry-nam-eu-vic-dava-nez-bere/
-------------------------------------------------- - ---------------------

SPOLEČENSTVÍ SALAFISTŮ V NĚMECKU ROSTE A VZKVÉTÁ. PROČ? JSOU PŘECE V RÁJI!

Francie, Švédsko a Německo jsou země v Evropě, kde se Salafisté cítí nejbezpečněji a nejjistěji. A je jich tam i nejvíce. Daří se jim výborně, neboť jejich tamní policejní a justiční orgány nechávají na pokoji a v Německu mnozí z nich ještě dokonce pobírají podporu od státu, obvykle ve formě sociálních dávek. Takže Německo je ráj pro salafisty. A do ráje se přece chce dostat každý. A tak do salafistického ráje v Německu přibývají a přibývají další Salafisté.

https://pravyprostor.cz/spolecenstvi-salafistu-v-nemecku-roste-a-vzkveta-proc-jsou-prece-v-raji/

CZEXIT

2 hlasy

Problém není jen to kolik dostanete a kolik odvedete, to by se z čistě našeho (ČR) pohledu mohlo zdát výhodné. Jenže není, "dotace jsou vázané a tedy ČR sice odvede třeba jednu miliardu (jen pro příklad) a dostane zpět miliardu a dvěstě milionů, na pohled výhodné, ale za tu miliardu jsme si mohli postavit cokoli jsme chtěli a bylo na nás, jestli to bude kousek dálnice nebo třeba bordel u hranic. Za dotaci z uhnije si ale smíte postavit jen co "moudří" z brusele určí. Tedy třeba cyklostezku, nebo rozhlednu, případně jinou "nezbytnost" kterou v podstatě nepotřebujete. Takže máme spoustu téměř prázdných cyklostezek a vedle nich rozbité silnice plné děr, máme rozhledny i v údolích, ale chybí nám třeba domovy důchodců. A další problém je, že "dotace" jsou povinně spolufinacovány. Tedy že si část stavby, třeba čističky musí daná obec financovat. To by nebylo až tak špatné, kdyby ale zároveň nebyla povinná dodržovat zhusta nesmyslné "normy" EU. Ty se netýkají ani tak technické části, ale byrokracie. Jeden můj známý byl starostou obce na Vysočině a když mi vysvětloval jak to funguje, nevěřil jsem. Takže třeba osvětlení, nebo čistička, či cokoli jiného. Když to obec staví "za své" tak může oslovit kohokoli, jak s projektem, tak s následnou stavbou a celkem pochopitelně vybírá i podle ceny. Jenže z dotací třeba z EU je to jinak. účastnit se mohou jen a pouze firmy s certifikací EU, které jsou pochopitelně dražší a mnohdy i docela vzdálené. Místo aby to naprojektoval někdo z okresního města za třeba 100 000,- musí to být firma s certifikátem a samozřejmě třeba zaplatíte půl mega a ještě jste nekopli. Stavbu pak dělá firma která je třeba desítky kilometrů vzdálená, má tedy vyšší náklady a díky certifikátu i vyšší ceny, takže místo aby vám to nějaký místní "Francek" postavil za mega, postaví to někdo za pět mega. Ale to je jen začátek, stavbu samozřejmě musíte financovat vy, protože dotace je až zpětná, pokud nemáte v rozpočty potřebné miliony, musíte si půjčit, banka samozřejmě chce úrok, takže tam máte další vícenáklady, no a pro obdržení dotace vám to musí posoudit komise pracující pro EU, takže ta zkontroluje, že jste dodržel vše a potom vám dotaci přizná, nebo vám z ní nějaké procento ubere, protože třeba cement )dodaný certifikovanou firmou) nemá ty echt EU parametry. A samozřejmě celou dobu platíte za půjčku a tetelíte se strachy, jestli dostanete dotaci na stavbu, která by bez EU nesmyslů stály třeba polovic, nebi jen třetinu. Nevím, jestli je to tak u všeho a pokud si to dokážete zafinancovat bez půjčky je to o něco lepší, ale u mnoha věcí je to takhle. Pro velké stavby za miliardy to dokážete nechat "řídit" firmou která se specializuje na EU dotační kokotiny, ale pro menší stavby se to prostě nevyplatí, abyste si za statisíce pořídili někoho kdo vám dokáže zařídit dotaci ve výši podobné své odměně.
Zkusil jsem se na jedné tlachací besedě s politikem od sosanů na tohle zeptat, konkrétně na to že EU nařizuje CO se má stavět, soudruh jen blekotal "je to výhodné" ale nezmohl se na argument. Ono eurohujeři jen melou a netuší o čem.

