Sex je daleko důležitější pro Němce než pro Němky

6. 10. 2017 18:11
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Sex je mnohem důležitější pro Němce než pro Němky. Ukazuje to alespoň průzkum institutu YouGov, podle něhož hraje důležitou roli v životě pro 43 procent německých mužů, ale jen pro 22 procent německých žen. Spokojenost se svým sexuálním životem přitom vyjadřují téměř tři čtvrtiny obyvatel spolkové republiky.

Odlišný přístup obou pohlaví k sexu ukazují odpovědi hned na několik otázek. Téměř polovina mužů uvedla, že na sex myslí každý den. Myšlenky žen se k němu tak často stáčejí jen u 16 procent z nich. Dva z pěti mužů by rádi měli sex více než desetkrát měsíčně, už žen ani ne každá čtvrtá.

Poměrně otevření jsou podle průzkumu Němci experimentům. Téměř čtvrtina z nich okusila skupinový sex mezi třemi či více partnery a šest procent už s jiným párem vyzkoušelo výměnu partnerů. Každý třetí muž si také dokáže představit mít sex s robotem, pokud to bude technicky možné a věrohodné. U žen s takovou představou nemá problém 20 procent dotázaných.

Autor: ČTK Foto: , Profimedia.cz

Další čtení

ilustrační fotografie

Po útoku žraloka na jihozápadě Austrálie zemřel muž, třetí za tři týdny

Zahraničí
6. 6. 2026
ilustrační obrázek

Středočeský kraj se brání větru: Višňová je dalším ne pro větrné elektrárny

Domácí
6. 6. 2026
V Zoo Hodonín se těší z jarních mláďat. Na snímku jsou mláďata papoušků nádherných (Polytelis swainsonii).

Jarní přírůstky v Zoo Hodonín. Narodili se tamaríni, přímorožci i zebra

Relax
6. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