Stalinův režim
Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

07.04.2020 06:21

Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí desítky milionů obětí, byly pracovní tábory, pro které se vžil název gulag. Nápravně-pracovní tábory, ve kterých byla využívána za nelidských podmínek otrocká práce vězňů na těžbu dřeva, práci v dolech či na různých gigantických stavbách, se začaly budovat již za vlády bolševického vůdce Vladimíra Iljiče Lenina, oficiálně byly zřízeny za Stalinovy hrůzovlády.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • tyden tyden (7 hlasů) 07.04.2020 11:02

  18 milionu? tak timhle tempem to za par let budou miiardy :-)))) ...

 • tyden tyden (5 hlasů) 07.04.2020 10:55

  Koronavirus do USA vrátil hlad. Potravinové banky nezvládají ...

 • tyden tyden (4 hlasy) 07.04.2020 10:54

  Koronavirus do USA vrátil hlad. Potravinové banky nezvládají ...

 • Rozlilovic Pjotr (3 hlasy) 07.04.2020 07:29

  Uz se tesim, az tady Rozlil a Vomacka alias tyden tyden budou psat,...

 • Petr Rozlil (3 hlasy) 07.04.2020 13:11

  Anglosaxonsky olizovaci, neslysel jsi, necetl (pochybuji) jsi nekdy...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Vy máte ale starosti!!!!

1 hlas

Albánští muslimové terorizují Řeky a EU k tomu mlčí!

https://www.eurabia.cz/Articles/43978-albansti-muslimove-terorizuji-reky-a-eu-k-tomu-mlci-.aspx
------
Jakmile koronavirová epidemie skončí, migranti se na hranici vrátí, slibuje Turecko

https://www.euportal.cz/Articles/42533-jakmile-koronavirova-epidemie-skonci-migranti-se-na-hranici-vrati-slibuje-turecko.aspx
------
Ukázka brutálních útoku uprchlíku na řecké pohraničníky ...
V českých mediích se začaly opět objevovat články o chudácích uprchlících, kteří se snaží dostat do Řecka. Jací to jsou chudáci se můžete podívat na tato video, které ukazuje útoky uprchlíků na řecké pohraničníky. Házejí zápalné láhve a pod. Jak s asi budou chovat v Evropě, až sem proniknou? A tomuto všemu pomáhají někteří naší zaslepení spoluobčané a neziskovky financované z naších daní skrze EU ...

https://www.eurabia.cz/Articles/43979-ukazka-brutalnich-utoku-uprchliku-na-recke-pohranicniky-.aspx

CZEXIT

0 hlasů

žádná zkazka o povstáních v těch táborech? já vím o dvou.jedno v lágru u pečory,druhé dlouho trvající v kazachstáně.situaci uklidnily až tanky rudé armády a kgb.dost neúplná reportáž, soudruzi.vhodná tak do obrany lidu.

1 hlas

V ČR jsou Gulagy - věznice-i dnes V Glagu byl vězněn, ponižován a mučen např. tykadlový řidič autobusu, Roman Smetana a byl a je tam vězněn POSLANEC a lékař Rath

1 hlas

Solženicin byl v pracovním táboru, Gukagu, a napsal o tom knihu - ví o těch pracovních táborec víc než kdokoliv z nás i když není zcela objektivní.
Knihu okupanti z původního paktu NATO zakázali ale dá se koupit v antikxariátu

1 hlas

Zajímalo by mě, kolik toto studium ÚSTR-ku od r.2008 stálo nás poplatníky a jaký byl přínos pro naši společnost.
A co hitlerovské koncentráky a pracovní tábory, ty také má ÚSTR ve funkčním virtuálním muzeu s využitím 3D animace nebo pouze gulagy?

2 hlasy

pěkné povídání o pracovních lágrech.ovšem nic o dozorčí personálu, po většině semiti židi,a nic o VYHLAZOVACÍCH LÁGRECH.ako to prídě?ve vyhlazovacích lágrech zařvalo skoro 13 milionů.začali už v roce 1918.vedla to rosálue zalkind земляка,s bélou kohen kúnem.1.várka byli bělogvardějci, kterým židovská zvěř trocký-bronštajn a michail frunze slíbili amnestii a svobodný odchod domů, když složí zbraně.potom jich 50 000 ZMASAKROVALI.rita zimmermanovic vedla na kamčatce a čukotce 40 pracovních a 40 vyhlazovacích lágrů.také na solovec ostrovech byl vyhlazovací lágr, vedený semitou židem neftaliem frankem,kaganem a bergmanem.chruščev se tam byl pokochat pohledem.šéf gulagu byl israel israelovič plurin.zajímavé,že nikdo ještě nepředložil solženicinovo knihu двести лет в месте.o židech v Rusku.nobel a najednou ŽÁDNÝ překlad?

