Nepovedený atentát
Špatný zrak Fanny Kaplanové zachránil Leninovi život

10.02.2020 17:04 Původní zpráva

Fanny Kaplanová se narodila 10. února 1890. Jako jedno ze sedmi dětí z židovské rodiny neměla před sebou zářnou budoucnost. Přesto se zapsala do historie - a to nepovedeným atentátem na Vladimira Iljiče Lenina. Ten smrti unikl jen o vlásek, utrpěl však vážná zranění. Bylo hned jasné, že osud útočnice po pokusu o vraždu bolševického vůdce bude zpečetěn.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Jeroným Pražský jr (4 hlasy) 10.02.2020 20:16

  Už zalez zpátky do kanálu, odpade. Tyhle splašky co z tebe vytékají...

 • jadoles nepojedu (3 hlasy) 11.02.2020 08:31

  No možná.Ale spíš by se za Lenina našel někdo jiný.Byla to už taková...

 • aztek polni (3 hlasy) 11.02.2020 14:44

  Dementní špina Havlova a práskač Karel Sabina. Primitiv a nula a...

 • Franta Kocourek (3 hlasy) 11.02.2020 05:17

  Od roku 1990 jsme stále více německou kolonií, píše Martin Koller. A...

 • Jeroným Pražský jr (3 hlasy) 10.02.2020 20:19

  Škoda, že ji to nenapadlo o pár let dříve, dějiny lidstva by možná...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

K socialistické revoluci došlo jen v Rusku, ale našlápnuto k tomu měla řada zemí a jen spousta maličkostí v tom zabránila. ČSR, Masaryk s Benešem, mimoni, ti byli rudí až běda, oba dva adorovali režim v Rusku i pak v SSSR, až to vyvolávalo ve světě velmi pobouřené reakce.

Konec ČSR a jakéhosi zdání demokracie (Masarykovo a Benešovo mocnářství) byl proto jasný: ne že nám to tady na čtyřicet let po válce odpískali komunisti, to byl Beneš. Stejně jako předtím s Hitlerem.

0 hlasů

Prosím Týden.cz, aby zprostředkoval odbornou pomoc pro pana "aztek polni" . Vzpomínám si na jednoho místního diskutéra, který na tom nebyl tak špatně a přesto nakonec v zoufalství vyhodil do povětří panelák ve Frenštátě.

0 hlasů

Kolik stojí jeden Luger? Přispěju! :-D

0 hlasů

Tento příspěvek byl v rozporu s pravidly diskuze a byl administrátorem odstraněn.

Aspíše tobě soudruhu! At žije dementní šulin Havel špina lidská a zlodějská odporná. A největší ničema 20 století jako s manželi Stodovýma a vrahem Roubalem!

1 hlas

aztek opkamůrka japonská smradlavá hnojná

1 hlas

Dementní špina Havlova a práskač Karel Sabina. Primitiv a nula a chudák!

3 hlasy

aztek opkamůrka japonská smradlavá hnojná

0 hlasů

Inteligentní stejně jako tvůj soukmenovec stýblo.
Ještě tě baví překlikávat nicky, eurotrolle?

0 hlasů

Napsal tapetář a vyděšenec Kocourek, to sedlo twl!!!!!

0 hlasů

aztek opkamůrka japonská smradlavá hnojná

0 hlasů

franta moč putzlera a lejno bači z lán.

0 hlasů

franta moč putzlera a lejno bači z lán.

0 hlasů

franta moč putzlera a lejno bači z lán.

0 hlasů

Od roku 1990 jsme stále více německou kolonií, píše Martin Koller. A teď budeme hasit průšvih Západu v Africe. Připravte si 600 milionů

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Šest set milionů korun si navíc připraví čeští daňoví poplatníci během následujících tří let na mise české armády v Africe. Hlavním cílem je Mali, kam naše armáda nastupovala před sedmi lety s tím, že do švestek bude zpátky. Analytik Martin Koller shrnuje, co naši vojáci momentálně v Africe provádějí a jaký to má smysl. „Až se budou naši frustrovaní vojáci vracet, poneseme svůj díl odpovědnosti na pokračující afroislámské migrační vlně. Naši páni v Berlíně a Bruselu nám to připomenou, až budou zase organizovat rozdělování afrického obohacení,“ dodává Martin Koller.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Od-roku-1990-jsme-stale-vice-nemeckou-kolonii-pise-Martin-Koller-A-ted-budeme-hasit-prusvih-Zapadu-v-Africe-Pripravte-si-600-milionu-613118
-------------------------------------------------- - -----------------------
Rozvrat. EU. Fašismus jak vyšitý! Koukejte na Německo. Zděšený pamětník mluví o zavírání lidí

