Názor sociologa
Zakázat dětem internet je forma zneužívání. Brání jim to v rozvoji

22.05.2018 05:45 Původní zpráva

Už několik let se napříč různými výzkumy vede debata o tom, zda by rodiče měli omezovat svým dětem přístup na internet a regulovat jim čas strávený na mobilech, počítačích či tabletech. Anebo naopak jestli jim mají nechat "volnou ruku", jelikož jde o nástroje, které jim pomáhají v rozvoji po edukační stránce. Sociolog Ellis Cashmore se nyní staví na stranu edukace. Zakázat dětem přístup na internet je podle něj zneužívání rodičovské autority.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Josef Vrána (3 hlasy) 22.05.2018 07:15

    Dobrá ukázka toho, co to znamená když je někdo sociolog, a jak moc je...

  • Jan Janousek (2 hlasy) 22.05.2018 08:51

    Takže když jsem jako dítě dostal zaracha a nesměl ven, protože jsem...

  • jadoles nepojedu (1 hlas) 22.05.2018 09:36

    No dobře,prožívám třetí věk,přesto bych své dětství nevyměnil za to...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Aha. Takže mně mí rodiče taky asi zneužívali. Když jsem něco jako kluk provedl, tak jsem měl zakázáno si číst, koukat na televizi, nebo případně domácí vězení (no nesměl jsem ven... :-) ). Podle stupně průseru a jeho četnosti. Maminko, tatínku, asi se musíte v hrobě obracet. Budiž Vám země lehká a nebe přívětivé. Váš syn.

0 hlasů

Celý svět kouká do obrazovek. Na letišti, na nádraží, v restauracích, v hotelích a ubytovnách, všech věků, všude. Obrazovky jsou zdrojem informací i pobavení. Je třeba se s tím smířit. Problém je tam, kde se rodiče místo dětem sami věnují obrazovce. Např. osamělá matka v neděli v parku s dětmi sama, oči přilepené k mobilu. Otec nikde, matka na mobilu, děti samy, i když blízko matky.

0 hlasů

oči odlepí akorát když jdou vystřílet školu,že jo.i když to dělá skoro celý svět,nejsem vofce jak vy.nebo tupá koza.moje prababička a praděda v životě o počítači ani neslyšeli a žili spokojeně do devadesáti +.

0 hlasů

Pokud někdo znáte dítě,které používá internet k učení a poznávání nového,tak se omlouvám.Já takové neznám.

0 hlasů

Znám. Měla jsem to doma, mladej hrál hry do páté třídy, potom už nasával nové informace o programování a počítačových systémech. Linux, a tak. Teď to studuje úspěšně na VŠ a už si i slušně přivydělává. Nedovedu si přestavit, jak by to s ním dopadlo, kdyby neměl přístup k internetu.

0 hlasů

No dobře,prožívám třetí věk,přesto bych své dětství nevyměnil za to dnešní.Spousta kamarádů,spousta zábavy.Mnoho kamarádů vydrželo ,dodnes se stýkáme.Nemluvíme spolu po sítích,ale třeba u piva.Jsou opravdoví,když je třeba pomůžou.Co mají dnes?Jen u toho sedí,hrajou hry,tloustnou,chytí každou nemoc,do školy jezdí autem,protože jsou líní na krok.Není zrovna tohle zneužívání?A jak to pomáhá rozvoji?O světě neví nic,ani je nezajímá.Rozvoj tělesný tedy nulový,a duševní,pokud za rozvoj nepovažujeme,že už zabije každého zombíka,taktéž nulový.

1 hlas

Pivní rozhovory dobře znám...Kromě toho - generace 50+ jsou všichni vesměs alkoholici, to se u počítače nestane. Tlustí jsou taky, a nemocní navrch - cukrovky, vysoký tlak, plno prášků. Hlavy tupé a neschopné přijmout novou skutečnost, vylágrované z toho piva. Staří lidé zlí a zapšklí.Generace 50+ se nemá moc čím chlubit.

0 hlasů

Tak to se pohybujete ve špatné společnosti. Já jsem generace 70+, alkoholu neholduji a cukrovku mám taky (teda tu stařeckou :-))...
nedávno jsem se sešel se spolužáky, všichni ještě pracují, žádná mátoha mezi nimi není. Až zestárnete tak zjistíte, že to, co píšete, je pouze vaše představa, život je jinde...

0 hlasů

Plus navrch vysoká rozvodovost anebo rozpadlá manželství, která jsou léta jenom formální, a kurve-ní se všichni se všema furt. Ještě se s tím chlubí, kdo kolik čeho ošu-al. Hnus, vašnosti, hnus.

0 hlasů

Zato teď je to dokonalé - rozvodovost žádná, protože všichni žijí na hromádce, alkohol vystřídaly drogy, hlavy vylágrované feminismem, multikulti, genderem, snížená inteligence požíváním nevhodné stravy, čehož je pisatelka dostatečným důkazem...

0 hlasů

Takže když jsem jako dítě dostal zaracha a nesměl ven, protože jsem zlobil, byl jsem vlastně zneužíván a bylo mi zabráněno v rozvoji, to je na žalobu na rodiče!

2 hlasy

Dobrá ukázka toho, co to znamená když je někdo sociolog, a jak moc je užitečný.
Tupost těchto parazitů je překonána pouze velikostí jejich přesvědčení, že oni jsou ta "elita", která má ostatním rozkazovat.

3 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 05/2019 najdete >
Týden

Instinkt

Sedmička

Faktor S

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Plus

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.