Parlamentní volby na Ukrajině podle prvních odhadů vyhrála Strana regionů prezidenta Viktora Janukovyče, která získala 28 až 30 procent hlasů. Druhá je sjednocená opozice vězněné expremiérky Julije Tymošenkové zhruba s 24 procenty hlasů. Opoziční strana UDAR boxerského šampiona Vitalije Klička má kolem patnácti procent hlasů.
Pětiprocentní práh nutný pro vstup do parlamentu překonala podle prvních odhadů několika společností také národně orientovaná strana Svoboda se zhruba 12 procenty hlasů a komunisti s podobným výsledkem.
Voliči rozhodovali o novém složení jednokomorové sněmovny, kde se o 450 mandátů ucházelo několik desítek politických stran, a to v kombinovaném většinovém a poměrném systému hlasování.
Podle agentury Interfax, která se odvolává na výsledky společnosti TNS a Střediska sociálních a marketingových výzkumů SOCIS, by Strana regionů mohla získat v parlamentu podle stranických kandidátek 74 křesel, Vlast 58 míst, UDAR 36 křesel, komunisti a Svoboda shodně po 29 mandátech.
Podle většinového systému jsou v jednomandátových obvodech na prvním místě rovněž kandidáti Strany regionů (27,8 procenta); druzí jsou nezávislí 19,3 procenta. Kandidáti sjednocené opozice získali 18,3 procenta, UDAR 10,4 procenta, komunisti 8,6 procenta a Svoboda 5,8 procenta.
V konečném součtu by podle Interfax mohla Strana regionů mít 145 mandátů, Vlast 105, UDAR 63, komunisti 44, Svoboda 51. Kromě toho do parlamentu vstupuje i 50 nezávislých.
Kličko ihned po zveřejnění prvních odhadů řekl, že je připraven spojit se v novém parlamentu se sjednocenou opozicí vedenou stranou Vlast a se Svobodou. Připomněl, že UDAR se pro spolupráci s opozicí vyslovil již před volbami. Odmítl jednoznačně spolupráci se Stranou regionů a s komunisty.
Hlasování je považováno za velký test demokracie. Jsou to první důležité volby od příchodu prezidenta Janukovyče k moci v roce 2010. Pozorně ho sledují západní země, které jsou znepokojeny ústupem od demokracie na Ukrajině po uvěznění Julije Tymošenkové v roce 2011.