Genderová propast
"Ženy si na rovnost platů počkají dvě století"

04.11.2017 17:52 Původní zpráva

Ženy si budou muset počkat ještě další dvě století na to, než budou z pohledu pracovních příležitostí a platů ohodnocené stejně jako muži, říká nová studie Světového ekonomického fóra. Oproti minulým létům postupného snižování těchto odhadů došlo k propadu.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

  • jadoles nepojedu (1 hlas) 04.11.2017 19:04

    No hlavně,že to tak přesně spočítali,jistě je to stálo mnoho...

  • František Martínek (1 hlas) 04.11.2017 18:36

    Podívejte se, pokud žena bude dělat stejnou práci ve stejné kvalitě a...

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Genderové zoufalství, nic jiného. Statistiky jako průměrné platy vysokoškolaček a vysokoškoláků se liší. Jasně, ne všichni s vysokoškolským diplomem mají stejné pracovní pozice a to je tak vše. Kdo to nechápe je blb.

0 hlasů

No hlavně,že to tak přesně spočítali,jistě je to stálo mnoho úsilí,potu a slz,než došli k správnému výsledku,a za 200 let je určitě nikdo k zodpovědnosti volat nebude,pokud by to snad nevyšlo.Plat za tu snahu byl taky jistě přijatelný,i když nevím,o kolik míň za tu práci dostaly ženy.Jen marně přemýšlím,k čemu tato informace byla dobrá.A komu,krom těch zaplacených.

1 hlas

Podívejte se, pokud žena bude dělat stejnou práci ve stejné kvalitě a množství jako muž, tak má brát stejné peníze. Znám dost žen , které jsou výkonnější než muži, ale v krizových situacích, kde je třeba se velmi silně rozhodnout většinou selhávají a to proto že jsou ženy a věci berou emocionálně a ne vždy je to dobré. Takže muž je muž a žena je žena a zde je ten problém, jsou profese, kde se muž ženám nevyrovná a stejně je to naopak. Jenže kdo by to měl rozseknout, v USA udělali tak zvanou pozitivní diskriminaci a určitou dabu to fungovalo, ale výsledek byl a je nedobrý, jelikož celkově se snížila vzdělanost občanů USA a tak museli shánět vzdělané lidi po celém světě , aby mohli udržet vzdělanostní a "výkonostní" náskok nad světem a to vše svým způsobem zavinila nařízená diskriminace ve vzdělání, schopnější a vzdělanější lidé museli uvolnit místo pro měně schopné a méně vzdělané skupině z pozitivní diskriminace.
Takže nařízení i když je dobře míněno , není nejlepším řešením, daleko lepším by bylo se řídit schopnostmi a výkonostmi žadatele a ne diktátem.

1 hlas




Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 06/2024 najdete >




Týden

Sedmička

Interview

Instinkt

TV Barrandov

Kino Barrandov