1 hlas

Podle brnenskeho Rusaka Rozlila pry Anglie zasobovala celou Asii opiem. Tak jsem zvedavy, co pro tohoto prostacka z ruske ambasady jeste vymysli jeho ridici organ:-)

0 hlasů

Anglosaxonsky olizovaci, neslysel jsi, necetl (pochybuji) jsi nekdy (Wikipedie a dokumentarni filmy ti pomuzou) o boxerskem povstani v Cine? To bylo proti Anglickemu zasobovani Cinu opiem a k tomu se doctes, taky ve Wikipedii schaneno kralovnou. Tak neco cti a potom zvatlej tvoje pitomosti.

3 hlasy

je to blb,který se vydává za historika.každý čí, že od doby založení hong-kongu a i trochu před tím obchodovali briti s čínou na základě opia z indie.to prodali číně a nakoupili hedvábí a čaj pro evropu.mandžu císař číny bral jen stříbro.briti prodávali, museli,opium za stříbro, aby se udrželi v byznysu.

2 hlasy

Henex, vi vzdy velky h.....o, akorat zvatlat rusofobsky zvratky.

1 hlas

I kdyby vyvraždili půl světa, s jejich rudým fanklubem to nehne.

0 hlasů

GERMÁNI VYVRAŽDILI PŮL SVĚTA A S JEJICH FANKLUBEM TO ANI NEHLO.

CZEXIT

0 hlasů

18 milionu? tak timhle tempem to za par let budou miiardy :-))))

ale ted vazne, je to porad hrozne cislo, ale cekam, kdy rude vemeno v redakci neco napise o masovem vrazdeni britskeho imperia.
v americe 100 milionu Indianu, pak dovoz 60 milionu cernochu, z nihz tretina neprezila transport...
a to ani nemusim psat o umele vyvolanych hladomorech v Indii :-)))))
Takze Stalin byl v porovnani s anglanama jenom takovej hodnej strejda :-))))))))
Ale mistni ruda tlupa urcite bude hykat, ze jenom tem barbarum vysvetlovali, jak si cistit zuby a charitativne jim tam staveli zeleznici :-))))))

7 hlasů

v americe vyvraždili indiány po většině španělé a portugalci.briti a frantíci o moc míň v kanadě a lousianě.po založení usa zařvalo v indiánských válkách 20 000 bělochů a 18 000 indyjánů.ti jsou po většině mongolové neb jejich příbuzní.akorát se jim vrátilo to, jak řádili v evropě,i s černým morem.otroky odvážela většina zemí v amerikách a dokonce i semiti židi.soudruh aaron lopez vlastnil 30 otrokářských lodí.

1 hlas

Těch 100 000 000 indiánů jste dost nadsadil, "Když v roce 1492 připlul do Ameriky Kryštof Kolumbus, žilo podle odhadů historiků na území dnešních Spojených států asi 1-10 milionů původních obyvatel." citát je z Wikipedie. Obecně čím je autor dále ode dneška, je udáván nižší počet indiánů na území USADnes pak nadšení aktivisté blábolí o 50 - 100 milionech. Problém je, že prérie byly do počátku 18 století prakticky prázdné, protože se tam domorodí obyvatelé dostali až v době, kdy se tam rozšířili koně a oni se naučili od Evropanů na nich jezdit. Do té doby byl i lov na bizony podstatně menší a cesta přes velké pláně kvůli vzdálenost vodních zdrojů velký problém. Takže jak amerikány nemám nijak rád, tohle je prostě blbost, nemůžete vymlátit víc lidí, než na daném území žije.
A ten "hodnej strejda" to vraždění stihl v době několika málo desítek let, na rozdíl od vámi uváděných (a dost pochybných) příkladů. Ostatně hladomory byly v Indii i před Angličany a jsou v oblasti bývalé kolonie dodnes (třeba Bangladéš). Ostatně na Ukrajině hladomory nebývaly a díky "hodnému strejdovi" to tam poznali hodně zblízka, o počtu mrtvých se dodnes dohadují, jde o jednotky milionů v průběhu asi 3 let. To se těžko trumfne.

0 hlasů

No kdyz se to da dohromady s Jizni Amerikou kde za 100 let ocupace, Spanele vyhubili pres 90% puvodnich obyvatel, tak tech zavrazdenych bude miliony a miliony.

