Koronavirus
Mohl by zabrat lék, který pomáhal vyvinout Čech

04.02.2020 12:28

Americká společnost Gilead Sciences na experimentální léčbu koronaviru poskytla lék, který byl původně zamýšlen k léčbě eboly. Látku nazvanou remdesivir přitom před lety vyvinul tým vědců v čele s Čechem Tomášem Cihlářem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • doctorX doctorY (2 hlasy) 04.02.2020 13:05

    kdyby, aby, abychom

  • František Kytnar (1 hlas) 04.02.2020 14:50

    To je uplně zázračná náhoda. Emeričani objevili lék na koronavir....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Koronafraška vrcholí: Panika v mezích zákona. Uměle vyrobený virus. Kde se stala chyba, že není zabiják? Proč právě Čína? Dvě centra řízení se opět střetla. Rozhodne to jedno úterý. Všechno je jinak. Nebo teprve bude?

PETR HÁJEK shrnuje celou zkrachovalou Operaci koronavirus, vysvětluje, co je za ní, a vidí malé světélko na konci tunelu, jež ovšem lze stále ještě snadno „zhasnout“

Je to jako sen. Zlý sen, který se v nepravidelných periodách vrací. Tentokrát mu vykladači snů dali jméno koronavirus. Pokud už to slovo nemůžete slyšet, ani vidět, příliš se nedivím. Také už mám při něm mžitky před očima. Leč přesto – či právě proto – je o této další absurditě, která je všechno jiné jen ne vážný zdravotní problém, nutno říci pár zásadních slov.

Nejsem sám, komu od prvních dní, kdy se v Číně tato nemoc objevila, přichází řada zaručených zpráv o jejím původu a fatálních následcích. O statisících mrtvých a miliónech nakažených. Uváděná řádově mnohonásobně nižší čísla z Číny jsou údajně falšována tamní vládou. Jak jinak než „komunistickou“. V zemích demokratického Západu přece něco jako utajování či falzifikace reality není možné. Už proto, že zde máme seriózní, objektivní a svobodná média (hlídací hafany demokracie), na místě prvním ta „veřejnoprávní“, která by nic takového nedovolila.

Je trochu smutné, že tomu běsnění pomáhají tentokrát i některá média mimo hlavní proud, takřečená alternativní (obvykle uváděná s přídomkem „anti“ či naopak „pro“) - tedy antidemokratická, antievropská, proruská, pročínská a tak podobně. Pokusili jsme se tomu předejít, a tak trochu „udat tón“: Hned po „výbuchu epidemie“ jsme uveřejnili článek známého amerického autora, který na očekávané bláznění upozorňoval – s odkazem na zkušenosti s předchozími analogickými komediemi. Marně. Všichni v tom lítají.

Bez rozumu
Není se čemu divit. To, co se (především, ale už ne jen) západní populací provádí zdravotní a farmaceutický hyperbyznys, je těžko vůbec nějak „klasifikovat“. Což samozřejmě vůbec nesouvisí s tím, že velká většina lékařů a mnohé aspekty a objevy západní medicíny jsou úctyhodné. Jenže současně se zdravotnictví stalo jedním z hlavních „odvětví“ politiky – jak vnitřní, tak především mezinárodní. A je ve svých nejvyspělejších podobách organizováno (a připravováno) jako důležitá, možná rozhodující zbraň v probíhajících i chystaných „hybridních válkách“ (jak se říká válčení bez vyhlášení útoku).

To, co pozorujeme v případě aktuálního „koronaviru“, k tomu samozřejmě patří, ale podstata míří k něčemu jinému: k americkému vnitropolitickému zápasu, který letos na podzim vyvrcholí válkou (nikoli soubojem) o Bílý dům. Tak jednoduché (a složité) to je.

Půdorys té frašky je přitom relativně dobře čitelný. Každý, kdo ještě používá rozum, si přece snadno spočítá, že na jednu stranu jde o neskutečně nafouknuté nic. Pokud se však nic takto vášnivě hraje médii i politiky, nějaký hlubší smysl to mít musí. Při současném neslavném uhasínání Operace klimatická změna (s pokusy ovlivňovat počasí napojenými na veletoč fake news) bylo jasné, že musí přijít něco dalšího. Jenže motivace k vyvolání „globální smrtelné epidemie“ byla opět překotná a nepřipravená – podobně jako íránská krize. V obou případech je společný jmenovatel.

https://www.protiproud.cz/politika/4908-koronafraska-vrcholi-panika-v-mezich-zakona-umele-vyrobeny-virus-kde-se-stala-chyba-ze-neni-zabijak-proc-prave-cina-dve-centra-rizeni-se-opet-stretla-rozhodne-to-jedno-utery-vsechno-je-jinak-nebo-teprve-bude.htm

0 hlasů

To je uplně zázračná náhoda. Emeričani objevili lék na koronavir. Možná by se tam u nich našel i původ toho viru, uplně náhodou.

1 hlas

kdyby, aby, abychom

2 hlasy

No jasně, chytrolíne. To ty bys do sebe kopnul tři rumy, pár piv a bylo by vyhráno, že...?

0 hlasů

hemenex, už ses byl dovolit v bruseli, jestli můžeš tak idiotské příspěvky psát???

0 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 9/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi

Barrandov News


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.