To, že se muž zajímá o svůj zevnějšek, neznamená, že musí být gay. V posledních letech se výrazně posunula hranice toho, co vnímáme jako běžné chování. Podle socioložky Erynn Masi de Casanové z University of Cincinnati je pojem metrosexuál těsně před vymřením.
Stačilo se zeptat mužů ve třech amerických velkoměstech, aby bylo jasno. Drtivá většina z nich tráví v koupelnách stejně času jako jejich partnerky, protože chtějí vypadat dobře. Muži se zajímají o své oblečení, snaží se sledovat módní trendy. Všichni se navíc shodli na tom, že to není nic výjimečného, shrnuje výsledky svého výzkumu socioložka Erynn Masi de Casanova.
"Zajímalo mě, jak muži vnímají rozdělení do různých sociálních kategorií, zda si myslí, že stále existují metrosexuálové," vysvětlovala na kongresu Americké antropologické asociace. Poprvé termín metrosexuál použil zřejmě novinář Mark Simpson, který takto označil heterosexuální a dobře finančně zajištěné muže, kteří se přehnaně starali o svůj vzhled, žili bez pevného vztahu. V současnosti se však většina oslovených Američanů, jejichž věkový průměr byl 36 let, shodla na tom, že metrosexuál je ukázka stereotypního myšlení.
Nyní se chce socioložka zaměřit na pestřejší a mnohem rozsáhlejší vzorek americké mužské populace. Z výsledků plánuje napsat knihu o různých mužských prototypech. A jak odhadují některé americké servery, mohl by to být prý příští světový bestseller...