Sebevražedný atentátník? Není to vyloučené, tvrdí ruská policie

Zahraničí
3. 4. 2017 21:10
Policie a hasiči před petrohradským metrem.
Policie a hasiči před petrohradským metrem.

Ruští vyšetřovatelé nezavrhli variantu sebevražedného atentátníka, který se v úterý mohl v petrohradském metru odpálit a způsobit smrt deseti cestujících. Napsal to ruský zpravodajský server Gazeta. Není prý vyloučeno, že pachatelem mohl být muž pocházející z Kavkazu.

Neoficiální zprávy z policejních zdrojů původně hovořily o muži, který ve vagónu metra odložil tašku s půlkilogramovovu trhavinou a soupravu opustil. Odpálit nálož mohl podle listu Kommersant mobilním telefonem. Další, údajně dvojnásobně silná nálož byla uložena v jiné stanici metra a policistům se podařilo ji včas zneškodnit.

Na internetu se podle serveru Gazeta objevila fotografie s vyobrazením utržené hlavy, která údajně pochází z místa exploze. Obrázek byl později stažen. Oddělení hlavy od trupu je prý při sebevražedných útocích časté, protože atentátník je v ohnisku výbuchu.

V současné době se podle ruských novinářů pátrá po totožnosti atentátníka, není vyloučeno, že pochází z Kavkazu. Server Fontanka oznámil, že petrohradská policie pátrá v kinech, na nádražích a v obchodní střediscích a prověřuje všechny osoby "neslovanského" vzhledu.

Šest hodin po útoku byly dnes otevřeny tři z pěti linek petrohradského metra. Podle serveru Fontanka ale většinou soupravy jezdí prázdné.

 

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Evgenii Kurskov/http://www.fontanka.ru

Další čtení

Vladimir Putin a jeho Rusko nikdy odpovědnost za sestřelení letu MH17 nepřijali

Rusko sestřelilo let MH17 rozhodl soud pro lidská práva. Putin to popírá

Zahraničí
11. 7. 2025
Raketový systém pro střely GMLRS

Trump slíbil zbraně pro Ukrajinu, zaplatí je NATO. Putin ho zklamal

Zahraničí
11. 7. 2025
Moo Deng

Tisíce lidí oslavily v zoo první narozeniny samičky hrošíka. Je celebritou

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