Téma TÝDNE
Velké velvyslanecké blamáže

23.07.2019 11:13 Původní zpráva

V tajných depeších posílaných do Londýna označil amerického prezidenta Donalda Trumpa za nestabilního a neschopného politika. Když jeho zprávy pronikly na veřejnost, britský velvyslanec ve Washingtonu Kim Darroch raději rezignoval. Řada ambasadorů se musela v minulosti poroučet z úřadu z mnohem prozaičtějších důvodů – kvůli opileckým eskapádám či sexuálním skandálům.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Bob Kadet (1 hlas) 23.07.2019 11:29

    Toho anglického ambasadora by měla nechat ta jejich Mařena zavřít až...

  • Karel Musil (1 hlas) 23.07.2019 11:33

    Je neuvěřitelné, jak tajná zpráva velvyslance o stavu přijímající...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

pravda tupce vzdycky spolehlive rozzuri.
platilo to za komousu a plati to i dnes.
u nas zase sef vojenskeho vyzkumaku letel na hodinu, protoze rekl pravu o novicoku :-))))))

0 hlasů

ofsem v pripade trumpa se soudruh vyslanec velice plete.

0 hlasů

Omlouvám překlep v příspěvku, má být " ...na společenském systému ..." .

0 hlasů

Subjektivní generalizující hodnocení státníka, který je závislý na společenského systému, by nemělo být předmětem depeší. Jejich smyslem jsou operativní věcné informace k vývoji na teritoriu, hybným silám a postojům k daným problémům, stavu vyjednávání atd. Politika USA se stále odvíjí od vědomí nadřazenosti, různých doktrín a stereotypů establishmentu, globálních ekonomických a geopolitických zájmů i vlivu početných tajných služeb, které často omezují objektivní poznání. Potřeba jít cestou kooperativní rovnoprávné spolupráce a spravedlivého světového řádu si ještě vyžádá značné úsilí. Nikdy nezapomenu na tragický osud prezidenta J. F. Kennedyho, který podle slov jeho bratra musel zemřít pro to, že chtěl lepší svět. Snad jeden citát na pozadí: „Celosvětově čelíme masivnímu a nemilosrdnému spiknutí, které pro rozšíření sféry svého vlivu spoléhá především na tajné prostředky: na infiltraci místo invaze, převraty místo voleb, zastrašování místo svobodné volby, na partyzány v noci namísto armád ve dne. Je to systém, který rekrutoval velké množství materiálních a lidských zdrojů pro vytvoření dobře propojené a vysoce efektivní mašinérie, která spojuje vojenské, diplomatické, zpravodajské, ekonomické, vědecké a politické operace…".


0 hlasů

Je neuvěřitelné, jak tajná zpráva velvyslance o stavu přijímající země mohla proniknout na veřejnost, nikdo nepíše jak se to mohlo stát a kdo za to bude potrestán. Takové zprávy píší velvyslanci po staletí ze všech zemí kde působí,..

1 hlas

Toho anglického ambasadora by měla nechat ta jejich Mařena zavřít až zčerná. Za prozrazení "veřejného světového tajemství"!

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 5/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

VIP svět

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi