Děti dospívají rychleji kvůli sexu v televizi, myslí si rodiče

12. 4. 2011 12:21
Kvůli podobným scénám mají děti a dospívající pocit, že by měly vypadat starší, než doopravdy jsou, a tak se podle toho také chovají.
Kvůli podobným scénám mají děti a dospívající pocit, že by měly vypadat starší, než doopravdy jsou, a tak se podle toho také chovají.

Pořady i reklamy v televizi jsou plné erotických scén, a proto jsou děti téměř odmalička pod tlakem, který je nutí dospívat rychleji a snažit se vypadat starší, než doopravdy jsou. V britském průzkumu se k tomuto názoru přihlásilo devět z deseti rodičů.

Většina rodičů dále uvedla, že hranice desáté hodiny večerní, po níž se mohou lechtivé scény bez problémů vysílat, už nemá žádnou váhu. Podle čtyřiceti procent dotazovaných se totiž záběry, před kterými by děti raději měly být chráněné, vysílají po celý den.

"Fakt, že se na těchto názorech shodla drtivá většina rodičů, svědčí o tom, že nejde jen o bezdůvodnou paniku, ale o výsledek každodenních zkušeností," řekl deníku Daily Mail vedoucí výzkumu Reg Bailey. 

Studie vznikla týden po tom, co Británii zaplavila reklamní kampaň oblečení Jack Wills, která pobouřila rodiče, jelikož se v ní objevují polonazí chlapci i dívky. V září minulého roku zase britské publikum špatně neslo finálové kolo soutěže X Factor, v němž jen ve spodním prádle vystoupila zpěvačka Christina Aguilera a svlékla se i její kolegyně Rihanna. Na vystoupení si stěžovaly více než tři tisíce diváků.

Na zmíněné vystoupení Christiny Aguilery se podívejte zde:

 

 

Další čtení

USA daly přednost svým zájmům, uvedl Bílý dům k pozastavení dodávek Ukrajině

Zahraničí
2. 7. 2025

V Ostravě dnes začíná festival taneční hudby Beats for Love

Kultura
2. 7. 2025

Izrael podle Trumpa souhlasil s nezbytnými podmínkami pro příměří s Hamásem

Zahraničí
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