O tom, že s původem Vladimira Putina to nemusí být jen tak, spekulovali někteří v Rusku už dříve. Mluvilo se o tom, že Vladimir Vladimirovič může být adoptovaný a že se nenarodil v rodině, v níž přišel oficiálně na svět. Nyní se ale rodí další možná senzace. Putin v Kremlu vůbec nemusí být původní, biologický Putin. Ten totiž mohl hrát fotbal v německém nároďáku, zatímco pánem Kremlu, který vládne tvrdou rukou, se stal rodilý Němec.
A jak se tato děsivá pravda odhalila? Je to neuvěřitelné, ale stačila jedna dětská čokoláda.
Skandál nevědomky odstartovala italská firma Ferrero, která v Německu vyrábí populární Kinder Schokolade (Dětská čokoláda) a jež v době před fotbalovým šampionátem v Brazílii poprosila některé známé německé fotbalisty, aby jí poskytli fotografie z dětství.
Tvářičky německých klučinů pak otiskla na obalu zmíněné sladkosti. Na mlsouny se tak z obalů smějí například Michael Ballack, Mats Hummels nebo Rudolf Völler... Tedy, pokud jde u posledně jmenovaného skutečně o Völlera.
Jak si totiž všimli v redakci německého magazínu Die Zeit, (údajný) mladičký Völler jako by z oka vypadl Vladimiru Putinovi. Je s podivem, že zjevnou podobu nezaznamenali ani u výrobce Kinder Schokolade, ani ji nepostřehli jiní němečtí žurnalisté. Že může jít o pána Kremlu zamlada, je přitom nad slunce jasné.
Německý Die Zeit a český Týden pojali podezření, že nejde o náhodnou podobu dvou hochů, ale že se za tím skrývá něco mnohem děsivějšího. Na čokoládě totiž může být opravdu Putin.
Jak se tam ocitl? Snadno, malého Putina vyměnili agenti neblaze proslulého Výboru státní bezpečnosti (KGB) za Rudiho Völlera. Tedy chlapce, který se narodil v německém městě Hanau a jenž se stal slavným fotbalistou a sportovní legendou ještě za svého života.
Völler čutal dlouhé roky za německý národní tým, který mimo jiné získal roku 1990 v Římě titul mistra světa. V dresu Olympique Marseille vyhrál o tři roky později Ligu mistrů UEFA. Němci tak nevědomky tleskali na zeleném trávníků výkonům a gólům Putina. Aktivní fotbalovou kariéru skončil roku 1996 v Bayer 04 Leverkusen a od té doby tam působí jako sportovní ředitel.
Jak se KGB mohla taková záměna podařit? Nebylo to jistě snadné, ale jak známo z historie, slovník "kágébáků" slovo "nemožné" neobsahuje. Ruští, respektive sovětští špioni zvládnou vše. Pokud váhají, vzpruží je účinně myšlenka na Sibiř či otravu thaliem.
Situaci nejspíše napomohla už zmíněná adopce Putina rodinou z Petrohradu. KGB jim ho vyměnila za podobného hošíka v době, kdy si ještě úplně nezvykli na jeho tvář. Situaci v rodině Völlerů v Hanau mohl ruským špionům usnadnit fakt, že měli celkem čtyři syny, takže v nich měli trochu chaos. Otec skutečného Rudiho Völlera byl soustružník a skladník, matka si přivydělávala jako šička a uklízečka.
Týdnu se zatím s Völlerem nepodařilo spojit. Hlavně se ho zeptat, jestli o možné záměně ví, co říká tomu, že je vlastně Rus, a jak by asi vládl v Kremlu on.
Anektoval by Krym, pomohl by vojenskou akcí ruskému obyvatelstvu na východě Ukrajiny? A snažil by se vládnout Rusům až do své smrti? Otázky na otázky.
Putina se redakce kontaktovat nepokusila, protože ví, že by na ni jeho úřad reagoval v nejlepším případě slovy: "Trhněte si!" V horším případě nepublikovatelným výrazem. I tak by ale bylo ohromně zajímavé vědět, jak se coby "čerstvý Němec" cítí.
Padne si s novým poznáním do náruče s proamerickou a proberlínskou vládou v Kyjevě? Poté, co se provalilo, jak se věci s Putinem a Völlerem ve skutečnosti mají, mohla by se světová historie začít ubírat jiným směrem.
Nezodpovězenou otázkou ale zůstává, proč (by) KGB dvojici chlapců ze Sovětského svazu a Německé spolkové republiky vyměňovala? Zamýšlela snad ovlivňovat bundesligu a vydělávat tím v sázení tvrdou měnu, anebo chtěla, aby Rusům opět vládla německá krev, jak tomu bylo v Kremlu za carských dob? Přiznejme, že nevíme nic. Tápeme.
Co ale víme, je, že kdyby Rusku vládl od roku 1999 skutečný Vláďa, mohlo být všechno jinak. Nastává však další problém. Pokud KGB vyměnila Putina za Völlera, mohla totéž učinit také v jiných případech.
Je proto třeba velmi pečlivě prostudovat a porovnat snímky z dětských let Angely Merkelové, Baracka Obamy, Bohuslava Sobotky a řady dalších světově významných politiků. Neleňme a vzhůru do práce. Co by bylo, kdyby... Neděláme nic menšího, než že přepisujeme dějiny.