Místo rybaření sex. Výlety se zvrtly

12. 7. 2011 12:26
Řeka láká k různým činnostem (ilustrační foto).
Řeka láká k různým činnostem (ilustrační foto).

Brazílie vyšetřuje činnost bývalé americké firmy Wet-a-line, která podle obvinění pod zástěrkou nabídky rybářských expedic do Amazonie umožňovala turistům sexuální zneužívání nezletilých domorodých dívek. Vyšetřování v této věci provádí i USA, informovala agentura AP.

Na případ upozornily čtyři brazilské ženy, které vznesly obvinění proti Američanovi Richardu Schairovi, bývalém provozovateli firmy Wet-a-line. Podle obžaloby lákal domorodé dívky na rybářskou loď pod příslibem, že si tam budou moci vydělat nějaké peníze.

Jakmile byly však ženy na palubě, dostaly prý drogy a alkohol a byly přinuceny k sexu s turisty. Žalující dívky byly v době tohoto údajného zneužívání ve věku 12 -17 let. Schair však jejich obvinění opakovaně odmítá.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Soud poslal muže, který věznil ženu na Lounsku, na 15 let do vězení

Domácí
21. 5. 2026
Marco Rubio

Kuba podle ministra zahraničí USA přijala nabídku americké humanitární pomoci

Zahraničí
21. 5. 2026
ilustrační foto

Soud: Air France a Airbus vinné z neúmyslného zabití kvůli havárii z roku 2009

Zahraničí
21. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