Ruský prezident Vladimir Putin ve středu přihlížel testu ruských jaderných sil, který se uskutečnil na zemi, moři i ve vzduchu, informoval Kreml.
Cílem zkoušky bylo podle Moskvy prověřit připravenost jaderných sil a systém velení. Kreml také uvedl, že součástí testu byly cvičný odpal mezikontinentální balistické rakety ze země, start rakety z jaderné ponorky v Barentsově moři i odpaly raket ze strategických bombardérů.
Podobné zkoušky jsou velmi sledované kvůli tomu, že Rusko už čtvrtým rokem vede válku proti Ukrajině, která si vyžádala statisíce životů, a opakovaně o použití jaderných zbraní mluvilo.
NATO zahájilo své každoroční jaderné manévry dříve tento měsíc. Cvičení v Belgii a Nizozemsku se účastní na 60 letadel ze 13 zemí.