Děti, které vyrůstají s oběma rodiči a pravidelně s nimi večeří, později vedou mnohem šťastnější život než jejich vrstevníci, kteří vyrosti jen s jedním rodičem. Ukazují to výsledky rozsáhlé britské studie.
Čtyřicet tisíc britských domácností se zúčastnilo výzkumu, při němž odborníci sledovali například to, jak často se rodina při jídle sejde u společného stolu a jaký vliv to má na pouto mezi rodiči a dětmi. Klíčem k úspěchu je prý společná večeře alespoň třikrát týdně. Méně, ale i více může škodit.
Odborníci z univerzit v Essexu, Oxfordu a Warwicku, kteří na studii spolupracovali, však varují, že i přílišné setkávání může škodit. Čím více a déle spolu partneři zůstávají, tím je těžší vztah udržet, varují na webu deníku Telegraph.
Aby tedy dítě vyrůstalo ve šťastné rodině, musejí být i jeho rodiče v manželství nebo partnerství spokojeni. Čehož samozřejmě nedocílíte tím, že se budete doma setkávat za každou cenu.
Společná a žádnými okolními faktory nerušená večeře je pak podle citované zprávy důležitá především proto, že umožňuje rodičům i dětem diskutovat o jejich problémech, čímž se vzájemné vztahy posilují.