Michail Gorbačov
Sovětský svaz si krátce před zánikem zvolil prezidenta

14.03.2020 05:41

Sovětský vůdce Michail Gorbačov, který má velkou zásluhu na ukončení studené války, byl také prvním a posledním prezidentem Sovětského svazu (SSSR). Do nově zřízené funkce byl zvolen před 30 lety, 14. března 1990. Jeho prezidentství však trvalo jen krátce, do zániku SSSR v prosinci 1991.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Stalin Lenin (1 hlas) 15.03.2020 00:36

    ty blbe, pred r. 48 jsme byly na 3. miste svetove spicky a jak nas...

  • megera megera (1 hlas) 14.03.2020 12:04

    a to byla velká chyba,jak jsem sověty silně neměl rád,tak po 89 roce...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

LEYNOVÁ: ŽE JE BRUSEL AŽ TAK ODŘÍZNUTÝ OD REALITY JSME NETUŠILI

Úzkostlivé sledování zpravodajských kanálů se vyplatilo: Brusel žije! Takže pokud jsme se báli, co s náma chudákama bude, tak (si) můžeme vydechnout.
Ursula von den Leyenová (vůbec nevadí, že nevíte, o koho jde) prohlásila ve stručnosti asi toto: je nezodpovědné uzavírat hranice jednotlivých zemí (vyvolá to prý dominový efekt), EU chce na hranicích zdravotní kontroly pro které připraví společnou strategii a členské země EU se mohou více zadlužit.. !! To je slušný výkon, nemyslíte?
A nakonec víte co, je dobře, že se nám Ursula takto rozpovídala i když ona zřejmě ohrožená koronavirem není. Zbytek skutečně ohrožené evropské populace si tak uvědomí, co v Bruselu sedí za poklady a jsou to doslova poklady, protože náklady na jejich pobyt v bruselském akváriu jsou v řádu desítek miliard éček ročně. Nelze si představit více nekompetentní prohlášení, než učinila tato osoba v době, kdy i dělníkovi ve šroubárnách je jasné, že je zle. Taky se ptáte, kde byli evropští potentáti v posledních třech měsících?

Bohužel to ale vyvolává i vážné otázky, o co jim ve skutečnosti jde, protože o bezpečnost a zdraví lidí určitě ne. Jinak by se nemohli ohánět špatnými a nekompetentními vyjádřeními úředníků WHO (ti na počátku pandemie, když byla v problémech jen hodně vzdálená Čína, prohlašovali, že se jedná jen o onemocnění chřipkového typu a není se čeho bát). A že se můžeme víc zadlužit? Ano, to asi můžeme. A taky se stát ještě větším vazalem těch kteří nám půjčí. Myslím, že Ursula ví, kdo to je.

Naštěstí se ukazuje, že unijní moloch při opravdové krizové situaci nikomu nepomůže: ani Řecku s uprchlíky, ani Africe a nakonec ani členským zemím se zvládnutím pandemie. Ukazuje se přirozená schopnost menších celků hájit svoji životaschopnost, životní prostor a priority občanů a je to velmi dobře. Bolestivá, ale potřebná lekce tak kromě korekce bezbřehé globalizace přinese i neodvratný zánik umělé “inteligence” z Bruselu. Škoda jen, že to bude i díky liknavosti tamních potentátů stát tolik lidských životů.

https://pravyprostor.cz/leynova-ze-je-brusel-az-tak-odriznuty-od-reality-jsme-netusili/
-------------------------------------------------- - -----------------------
VÍCE EVROPY VÍCE VÍ?

Známe to z nedávných minulostí dobře. Objeví se vskutku zásadní problém (třeba zakřivenost banánů importovaných z Ekvádoru), a ihned se konaly summity.
Konaly se Evropské rady, mimořádné jednání Evropské komise, noční tiskovky, a řešilo se a řešilo. A na každý problém existovala stejná odpověď: je nutno přijmout evropské řešení (myšleno unijní, pochopitelně). Je třeba více Evropy, mudrovali bruselohujeři. Je nezbytné postupovat společně. Problém vyžaduje celoevropský koordinovaný přístup.
Jenže pak přijde covid ostrovid, a co ostrovidí? Kde je teď ta Evropská unie? Kde jsou ony summity? Proč se nejedná do rána? Kde je to pracné a usilovné hledání konsenzu? Kdy už bude to jednotné komuniké? I když normálně se u piva bavíme o ženských, muzice, bolení v zádech, vaření a chlastu, posteskl jsem si včera u stolu: kde je najednou ta slavná Unie? Kde jsou ty summity? Kde je to vyjednávání o společných strategiích? Proč nic takového nevidíme? Proč o nich není slyšet? Z druhé strany stolu dostalo se mi odpovědi: protože tohle je fakt skutečnej problém. Hřebík to dostal rovnou na hlavu.

Přesně tak. O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát. Vlády. Domácí instituce. Tam sedí lidé chytří i hloupí, schopní i neschopní, pracovití i líní, jako všude jinde. Ale mají jasnou odpovědnost a jasné kompetence. A jednají a rozhodují, jak umějí. Najednou objevují kouzlo té zatracované čáry v krajině, které říkáme hranice. Najednou se přijímají opatření v řádu hodin a ne týdnů a či měsíců. Najednou víme, kdo konkrétně je za který konkrétní krok odpovědný.

V krizi bývají obvykle dočasně suspendované některé svobody. Asi je to tak nutné. Doufejme, že jednotkou této dočasnosti nebude opět jeden furt. A že nám po krizi naše svobody vrátí. Ale jedna jediná věc by mohla zůstat i po covidové krizi: vědomí, že demokratický stát je jedinou institucí, schopnou a zároveň oprávněnou řešit veřejné problémy. Ostatní instituce jsou k ničemu. Pryč s nimi.

https://pravyprostor.cz/vice-evropy-vice-vi/

CZEXIT

0 hlasů

kravina.1.presidentem sssr byl rasistický semita žid jákov sverdlov,který vyvraždil celou carskou rodinu, dobytek.kromě jiných zločinů proti humanitě.pakáž.

0 hlasů

Zádce!!!!!!!!!

0 hlasů

a to byla velká chyba,jak jsem sověty silně neměl rád,tak po 89 roce mně ta vaše západní" demokracie",předsvědčila,že není větší zlo než EU a NATO a ušácká demokracie,předvedli nám jak dokáží za pomocí našich sviňuch rozkrást a zadlužit celou celou zem,robit zemědělský a strojní průmysl,a vy mladé howada,kteří neví o čem píši mě ani nekomentujte

1 hlas

Vaše příspěvky netřeba komentovat. Ty se komentují samy. 🐂🤣

0 hlasů

ty blbe, pred r. 48 jsme byly na 3. miste svetove spicky a jak nas spolknul bolsevik tak to slo vsecko postupne do kopru a diky setrvani komousu vsude ve vedoucich pozicich tak ten marazmus trva do dnes.

stbak bures podporovan ksc a komousama plne cssd je jen ukazkou toho v jake pi-ci se furt motame

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 16/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.