Michail Gorbačov
Sovětský svaz si krátce před zánikem zvolil prezidenta

14.03.2020 05:41

Sovětský vůdce Michail Gorbačov, který má velkou zásluhu na ukončení studené války, byl také prvním a posledním prezidentem Sovětského svazu (SSSR). Do nově zřízené funkce byl zvolen před 30 lety, 14. března 1990. Jeho prezidentství však trvalo jen krátce, do zániku SSSR v prosinci 1991.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Stalin Lenin (1 hlas) 15.03.2020 00:36

    ty blbe, pred r. 48 jsme byly na 3. miste svetove spicky a jak nas...

  • megera megera (1 hlas) 14.03.2020 12:04

    a to byla velká chyba,jak jsem sověty silně neměl rád,tak po 89 roce...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

LEYNOVÁ: ŽE JE BRUSEL AŽ TAK ODŘÍZNUTÝ OD REALITY JSME NETUŠILI

Úzkostlivé sledování zpravodajských kanálů se vyplatilo: Brusel žije! Takže pokud jsme se báli, co s náma chudákama bude, tak (si) můžeme vydechnout.
Ursula von den Leyenová (vůbec nevadí, že nevíte, o koho jde) prohlásila ve stručnosti asi toto: je nezodpovědné uzavírat hranice jednotlivých zemí (vyvolá to prý dominový efekt), EU chce na hranicích zdravotní kontroly pro které připraví společnou strategii a členské země EU se mohou více zadlužit.. !! To je slušný výkon, nemyslíte?
A nakonec víte co, je dobře, že se nám Ursula takto rozpovídala i když ona zřejmě ohrožená koronavirem není. Zbytek skutečně ohrožené evropské populace si tak uvědomí, co v Bruselu sedí za poklady a jsou to doslova poklady, protože náklady na jejich pobyt v bruselském akváriu jsou v řádu desítek miliard éček ročně. Nelze si představit více nekompetentní prohlášení, než učinila tato osoba v době, kdy i dělníkovi ve šroubárnách je jasné, že je zle. Taky se ptáte, kde byli evropští potentáti v posledních třech měsících?

Bohužel to ale vyvolává i vážné otázky, o co jim ve skutečnosti jde, protože o bezpečnost a zdraví lidí určitě ne. Jinak by se nemohli ohánět špatnými a nekompetentními vyjádřeními úředníků WHO (ti na počátku pandemie, když byla v problémech jen hodně vzdálená Čína, prohlašovali, že se jedná jen o onemocnění chřipkového typu a není se čeho bát). A že se můžeme víc zadlužit? Ano, to asi můžeme. A taky se stát ještě větším vazalem těch kteří nám půjčí. Myslím, že Ursula ví, kdo to je.

Naštěstí se ukazuje, že unijní moloch při opravdové krizové situaci nikomu nepomůže: ani Řecku s uprchlíky, ani Africe a nakonec ani členským zemím se zvládnutím pandemie. Ukazuje se přirozená schopnost menších celků hájit svoji životaschopnost, životní prostor a priority občanů a je to velmi dobře. Bolestivá, ale potřebná lekce tak kromě korekce bezbřehé globalizace přinese i neodvratný zánik umělé “inteligence” z Bruselu. Škoda jen, že to bude i díky liknavosti tamních potentátů stát tolik lidských životů.

https://pravyprostor.cz/leynova-ze-je-brusel-az-tak-odriznuty-od-reality-jsme-netusili/
-------------------------------------------------- - -----------------------
VÍCE EVROPY VÍCE VÍ?

Známe to z nedávných minulostí dobře. Objeví se vskutku zásadní problém (třeba zakřivenost banánů importovaných z Ekvádoru), a ihned se konaly summity.
Konaly se Evropské rady, mimořádné jednání Evropské komise, noční tiskovky, a řešilo se a řešilo. A na každý problém existovala stejná odpověď: je nutno přijmout evropské řešení (myšleno unijní, pochopitelně). Je třeba více Evropy, mudrovali bruselohujeři. Je nezbytné postupovat společně. Problém vyžaduje celoevropský koordinovaný přístup.
Jenže pak přijde covid ostrovid, a co ostrovidí? Kde je teď ta Evropská unie? Kde jsou ony summity? Proč se nejedná do rána? Kde je to pracné a usilovné hledání konsenzu? Kdy už bude to jednotné komuniké? I když normálně se u piva bavíme o ženských, muzice, bolení v zádech, vaření a chlastu, posteskl jsem si včera u stolu: kde je najednou ta slavná Unie? Kde jsou ty summity? Kde je to vyjednávání o společných strategiích? Proč nic takového nevidíme? Proč o nich není slyšet? Z druhé strany stolu dostalo se mi odpovědi: protože tohle je fakt skutečnej problém. Hřebík to dostal rovnou na hlavu.

Přesně tak. O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát. Vlády. Domácí instituce. Tam sedí lidé chytří i hloupí, schopní i neschopní, pracovití i líní, jako všude jinde. Ale mají jasnou odpovědnost a jasné kompetence. A jednají a rozhodují, jak umějí. Najednou objevují kouzlo té zatracované čáry v krajině, které říkáme hranice. Najednou se přijímají opatření v řádu hodin a ne týdnů a či měsíců. Najednou víme, kdo konkrétně je za který konkrétní krok odpovědný.

V krizi bývají obvykle dočasně suspendované některé svobody. Asi je to tak nutné. Doufejme, že jednotkou této dočasnosti nebude opět jeden furt. A že nám po krizi naše svobody vrátí. Ale jedna jediná věc by mohla zůstat i po covidové krizi: vědomí, že demokratický stát je jedinou institucí, schopnou a zároveň oprávněnou řešit veřejné problémy. Ostatní instituce jsou k ničemu. Pryč s nimi.

https://pravyprostor.cz/vice-evropy-vice-vi/

CZEXIT

0 hlasů

kravina.1.presidentem sssr byl rasistický semita žid jákov sverdlov,který vyvraždil celou carskou rodinu, dobytek.kromě jiných zločinů proti humanitě.pakáž.

0 hlasů

Zádce!!!!!!!!!

0 hlasů

a to byla velká chyba,jak jsem sověty silně neměl rád,tak po 89 roce mně ta vaše západní" demokracie",předsvědčila,že není větší zlo než EU a NATO a ušácká demokracie,předvedli nám jak dokáží za pomocí našich sviňuch rozkrást a zadlužit celou celou zem,robit zemědělský a strojní průmysl,a vy mladé howada,kteří neví o čem píši mě ani nekomentujte

1 hlas

Vaše příspěvky netřeba komentovat. Ty se komentují samy. 🐂🤣

0 hlasů

ty blbe, pred r. 48 jsme byly na 3. miste svetove spicky a jak nas spolknul bolsevik tak to slo vsecko postupne do kopru a diky setrvani komousu vsude ve vedoucich pozicich tak ten marazmus trva do dnes.

stbak bures podporovan ksc a komousama plne cssd je jen ukazkou toho v jake pi-ci se furt motame

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 11/2021 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.