1 hlas

Když se to vezme za celé husitské období tak procentuálně to v Čechách víc. Takhle se to moc rovnávat nedá. A mimochodem kdepak jste přišel na těch 90%?Španělé rozhodně nebyli žádní lidumilové, ale přímé ztráty Aztéků, Mayů a Inků byly vvřádu jednotek procent, prostě pár set Španělů víc pobít nestačilo a následně když byly tyto říše dobyty, byl naopak zájem indiány "šetřit" protože někdo musel na nové pány pracovat. Nakonec stačí se podívat na složení populace v Jižní Americe, velká část jsou buď indiáni nebo míšenci těch "bílých" je tam podstatně méně. Takže představa 90% vybitých je zřejmě ze snů nějaké aktivistky, ale k realitě má daleko. Já se touhle částí světa moc nezabýval, takže přesná čísla z hlavy nevím, ale rozhodně to na 90% nevypadá.

0 hlasů

Jak to myslite s tim husitskym obdobim? Cirkev upalila na krizich tisice a tisice zen a holek obvinenych cirkvi z carodejnictvi? Z cirkevnich loupezi? Podle historiku a spisovatelu, na priklad Marka Twaina, ty taboraky nikdy nezhasly.

0 hlasů

attéky vyhubili španělé/cortéz/ všechny,mayové už končili před tím.spojenci španělů proti inkům byli tamní běloši, blonďáci z vysokých and.tak zvaný lid oblaků, Inkové jim kradli ženy blondýnky po staletí.čačapoja lid.vymřeli na asijské nemoce, které pochytili od španělů.

1 hlas

Mel jsem spise napsat 90% v Jizni Americe, tam kde zili vetsinou Inkove. Nezemreli jen zavrazdenim, a popravama ale nucenou otrokarskou praci na co nebyli vubec zvykli. V dolech, kde museli vykopavat hlavne zlato, stribro , v praselich, kde kaceli stromy aby meli Spanele na stavby domu a jednoduse byli otroci bez spravne vyzivi, odpocinku a domaciho zivota. Za neposlechnuti jim usekavali ruku a praktikovali na nich jine mucednicke zverstva. 90% vyvrazdene Spanelama domorodcu v Jizni Americe mam z Americke Wikipedie, z Libreria de Real Madrid z ruznych historickych clanku. Kolik jinych domorodcu presne Spanele vyvrazdili ve Stredni Americe, Mexiku, Paname a v druhych oblastech nevim. Ja se zajimal o Jizni Ameriku, hlavne Inky a mel jsem uz vrazdebnych krvaku vic nez dost.

0 hlasů

Absolutni pravda. Nikdo, nikdy se nemuze vyrovnat Britskym lumpum ve vrazdeni, loupeziich, chytani a prodavani otroku, zasobovanim celou Asii opiem, 37 kolonij v minulem stoleti, mluvi samo za sebe. Cist jejich historii za poslednich 250 let, tak clovek jen zvraci.

1 hlas

I zde bych s vašimi "argumenty" nesouhlasil. Opiem (pěstovaným v Indii) zásobovali Angličané (konkrétně Východoindická společnost) Čínu, nikoli celou Asii. Důvod byl jednoduchý, potřebovali nakupovat čaj a ten Číňané prodávali jen za stříbro, to Angličané získávali právě za opium, jinam se celkem logicky nevozilo. A pokud jde o otroky, Anglie byla jedna z prvních zemí, která ho zakázala a dokonce pronásledovala i cizí otrokářské lodi vlastně celé 19. století. A lovit otroky se rozhodně evropané nevydávali, prostě proto, že to zajišťovali mohamedáni, především Arabové, kteří pak otroky dodávali na trhy u pobřeží, kde je evropané (především Španělé a Portugalci) nakupovali. Poměrně velké procento otroků dodávali místní náčelníci, nejvíc asi z království Dahomej) Angličané (ani jiní Evropané) rozhodně nebyli nějací andělé, ale vymýšlet si nesmysly, nebo přebírat různé aktivistické bláboly je zbytečné. Nedělejme si iluze, každý národ má něco jako kostlivce ve skříni (včetně nás).

0 hlasů

Mate pravdu, ze Anglie zakazala prodej a odvoz otroku do Ameriky, ale az jich sami odvezli tolik, ze to i pro ne vypadalo velmi nelidsky a o Holandsku a jejich obchodovanim s otrokama jste se vubec nezminil.