0 hlasů

Zelený úděl Evropské unie – cesta ke zmaru a nové totalitě

Evropský zelený úděl by přinesl dávno nevídané sešněrování a ideologické podmanění hospodářství, masivní omezení svobody, likvidaci zbytků suverenity členských států, astronomické náklady, zaostávání EU oproti zbytku světa.

https://www.eportal.cz/Articles/10662-zeleny-udel-evropske-unie-cesta-ke-zmaru-a-nove-totalite.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------

Požáry v Austrálií následek globálního oteplování? Ne! Zakládají je muslimové

Austrálie přijala muslimské imigranty a ti se ji odvděčili velice zajímavým způsobem. Například jistý muslimský imigrant Fadi Zraika zakládá požáry, které v poslední obě devastují Austrálií. Kdy byl chycen a poslán před soud, tak se jen smál a dával najevo svou muslimskou nadřazenost.

https://www.eurabia.cz/Articles/33705-pozary-v-australii-nasledek-globalniho-oteplovani-ne-zakladaji-je-muslimove.aspx
-------------------------------------------------- - --------------------

Už nezbývá než se jen smát. Švédská televize: 3 imigranti a 38 různých identit

Policie si je vědoma toho, že existuje rozsáhlé zneužívání rodných čísel (přidělených migrantům) a falešných osobních dokladů (vystavených na tato r.č.) píše se v článku. Zpravodajská redakce švédské televize se zaměřila na tři osoby a zjistila, že např. jsou registrované pod různými identitami nejen v severských zemích, ale i v Evropě, v Německu.

https://www.eurabia.cz/Articles/33704-uz-nezbyva-nez-se-jen-smat-svedska-televize-3-imigranti-a-38-ruznych-identit.aspx

CZEXIT

2 hlasy

Kolik by nás stál hypotetický CZEXIT? https://www.euro.cz/archiv/cena-za-brexit-co-by-znamenal-odchod-britanie-z-eu-1145920 😮

1 hlas

tak je to v demokkraciich normalni.
premier odstoupia vlada padne.
jenom u nas predvadela ozubena ples neco jineho.
no a uplne vyspele demokracie za znovuzvoleni zacinaji valky, letos to poznemili na ukladne vrazdy mirovych vyjednavacu :-)))))))

2 hlasy

a nastoupí dementní Bartoš nebo Kolousek kriminlník to je krásné. A ještě blb z Brna jenž lidem ukradl 35 miliard to je krásné...

1 hlas

Rus = jediná překážka klidu v Rusku.

2 hlasy

Asi tak jako Amík rozlezlý ve světě. Jediná překážka demokracie všude kam vlezl!

3 hlasy

Západní Evropa, Japonsko, tam všude je demokracie a prosperita.
Že Arab svoji zemi nikde na světě neumí spravovat a jediné, co dokáže muslimská cháska je, že cokoliv se jim od vyspělejší civilizace dostane do rukou, to umějí jen a jen zneužívat, za to nemohou USA, ale Kadet. To je přesně ta příčina.

2 hlasy

V Severní Africe na jejich poměry bylo té demkracie dost (viz. Tunis, Alžír, Egypt....), než to tam rozjeb...při "arabském jaru" USA v čele s Barákem Obavou a Saudskou Arábiíe. Dodnes se z Muslimského bratrstva nevzpamatovali. A co se týká té slušnosti a demokracie, tak by se zejména v Japonsku mohl ten světový agresor co učit. I dyž zločinecké geny předků se asi změnit nedají! S tím i Kadet nic nenadělá!

0 hlasů

Zalez germánská štětko.

2 hlasy

Okupanti z US a vrazi a špiny z Nato zase budou zabíjet. Na Bělehrad a za cisaře pána a jeho rodinu padnu vždy! Budu zabíjet bratrySrbi.Je to hrdiský čin být se za okupanty cop rozvrátili skoro celý svět!