30 LET POTÉ – KROKY K DEMOKRACII Jak na dopis senátorů? Dopisem synátorů! Neotřelé názory klatovského živnostníka Pavla Havlíčka přinášíme v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Hovoří o levicové EU, kdy se bolševik přestěhoval z Východu na Západ. A páchá dobro, ať chcete, nebo ne. Teď spíše zelené než červené. Jak se změnila Evropa za poslední desetiletí? Je tu opět vláda dělnické třídy, jen trochu v jiném kabátě…

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Rozvrat-EU-Fasismus-jak-vysity-Koukejte-na-Nemecko-Zdeseny-pametnik-mluvi-o-zavirani-lidi-613101
-------------------------------------------------- - ---------------------
Prodavačka napsala na síť, jak je těžké zaučit „cikánku“. Udal ji pan Hůle z Člověka v tísni a už je bez práce

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prodavacka-napsala-na-sit-jak-je-tezke-zaucit-cikanku-Udal-ji-pan-Hule-z-Cloveka-v-tisni-a-uz-je-bez-prace-613119
-------------------------------------------------- - ----------------------
UŽ JE (NEZISKOVÉ) ŠÍDLO Z PYTLE VENKU

Určitě jste před pár dny zaregistrovali „migrační” rozruch u Maďarských hranic, u srbského města Subotica. Tak zvaní uprchlíci si tu chtěli vynutit „cestu do Evropy”. Skrz Orbánovo Maďarsko. Media přinášela obvyklé záběry smutných dětských očiček, hnusného plotu, korunovaného žiletkovým drátem, reportéři hovořili s tichými, pokornými lidmi, co chtějí pracovat a zabezpečit tak svou rodinu…

Nicméně Maďaři zůstali neoblomní, povolali posily a přes hranice nepustili ani nohu. Po několika dnech vše skončilo, přijela srbská policie, naskládala migranty do autobusů a odvezla je do azylových center veš vnitrozemí. Až po sem nic nového. Takové „oťukávání”.

Ve válce, každý schopný velitel oťukává svého nepřítele tak zvaným bojovým průzkumem. Zkouší, jak bude reagovat, kde má slabé místo, kde by se dalo postoupit a tak. Podobně je tomu, zdá se, i na frontě migrační. Obojí ovšem vyžaduje řídící autoritu, schopné koordinační centrum, dobré spojení a patřičné prostředky.

Kdo to řídil v Subotici se právě provalilo. Švýcarský zdroj (zde) to uvedl natvrdo – neziskovky. Humanitární neziskovky v čele s Lékaři bez hranic. Mezi migranty na balkánské cestě rozšířili leták o „pochodu za svobodným překročením hranice”. A že sraz je v Subotici (poblíž severní hranice Srbska) ve čtvrtek 6. února v 20 hodin. Leták se podařilo zachytit maďarské televizi M1. Celá cesta byla dobře vyznačena a materiálně zajištěna.

Všichni měli chytré mobily s plánky a instrukcemi, dostatek peněz, oblečení a obuvi. Pracovníci neziskovek je rovněž instruovali, jak se mají chovat a co mají říkat. Že se mají vyvarovat jakéhokoli násilí a vandalismu, dělat ze sebe oběti, že mají cpát dopředu děti a požadovat „jen průchod do Evropy”. Zvláštní brífing se pak týkal novinářů, „kteří budou na hranicích početní”. Před těmi musí demonstrovat svou mírumilovnost, dobré úmysly a hlavě, hovořit o práci a zabezpečení trpících rodin.

Maďarské zdroje k akci uvádějí (zde) že akce byla organizována na sociálních médiích v uzavřených skupinách po dobu několika týdnů. Původně její organizátoři plánovali, že migranti odjedou na maďarskou hranici v pátek za úsvitu, ale poté, co srbské orgány jejich plán odhalily, začalo se dříve. Cílem rozruchu na Maďarské hranici bylo prý získat „dramatické” záběry „tvrdého a krutého” postoje Maďarska k žadatelům o azyl pro potřeby evropského a světového tisku.

Je až s podivem, jak se ti Lékaři bez hranic činí. Nejenže mají vlastní plavidla pro výlov „živého kontrabandu” u Libyjských břehů. Ale už nemohou skrývat, že ty své “výlovky” také aktivně podporují po celé cestě do cílových destinací Evropy. A k tomu jim zajišťují pozitivní PR a pokoušejí se manipulovat a formovat veřejné mínění v jejich prospěch.

