Pár se vzal po 80 letech známosti

16. 10. 2013 15:30
Pár se vzal po osmdesáti letech známosti (ilustrační foto).
Pár se vzal po osmdesáti letech známosti (ilustrační foto).

Paraguayský pár se až po osmdesáti letech společného soužití rozhodl učinit zásadní životní krok. Stotříletý José Manuel Riella si vzal při náboženském obřadu za manželku o čtyři roky mladší Martinu Lopezovou. Svatba se uskutečnila na zahradě u domu novomanželů ve městě Santa Rosa de Aguaray, které se nachází 250 kilometrů od paraguayské metropole Asunción.

Riella sedící na kolečkovém křesle slíbil během obřadu své ženě, která měla dlouhé bílé svatební šaty, věčnou lásku, uvedla britská BBC. Oslav se účastnila většina z jejich osmi dětí, 50 vnoučat, 35 pravnoučat a 20 prapravnoučat. Jak uvedl místní kněz, Manuel a Martina byli nejstaršími novomanželi, se kterými se kdy setkal.

Pár kdysi před 49 lety uzavřel civilní sňatek, nikdy ho však neposvětili i církevním obřadem, což se stalo až nyní. Jak uvedla Martina Lopezová, získat požehnání od kněze bylo pro ni velmi dojemným okamžikem. Po obřadu následovala podle rodiny velká oslava.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační foto

USA zrušily vízum spisovateli a nositeli Nobelovy ceny Soyinkovi

Zahraničí
29. 10. 2025
Hurikán z vesmíru - ilustrační foto

Na Jamajku udeřil hurikán Melissa. Byl možná nejsilnější v historii

Zahraničí
28. 10. 2025

V Příbrami hořelo od elektrokoloběžky v bytovém domě, hasiči evakuovali 41 lidí

Domácí
28. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