3 hlasy

Když už se začali vraždit cizí státníci raketami při vystupování z letadla,dokonce ve třetích zemích, tak aby se měl na pozoru.

2 hlasy

On byl ale do Bagdádu pozván místní vládou na žádost Trumpa a to k "mírovým rozhovorům. Takže ne že někde přestupoval z letadla na letadlo, byl tam sprostě vylákán zbabělou US sebrankou a zabit

0 hlasů

q.soleimani byl šéfem revolučních gard.to je jako u nás milicí.dobře že zařval.akorát měl lepší uniformu než naše milice, které asi okradli fotři bureša,stýbla/junióra.šalóm.

2 hlasy

největší politik v dnešní době,za něho můžeme jen děkovat vy hloupí rusobijci

4 hlasy

Jo, drží ten bordel na kolečkách pořád při životě, ale donekonečna to tak nepůjde, někdo bude muset začít tomu tupému dobytku začít říkat, že žije v bludech jak ekonomických tak historických a že prostě takto to dále jednoho dne nepůjde. Já bych rád viděl Rusko jako zemi, kde se dá jet na dovču, se kterou máme čilý obchodní styk atd.

2 hlasy

A drží ho velmi dobře, jinak by už Rusko bylo humanitárně vybombardováno.

2 hlasy

Vy by rád Rusko v Európske únii, že jo?

0 hlasů

Kde jste to četla?

0 hlasů

Otevření bran nelegální imigraci. Migrační vlna opět sílí. Podrazácké evropské vlády budeme jednou proklínat

MONIKA PILLONI informuje čtenáře Protiproudu o situaci na italské migrační frontě, kde se po skandálním odstavení Salviniho opět rozjíždí migrační byznys na plné obrátky

V Itálii se vylodilo v roce 2019 celkem 11.471 migrantů. Je to o 50,9 % méně než v roce 2018, kdy jich bylo 23.370 a o 90,3 % méně než v roce 2017, kdy jich bylo 119.369.

Snížení dosáhl v roli ministra vnitra Matteo Salvini, který v té funkci působil od 1. 6. 2018 až do 5. 9. 2019. Je nutno dodat, že jeho rozhodnutí byla již pár měsíců bojkotována uvnitř koalice účelové vlády ministryní obrany, Hnutím 5 hvězd a premiérem Contem.

Nárůst imigrace oproti 2018 začal s novou vládou Demokratické strany (Pd) - sociání demokracie s chováním progresivistů a chaotického Hnutí 5 hvězd (M5S). Obě strany se drží vládních křesílek zuby nehty, protože je jim jasné, že většina z nich již nebude znovu zvolena, a proto se jejich nepřirozená slepenina snaží stůj co stůj demokratickým volbám zabránit. Nemají mimo tohoto motivu vůbec nic společného.

Čísla mluví
Statistiky dokládají, že v září 2019, ihned se začátkem jejich vlády "otevřených přístavů," překročil počet příjezdů v roce 2019 poprvé počet příjezdů imigrantů ve stejném období v roce 2018. Tak se dělo i v následujících měsících (září 2.498, říjen 2.017, listopad 1.232, prosinec 589 osob).

Co nás čeká letos?
Otevření bran nelegální imigraci za této italské katastrofické vlády pochopitelně trvá. Oproti roku 2019, kdy se za působení ministra vnitra Salviniho během prvních 3 dní v roce nevylodil ani jeden migrant, se v roce 2020 během stejného období vylodilo už 87 migrantů.

Poblíž oblasti Santa Maria di Leuca v kraji Puglia, vylovila pobřežní stráž přibližně 14 mil od pobřeží celkem 54 Kurdů (původem z Iráku a Íránu), kteří se z Řecka vydali do Itálie na 13 metrů dlouhé plachetnici. Po dvoudenní cestě byli vysíleni, protože je zastihla bouřka. Celkem bylo na palubě 50 mužů, 2 ženy a 2 děti.

