Ruský <span>medvěd na bruslích</span> sežral ředitele cirkusu

Zahraničí
22. 10. 2009 19:20
Když se cvičený míša stane zabijákem. Ruský státní cirkus.
Když se cvičený míša stane zabijákem. Ruský státní cirkus.

Cirkusový medvěd v Rusku (ilustrační foto).Neštěstí v kyrgyzstánské metropoli Biškeku. Při nácviku na odpolední představení napadl dnes ráno pětiletý medvěd ředitele jedné skupiny ruského státního cirkusu a usmrtil ho. Dalšího muže, krotitele, zuřivý huňáč těžce zranil. Napadený bojuje v nemocnici o život.

K tragédii došlo při nácviku čísla na ledě. Medvěd měl na zadních nohou brusle. Podle kyrgyzských médií se zvíře nečekaně vrhlo na pětadvacetiletého ředitele Dmitrije Potapova a strhlo ho za krk na zem. Smýkalo s ním a způsobilo mu takové rány zuby, že podle lékařů nemohl přežít. Přivolaná záchranná služba se ho marně snažila přivést k životu.

Těžká zranění utrpěl též krotitel, který se napadenému snažil pomoci. Policisté agresivního chlupáče zastřelili.

Když se cvičený míša stane zabijákem. Ruský státní cirkus.Po incidentu policie uzavřela okolí cirkusu a veterináři důkladně prohlédli usmrceného medvěda. Důvod jeho náhlého zuřivého útoku si prý ale dosud nedokáží vysvětlit. S vystoupením s názvem „Medvěd na ledě" nebyly dosud žádné větší problémy.

Znalci cirkusového prostředí v zemích bývalého Sovětského svazu uvádějí, že k útokům podobného druhu docházelo v minulosti jen velmi zřídka.

A to přesto, že medvědi v této části světa musejí pod taktovkou svých krotitelů či majitelů pravidelně předvádět neobvyklé umělecké kousky. Pokud jde o led, vedle prostého bruslení hrávají šikovní ruští míšové i hokej.


Foto: snímek z liveinternet.ru a Profimedia

Autor: - pp -

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