Ekologie
Využití vodíku sníží emise oxidu uhličitého za 30 let o třetinu

12.04.2020 05:53

Využití vodíkových technologií a zeleného vodíku z obnovitelných zdrojů může do roku 2050 snížit světové emise CO2 o jednu třetinu. Náklady na výrobu vodíku elektrolýzou vody v posledních pěti letech klesly o 40 procent a s dalším technologickým rozvojem a rozšiřováním výroby budou dále klesat.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Honza Hloupý (2 hlasy) 12.04.2020 10:04

    Na konci tohoto optimistického blouznění zase, stejně jako vždy,...

  • Karel Kačaba (2 hlasy) 12.04.2020 07:28

    Aspoň v této složité době laskavě přestaňte s ekoterorismem.

  • karel ledvinka (1 hlas) 12.04.2020 08:54

    obratlovcům dovolíme jenom vdechovat a žádné prdění ani v...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

oprava.... a co kdyby jsme zrušili nesmyslnou globalizaci,dříve byli okrese a kraje více méně soběstačné,státy na 100%,dnes ,aby vydělali nadnárodní firmy a překupníci,se převáží kde co,aby bylo pár šupů pro nadnárodní firmy,výroba v číně a pod.ale oni raději oslavují se slzou v oku grétu,conoravirus ukázal jak je škodlivá globalizace a eu,domorodci jsou hlídání v pohybu,hranice zavřené, plaváčky a ekonomické imigranty bez pasů,kteří prosazují ,čílené a nepřátelské náboženství, ti šílenci sluníčkáři a korektní politici stále vítají ,kdo je bude živit?neziskovky, hlavně za peníze poplatníků hrabou pro sebe,kde se najednou vzali neziskovky,které daňovým plátcům nepomáhají a škodí domorodcům?

0 hlasů

a co kdyby jsme zrušili nesmyslnou globalizaci,dříve byli okrese a kraje víceméně soběstačné,státy na 100%,dnes ,aby vydělali nadnárodnífirmy a překupníci,se převáží kde co,abybolo pár šupů pro nadnárodní kooperace,výroba včíně a pod.ale oni raději oslavují se slzou v oku grétu,conoravirus ukázal jak je čkodlivé globalizace a eu,domorodci jsou hlídání a plaváčky ti šílenci stále vítají

0 hlasů

a znovu pujdou dotace na nesmysl.jsou to takové sociální dávky pro bohaté,jako fotovoltaika,elektroautomobili a pod.buď by to mělo být výhodné nebo ne,žádné dotace pro pár vyvolených

0 hlasů

Na konci tohoto optimistického blouznění zase, stejně jako vždy, najdete svoji peněženku.

2 hlasy

jak vime z biologie,botaniky,skoro veškerá zelená vegetace v noci vypouští co2.když to všechno pokácíme,začne ráj na zemi,o kterém se ani adamovi s efčou nezdálo.

0 hlasů

Zatim staci, ze se dlouhe tydny nemyjes, smradochu Ajnstajne.

0 hlasů

obratlovcům dovolíme jenom vdechovat a žádné prdění ani v templu-methan.

1 hlas

Samo, s vodíkem a čistým spalováním na vodu či vodní páru to vypadá zajímavě. Jenže o tomhle jsem četl už téměř před 50 lety v časopisu ABC :). A zatím kde nic, tu nic.

Jenže ropa a produkty z ní jdou tak lehce používat když máme vše už dávno vymyšlené a vyrobené, včetně spalovacích motorů. A to množství bohatých společností co za tím ropným byznysem stojí. To se nebude měnit jednoduše.

0 hlasů

Snad se jeste poradne promori komousi a bude na planete Zemi o trochu lepe.

0 hlasů

Aspoň v této složité době laskavě přestaňte s ekoterorismem.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 17/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.