Průvodce pubertou
Dívkám rostou prsa, aby se líbily mužům, stojí v dětské knize

30.08.2017 17:31 Původní zpráva

Kniha pro děti, ve které se píše o tom, že ženy mají prsa kvůli tomu, aby přitahovaly muže, vyvolala u čtenářů vlnu nevole. Vydavatelství nařkli ze sexismu a donutili ho se za inkriminovanou pasáž omluvit.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • Honza Hloupý (2 hlasy) 30.08.2017 17:49

    Míra dekadence a lidské zblblosti je opravdu neskutečná, ale je...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Co vím tak se to pojetí má od (některých) evolučních biologů, kteří argumentují, že jak došlo ke vzpřímené chůzi tak jíž nebyla tolik vidět zadnice, a poprsí se stalo jedným z významných tzv. lidských sekundárních pohlavních znaků.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sekund%C3%A1rn%C3%AD_pohlavn%C3%AD_znaky

Ohledně toho pojetí se značně vychází z tzv. behaviorálního konceptu lidského chování, a v tom konceptu je co vím například "láska" jen pojem shrnující nějaké bio-chemické procesy.

Což je mimochodem proč někteří mají značný problém s výkladem evoluční biologie dětem jako jediné pravdy - při čemž se nutně netočí tolik kolem nějakého argumentu jako by byl hlavní argument ohledně zda se člověk jako druh vyvíjel od opice (nebo přicestoval na vesmírné lodi z genetické laborátoře mimozemšťánů, nebo prošel dimenzionální bránou, nebo je důsledek toho, že si Bůh odplivl, atd.), a všehovšudy Bible rovnou na první straně argumentativně docela popisuje celkové evoluční pojetí, ale právě kolem té věci výkladu jako by obzvláště člověk nebyl nic než jak biologický robot. A když se dětem představuje koncept evoluční biologie, tak se to argumentativně těžko může dělat pořádně když posluchačstvo nemá jakékoliv pojetí o tom co že to jsou pudy a podobně.

0 hlasů

Máme zajímavou dobu. Nějaká aktivistka nesouhlasí s existencí určitého faktu, tudíž onen fakt se následně musí zamlčet.
A zbytek společnosti sklapne kufry a řídí se rozhodnutím aktivistky, že daný fakt neexistuje, protože ona s ním nesouhlasí.
Těžko se divit muslimům, že z nás mají srandu.

0 hlasů

Nechějí si přiznat pornoheréééčky. Že čím větší kozy, tím větší mužský zájem. A pootevřená peněženka.

0 hlasů

Velmi dobře si vzpomínám, že když jsem v 6 letech nastoupil na základní školu, tak jsem si hned všiml, že zajímavé holky jsou až na druhém stupni, které měli třídy v druhé budově školy. A nemusel jsem moc přemýšlet proč, ty dva důvody byly prostě k nepřehlédnutí. Tak ať ty feministické cundy jsou s tím sexismem někam do míst, kam slunce nesvítí. Nedokáži pochopit, že se to vydavatelství kvůli něčemu takovému omluví. Proč ty debilní krávy nevyužijí k propagaci knihy tím, že by je by je poctili opravdu brutálním sexistickým útokem?

0 hlasů

Míra dekadence a lidské zblblosti je opravdu neskutečná, ale je zřejmé, že její velikost lze stále posouvat.

2 hlasy
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 1/2022 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Instinkt

Nebezpečné vztahy

Týden rozhovory

Týden speciál

Sedmička křížovky

Sedmička pro ženy

Sedmička pro maminky

Sedmička Krimi

Sedmička Extra

VIP svět

TV Komplet

Sedmička Retro

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.