A to se nám zřejmě podařilo spatřit jen špičku ledovce…

https://pravyprostor.cz/uz-je-neziskove-sidlo-z-pytle-venku/

CZEXIT

3 hlasy

CZexit a pak už jen CZexitus.

0 hlasů

Ten komplex méněcennosti máš z dětství, nebo to do tebe nacpali na VŠ?

0 hlasů

Proč se ptáte sám sebe, Františku? Si na to odpovězte sám, ne?

0 hlasů

Ten komplex méněcennosti máš z dětství, nebo to do tebe nacpali na VŠ?

1 hlas

Škoda, že ji to nenapadlo o pár let dříve, dějiny lidstva by možná měly světlejší nádech.

3 hlasy

Jistota je kulomet! Když to svěřili takové slepotě, měli ji dát brokárnu.

0 hlasů

Nic by se nezměnilo, Němci by zaplatili někomu jinému, Lenina tam poslali i s 20 000 000 marek ve zlatě přes Švédsko spolu s bandou dalších "revolucionářů", silně pochybuju, že ti další by Uljanova nezastoupili.

0 hlasů

No možná.Ale spíš by se za Lenina našel někdo jiný.Byla to už taková doba.No a kdo ví,možná i horší.

3 hlasy

také si myslím, že v té době a v Rusku neexistovala dobrá volba, jen ty méně špatné. Dnes je v Rusku vzdělanější populace a stejně je pravděpodobnost, že zvolí nějakého v0la pořád dost vysoká ...

0 hlasů

Stejně jako všude na světě,co si budem povídat.Samozřejmě včetně Česka.

0 hlasů

Horší se našla. Stalin. 🐻

1 hlas

Horší akorát dementní šulin Havel špina zlodějská!

2 hlasy

3koda že netrefili pedofilního Billa a tu jehou rudou děvku Hilari a s nima vraha Busche!

2 hlasy

V clanku je jaksi opomenuto, ze mela nejakou dusevmni chrobu.

0 hlasů

Tu měla Hepnarová také,a přesto byla popravena.Pokud tedy se bere nenávist jako duševní choroba.

1 hlas

na duševní choroby se vymlouvají všichni semiti židi co vraždili.od ester přes šoloma šwartzbarda až po adama lanzu,jasona holmesa a stephena paddocka,co střílel v las vegas.holt jsou to ty vrozené aškenázi-20,mizrahi-9 a sefardické-8 vrozené choroby, vlastní toliko židovi.proč to potom volíme? kolik jich má asi šulín?fšech 37?

0 hlasů

také jigal amir.

0 hlasů

Vážnou chorobu mozku měli soudruh dementní šulin Havel a ten by přežil každý režim. I jako potomek šíleného Vavrečky ,krej byl práva ruka dalšího ničemi Bati a ty jeho legendární tahy jak nechal Adolfovi boty v Oslu a jen mu poděkoval,aby celá nemecká armáda se mohla zadarmiko obout mluví o všem!

2 hlasy

A kdy začnete střílet vy? Asi jen otázka času.

2 hlasy

Ten je tak blbý, že nenajde lauf.

0 hlasů

jak je to s těmi Rusy a co je to sovět? to by měl vědět každý žák z hellichovky.akorát asi vy a paroubek to neví.ale ten přicválal z holomóca,polehčující okolnost.

0 hlasů

pochval šulina křivého a ten by se neztratil v žádnem režimu. Práskal už za mlada a ta jeho charta je chcaní do díry! A práskaní bylo v chartě časté už šulina Havla a ožran se činil!

2 hlasy

šulín už je dávno mrtvý,mešugene.co ale dělá bureš s tím šulínovo nakradeným majetkem?vyvlastnil?znárodnil?NE!u koryta dlouho a nic.sám je to ještě větší šulín.váš miláčik bude bručet, podfukář.chá,chá,chá.šalóm.jako krysa.

0 hlasů

chyba láfky.už bručí mešuge krysa rath, také janoušek.teď to chce zavřít bureša.,cizinci musí bručet, pakáž.

0 hlasů

První pujde Kocáb s Horáčkem a na Kalouska už se chystají brzy a ti mu to dají. Po nich už i Žantovský a Kroupa a všem to sečtou!

3 hlasy

Už zalez zpátky do kanálu, odpade. Tyhle splašky co z tebe vytékají jsou otřesný hnůj.

4 hlasy

Nevědomost prý hříchu nečiní.Ale že je to na zabití už v Bibli nepíší.

1 hlas

Spiše okupante at žijí US prasata a vtazi z NATO šulini rudí a odpad lidské společnosti!

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 7/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi