Obměna viru
Studie: Nynější koronavirus je nakažlivější než originální verze

05.07.2020 12:30

Na celém světě v současnosti dominuje jedna z variant viru SARS-CoV-2, která se odlišuje od té, jež se jako první objevila na sklonku loňského roku v Číně. Vědci přitom zjistili, že tato obměna viru snáze proniká do lidských buněk a je proto zřejmě nakažlivější, než originální verze. Podle agentury AFP to tvrdí nová studie ve vědeckém časopise Cell, podle níž je však ještě potřeba tyto výsledky důkladněji ověřit.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • o k (2 hlasy) 05.07.2020 13:42

  Ano a "evropský superstát je to jediné možné a správné. Jinak Evropa...

 • Vlastimil Machura (1 hlas) 06.07.2020 08:38

  Vy o EU moc nevíte,že ? Jenom to,co Vám nakukal Váš vůdce Pitomio. 🤪

 • Al Capone (1 hlas) 05.07.2020 18:38

  Ty troubo, evropa přežije, ale my ne v dnešním svinstvu, zvaným eu....

 • Franta Kocourek (1 hlas) 05.07.2020 13:08

  Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Sluníčkáři požadují odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus

To už je fakt hnus. Aktivista „protirasistického“ hnutí Black lives matter Shaun King požaduje odstranění soch a obrazů „bílého Ježíše“. Prý se jedná o rasismus. Stejně tak americká zmrzlina Eskimo mění název, protože je prý rasistický… Česká verze Eskyma to jen zvažuje. Úpravy zvažuje i Kofila s obrázkem mouřenína… Tohle je totální šílenství. Vidíme, jakou budoucnost nám sluníčkáři chystají. Celé se to zvrhává v protibělošský rasismus. Na takovýhle "Západ" fakt patřit nechci. Demoblok a Piráti ano.

https://www.euportal.cz/Articles/42822-slunickari-pozaduji-odstraneni-soch-a-obrazu-bileho-jezise-pry-se-jedna-o-rasismus.aspx
------
EUROKOMISAŘKA PRO ROVNOST TROUBÍ DO BOJE PROTI NORMÁLNÍ RODINĚ. Vše se točilo kolem utrpení LGBT+ komunity...

https://www.euportal.cz/Articles/42812-eurokomisarka-pro-rovnost-troubi-do-boje-proti-normalni-rodine-vse-se-tocilo-kolem-utrpeni-lgbt-komunity-.aspx
------
JE VYSTOUPENÍ Z EU DĚTINSKÉ?

Projekt EU je jasně naprogramován k evropskému superstátu. Lisabonská smlouva je jenom dalším z kroků, které dokazují, že jde o to vymazat národní státy z politické mapy a nahradit je centrálním rozhodováním, kde rozhodující vliv bude německo-francouzský. Toto základní paradigma „evropské myšlenky“ je nezměnitelné, neboť změna by popřela myšlenku samu. Líbivá představa konjunkturálních politiků, že EU případně trochu vylepšíme a nasměrujeme správným směrem, je logicky nemožná. Nelze opravit něco, co je z podstaty neopravitelné. Zrovna tak jako nemělo smysl vstupovat v dobách komunismu do KSČ a chtít vylepšovat systém zevnitř. „Pragmaticky, realisticky,“ jak se i tenkrát říkalo. Zrovna tak jako nemělo smysl vylepšovat socialistické Československo a bylo zapotřebí jednoznačně pohřbít starý systém a uvolnit místo společenské transformaci. EU transformovatelná není. Spoléhat se na bruselské prozření a doufat v jakousi nápravu k lepšímu je bláhové – chcete-li dětinské. Je to spoléhání na třetí cestu. Že nás nechají vrátit se „před Lisabon“? Že se zastánci evropského superstátu umoudří? To nám pak začnou vládnout spravedlivěji a začneme to mít konečně rádi? Je jistým paradoxem, že nikdo se neuměl v minulosti vymezit proti třetím cestám lépe a přesvědčivěji než právě prezident Václav Klaus.

Idea vystoupení z EU je nepochybně jedním z nejvýznamnějších politických témat naší doby. To je základní východisko Strany nezávislosti České republiky. Říkáme nahlas a jednoznačně, že vystoupení z EU je naším prvořadým cílem. Říkáme to bez vytáček. Bez pragmatického taktizování ve snaze nadběhnout části voličského mainstreamu. Principiální ideje nesnesou kličkování. Takové kličkování bylo už mnohokrát začátkem konce nejedné důležité myšlenky i jejích nositelů.

Nemá cenu se dnes přít, jestli se EU rozpadne dřív, než my k tomu dospějeme vlastním vývojem. Nemá cenu se strašit tím, jak moc se nám Západ za touhu po nezávislosti bude mstít (ten demokratický a svobodomyslný Západ…). Nevíme, k jakým křižovatkám nás budoucnost přivede a před jaká konkrétní politická rozhodnutí budeme postaveni. Vždy má ale smysl vidět cíl jasně a nemlžit o podstatných okolnostech. Jedině tak se dokážeme na křižovatkách rozhodnout, která cesta ukazuje správným směrem. Jedině tak se dokáží spojit jednotlivci nebo třeba politické strany za stejným cílem, když ho budou vidět před sebou zřetelně a jednoznačně.

Cílem SNČR je nezávislost České republiky a myslíme to vážně. Vystoupení z EU nemá alternativu.

https://pravyprostor.cz/je-vystoupeni-z-eu-detinske/

CZEXIT

1 hlas

Ano a "evropský superstát je to jediné možné a správné. Jinak Evropa nepřežije a to ví dobře i Rusko a proto se všemožně snaží evropský projekt narušovat. Bohudíky se jim to nepodaří. A článek je o koronaviru.

2 hlasy

Ty troubo, evropa přežije, ale my ne v dnešním svinstvu, zvaným eu. tobě vůbec nedochází, že tady poroučí germáni a frantíci. Typický zdegenerovaný pražák.

1 hlas

Vy o EU moc nevíte,že ? Jenom to,co Vám nakukal Váš vůdce Pitomio. 🤪

1 hlas
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 20/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička pro ženy

Sedmička Naše životy

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.