Pokud žena otěhotní neočekávaně nebo se početím snaží zachránit rozpadající se vztah, velmi často pak během těhotenství trpí depresemi. Jednoduše proto, že ji její partner dostatečně nepodporuje. Ubližuje tak ovšem nejen sobě, ale i dítěti.
Deprese během těhotenství se potom může projevit i předčasným porodem, nízkou porodní váhou dítěte či tím, že během prvních let života bude dítě často nemocné. Nová norská studie, které se zúčastnilo více než padesát tisíc těhotných žen, teď zjistila, že na vznik těchto depresí má největší vliv ženin vztah k partnerovi.
Mezi další často zmiňované faktory vedoucí k depresi patří problémy v práci, nemoc nebo nevolnost, ale také problémy s alkoholem. Partner, který ženu nepodporuje, je však mnohem častějším problémem. Většina žen dokonce během výzkumu přiznala, že by raději řešily problémy, jako je například nízký příjem, než mít partnera, který jim není oporou.
Z výzkumu, který jako první zveřejnil odborný časopis BMC Public Health, dále vyplynulo, že čím je nastávající matka starší, tím lépe se umí s psychickými problémy vyrovnat.