Po zlepšení počasí se na Sardínii vydalo přes moře ze severní Afriky 38 Alžířanů. Jezdí v malých skupinkách na loďkách z lokality Annaba, která je italskému ostrovu nejblíže, a přistávají v lokalitě Sulcis. Policie se vydala po stopách migrantů a po 2 hodinách zadržela 7 osob v zóně Porto Budello v Teuladam a dalších 5 několik kilometrů dále. Později byla zadržena další čtyřčlenná skupinka, po té dalších 14 a nakonec posledních 8. Všichni jsou to - mimo jedné ženy - mladí muži v dobré kondici a samozřejmě bez jakýchkoliv osobních dokladů.

https://www.euportal.cz/Articles/22223-otevreni-bran-nelegalni-imigraci-migracni-vlna-opet-sili-podrazacke-evropske-vlady-budeme-jednou-proklinat.aspx

CZEXIT!!!!!!!

3 hlasy

Putinovi by k dalšímu zvolení stačilo přesvědčit Bělorusy, aby vstoupili do SNS. Tím by vznikl nový stát a dle ústavy by Putin mohl znova kandidovat.
Jenže Lukašenko je zatím proti, tak uvidíme, zda tlak Moskvy stupňovaný cenami surovin ustojí.

1 hlas

Žvaníte zcela mimo, Bělorusko je členem SNS a pro vás to jistě bude novinka, ale sídlo SNS je v Minsku, tedy v Bělorusku. Takže melete nesmysly.

1 hlas

No jak, jak? No nijak!

1 hlas

Vláda v Rusku? Fasáda pro zakrytí diktátorského one man show trpaslíka Putina. Jestli tam je nebo podává demisi je úplně jedno, na nic to nemá vliv.

3 hlasy

Asi tak jako ten nadermakolovaný bezmozek Trumpeta. U něho je taky jedno ho chce jestli polovina národa vykopnout z Bílého baráku.

1 hlas

Nemá, a to je dobře, Ten národ dostal za Jelcina šanci si uspořádat život po svém a musel přijít Putin. Proti němu jsou i Arabové demokraté.

1 hlas

Jelcina jako dementa a ožrana a stejně jako dementní špina a šulin Havel! Ano ničena a řeznicky pes z nějž jsi většina dělala prdel z chudáka a primitiva!

1 hlas

Bóže ty to vidíš co je to za kretiéna! Za vychlastanýho_Jelcina začal rozvrat Ruska. V armádě, policii, v hornictví a dalších pro stát důležitých oborech. Nedostávali od státu mzdy (služné) a senioři důchody. Válečným veteránům renty.Začalo rozkrádání vojenského materiálu který mizel v kriminálním prostředí a za hranicema. Stačilo málo a měli tam narvaný MMF ovládaný americkými yevreji,a zadlužení navždy! Jako když si veme našinec půjčku od lichváře.

1 hlas

doufám, že ho zvolí carem na doživotí.chá,chá,chá.

0 hlasů

Odtáhni do brusele, německý hemeroide.

5 hlasů

Ale nikoho nezabili na rozdil od US okupantů a vrahů z Nata. Putin neokupuje žádnou zemi a nezvrátil režim jako to bylo ve Vietnamu nebo v Syrii či Iráku. A ještě neumírají nevinní lidé. Na Bělehrad! A za cisaře pána a jeho rodinou zase zabijem další lidi...

8 hlasů

No, vy nikoho nezabijete, protože se zbraní ani neumíte a navíc už teď kálíte strachy z migrantů, ne tak ještě kdybyste měl jít na šturm. Na to máme profíky, aby takový hnůj, co jen plive na všecko kolem sebe jako vy, do války nemusel a aby se válka nevedla na našem území.

1 hlas

Co žereš že jsi tak správný, a o každém víš všechno! :-))

3 hlasy

O každém ne, jen o vás, frustrátech.

0 hlasů

Vy soudruhu pionýre narozeny v roce 2006 se raději začnetě učit,aby Vaše vědomosti vaše prázdná hlava doplnila. Zase se nachystají demonstrace ,ab takové nuly jako by mohli řvát. Soudruh Minář potřebuje podprůrné šašky co ni neví. I dementní šulin Havel většinou oslovil chudáky a dnes by mu nešli ani bezdomovci. Spíš by na něj řvali špino Havlova táhni k čertu....

5 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.