0 hlasů

Koronavirus do USA vrátil hlad. Potravinové banky nezvládají

https://www.euro.cz/udalosti/koronavirus-do-usa-vratil-hlad-potravinove-banky-nezvladaji

Počet obětí koronaviru v USA přesáhl 10 000.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-usa-trump-obeti-new-york_2004061956_pj

Rusak 58 a humanitarni bombometcik 10 TISIC.
proste ty vemena musi mit vseho nejvic :-)))))))
ale mistni ruda tlupa ukazuje prstickem na Rusaka :-))))))

5 hlasů

Dnešní statistika z Ruska:
V Rusku dál rekordně roste počet nakažených, oproti pondělku je vyšší o víc než 1100 a dosahuje 7500. Zemřelo 58 lidí, o 11 více než v pondělí.
Moloděc Rozlil tady hlásal absolutní zkroceni koronaviru v Rusku hrdinným V.V. Putinem...

1 hlas

A nedas nam taky zpravu z Anglie a US? V patek v Anglii zaregistrovali pres 4,000 zemrelych na Covid 19 a v US je to dnes pres 10,000 Moulo!

1 hlas

o jakých rekordech to breptate,mešugene?jenom v brokolíně zařvalo a se nakazilo víc špindírů než v celém Rusku,ajnštajn.semita žid de blásio ještě vyzýval soudruhy k oslavám nového čínského roku, protože v číně kvůli koronaviru nemůžou.blbý jak BUREŠ .

2 hlasy

Na asi 145 milionů obyvatel nic hrozného. Ještě stihli pomáhat v Itálii, nyní v Srbsku a poslali éro se zdravotnickým vybavením Trumpovi.

2 hlasy

Zjevně nechápete jak prudký je ten narůst za posledních pár dní. Pokud udrží tuhle trajektorii, tak je Rusko ve stopách Itálie.

0 hlasů

ještě že nejdou ve stopách n.y.statu.tam mají 140 000 případů a skoro 5500 mrtvých.hlavně v brokolíně.

1 hlas

Koronavirus do USA vrátil hlad. Potravinové banky nezvládají

https://www.euro.cz/udalosti/koronavirus-do-usa-vratil-hlad-potravinove-banky-nezvladaji

Počet obětí koronaviru v USA přesáhl 10 000.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-usa-trump-obeti-new-york_2004061956_pj

Rusak 58 a humanitarni bombometcik 10 TISIC.
proste ty vemena musi mit vseho nejvic :-)))))))
ale mistni ruda tlupa ukazuje prstickem na Rusaka :-))))))

4 hlasy

18 milionů? A vidíte.. dneska je to už jen číslo, nikoho to vlastně netrápí. Píše se o tom a to je celý. A my tu s bobkem v gatích a sentimentem na duši řešíme nějakej směšnej koroanvirus s pár tisícovkama mrtvejch...

1 hlas

Kolik zabili US vrazi a vrazi z NATO nevinných lidi jako Srbů nebo syřanů nebo Korejců! Takže vrazi nepočítej své oběti!

1 hlas

Co ty jsi za zrůdu? Když jde o miliony vězňů v Rusku tak to nemá nikoho zajímat? Seď dál s bobkem v gatích jako správný proletář.

1 hlas

Kdyby to šlo, dám pět bodů. Jinak si ale myslím, že diskuze s tímto duševním prosťáčkem nemá cenu. Ten je placen za rozeštvávání a urážení. na nic jiného se nezmůže. Tito amorální jedinci se musí ignorovat.

0 hlasů

Kdyby to šlo, dám pět bodů. Jinak si ale myslím, že diskuze s tímto duševním prosťáčkem nemá cenu. Ten je placen za rozeštvávání a urážení. na nic jiného se nezmůže. Tito amorální jedinci se musí ignorovat.

0 hlasů

Hrabě, J. : Antikomunismus a soudobá buržoazní sociologie armády. Praha, Naše vojsko 1983. 419.

0 hlasů

tomu nevěří KSČM,ZEMAN, ONDRÁČEK, HRAD
ČÍNA NIKARAGUA,KUBA,VENEZUELA

1 hlas

Hlavně dementní šulin čuracký Havel špina křivá a zlodějská vlez do prdele vrahům z NATO! A pedofilní vrah Bill a s ním děvka Hilari vymaštěná a vrah Busch! Vrazi nevinných Srbů a Iračanů a Iranců a Syřanu!

1 hlas

Uz se tesim, az tady Rozlil a Vomacka alias tyden tyden budou psat, ze se vlastne jednalo o wellness pobyty:-)

3 hlasy

A Ledvinka to vše nazve židovskou lží.

0 hlasů

zase LŽETE,ajnstajn.

0 hlasů

vy se mi chcete nabourat do počítače,mešugene?typický odporný semita žid.LŽE to, snaží se to umlčet opozici když nemá na diskuzi.odporné,ajnštajn.chá,chá,chá.šalóm, - mešuge.

0 hlasů

Ledvinka je smradoch nemytej.

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 18/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.